Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2008., 10:25   #201
Imam nekoliko pitanja vezano uz probleme s aknama koje moce mog 15godisnjaka.
Nakon pokusaja rjesavanja problema kod dermatologa, antibiotika, nekakvih agresivnih krema i preparata odlucili smo pokusati sa prirodnom kozmetikom.
Nazalost ovaj podforum sam otkrila nakon sto sam vec narucila iz mirisnog ducana sastojke, ali narucivala sam po nekim recepturama koje sam nasla na webu tako da se nadam da nisam fulala. Koristi:

1. caj od macuhice - pije se 3 puta dnevno pola sata prije jela. Naglaseno je da bi trebao biti svjeze pripremljen - podrazumjeva li to mogucnost da mu ja ujutro pripremim caj koji ce popiti prije dorucka i prije rucka, znaci da odstoji nekih 5 sati?

2. Tonik:hidrolat timijana kemotipa linalol sa dodatkom biljnog glicerola

3. sastav ulja: ljesnjak, jojoba, neven, eucaliptus dives, sirokolisna lavanda, elemi i cajevac

E da, narucila sam jos i zelenu glinu, pa sam mu planirala napravit masku za lice koju bi koristio jednom tjedno. Smije li takva maska stajati u hladnjaku neko vrijeme i koliko dugo. U uputama se navodi da se priprema mijesajuci sastojke drvenom spatulom - jeli dopusteno koristiti plastiku umijesto drvene spatule?

Pls, jel mi moze netko od strucnih osoba na ovom forumu dati svoje misljenje i sugestiju ako sta treba promijeniti ili eventualno dodati ovom tretmanu.
Da napomenem, uz akne ima i ponesto mitesera i svakodnevno je u bazenu (trening).
TriviA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 21:53   #202
Ovi svi sastojci su sasvim ok, ali naravno treba probati na licu i vidjeti kako će djelovati. Masku je najbolje miješati drvenom špatulom, ali i plastika je ok. Pripremljena maska može biti u frižideru 10.tak dana. Ali to ionako nije problem za napraviti friško, potrebno je tek minuta dvije.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 21:54   #203
Quote:
black_diamonds kaže: Pogledaj post
ee super...moj je pranarom taj je kvalitetan kolko znam....
i samo još jedno pitanje..jel se smije kombinirat prirodna i obična kozmetika ili ...?
Smije se kombinirati, ali je bolje za lice koristiti samo prirodnu. Jer ako s jedne strane čistiš lice i pore od konzervansa, zašto ih s druge strane opet stavljati po licu?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 12:16   #204
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Smije se kombinirati, ali je bolje za lice koristiti samo prirodnu. Jer ako s jedne strane čistiš lice i pore od konzervansa, zašto ih s druge strane opet stavljati po licu?
Merlina, molim te za savjet, samo da te podsjetim na moju situaciju: masna koža..početkom ljeta katastrofa na licu nakon početka korištenja prirodne kozmetike...možda je bio neki drugi uzrok, ne mogu tvrdit, ali kako se ništa nije rješilo uljnim mješavinama prebacila sam se na ono što mi je preporučio dermatolog i stanje je puno bolje. uglavnom, ja bih htjela koristiti uljne mješavine, čak imam tu koja stoji nepotrošena lješnjak, jojoba, širokolisna lavanda i palmarosa, koju kapnem u hidrolat pa nanesem na lice - i to sam počela prakticirati svaku drugu večer, a ujutro stavim samo hidrolat ružmarin verbenon ali bez glicerola jer mi se i od toga nekako jako mastilo lice..nekako me strah opet odjednom se prebacit da ne bude neke reakcije pa svaku drugu večer stavljam medicinsku kremu sa kiselinom po preporuci dermatologa (Avene diacneal). misliš li da bi mi to moglo smetati?
e sad, pošto isto imam hiperpigmentacije mislila sam si napravit mix prema tvom receptu (celer, mrkva, divlja ruža), ali me zanima da li je to pogodno za masnu kožu i koliko često i kroz koji period bi ga trebala stavljat?
__________________
IN SPE
anell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 16:02   #205
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Ovi svi sastojci su sasvim ok, ali naravno treba probati na licu i vidjeti kako će djelovati. Masku je najbolje miješati drvenom špatulom, ali i plastika je ok. Pripremljena maska može biti u frižideru 10.tak dana. Ali to ionako nije problem za napraviti friško, potrebno je tek minuta dvije.
Puno hvala na informacijama.
Jos nesto vezano uz masku od zelene gline - u nju isto stavim malo baznog ulja, glicerola, hidrolata i nesto od ovih et. ulja koja su u mjesavini?
Koliko cega?
Ako sam dobro shvatila ta se maska drizi na licu cca 15 minuta?
TriviA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 23:14   #206
Quote:
anell kaže: Pogledaj post
Merlina, molim te za savjet, samo da te podsjetim na moju situaciju: masna koža..početkom ljeta katastrofa na licu nakon početka korištenja prirodne kozmetike...možda je bio neki drugi uzrok, ne mogu tvrdit, ali kako se ništa nije rješilo uljnim mješavinama prebacila sam se na ono što mi je preporučio dermatolog i stanje je puno bolje. uglavnom, ja bih htjela koristiti uljne mješavine, čak imam tu koja stoji nepotrošena lješnjak, jojoba, širokolisna lavanda i palmarosa, koju kapnem u hidrolat pa nanesem na lice - i to sam počela prakticirati svaku drugu večer, a ujutro stavim samo hidrolat ružmarin verbenon ali bez glicerola jer mi se i od toga nekako jako mastilo lice..nekako me strah opet odjednom se prebacit da ne bude neke reakcije pa svaku drugu večer stavljam medicinsku kremu sa kiselinom po preporuci dermatologa (Avene diacneal). misliš li da bi mi to moglo smetati?
e sad, pošto isto imam hiperpigmentacije mislila sam si napravit mix prema tvom receptu (celer, mrkva, divlja ruža), ali me zanima da li je to pogodno za masnu kožu i koliko često i kroz koji period bi ga trebala stavljat?
Kao što se vidi iz tvog primjera ne postoji pravilo. Svaka koža drugačije reagira. Ne mogu ti dati konkretan savjet da li da nastaviš sa tom kremom ili ne. Odluči sama. Što se tiče hiperpigmentacije ovaj mix bi ti vjerojatno za tvoju kožu bio pretežak zato predlažem da napraviš mješavinu od 20 ml lješnjaka i 10 ml ploda d. ruže te eteričnih. Mješavinu bi trebalo koristiti 2, 3 mjeseca.
Ako ti prirodna kozmetika ne odgovara nemoj se forsirati. Koristi ono od čega ti je licu dobro.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 23:19   #207
Quote:
TriviA kaže: Pogledaj post
Puno hvala na informacijama.
Jos nesto vezano uz masku od zelene gline - u nju isto stavim malo baznog ulja, glicerola, hidrolata i nesto od ovih et. ulja koja su u mjesavini?
Koliko cega?
Ako sam dobro shvatila ta se maska drizi na licu cca 15 minuta?
30 grama gline, 1 do 2 žličice baznog ulja (jojobu ili neven), do 10 kapi eteričnog ulja (npr š. lavanda), te hidrolat ili voda dok se maska ne pretvori u lako razmazivu pastu. Maska se drži 15-tak minuta, tj. dok se glina ne osuši. Inače, bijela glina je nešto nježnija od zelene.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 10:19   #208
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Kao što se vidi iz tvog primjera ne postoji pravilo. Svaka koža drugačije reagira. Ne mogu ti dati konkretan savjet da li da nastaviš sa tom kremom ili ne. Odluči sama. Što se tiče hiperpigmentacije ovaj mix bi ti vjerojatno za tvoju kožu bio pretežak zato predlažem da napraviš mješavinu od 20 ml lješnjaka i 10 ml ploda d. ruže te eteričnih. Mješavinu bi trebalo koristiti 2, 3 mjeseca.
Ako ti prirodna kozmetika ne odgovara nemoj se forsirati. Koristi ono od čega ti je licu dobro.
toliko me oduševila ta uljna mješavina u početku jer mi je koža bila tako mekana, predivno, i nisam mogla vjerovat u što mi se lice pretvorilo nakon nekog vremena..valjda se sve krivo poklopilo, stres, ljeto, vrućine, znoj...
pokušat ću neko vrijeme ovako kombinirat, pa ako ne bude loše reakcije kože, polako izbaciti medicinsku kozmetiku i krećem u napad na mrljice. uglavnom, javim kako ide. hvala Merlina
__________________
IN SPE

Zadnje uređivanje anell : 15.09.2008. at 10:32. Reason: dodatak
anell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 10:56   #209
pitanje za Merlinu

Hej.. Redovno pratim "prirodnu kozmetiku" ali sam se tek sad registrirala. U biti imam jedno pitanje za Merlinu - ti imas svoj salon? (tako sam nešto shvatila iz nečijeg posta). Ako da, mozes li mi reci gdje je? A ako sam krivo shvatila - iz prijasnjih postova sam skuzila da si jako zadovoljna svojom kozmeticarkom. Pa buduci da je moj ten katastrofa, ako nije problem da mi daš njen broj. Moze i na pm
Pera_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 11:24   #210
Da, imam salon za prirodnu njegu lica i tijela kao i iskusnu i nježnu kozmetičarku zaposlenu u salonu. Različite tretmane lica radimo prirodnom kozmetikom pa tako i klasični kozmetički tretman čišćenja lica. Podatke ti šaljem na pm.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 14:10   #211
Nova sam na ovom topicu. Moj problem je koža moje kćerke. Ima 12 godina i veliki problem s prištićima. Na jednom drugom topicu dobila sam savjete:
"1. za sušenje prištića lavanda, ona neće tako agresivno sušiti kao čajevac ali će regulirati izlučivanje masnoća, umiriti upaljena podrućja i regererirati ožiljke
2. jako puno tekućine, npr blag čaj od cvijeta nevena će lagano regulirati hormone a i dobro djelovati na kožu u cijelosti (1 l dnevno kroz par mjeseci) Gospođa koja mi je dala savjete kaže:"često se za čišćenje kože preporuča čičak, mačuhica i sl biljke koje idu preko jetre- to vam ne bih preporučila jer bi mogli samo višestruko pojačati akne kod pubettelija...... dakle: bitno je umiriti!!.."
3. ulje relativno jeftino sa jako puno omega mas kis je laneno ulje!..otvara pore, koža diše a i hrani ju: 2-3 kapi nježno umasirati na potpuno mokro lice nakon umivanja ( ili mokro od čaja od nevena, kamilice, lavande)...i to je krema = voda+ulje....najprirodnija....
4. dosta je bitno da ne jede ništa sa konzervansima ( mljeka u terapaku, sosove, grašak iz konzerve, tune ne daj bože (jer moguće je da je jedan od faktora i prenaglašena osjetljivost na konzervanse koja se u tim danima potencira) ...općenito nekima mlječni proizvodi znaju napraiti dar mar....
5. maska od gline kaolin, biljela - glina će osim što će otvoriti pore ( što je jako bitno) izvuči nečistoču i masnoću, smiriti upalu ali i pustiti u kožu minerale koje sadrži ( većinom je to silicij, magnezij i željezo) i tako joj dato ono što ne dobije prehranom ili van- balansnom pretvorbom tvari.... što kod puberteta nije čudno...
6.jako je bitno da ne zamutite samu glinu sa vodom jer ćete tako strašno isušiti kožu! recimo cca 2 velike žlice gline suhe (nikad mješati sa željeznom žlicom ili u željezu!!!- drvo, plastika, sttaklo!..inteakcija kemijska i može doć dar mar.....o.k. 2 žl gline i 1 mala puuuna žličica baznog ulja ( lan-konzumni eko-hlado prešanje, makadamija, lješnjak) ako ćete staviti 2 kapi et ulja onda to pomješati u onoj žličici baznog ulja pa tek onda dodati u glinu i dodavati topao čaj od kamilice, nevena... biljke koja smiruje.... i dodavati koliko vam prima dok ne dođe gustoća paste.... to namazati na suho čisto lice i pustiti da se osuši...i skidati tako da se prvo dobro smoči pa onda polako prati- ne kidati!!... nakon toga jako, jako dobro oprati lice, namazati ga sa uljem pa to ulje skinuti ( pokupiti će glinu iz pora) pa i to ulje oprati dobro neagresivnim sredstvom... i tako 2-3 x tjedno.... nakon gline namazati sa laganom kremom!!.."
Treba li još nešto dodati ovim savjetima? Molim znalce da mi pomognu. Isto tako molim Merlinu da mi na pm pošalje adresu i broj telefona svog salona. Unaprijed hvala!
lijepa.cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 23:06   #212
Meni je ovo sve prilično ok. Možda sam malo skeptična u vezi lanenog ulja budući se vrlo brzo kvari (već za 2 tjedna na sobnoj temp. od otvaranja) i čini mi se malo preteško ulje za takav tip lica no budući ga djevojka koristi u maloj količini i ako joj odgovara - zašto ne. Podatke vam šaljem, hvala na upitu

Zadnje uređivanje Merlina : 17.09.2008. at 00:33.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 16:01   #213
Merlina hvala. Ne znam jeli rano za nekakve rezultate ali mi se cini da kod njega vec primjecujem nekakvo poboljsanje.

U svakom slucaju i ja bih htjela isprobat prirodnu kozmetiku pa bih te zamolila ako mi mozes preporuciti nekakav mix za mene. Imam mjesoviti tip koze pomalo dehidriran, nesto mitesera, tu i tamo neke bore i borice (godina 38). Zanima me i okoloocna njega i njega lica, koji hidrolat koristiti.
Hvala puno.

Btw, ako znas za nekog dobrog aromaterapeuta u Splitu moze info.
TriviA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 21:44   #214
Naš phyto je u Splitu
spidergirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 21:48   #215
E da Phyto svakako Najbolja preporuka
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 22:44   #216
Cure hvala na odgovoru
Upravo sam mu poslala pm, ali sada vidim da mu u profilu stoji lokacija Zg
TriviA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 15:19   #217
nekoliko forumaša je pisalo kako im lješnjak isušuje kožu, tj. ujutro se probude bez masnog sjaja... meni se mješavina ljepo upije navečer, ali se ujutro probudim masna kao i od običnih krema. nije da me to sad jako brine, više me smeta preko dana, jer mi koža izgleda tužno i zapušteno, a puder se rastopi. je li neko isprobao onu foru sa mljevenom rižom..navodno bi trebala dobro upijati višak sebuma?
__________________
IN SPE
anell is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 22:39   #218
Čuj, ako mješavinu koristiš i preko dana onda nije ni čudno da ti se puder topi. Ipak bi ti za dnevnu njegu trebala lagana krema koja se dobro upija.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 09:07   #219
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Čuj, ako mješavinu koristiš i preko dana onda nije ni čudno da ti se puder topi. Ipak bi ti za dnevnu njegu trebala lagana krema koja se dobro upija.
ne koristim ju preko dana, stavim kupovnu kremu i inače od bilo čega što stavim na lice se sjaji nakon nekog vremena..nos, pored nosa i čelo. planiram krajem godine doći u Zg i nadam se uhvatit vremena doći do tvog salona pa da vidimo što bi bilo dobro za moju kožu. reci mi, koliko unaprijed bi se trebala najavit? može na pm.
__________________
IN SPE
anell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 10:07   #220
Jasno mi je da se sjajiš kad se te kreme ne upijaju nego samo rade fasadu na licu .
Prirodne kreme koje mi radimo se izvrsno upijaju i ne ostavljaju masno lice i to je svakako jedan dio rješenja za tebe.
Što se tiče naručivanja, dovoljno će biti par dana prije, ne brini
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:11.