Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2007., 20:57   #21
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
kod mene - zatvoren jedan konzum i prodaje se prostor
... mislim da će tu bebač sa slike biti najzadovoljniji, barem što se tiče svježe kašice, voća i povrća... iako to nikog ne bi trebalo veseliti...

... ova demagogija je sa njihovih stranica...


U kojoj mjeri Konzum surađuje s domaćim dobavljačima?

Konzum se kao vodeći hrvatski nacionalni lanac maloprodaje u svojoj poslovnoj politici opredijelio za čvršću suradnju i povezanost s domaćim proizvođačima. Zahvaljujući partnerskim odnosima i kvalitetnoj suradnji Konzum u svojim prodavaonicama većinom ima proizvode domaćih proizvođača. Udio domaćih proizvoda u Konzumovim prodavaonicama je oko 75%, a zastupljenost proizvoda iz domaće hrvatske proizvodnje posebno je naglašena u asortimanu svježeg voća i povrća te svježeg mesa.


Budući da je Konzum jedna od 2 kuće koje su se okrenule vlastitim markama, molila bih Vas da mi navedete dokle se došlo na tom planu i kakav je rezultat te kakvi su dalji planovi. Interesira me koje proizvođačke tvrtke rade za vas i s obzirom na niže cijene vlastitih marki, kakva su iskustva Konzuma u prodaji tih i drugih paralelnih artikala

Konzum razvoj svoje privatne marke najvećim dijelom temelji na suradnji s domaćim partnerima, odnosno proizvođačima što je kao rezultat imalo niz proizvoda K plus proizvedenih upravo u domaćim proizvodnim pogonima. Bitno je napomenuti da Konzum tijekom čitavog procesa izrade privatne marke K plus vrši kontrolu zdravstvene ispravnosti sve do isporuke i skladištenja.

Svi K plus proizvodi izuzetno su dobro prihvaćeni od strane potrošača. Ovi proizvodi odlikuju se kvalitetom jednakoj onoj već poznatih marki, ali im je cijena dosta povoljnija, što je osnovna orijentacija razvoja K plus privatne marke. Dobra kvaliteta i povoljne cijene proizvoda privatne marke K plus pružaju dodatne pogodnosti potrošačima zadržavajući lojalnost postojećih i privlačeći nove kupce.





... nitko ne spominje uvozno zamrznuto meso upitnog porjekla i napumpano steroidima koje se ovdje samo prerađuje, voće, soju (baš me zanima kako izgleda soja koja nije argentinska i GMO)... svojevremeno, prije par godina je bila afera u Srbiji jer su Fructalovi sokovi sadržavali neuobičajeno povišenu dozu radioaktivnosti (i to znatno veću nego oni na slovenskom tržištu), radilo se o borovnici ili ribizlu iz Ukrajine ... tko može garantirati za svu onu robu proizvedenu tko zna gdje i prepakiranu u bijele "hrvatske" vrećice... postojalo je mišljenje da nam takve stvari mogu uvaliti samo bezobzirni stranci vođeni profitom i niskim mišljenjem o domorocima na ovim prostorima... sada to bezobzirni KONZUM u potpunosti demantira...
peregrine is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 21:30   #22
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
todoric je najvece govno i unistavac hrvatske prehrambene industrije.. stiti ga se iz vrha i svi se mi mozemo j... a tako nam i treba, jerbo ocito uz sve vase zalopojke, vi i dalje kupujete u konzumu..
to je jednostavno đubre od čovjeka ak se ga tak može nazvati ko i onaj mafijaš gucić
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 21:30   #23
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
kod mene - zatvoren jedan konzum i prodaje se prostor
neznam jel si u kustošiji al znam da se na ilici 200 i kusur zatvara još jedan.
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 09:40   #24
Todorićeve poduzetničke sposobnosti datiraju još od malih nogu

Pričaju upućeni da je Todorić još kao osnovnoškolac po razredima skupljao lovu za cvijeće nastavnicama za Dan žena, a onda im je uvalio neke trule ruže pokupljene s groblja... Lovu je naravno zadržao sebi
__________________
+Grob na glasu+
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 15:40   #25
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
neznam jel si u kustošiji al znam da se na ilici 200 i kusur zatvara još jedan.
pa koliko tamo ima konzuma ja znam za bar 4
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 21:06   #26
Quote:
Jazon kaže: Pogledaj post
Upravo sam se vratio iz Konzuma (Dubrava, Aleja javora bb) u kojem kupujem 15-ak godina. Doživio sam danas, u najmanju ruku, nešto posve neobično. Naime, blagajnica me tražila da pogleda u moju vrećicu koju sam imao sa sobom, a u kojoj je bilo nešto paradajiza i rikule prethodno kupljenje o obližnjoj voćarni. Naravno, bilo joj je odmah jasno da zbog svježine i kvalitete ovog povrća to nisam ukrao u Konzumu, pa je samo rekla: "U redu".

Kako sam već bezbroj puta bio u tom Konzumu i dosta često s nekom vrećicom u kojoj sam imao stvari s placa i sl. i nikada me nisu kontrolirali kao kupca, pitao sam od kuda im sada pravo da pregledavaju moje stvari. Blagajnica je samo kratko odgovorila: "Moramo".

Zapravo sam zgrožen ovim, a u tih par minuta primjetio sam da nisu nikoga pregledavali na blagajni osim mene Koja su moja prava? Jesam li mogao reći da ne želim da mi zaviruju u torbu? Nazvati policiju ili tržišnu inspekciju za zaštitu svojih prava? Tim više što na ulazu nisam nigdje vidio natpis da po novom moraju kupce pregledavati na blagajni.


A jesi li ih pitao imaju li ormariće u koje ti staviš robu kupljenu drugdje da ne ideš s njom po njihovom dućanu? Ako imaju - tvoja greška, ako nemaju - svakako ih pitaj! Malo ih zajj..... idi se vrećicama u taj dućan
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 08:11   #27
Konzum je katastrofa, a izbor proizvoda sve guri. U zadnje vrijeme uvijek izađem da nisam kupila bar tri artikla koja sam htjela. Izbor je sve gori i gori, nema kvalitetnijih brandova (da ne kažem onih na koje smo naučili). Ja ne patim na marke i probala sam kupovati K i ostale čudne proizvode, ali jednostavno nisu kvalitetni i gade mi se. Ne mislim jesti niti konzumirati smeće, toliko se još volim

Nema beskofeinske kave čest, nekidan nije bilo VIC krekera, loš izbor mliječnih brandova, nema chio chipsa (niti jednog jedinog!), nema Gavrilovića .... i.t.d. Mislim, ok, nema ni mene u Konzumu

Naši ljudi su lijeni pa ne znaju kazniti pružatelje usluga tako da odu k drugom. Ja sam do sad promijenila preko nekoliko mobilnih i fiksnih telefonskih operatera, internet providera, a iz principa više ne idem u jednu mesnicu i jedan dućan. A zašto? ZATO ŠTO NISAM LIJENA ZA RAZLIKU OD PROSJEČNOG HRVATA i nije mi teško promijeniti operatera ili otići tri koraka dalje u trgovinu.

MIslim da je to jednostavno stvar mentaliteta na ovim područjima...

Što se tiče Konzuma tamo stvarno više ne idem, na placu i oko placa kupujem manje više sve i sve doista ima, po istim cijenama ili čak jeftinije. Meni tih 10 kuna kaj na cijelom šopingu platim više ne znače ništa. Za 50 kuna mjesečne razlike radije kupim na placu nego da idem u Todorićev dućan koji toliko vrijedja same kupce da mi je neugodno.

A najbolja fora mi je tabla 3x1 metar koju su nedavno stavili u Konzum na Trešnjevci na kojem piše MISIJA konzuma - uvijek svježi i kvalitetni proizvodi
funnygirl33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 15:39   #28
mrzim konzum
jeste vi ikad vidili u tom dućanu banane koje nisu počele crnit? možda samo prvi dan kad dođu pa su još "svježe" - katastrofa!!!
Ja kupujem malo maslo, šta će meni maslo od po kila! Sad zbog njihovog bojkota moran obilazit druge dućane!
a o vrećicama neću ni pričat!! to me ispizdi do boli! pa jedva je čitavu doma donesem, a imam niti 100 metara do stana! blaženi Kerum on na svojima brate ne štedi
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 12:26   #29
Konzum je totalno smece.

Akcije su im bezveze.
Besplatne vrecice izdrze taman da izadem van...
mariod is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 20:55   #30
Quote:
funnygirl33 kaže: Pogledaj post
Konzum je katastrofa, a izbor proizvoda sve guri. U zadnje vrijeme uvijek izađem da nisam kupila bar tri artikla koja sam htjela. Izbor je sve gori i gori, nema kvalitetnijih brandova (da ne kažem onih na koje smo naučili). Ja ne patim na marke i probala sam kupovati K i ostale čudne proizvode, ali jednostavno nisu kvalitetni i gade mi se. Ne mislim jesti niti konzumirati smeće, toliko se još volim

Nema beskofeinske kave čest, nekidan nije bilo VIC krekera, loš izbor mliječnih brandova, nema chio chipsa (niti jednog jedinog!), nema Gavrilovića .... i.t.d. Mislim, ok, nema ni mene u Konzumu

Naši ljudi su lijeni pa ne znaju kazniti pružatelje usluga tako da odu k drugom. Ja sam do sad promijenila preko nekoliko mobilnih i fiksnih telefonskih operatera, internet providera, a iz principa više ne idem u jednu mesnicu i jedan dućan. A zašto? ZATO ŠTO NISAM LIJENA ZA RAZLIKU OD PROSJEČNOG HRVATA i nije mi teško promijeniti operatera ili otići tri koraka dalje u trgovinu.

MIslim da je to jednostavno stvar mentaliteta na ovim područjima...

Što se tiče Konzuma tamo stvarno više ne idem, na placu i oko placa kupujem manje više sve i sve doista ima, po istim cijenama ili čak jeftinije. Meni tih 10 kuna kaj na cijelom šopingu platim više ne znače ništa. Za 50 kuna mjesečne razlike radije kupim na placu nego da idem u Todorićev dućan koji toliko vrijedja same kupce da mi je neugodno.

A najbolja fora mi je tabla 3x1 metar koju su nedavno stavili u Konzum na Trešnjevci na kojem piše MISIJA konzuma - uvijek svježi i kvalitetni proizvodi

... prosječni hrvati doživljavaju KONZUM kao hrvatsku tvrtku u moru stranih pridošlica... a posljedica toga je iracionalna lojalnost koja nema veze sa stvarnim stanjem... bahatim eksploatatorom i uništivačem domaće konkurencije i brandova... tabla je samo vrhunac licemjerja... " uvijek jeftini, upitni i nekvalitetni nehrvatski proizvodi upakovani u hrvatske vrećice" ... iskrenije zvuči..., hrvatski su preskupi da bi se na njima mogao ostvariti bezobrazni profit... zato je nabolji kineski luk... za nagradu, kao "spasioci" hrvatske poljoprivrede dobit će i VUPIK na dlanu... idealno za uzimanje poticaja i apliciranje na EU fondove...
peregrine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 21:04   #31
živija Kerum
živija žele
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 22:23   #32
ja ne bih bio toliko kritičan. Idem u Konzum jer je tamo prostor ugodniji nego drugdje, a K Plus roba je namijenjena kupcima slabijeg imovnog stanja, što je sasvim ok potez (kao što je dobro da kod nas ima jeftine turske i kineske odjeće tako da se i siromašniji mogu odjenuti). Tko ima novaca, kupiti će original. Vezano uz izbor robe, on se mijenja ali ne vidim neki negativni trend koji nije prisutan u drugim lancima. Banane i ostalo voće npr nekad su vrlo svježi i kvalitetni, a nekad ne. To je vjerojatno do dobavljača i pošiljke. Jer nekad sam uspio vidjeti voće u vrlo sličnom stanju i specifičnom obliku u Konzumu kao i u trg. lancima u Sloveniji što znači da nabavljaju od istih izvora (tj. nisu uvijek krivi za (ne)kvalitetu). Jaja koja kupujem su u 95% slučajeva svježa (to baš pratim). Ima dosta proizvoda koje bih volio vidjeti na policama ali ne ulazim u njihovu politiku. Prodavačice sa kojima se susrećem su sve redom vrlo ljubazne i tako već godinama (neke po mojem sudu malo i preponizne)

Vezano uz dobavljače, svi lanci ih stišću, to nije Konzumov specijalitet. A i proizvođači su u prošlosti često bili bahati, roba iste ili lošije kvalitete značajno skuplja od slične vanjske. Npr Podravka ajvar prepakiran iz inozemstva itd. Skoro da mi je na neki način i drago da su im podrezali krila.

Ne obožavam Todorića, Rajića i slične zbog načina na koji su došli do imovine, ali mislim da je Konzum relativno korektno vođena firma (ne lošije od drugih lanaca).
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 11:34   #33
čuj, ja redovito kupujem banane i uopće nisu svježe! ono, kupim ih isti čas kad su stigle, pare poluzelene, još budu i mokre a navečer su već crne ka ugljen

glede prostora, vjerojatno je ugodno u superkonzumu, maxikonzumu isl.
U mom kvartu su 2 manja konzuma, nikad ničeg nema i prostor je koooma
Nema ništa od gavrilovića, sad nemam ni pošteno malo maslo zbog njihovog bojkota, šlag u spreju su nekad imali dobar talijanski - sad imaju shiteve kplus
uglavnom, jako ograničen izbor
i još jednom, faking vrećice
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 13:51   #34
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
ja ne bih bio toliko kritičan. Idem u Konzum jer je tamo prostor ugodniji nego drugdje, a K Plus roba je namijenjena kupcima slabijeg imovnog stanja, što je sasvim ok potez (kao što je dobro da kod nas ima jeftine turske i kineske odjeće tako da se i siromašniji mogu odjenuti). Tko ima novaca, kupiti će original. Vezano uz izbor robe, on se mijenja ali ne vidim neki negativni trend koji nije prisutan u drugim lancima. Banane i ostalo voće npr nekad su vrlo svježi i kvalitetni, a nekad ne. To je vjerojatno do dobavljača i pošiljke. Jer nekad sam uspio vidjeti voće u vrlo sličnom stanju i specifičnom obliku u Konzumu kao i u trg. lancima u Sloveniji što znači da nabavljaju od istih izvora (tj. nisu uvijek krivi za (ne)kvalitetu). Jaja koja kupujem su u 95% slučajeva svježa (to baš pratim). Ima dosta proizvoda koje bih volio vidjeti na policama ali ne ulazim u njihovu politiku. Prodavačice sa kojima se susrećem su sve redom vrlo ljubazne i tako već godinama (neke po mojem sudu malo i preponizne)

Vezano uz dobavljače, svi lanci ih stišću, to nije Konzumov specijalitet. A i proizvođači su u prošlosti često bili bahati, roba iste ili lošije kvalitete značajno skuplja od slične vanjske. Npr Podravka ajvar prepakiran iz inozemstva itd. Skoro da mi je na neki način i drago da su im podrezali krila.

Ne obožavam Todorića, Rajića i slične zbog načina na koji su došli do imovine, ali mislim da je Konzum relativno korektno vođena firma (ne lošije od drugih lanaca).
drugi lanci PLACAJU svoje dobavljace majstore.. dok ima takvih kao ti, toda ce i dalje gurat kao dosad..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 13:53   #35
idi na plac ako hoces biti domoljuban..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 14:35   #36
budimo iskreni, u Hrvatskoj (skoro) nitko nikom ne plaća na vrijeme. To govorim i iz vlastitog iskustva. Čim veća firma, kasnije će ti platiti. Ja konkretno čekam neke velike i poznate i preko 2g da mi plate, a kada ih nazovem to im je skoro pa i zabavno, niti traga neugodnosti ili nelagodi.

Sa druge strane ja kao kupac u Konzumu i ne trebam znati za te probleme
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 15:26   #37
a di kupuju oni s placa ?
da nije u velpru
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 16:23   #38
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
Malo ih zajj..... idi se vrećicama u taj dućan
uf, stvarno nemam pametnijeg posla i šetat okolo s punim vrećicama po konzumu i provjeravati budnost blagajnica

nego, poslao ja onaj svoj post s ovog topica i mejlom državnom inspektoratu

i gle čuda, jučer od njih dobijem pisani odgovor da su proslijedili moju žalbu konzumu i dopis u kojemu državni inspektor nalaže konzumu da hitno informiraju inspektorat i mene kao kupca po čijoj su samovolji i bez obrazloženja pretresali moje privatne stvari u njihovom dućanu

__________________
+Grob na glasu+
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 16:07   #39
Quote:
Jazon kaže: Pogledaj post
uf, stvarno nemam pametnijeg posla i šetat okolo s punim vrećicama po konzumu i provjeravati budnost blagajnica

nego, poslao ja onaj svoj post s ovog topica i mejlom državnom inspektoratu

i gle čuda, jučer od njih dobijem pisani odgovor da su proslijedili moju žalbu konzumu i dopis u kojemu državni inspektor nalaže konzumu da hitno informiraju inspektorat i mene kao kupca po čijoj su samovolji i bez obrazloženja pretresali moje privatne stvari u njihovom dućanu

bravo!!!
meni konzum isto nije drag. gledam krumpire, imaju stare smežurane, proklijane krumpire, mladi su doslovce zeleni. znači i jedni i drugi su otrovni.
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 12:00   #40
"...Ljerka Puljić, starija izvršna potpredsjednica Agrora kaže kako su, u dvije godine koliko je prošlo od preuzimanja Belja i PIK-a Vrbovec tijekom kojeg je provođeno intenzivno restrukturiranje i poslovna revitalizacija tih tvrtki, u Agrokoru došli do nekoliko vrlo jasnih strateških spoznaja. "Baveći se velikim brojem lanaca vrijednosti u proizvodnji hrane spoznali smo koliko je važno kontrolirati cijeli proces od početka do kraja - od proizvodnje sirovine do konačnog proizvoda. Istodobno, zbog nekih tržišnih događaja, shvatili smo da će tržišnu snagu i konkurentnost u budućnosti, u proizvodnji hrane, imati samo onaj tko upravlja proizvodnjom primarnih sirovina i osigurava im konkurentne cijene. To se, pak, automatski odražava i na konkurentnost u maloprodaji, što nama u Agrokoru, u kojme kroz Konzum prolazi 30 posto ukupne hrvatske proizvodnje hrane, nije svejedno. Ljerka Puljić objašnjava kako je za lanac vrijednosti vrlo važno da se kontroliraju sve njegove faze. Čak i ako u nekoj od njih dođe do poremećaja, on se iznivelira u drugoj fazi. Međutim, prema njezinim riječima, prvi puta ove godine u nekim je lancima (konkretno, mesnome) došlo do poremećaja koji se neće uspjeti ispraviti. Budući da se žitarice kao jedan od obnovljivih izvora energije percipiraju i kao jedno od najvažnijih zamjenskih goriva za naftu - kukuruz kao sirovina za proizvodnju bioetanola, a uljarice za biodizel - počela je rasti njihova svjetska potražnja. Osobito je to vidljivo u slučaju kukuruza. Istodobno se u Hrvatskoj smanjuje cijena kilograma svinjskog mesa, za čiji je tov potrebna stočna hrana od kukuruza kao sirovine i taj disparitet se prvi put ove godine nije uspio izravnati u lancu vrijednosti.
Pritisak na niže cijene finalnih proizvoda u maloprodaji, pogotovo kroz velike lance, na taj način stvara velike gubitke koji se u tom mesnom lancu prvi put ove godine neće moći sanirati", kaže Puljićeva. Veliki to još mogu podnijeti, no ona smatra da će jedna od najbolnijih posljedica takvih poremećaja biti gušenje malih proizvođača na tržištu, neovisno o kojem se lancu vrijednosti radili. "Cijene sirovine koje su istodobno i baza za hranu i baza za energiju nastavit će rasti i stvarati dodatni pritisak na cijenu hrane. Stoga mislimo da će u budućnosti održivi razvoj imati jedino oni koji će ovladati proizvodnjom ovih sirovina i koji će na sebe moći vezati male proizvođače, osobito kooperante", kaže ona. Potpredsjednica Agrokora kaže da se tu nije riječ o želji za moći, nego o želji za postizanjem održivog rasta. To što bi na taj način strateške sirovine bile (u većoj mjeri) pod kontrolom jednog privatnog poduzetnika ona ne smatra problemom... "


Agrokor treba Vupik zbog sirovinske baze

( zbog državnih poticaja, kredita ili aplikacija na EU fondove, ne treba?)

... ukratko u predizbornoj godini Vupik mora biti naš, svi koji ste konkurencija čuvajte se jer vas neće biti, a zatim slijedi neimnovno dizanje cijena ... bravo !!!
peregrine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:45.