Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2018., 10:30   #581
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Evo stvarno dobar savjet od @strašilo, naravno ako ti odgovara tako nešto za složiti.
Einhell sasvim zadovoljava željene potrebe.

Potreban ti je usisna okiten cijev od 1". Na dno staviš okiten spojnica 1" vanjski navoj i usisnu korpu 1" , jedna okiten spojnica- koljeno 1" i okiten spojnica vanjski navoj 1" na pumpu.
Kabel podigneš u zrak i sve radi.
Ja sam stavio još komad (cca 30ak cm) 1' cijevi i koljeno na sam hidropak (pumpu) jer mi je tako bilo puno lakše za spajanje i rastavljanje kad ga montiram i slidam ... Mogu uslikati na šta mislim ..

Quote:
josip1111 kaže: Pogledaj post
hvala momci
@strasilo nema problema ako se taj motor malo nakvasi?
Pa nema se ustvari šta nakvasiti kad je sve "vodotijesno" napravljeno .. Motor je zatvoren (ali mislim da je tako na svim pumpama) i kutija za struju je također zabrtvljena .... nema voda gdje ući ... (opet ... mislim da je tako na svim pumpama i hidropakovima) ...
__________________
Ako vam nekim slučajem nisam odgovorio na post, to ne znači da ste upravu, već da mi se ne troši vrijeme na vaše gluposti ... ;)

Ja nabavio novi aparat ... Proinstal Dupli Pulsni Co2 aparat za varenje MIG TIG MMA 200A i baš mi dobro dođe .. :)
strasilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 11:48   #582
dečki nisam siguran ali mislim da ti hidropaki su naj više u klasi izolacije IP 54 (eventualno IP55) ,jednostavno objašnjenje: zaštićeni od prljavštine u zraku koja nije pod nekim i direktno usmjerenim pritiskom i zaštita od orošavanja vodom te prskanja vodom ali ne pod nekim i usmjerenim direktnim pritiskom-mlazom vode
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 12:58   #583
Pa OK ... nećeš hidropak potopiti u bunar jebemu ... Upravo se o prskanju i govori ..
__________________
Ako vam nekim slučajem nisam odgovorio na post, to ne znači da ste upravu, već da mi se ne troši vrijeme na vaše gluposti ... ;)

Ja nabavio novi aparat ... Proinstal Dupli Pulsni Co2 aparat za varenje MIG TIG MMA 200A i baš mi dobro dođe .. :)
strasilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 20:16   #584
struja blizu vode nije za zajebanci.u ,same da se zna, nije isto orošavanje i prskanje od kiše te poljevanje mlazom pod pritiskom od istoga ili sličnog u radu, dobronamjerna opaska dečki
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 21:55   #585
evo kupio sam ovaj hidropak

https://prnt.sc/jcwyd6

pa ako može savjet koje spojnice da kupim?

za pipu i bunar na kojem je več okiten
josip1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2018., 19:15   #586
hajde ljudi pomgajte
na pumpi je muški ulaz PVC , znači trebam koljeno i dalje nastavak za pipu,
probao sam sa pocinčanim koljenom ali on oštečuje pvc navoj.
josip1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2018., 19:46   #587
To bi trebao biti navoj od 1", kupi mesinganu mufu i probaj s njom ili traži tamo gdje si kupio hidropak?

Kakvo si koljeno kupio?
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2018., 19:57   #588
pocinčano https://termometal.hr/zn-koljeno-zz-grupa-272/
ali ono reže onaj pvc navoj na pumpi
josip1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2018., 19:59   #589
Kažem, probaj pitati tamo gdje si kupio hidropak, možda imaju originalne prelazne komade?
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2018., 20:02   #590
ima za u bunar usisno crijevo 160kn 7m
ali za pipu kaže snađi se
josip1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2018., 20:04   #591
Vrati im hidropak i kupi na drugom mjestu , gdje nema takvih gluposti. Platiš i još ne možeš spojiti, kaj god!
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2018., 20:06   #592
može se spojit za ovim
https://www.eurovrt.hr/nastavak-za-s...1-gardena.html

ali meni to ne paše,, več mi treba pipa

neznam dali bih se sa ovim dalo što iskombinirat
https://termometal.hr/proizvodi/cije...alkaten-pe-hd/
josip1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2018., 17:04   #593
Puštanje u rad novog hidropaka

Kupio sam novi hidropak. Spojio sam ga. Usis je sa SA korpom i nepovratnim ventilom dolje na kraju okitenke u vodi. Zalijao sam ga s vodom. Povukao je vodu. Radio je bez da sam ispuštao vodu oko 10minuta, čini mi se dugo ( i predugo) dok se nije sam isključio. Nakon toga sam pustio vodu, voda je pod mlazom počela teči, oko 2-3 litre, motor se je uključio (ostavio sam tvornički da se po manometru uključuje na 1,5 a isključuje na 3 Bara), još je poteklo 2-3 litre vode i iako hidropak radi vodu više ne vuće i vode nema.
Zatvorim odlaz (pipu) ponovno se puni oko 10 minuta i kad dostigne 3 Bara stane. Ponavljam postupak i isto.
I dalje vode nema kad se isprazni posuda i padne tlak.

Molim one koji znaju da mi pomognu gdije griješim.

Hvala na odgovorima.
Tref is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2018., 13:23   #594
Izbor pumpe

Bunar je nekih 50-tak metara od prostora za pumpu hidrofor, visinska razlika je do 6m (ne treba injektor). Cijev (Okiten) od pumpe do usisne korpe je 1". Potopna ne dolazi u obzir, jer nema struje na mjestu bunara.
Koju bi vi pumpu odabrali, a da može povleći vodu tak daleko? VC55 ili neka druga (Pedrollo, Grundfos)?
Može biti jednofazna ili trofazna, čim da je jeftinija.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2018., 14:18   #595
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Mora ti pisati na posudi koliko ide bara zraka. Trebalo bi biti oko 1,5 bar.
Zrak puniš na način da isključiš pumpu, i otvoriš neku pipu da može isteći voda. Napumpaš zrak, zatvoriš pipu i uključiš pumpu.
Hvala. Problem je riješen, ali problem je ipak bil u djelomično zatvorenoj ulaznoj cijevi.
Sve radi. Fala. Poz
Tref is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 10:05   #596
Kada se spoji recimo kišnica preko žlijeba da ide u onaj jedan karnister veliki od 1000 litara pa se ta voda koristi za zalijevanje vrta i domaće životinje. Kako spriječiti da se ta voda unutra "pokvari". Tj da ne postane onako zelena i smrdljiva?
dfranc2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 18:26   #597
u petak intervenirao kod nekontroliranog pražnjenje hidroforske posude uz lagani zvuk žuborenja i u stand byu i u radu, radi se o instalaciji u viksi, 15 tis. lit. spremnik u dvorištu na višem položaju od pumpe+180lit. hidroforska posuda+elektrokovina 5stupanjska pumpa, propišala usisna korpa (sitka), nakon zamjene sitke tlačna nije držala više od 3 bara, promijenio i tlačnu, stavio jeftinu talijansku, pritegnuo opruge- podigao pritisak isključivanja i povećao diferenciju-2~4,3bara (udaljenost od spremnika do vikse cca.20m. colipol okitenke između pumpe i spremnika vode i viksa ima tri kata), probaj usporediti svoj slučaj
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 16:36   #598
Quote:
dfranc2 kaže: Pogledaj post
Kada se spoji recimo kišnica preko žlijeba da ide u onaj jedan karnister veliki od 1000 litara pa se ta voda koristi za zalijevanje vrta i domaće životinje. Kako spriječiti da se ta voda unutra "pokvari". Tj da ne postane onako zelena i smrdljiva?
Probaj s ovim sredstvom.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2018., 11:09   #599
novi hidropak pod garancijom gubi zrak, svaki 3 dana moram dompupavat tlak 1.5 bar
jdali je za servis ili mogu sam riješit taj problem?
josip1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2018., 14:59   #600
Ako možeš ustanoviti gdje gubi zrak, možeš i sam zabrtviti?

Namaži sve vanjske spojeve sa tekućim sapunom i pokazat će gdje zrak izlazi van. Ne zaboravi i ventil pod crnom plastičnom kapom na samom spremniku .

https://postimg.cc/image/cy9q52e63/
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:59.