Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2007., 21:52   #101
hm, ne bih htjela plašiti...ali ako je jedan (obično lijevi) testis, povećan...to može biti varikokela (laički rečeno...pregrijavanje jaja zbog velikih krvnih žila koje idu u njega---nisam stručnjak, ne čupajte kosu nad objašnjenjem)...to se javlja, koliko znam, kod svakog 20. momka (nije tako rijetko)...a liječi se operacijom (koja traje manje od pola sata, odmah te puste doma)
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 12:22   #102
Bol u testisima

Može odgovor ako se nekom još ovako nešto događa....
Kad se cura i ja onako napalimo...recimo negdje na otvorenom...pa onda naglo prekinemo i nastavimo šetnju...počinjem osjećat bolove u testisima...i to poprilične...????
Zna netko nešto o tome....???
dado_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 14:31   #103
Da, normalno...
Ne poteži oružje ako nisi spreman iz njega i pucati. Ukratko
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 01:04   #104
JA SAM PRELEZAO UPALU PROSLE GODINE U LJETO I OD TADA MI LIJEVI VECI OD DESNOG.....
Magaratz is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 19.06.2007., 10:17   #105
Quote:
Magaratz kaže: Pogledaj post
.......................
za milog Boga ne deri se toliko
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 18:57   #106
kod mene je ista stvar. lijevi testis više visi od desnog. kad sam to prvi puta uočio prestravio sam se, al me bilo strah ici kod doktora. nemam problema s tim, sve je ok. moram priznati da mi je lakše zbog vaših komentara. eto..hvala
Ivan88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 07:11   #107
Problem TESTIS!

Pri rođenju sam imao nespušteni testis koji sam operirao u drugoj godini života i vratio u normalan položaj.
Sve je bilo OK dok nisam slučajno primjetio tamo negdje oko desete godine da mi desni testis nedostaje,tada sam mislio da to nije nikakav problem dok nisam saznao donedavno da je to vrlo opasno.
Ako je neko čuo za ovaj problem ili zna nešto o tome volio bih da nešto napiše o tome HVALA.
Barba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 07:37   #108
Quote:
Barba kaže: Pogledaj post
primjetio tamo negdje oko desete godine da mi desni testis nedostaje,tada sam mislio da to nije nikakav problem dok nisam saznao donedavno da je to vrlo opasno.
Ako je neko čuo za ovaj problem ili zna nešto o tome volio bih da nešto napiše o tome HVALA.
čula sam i čitala mnogo o tom problemu,,,
mogu ti reći jedino da budeš hrabar u situaciji u kojoj si se zatekao,,,
svakako da si začuđen, a možda i u šoku, uostalom ko ne bi bio ,,,
ono što ti hoću reći da ne trebaš očajavati već se trebaš smiriti i
poraditi na sebi,,,
i izgraditi neke druge vrijednosti koje će privući ženu toliko
da joj taj (pretpostavljam) sitan detalj uopšte ni ne upadne u oko ,,,
srečno mladiću
Mindy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 18:30   #109
Quote:
Barba kaže: Pogledaj post
Pri rođenju sam imao nespušteni testis koji sam operirao u drugoj godini života i vratio u normalan položaj.
Sve je bilo OK dok nisam slučajno primjetio tamo negdje oko desete godine da mi desni testis nedostaje,tada sam mislio da to nije nikakav problem dok nisam saznao donedavno da je to vrlo opasno.
Ako je neko čuo za ovaj problem ili zna nešto o tome volio bih da nešto napiše o tome HVALA.
ne razumijem, kak ti je nestao testis?
Alfa69Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 18:58   #110
Quote:
Alfa69Romeo kaže: Pogledaj post
ne razumijem, kak ti je nestao testis?
To se i ja pitam jednostavno je nestao ali u toj dobi nisam ništa znao o tome i nisam smatrao da je toliko opasno!
Slučajno sam doznao da je veoma opasno ako testis ostane u trbušnom predijelu tijela jer su moguće razne zloćudne bolesti.
Barba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 19:27   #111
Quote:
Barba kaže: Pogledaj post
To se i ja pitam jednostavno je nestao ali u toj dobi nisam ništa znao o tome i nisam smatrao da je toliko opasno!
Slučajno sam doznao da je veoma opasno ako testis ostane u trbušnom predijelu tijela jer su moguće razne zloćudne bolesti.
Moj savjet je da odeš do urologa da te pregleda i da se posavjetuješ s njim... ovako preko foruma nećeš ništa pametno doznat što već i sam ne znaš...

On će najbolje znati što treba napraviti kako bi sve i dalje bilo kako treba...

Samo hrabro i nemoj razmišljati negativno
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 19:40   #112
Thumbs up

Quote:
Barba kaže: Pogledaj post
To se i ja pitam jednostavno je nestao ali u toj dobi nisam ništa znao o tome i nisam smatrao da je toliko opasno!
Slučajno sam doznao da je veoma opasno ako testis ostane u trbušnom predijelu tijela jer su moguće razne zloćudne bolesti.
ma ne more biti tako strašno,,,
to je neko htio da te plaši samo,,,

razumijem te da si sad u šoku,,,
osjećaš se potrešen u sebi, ne znaš jednostavno kako dalje
al samo se smiri i sve prepusti slučaju,, ne razbijaj glavu pitanjima kad ne znaš da odgovoriš,,,
najbolje da pustiš vreme da prođe,, možda se opet jednostavno pojavi
Mindy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 19:55   #113
Quote:
Mindy kaže: Pogledaj post
ma ne more biti tako strašno,,,
to je neko htio da te plaši samo,,,

razumijem te da si sad u šoku,,,
osjećaš se potrešen u sebi, ne znaš jednostavno kako dalje
al samo se smiri i sve prepusti slučaju,, ne razbijaj glavu pitanjima kad ne znaš da odgovoriš,,,
najbolje da pustiš vreme da prođe,, možda se opet jednostavno pojavi
Mislim da oko ovog problema ipak treba malo više ozbiljnosti i pažnje posvetiti...

Takve stvari zahtijevaju mišljenje stručnjaka a ne forumska naklapanja jer ipak nije riječ o zanoktici...

2Barba

Ponavljam, na tvom mjestu bi otišao na pregled kod urologa i posavjetovao se s njim što napraviti...

ne treba raditi paniku, ali ne treba niti zanemarivati to...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 20:04   #114
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
Mislim da oko ovog problema ipak treba malo više ozbiljnosti i pažnje posvetiti...

Takve stvari zahtijevaju mišljenje stručnjaka a ne forumska naklapanja jer ipak nije riječ o zanoktici...

2Barba

Ponavljam, na tvom mjestu bi otišao na pregled kod urologa i posavjetovao se s njim što napraviti...

ne treba raditi paniku, ali ne treba niti zanemarivati to...
potpisujem ,,,
ne treba paničariti za bezveze,,,
ženica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 20:15   #115
Quote:
Barba kaže: Pogledaj post
To se i ja pitam jednostavno je nestao ali u toj dobi nisam ništa znao o tome i nisam smatrao da je toliko opasno!
Slučajno sam doznao da je veoma opasno ako testis ostane u trbušnom predijelu tijela jer su moguće razne zloćudne bolesti.
Lijevi je svo vrijeme bio gdje treba? A desni ti je spušten operacijom,
pa negdje nestao? Svakako odi urologu, mogao bi ultrazvukom potražiti
po trbušnoj šupljini gdje se taj desni zagubio

Nespušteni testis (pa i operirani) je faktor rizika za rak testisa, relativno
rijetku bolest, ali najčešći rak u mlađih (15-35) muškaraca. Ne trebaš
paničariti, r.t. je potpuno izlječiv u 95-98% slučajeva čak i kad se
kasno otkrije, ali trebaš posjetiti urologa!
__________________

Zlokotlokrp is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 20:45   #116
Quote:
ženica kaže: Pogledaj post
ne treba paničariti za bezveze,,,
o čemu ti to pričaš?

bezveze čovjeku je nestao testis a tebi je to bezveze
Alfa69Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 00:50   #117
Question Problem s testisima (molim pomoć)

Kao prvo, pozdravljam vas i molim da ovome pristupite ozbiljno. Imam 14 godina i želim čuti vaša iskustva, mišljenja i savjete
Evo, ispričat ću vam sve kako bih i ispričao doktoru.
Prije 4 mjeseca, točnije 24.1., dogodilo mi se nešto neugodno: sjedio sam za kompjuterom kao i sad, ali dok sam se odmaknuo, osjetio sam veliku bol u lijevom testisu, pasjemeniku i u trbuhu. Bol je trajala kratko i bila je najintenzivnija u lijevom pasjemeniku. Tada sam shvatio da sam sjeo preblizu kompjuteru i hlače su mi pritiskale testis. Mislio sam da je to bezopasno jer je bol prestala. (neznam ima li dalje navedeno veze s prethodnim)
Bol je prestala na 2 mjeseca, ali u međuvremenu sam osjetio nelagodu u gaćama i osjećao sam da me lijevi testis smeta i trebao sam ga katkad poravnati (što je prilično neugodno u školi npr). Krajem ožujka, opet sam osjetio bol i bol se javila još krajem travnja. Počelo me boljeti odjednom, bez prethodne iritacije i pojavljivala se u pasjemeniku.
Izvana se ništa ne može vidjeti, ali opipom osjećam da su mi pasjemenik i sjemenovod malo podebljani.
Mislim da nemam više ništa za dodati.
Postoji li mogućnost da je to samo faza u pubertetu?
Čuo sam za varikokelu, ako bi to mogao biti problem.
Molim vas za pomoć!
__________________
nemam sig :P
petrucci_music man is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 12:48   #118
Pravac urolog Nitko ti ne može točno reći šta ti je,jedino urolog.
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 22:56   #119
hehe, ići ću ja doktoru, samo sam htio pitati jer ipak, nije mi svejdno da mi neki nepoznati lik gleda po jajcima
a i htio sam znati što mogu očekivati
__________________
nemam sig :P
petrucci_music man is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 00:08   #120
Nije to do puberteta. Ti ne možeš zaključiti šta je zadebljanje. Inaće je preporuka da se ne nose uske stvari oko testisa i davno je poznato da jeans hlače utiču na rak testisa. Stoga idi urologu koji je vidio hiljade penisa do sada, tako da ga tvoj neće plaho uzbuditi, a najvjerovatnije neće ništa ni dirati, nego te poslati da praviš nalaze. Ukoliko imaš pubične dlake ošišaj ili obrij ih prije odlaska urologu.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.