Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2016., 16:35   #8521
Horak u ilici je bas ocaj. Kolaci losi, atmosfera jos gora.
Nemaju kremsnjita ni ista s kestenom.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Old 25.10.2016., 19:17   #8522
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ovisi kakav volis.... bez slatkoce (maksimirska krizanje s jordanovcem... 2 su tamo... ona daljnja od kvatrica), sladji (slasticarnica isto krizanje al blizi kvatricu; ili vincek) sladji s omanjim smekom ruma (orijent maksimirska).


Dajte jos koju likaciju s opisom kakav je pire tamo.
Valja li ista kesten pire iz Vinceka? Nedavno sam bezveze kod njih uzela sladoled kesten koji je na sebi imao komadicke kao kesten pirea i nisu bili bas prijatni

Znam da ovdje nije popularan i ne znam koje sam godine zadnji put tamo nesto uzela, ali sam danas u prolazu u Milleniumu uzela badem-pistacio i pistacio je reprezentiran u obliku finog nugata kao iz Amelie
modelmanija is offline  
Old 25.10.2016., 20:59   #8523
Kesten u MNK je prilično tražen kolač, tako da sam danas ostala bez njega i piknula si standardnu ponudu. Onda se definitivno treba vratit u nekom ranijem terminu, nikako pred closing time. Moram priznati da nisam bila kod Petre sigurno pola godine i još uvijek je ponuda ista. Noel zaista ima bolju sreću od MNK, koliko se vidjelo kroz prozor.
__________________
''This morning, with her, having coffee.'' Johnny Cash, when asked for his definition of paradise.

''I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.'' Oscar Wilde
CocoRocha is offline  
Old 25.10.2016., 23:23   #8524
Meni je kesten pire u Vinceku kad sam ga zadnji puta jela bio jako jako loš, bezukusan, kao razmočeni karton. Mislim da je to bilo prošlu jesen.
aliceblue is offline  
Old 25.10.2016., 23:27   #8525
Quote:
aliceblue kaže: Pogledaj post
Meni je kesten pire u Vinceku kad sam ga zadnji puta jela bio jako jako loš, bezukusan, kao razmočeni karton. Mislim da je to bilo prošlu jesen.
pricekajmo da odblokiraju pinza, pa neka on da svoj sud.
gmit is offline  
Old 26.10.2016., 09:26   #8526
Kesten pire u Vinceku je pristojan. Bar meni.... kad nema u blizini alternative, a zabljesnu te ta mala kovrcava stvorenjca iz posude dok prolazis Ilicom... ah well...
Za jednom dvaput godisnje sasvim okej. Probao vec 1 ove godine i mogu reci da ima okus . Nije kao karton


Jeo jucer kolac (kocku) od ketstena u Amelie. Ide im taj kolac ovih dana. Svi su to narucivali lol.
Ukusan i fin... ne tezak. Malo me smeta okus cimeta u tankom biskvitu dolje, iako odgovara kombinacijom... ali kad naviknes na strejt kesten kolace onda je to taj moment. Ali nisam se dao smetati time. Vrlo dobro.

NEgi nisam vidio da, osim sto kritizirano/te, neke prijedloge gdje je bolji kesten pire od onih lokacija koje sam spomenuo. Volio bih osobno to znati i isprobati. Tnx
Deedy is offline  
Old 26.10.2016., 11:21   #8527
Išao jučer po osobnu u Petrinjsku i svratio "Kod Šime" po one čuvene kremšnite. Kada ono sada tamo Cukeraj!? Pa di je Šime??

Kada sam se već nabrijao na kremšnite, kupio ih u tom Cukeraju. Bolje da nisam. Totalno 'prazne', onako vodenaste, kao da su skuhane na vodi od nekakvog umjetnog praška.

A baš sam htio ženu ugodno iznenaditi..
Henry Miller is offline  
Old 26.10.2016., 12:54   #8528
Kesten pire u Vinceku je pristojan, i samo pristojan (barem meni).

''Šime'' je proda biznis i već je neko vrijeme Cukeraj
Mada sam čuo da su kolači i dalje ok, ja nisam probao dok je još ''Šime'' bija ali neki dan dok sam bio s društvom rekli su da su ok kolači
markom1989 is offline  
Old 26.10.2016., 13:07   #8529
Quote:
markom1989 kaže: Pogledaj post
Kesten pire u Vinceku je pristojan, i samo pristojan (barem meni).

''Šime'' je proda biznis i već je neko vrijeme Cukeraj
Mada sam čuo da su kolači i dalje ok, ja nisam probao dok je još ''Šime'' bija ali neki dan dok sam bio s društvom rekli su da su ok kolači
Ne znam za druge kolače, ali ove sada kremšnite s onima prije dijele samo ime, ništa više od toga. Šteta.
Henry Miller is offline  
Old 26.10.2016., 13:26   #8530
Jeo sam prošle godine ili početkom ove u Vinceku 2-3 vrste kolača s kesten pireom. Prosječno ili ispodprosječno, oni sve svoje kolače prekrcavaju s tim odvratnim umjetnim šlagom koji izdominira sve druge okuse.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 26.10.2016., 13:28   #8531
Ja ne znam, možda je ova moja posjeta Vinceku bila neki ispad, ali bilo je stvarno loše, moja kći koja je inače velika obožavateljica slastica i slastičarnica (i uglavnom joj je sve fino) nije pojela do kraja. Inače se rijetko sjetim ići na kesten pire, ali prije nekog vremena smo ga jele u onoj slastičarnici Šarlota na Ilici, i bio je u redu, ništa posebno, ali OK.
aliceblue is offline  
Old 26.10.2016., 20:41   #8532
Bio sam danas u RougeMarin Artisan Crafted Chocolates u prolazu Lovacki rog kod Ilice. I dvojio staviti li ovo kao novu temu ili u neki chat ili sl. A sam na kojcu odlucio ovdje ostaviti osvrt budici se radi o slasticama cokoladnim, a i da je butik tip ducana.

Svidjelo mi se, kupio sam za 30ak kn nekih 100+ grama raznih plocica i komadnih pralina itd.
Ima ih po 200 kn i do 400 kn po kilogramu.
Kupio sam samo toliko iz razloga jer smo imali priliku na licu mkesta u tanjurocu degustirati 70 posto asortimana. Pa smo se vec najeli degustirajuci lol

Slana karamela mi je odlicna. Plocica sa sezamom mi je tkdjr jedna od naj, naranca prutici fino. Ruzmarin i sol plocice tkdjr jako ukusno.
Ostalo fino, no nisam izgubio glavu (djumbir... rum etc.).

Nekoliko fotki otvorenog pulta







Zapakiraju u celofansku vrecicu... pa nju u pvu kartonsku koju zalijepe fino. Djeluje ekskluzivno. I ubace vizitku i sve skupa u bijelu vrecicu.
Eto za poklon prilicno fora. Jedino kako onda onome kome poklanjate objasniti sto je sto (jer su rinfuzno upakirane sve... eh. To ne znam)
Imaju i kutijice koje kostaju 12 kn (deblje kartonske) s pretincima, ovo s fotke koju stavljam ispod je gratis pakiranje).

Deedy is offline  
Old 26.10.2016., 21:15   #8533
ja sam im bas rekla da bi trebali ubaciti neki... pamflet sa slikama i opisima okusa

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
raymond is online now  
Old 26.10.2016., 22:15   #8534
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Bio sam danas u RougeMarin Artisan Crafted Chocolates
Bila i ja neki dan, ali nekim čudom bilo je zatvoreno usred dana. Drago mi je da si nas podsjetio.

Osobno sam odustala od kremšnita u lokalima, a rijetko se kad uživa u dobrom starom okusu i u domaćim verzijama. Svaka domaćica hvali svoju kremšnitu, a pri tom je sve više nalik nekoj vanilija kremi s lisnatim tijestom. Zagrebačke kremšnite sa slojem šlaga i čokoladnim preljevom nisu kremšnite koje smo prije 20-30-40-50 godina u nazad jeli u slastičarnama. Toliko verzija kremšnita, a nijedna fina. Ista priča i sa kesten pireom i vanilin kiflicama.
__________________
''This morning, with her, having coffee.'' Johnny Cash, when asked for his definition of paradise.

''I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.'' Oscar Wilde
CocoRocha is offline  
Old 26.10.2016., 22:28   #8535
Neki dan sam jela ledeni vjetar vocni u Cukeraju i meni je odlican, nije jako sladak, kao i Tisucu listica isto jako fino.
Danas u Amelie pojela Marie tortu s pistacijem, bila jako fina


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
...try walking in my shoes
Ani2306 is offline  
Old 27.10.2016., 14:21   #8536
cukeraj, ponoćna, fanstastična
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Old 27.10.2016., 21:19   #8537
Bože moj, šta je meni ovo trebalo?
Svratim po povratku sa kolodvora prema gradu u "Slatku priču" na uglu Martićeve i Smičiklasove.
Već sam jednom bio ušao unutra, al sam nakon 5-6 minuta čekanja izašao vani jer je konobarica bila zauzeta posluživanjem drugih i ono što sam tražio, nije mi se svidjelo.

I opet mi vrag nije dao mira, udjem ponovno unutra, prostor lijepo uredjen, sve tip top i naručim moji omiljeni čokoladni kolač za test.
Na izgled sam vidio da sam totalno pogriješio, izgledao je već star, a okus, pa bože moj, to je torta od oraha, a ne čokoladna torta.
17 kuna bačenih u vjetar!


I dalje mi je zakon čokoladna torta u Vinceka (ne dolaze tamo Koreanci ili koji su već kosooki, bezveze). Još nisam uspio naći u Zagrebu neki pandan u pogledu čokoladne torte i ako imate neki prijedlog za probu iste (a da nije samo maslo i čokolada), prihvaćam sa oduševljenjem!
DJMarusha is offline  
Old 27.10.2016., 22:06   #8538
Quote:
DJMarusha kaže: Pogledaj post
Još nisam uspio naći u Zagrebu neki pandan u pogledu čokoladne torte i ako imate neki prijedlog za probu iste (a da nije samo maslo i čokolada), prihvaćam sa oduševljenjem!
mislim da sam već nekome odgovorio tko je to isto tražio naime, pričalo se o čokoladnoj torti iz restorana "Pri zvoncu" ali ja nikad tamo nisam bio niti sam jeo tu tortu pa neka se javi neko tko zna više od mene
edit: pa ti si bio taj koji je to već pitao
Krkimir is offline  
Old 28.10.2016., 07:01   #8539
Malo pogledaj po ovom "vodicu", mozda ti se nesto svidi.. ili kreni u Mak na konac na cokoladnu dekadenciju ili vrlo cokoladnu tortu..
OpticaLL is offline  
Old 28.10.2016., 16:24   #8540
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
pricekajmo da odblokiraju pinza, pa neka on da svoj sud.
Nisam ove godine jeo, tako da ne bih o tome.
Reći ću samo da sam prošle godine jeo kesten kolač u Vinceku i o to je bio jedan od najgorih kolača koje sam u životu dobio u nekoj slastičarni.

Što se tiče Amelie, imali su prije dvije godine kolač od kestena, a to ej bio jedan od najboljih kolača koje sam ikad dobio u slastičarni.
Iz nekog razloga ga nisu imali uopće prošle godine u ponudi.
Na žalost jer je bio ogroman, fenomenalan i normalna cijena.

Uglavnom što se tiče slastičarni ne mogu se se donositi ocjene ili davati preporuke ukoliko nisu recentne jer kvaliteta može varirati od vrhunske do katastrofalne od sezone do sezone.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:58.