Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2002., 15:56   #41
nisam igral close combat... na svu srecu vjerojatno, najvise mrzim kad mi se vojska razbjezi okolo. zato sam prestal igrat i medieval: total war. mamicu im njihovu.
igral sam civ3 sa njemcima i prodaval blitzkrieg s hrpama panzera skvadri, ali to nije to.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 13.12.2002., 00:59   #42
Legion: Jel znas kako je nastala engl. psovka fuck?
el_mariachi is offline  
Old 13.12.2002., 01:15   #43
Pa probaj onda. Ima sve skupa 5 nastavaka. Prvi možeš zaboraviti, ali ostali su za 5.

Meni osobno su najdraži Kursk i Staljingrad u trećem dijelu-Istočni front, te neke staze u gradovima u zadnjem djelu - Invazija na Normandiju. Ovdje ti se vojska nebu razbježala ak znaš kaj delaš i ne šalješ ih u smrt-u to budu išli samo SS-ovci .

Kaže Hitler 35 na jednom skupu: "Berlin se za deset godina neče moči prepoznati". -uh kako je bio u pravu.

Kaže i za SSSR: "Samo treba dobro udariti nogom u ulazna vrata i cijela će se kuća srušiti". O da, srušio je svoju vlastitu.

A znate lida je Albert Speer želio eliminirati Hitlera? Namjeravao je ubaciti plin u ventilacijski sustav Hitlerovog bunkera u Ist. Prusiji-Vučjeg brloga, i kad je stigao sa plinom do ventilacijskog otvora-primjetio je da je su sagradili visoki zid oko njega i plan propao. Eto kaj su ti frendovi , a Speer je bio vjerovatno jedini prijatelj kojeg je Hitler imao. Luda ekipa. Jedan tehnokrat, a drugi totalni bolesnik i vanserijski političar. Da je Speer negdje recimo 39, ili 40 preuzeo organizaciju cijele Njem. industrije, a ne tek 43 mislim da bi se stvari drugaćije odvijale.

Neznam di sam sad došao na to-od Vikinga, al eto. Budu i Vikinzi došli na red.
Legion is offline  
Old 13.12.2002., 16:08   #44
buduci da nitko nikaj nije tu pisal vec jako dugo... evo mene da prekinem shutnju. BONSAI!!AAAAAAAAAAAAAAARRRGGGGGHHHH!!

da, legion, mozes pregledat svoju bazu podataka il nesto, pa da sastavimo popis poruka koje su slane za pocetak napada i to..

da krenem:
1. "popnite se na brdo niitaka" - iz japana poslano floti koja je trebala napast pearl harbour. ova poruka im je bila zeleno svjetlo.
2. "tora! tora! tora!" - ak se dobro sjecam, znak za pocetak napada na gore navedenu luku. mislim da ju je poslal zapovjednik prvog vala zrakoplova. (tora na japanskom znaci tigar) - gle mi avatara
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 15.12.2002., 12:56   #45
Hello-evo i mene.
Neznam napamet, morao bi ići kopati, a to mi se iskreno sad baš i neda-sorry. Momentalno mi se da razglabat samo o onome kaj znam napamet, znači da nemoram prekopavat po knjigama i sejvanim web stranicama.
A di je nesto Imeprator-alias SPQR?
Legion is offline  
Old 15.12.2002., 13:32   #46
Evo par citata.

"War is the last of all things to go according to plan."-Thucydides

Iskrcavanje na plaži Omaha, Dan-D, opisuje Sgt. Ralph G. Martin.
Pa kaže: "Everything was confusion. Units are mixed up, many of them leaderless, most of them not being where they were suppoozed to be. Shells were coming in all the time; boats burning; vehicles with novere to go bogging down, getting hit; supplies getting wet; boats trying to come in all the time, some hitting mines, exploding......everything jammed together like a junkyard".

O istom danu na istom mijestu piše grenadier Franc Gockel: "The beach became strewn with dead, wounded, and shelter-seeking soldiers. They reached the low stone wall, but the safety offered there was temporary. Our mortar crews had waited for this moment and began to lay deadly fire on preset coordinates along the sea wall. Mortar rounds wit impact fuses exploded on target. The shell splinters, wall fragments, and stones inflicted severe casualties. The wawes of attackers broke against our defenses."

"It was one terrible blood-leting."-FieldMarshal Erwin Rommel o kampanji u Normandiji.

A Goring kaže o Američkim industrijskim kapacitetima; "It is bluff. They can make cars and refrigerators, but not aircraft."

Nepoznati njemački vojnik na zapdnom frontu 1944 veli: If you see a white plane it's Americanm if you see a black plane it's RAF. If you see no planes at all it's the Luftwaffe."

Eto, ovo nisu poruke slane za početak napada nego neki zanimljivi citati koji su mi bili pri ruci.

I jedno pitanje za SPQR-a. Kako se u starom Rimu zvao zastitnik Liječnika i bolnica .
Legion is offline  
Old 15.12.2002., 15:18   #47
evo i ja jedan citat koji jako volim:
(autora sam zaboravila, s nekakvog ratnickog foruma je svakako)

"war is not about who is right, war is about who is left"
luca is offline  
Old 15.12.2002., 18:32   #48
"Rations exhausted. over 12,000 unattended wounded in the pocket. What orders should I give the troops, who have no more ammunition and are subjected to mass attacks supported by heavy artillery fire? the quickest decision is necessary since disintegration is already starting in some places- Confidence in the leadership still e,ists, however."-General Friedrich Paulus, Commander of the German Sixth Army, to Adolph Hitler, 22.01.1943.

"You can no longer retreat across the Volga. There is only one road, the road that leads forward. Stalingrad will be saved by you, or be wiped out with you. - Rusko naređenje vojnicima u Stalingradu.
Legion is offline  
Old 16.12.2002., 07:06   #49
Ja bih rekao : Aesculapius i Apollo. Ako ti se provjerava evo link:
http://www.geocities.com/crossword_l.../Mythology.htm

Inače sve vas pozdravljam, želim čestit Božić i sretnu Novu godinu, idem na zasluženi odmor do 7.1.2003., nadam se da će ovaj topic preživjeti do tada.

Pozdrav
SPQR is offline  
Old 16.12.2002., 08:14   #50
pozdrav.

apolona su popalili od grka, kao i 90% bogova. eskulap (asklepije) je cak bio njihov, ali nisam siguran. znam da je imal kcer higiju koja je isto brijala na lijecenje i zato mi danas imam higijenu.

"the object of war is not to die for your country, but to make the other bastard die for his." (general george s. patton, ak sam zapamtil dobro)
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 16.12.2002., 18:05   #51
Ovaj SPQR samo nekud brije. Pvo mjesec dana-sad 3 tjedna. A kaj ti radiš ako se smije znati da imaš tak puno odmora. Nije da sam zavidan-ja još uvijek studiram, nego me fakat zanima. Možda bi se i ja jedan dan u toj firmi zaposlio kad daju tolko godišnjeg.
A kuda češ na odmor? Kad si na omoru ne koristiš se internetom?
Higija je brijala na pranje-navodno se čak 7 puta dnevno kupala.
Legion is offline  
Old 17.12.2002., 08:37   #52
i ja bi je kupal 7 puta dnevno ak je komad

mozda je terorist, pa sad imaju "odmor". a u biti postavljaju vatromet za novu godinu. ali nemaju petarde nego c4. vatromet se odvija pod sloganom "u novu godinu s praskom"...
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 17.12.2002., 11:03   #53
Legion is offline  
Old 18.12.2002., 09:12   #54
hej legion.
ovaj topic se sve vise i vise profilira kao nas pivatni chat room. a da smislimo marketing plan kako bismo privukli ljepse pripadnice ljepseg spola?

a mozemo se i upoznat za pocetak:
bok legion, ja sam slafko.
sturidam racunarstvo i radim u domacoj firmi na odrzavanju kompova i mreze.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 18.12.2002., 12:34   #55
Motrim vas! Inace se trenutno nalazim nešto sjevernije od vas, teroriziram curu i njenu familiju.Što se tiče godišnjeg mogu samo reći bando jedna zavidna, dok ste se vi ovo lito kupali ja sam rintačija . Posao mi je takav da radim često i vikendima pa dobijam slobodne dane.
E , i nije c4 nego c3 .
Pozdrav i puno sreće sa pridobijanjem ljepšeg spola
SPQR is offline  
Old 18.12.2002., 12:50   #56
sjevernije od zagreba? nemoj reć da si u međimurju. u čakovcu? ili u belici?

*nadam se da nisi u sloveniji.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 18.12.2002., 12:55   #57
Pa tko koga ovdje motri ?!

Pozdrav
SPQR is offline  
Old 18.12.2002., 13:06   #58
lud zbunjenog.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 18.12.2002., 13:09   #59
Quote:
slafko kaže:
hej legion.
ovaj topic se sve vise i vise profilira kao nas pivatni chat room. a da smislimo marketing plan kako bismo privukli ljepse pripadnice ljepseg spola?

a mozemo se i upoznat za pocetak:
bok legion, ja sam slafko.
sturidam racunarstvo i radim u domacoj firmi na odrzavanju kompova i mreze.
ti to mene zahebavas? sta fali mojem topicu za upoznavanje, barem znas (okvirno) s kim pricas...

btw, tko kaze da tu nema zemskinja: evo ja citam
close combat, ne volim igrat ali volim gledat, i medieval total war isto (kako se zove analogna igrica koja se desava u Japanu?!). panzer III je isto super za gledat. panzerII sam igrala jedan scenario i izgubila sam (ne protiv masine nego covjeka). pa vise ne igram
a combat mission?
luca is offline  
Old 18.12.2002., 17:15   #60
Hello. Već sam se pretstavio na topicu upoznajmo se.
Odi tamo pa vidi-neda mi se opet sve tu ponavljat.

SPQR-ja ti fakat nisam zavidan. Na godišnjem sam već duuuugo . Tolko duuuuugo da sam se već zaželio nekaj raditi.

Da, fakat-svi sam nekaj gledaju a niko niš ne piše osim nas nekolicine. Prije dva dana je bilo 300 i nekaj pogleda ove teme, danas je već preko 500-a pitanja i diskusija nikakvih. svi bi samo čitali o povijesti a nitko nebi niš pisao ni pitao. Ne vjerujem da fakat nikog niš ne zanima i da nitko nema nikakvih nedoumica koje bi mogli razrješiti????? OD GLEDANJA NEMA SALAMETA

Oj Luce-kako to da voliš gledati, a ne igrati??? Ti si neka voajerka-šta li??? .

CC više ne igram. Bacio sam "malu ribu" natrag u Kanal i sada čekam da izađe neki novi. Želio bih igrati Afriku.

A di si SPQR??? Ja sam danas bio u Čakovcu. Da nisi tam negdje?
Slafko mislim da si fulao profesiju. trebao si postati komićar. Odi na OTV-svi tamo su za tebe goli kurac. Kakav Pervan, Aljoša, Antimon.... kakvi bakrači. Slafko je majstor.
Legion is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:43.