Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2007., 00:36   #21
KGZ

E, o knjiznicama grada zagreba se radi. imam ogromnu zakasninu na svom imenu (cca 300 kn) i sad sam opet nabila i na racunu od frendice. jel znate kad je onaj mjesec knjige, koliko se sjecam onda su dani oprosta grijeha pa ne moras platit zakaninu, bitno je samo da vratis knjigu (ko predaja oruzja u mup )
a zeznulo me ovo novo pravilo da se knjige zaduzuju na 21 dan
ako je mjesec knjige predaleko, kako da namuljam da mi poniste zakasninu u onoj knjiznici na glavnom kolodvoru? svugdje mi oproste, al tamo se drze strogi...
eto, par prakticnih pitanja za knjizevnost
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 01:29   #22
Quote:
vilinska musica kaže: Pogledaj post
a zeznulo me ovo novo pravilo da se knjige zaduzuju na 21 dan
Je, aha, to te toliko zeznulo da si zakasnila cca 600 dana sveukupno

Ajde, nije baš tako, nego je recimo riječ o 3 knjige pa je to samo cca 200 dana
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 19:05   #23
ma ne pokusavam se opravdati, kriva sam koliko mogu bit i sad se ocu izvuc.
posudjivanje na tri tjedna samo je povecalo troskove. i da, sve skupa su u pitanju 4 knjige.
a sad pomozite.
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 01:41   #24
Meni isto tamo nisu oprostili jednu-dvije zakasnine. Doduše, nisu bile velike pa se nisam ni trudila pitati.
Mjesec knjige ti počinje 15.10, mislim.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 20:37   #25
Quote:
vilinska musica kaže: Pogledaj post
ma ne pokusavam se opravdati, kriva sam koliko mogu bit i sad se ocu izvuc.
posudjivanje na tri tjedna samo je povecalo troskove. i da, sve skupa su u pitanju 4 knjige.
a sad pomozite.
možeš pokušat kontaktirat ravnatelja knjižnice...izmisli neku priču kako su se knjige nekud zagubile (prilikom seljenja, neznam, izmisli )...fino zamoli ako bi ti mogli oprostit zakasninu jer si nezaposlena...ispričavaj se do neba i natrag...i valjda će ti oprostit...

ako ne, uvijek možeš vratit knjige, ne platit i više nikad ne posuđivat ništa iz te knjižnice...
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 21:41   #26
e vidis, ta ti je dobra. ne volim bas lagat, ali kad se uzivim sam uvjerljiva. probat cu probat
a ovo da vise e posudjujem sa svog imena sam vec isprobala - to mi je prva zakasnina. sad sam na imenu od frendice pa zato osjecam malo vecu odogovornost. u najgorem slucaju cu si otvorit novi account s novom frendicom
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 10:36   #27
eh, vidim da nas ima...

kad je ove godine taj dan?
arubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 10:47   #28
možeš otić bilo koji dan i pokunjeno pokušat šarmirat tetu knjižničarku

smanje ti dug samo da vratiš knjige
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 11:00   #29
Quote:
Skviki kaže: Pogledaj post
možeš otić bilo koji dan i pokunjeno pokušat šarmirat tetu knjižničarku

smanje ti dug samo da vratiš knjige
je, al ja bih onda morali ići u tri knjižnice
i još tri prijateljice isto moraju...pa ono....
treba mi taj dan
arubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 11:07   #30
moj dečko je vraćao neke knjige prošle godine i teta knjižničarka mu je rekla da nemaju taj dan više...

prati po novinama, možda ti se posreći

sjećam se da je bio negdje u 10om mjesecu....
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 16:31   #31
meni je uvijek tak zalosno procitati da su ljudi sebicni kad posuduju knjige u knjiznici,jer nekih knjiga bude u malo primjeraka i onda kad ih drugi traze nikad nema...ali bolje i kasniti pa vratiti nego zadrzati knjigu..ali ima nas svakakvih.
anna_maria is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 20:26   #32
Olja Savičević Ivančević je imala tako lijepu kolumnu u Slobodnoj Dalmaciji o dugovanjima u knjižnici, mislim prije jedno mjesec dana...
Schultz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 10:11   #33
za sve dužnike korisna inoformacija: u subotu 8.12. Knjižnice grada Zagreba opraštaju zakasninu!
cicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 17:24   #34
Quote:
cicko kaže: Pogledaj post
za sve dužnike korisna inoformacija: u subotu 8.12. Knjižnice grada Zagreba opraštaju zakasninu!
Dovraga i moja brzopletost, jučer sam platio zakasninu od 30 kuna, a samo je trebalo pričekati još tri dana.
Drifter_in_Night is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 14:36   #35
I, jeste vratili danas napokon knjige u knjižnice?
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 19:41   #36
Quote:
anna_maria kaže: Pogledaj post
meni je uvijek tak zalosno procitati da su ljudi sebicni kad posuduju knjige u knjiznici,jer nekih knjiga bude u malo primjeraka i onda kad ih drugi traze nikad nema...ali bolje i kasniti pa vratiti nego zadrzati knjigu..ali ima nas svakakvih.
Potpisujem.

Meni se jednom dogodilo da sam "frendici" posudila knjigu iz knjižnice, uz obecanje da ce ju ona sam vratiti u knjižnicu za par dana. Prošlo tjedan dana, ja ju pitam jesi vratila, ona kaže jesam.


Prođe neko vrijeme, dođem ja sva sretna u knjižnicu (uvijek se veselim novim knjigama ko malo dijete), stanem u red za posudit knjige, a kad ono knjižnjičarka na mene paljbu da kako sam neodgovorna i ne vraćam knjige koje i drugi traže. Najgore je što se prvi mah nisam skužila o čem ona priča, mislila sam da su me zamijenili s nekim drugim.....
Kad su mi rekli naslov, sve mi je bilo jasno....

Možete li vjerovat da sam ju još tjedan dana morala progoniti ne bi li ju vratila?

Mrzim neodgovorne ljude

Znam da joj nisam smjela posuditi knjigu koja nije moja, ali lijepo me zamolila rekavši da joj je hitno i ja se smilovala....tako mi i treba kad sam meka srca
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 22:00   #37
Moja zakasnina iznosi max 2 tjedna.
I jedino što mrzim je to što mi dobri koji vraćamo knjige više manje redovito, ispaštamo zbog defektosa vas koji niste u stanju vratit knjigu za mjesec, dva, tri. Zašto? Jer knjiga koju sam trebala je bila ukradena, krivac se odselio, promjenio odresu, a knjiga netragom nestala. Druga je pak ograničena na 4 dana, uz podužu proceduru potpisivanja, zakletve, polaganja ruke na svetu Bibliju da ću knjigu vratiti...
Jenni Juliette is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 07:36   #38
zagrebačke (i ostale) knjižnice

što mislite o ponudi knjiga koje se mogu posuđivati u knjižnicama?
evo konkretno, ja npr živim u novom zagrebu i već godinama posuđujem knjige u knjižnici savski gaj.
iz početka sam u studentskim danima mogla tu i tamo pronaći ponešo što me zanimalo tada (mislim na beletristiku) tipa: Sheldon, Simmel, Robins, A: Christie.. međutim, ja volim čitati i čitam jako puno, cca 2-3 knjige mjesečno, pa kako je vrijeme prolazilo, tako sam sve manje i manje nailazila na nešto što me zanima, a sve više i više konstatirala da se na onim skučenim policama nalaze uvijek iste knjige, na istom mjestu... godište izdanja u prosjeku '85-to...stare i pohabane korice, stranice ispadaju iz knjiga.
i sad, recimo tražim neka novija izdanja, NEMA ŠANSE!
Nema Harry-a Pottera, nema Kronika iz Narnije, nema Da Vincijev kod ili Anđeli i Demoni, nema Gospodara Prstenova, nema ciklusa o doktorici Kay Scarpetta... ali nema ni Gričke vještice... i tako, obzirom da imam iskaznicu KGZ, otišla sam u knjižnicu V. Nazor u gajnicama jer u blizini radim. tamo je situacija nešto bolja, ali svejedno mislim da je ponuda u knjižnicama katastrofa.
imaju li oni uopće neki plan i program obnove knjižnog fonda?
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 10:39   #39
Pa to valjda ovisi i o samoj knjižnici.
Ja sam učlanjena u Medveščak. Oni su tek od prošle godine postali KGZ, prije nisu bili. Imaju jako dobru fluktuaciju knjiga i stalno kupuju nova izdanja, barem koliko ja vidim po policama. Čak nisam nikada ni rezervirala knjige jer uvijek uspijem naći i više od 3 super knjige koje me zanimaju svaki mjesec.
Probaj se kod njih učlaniti, iako vidim da ti je to podosta daleko ako si u N. Zagrebu.
Nekad davno sam bila posuđivala u knjižnici na Peščenici u Zapoljskoj i znam da je bila katastrofa, uvijek iste knjige na policama godinama, tako da razumijem o čemu pričaš.
__________________
Ha ha ha
Kumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 15:02   #40
Ja odustala od zagrebačkih knjižnica ,osim Sveučilišne.Evo i zašto:
Prije nekoliko godina u selidbi sam izgubila dvije knjige iz knjižnice Tin Ujević.Kad smo se nakon mjesec i pol konačno smjestili u novom stanu shvatim da nema knjiga ,odem u knjižnicu i kažem da ću kupiti te knjige (bilo ih je u knjižarama),ispričam se i tak... Tu se podigne dževa na mene,te zovi voditeljicu,te odite direktorici,te treba to platiti i nadoknaditi...Ok,kažem ja -kupit ću knjige i platiti zakasninu ( koja je btw trostruko viša od vrijednosti knjiga) i to je valjda u redu.A ne,kažu oni,ne može to tako tu ima troškova još 300 kuna...Ja se okrenem i odem.
Iako sam član tih knjižnica od djetinjstva više ne idem niti u jednu.Svaki mjesec kupim nekoliko knjiga,posuđejem od prijatelja i tak...
Sveučilišna je posebna priča- tam se drže kao da im je Gutenberg u podrumu.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:04.