Natrag   Forum.hr > Društvo > Druženje & kava

Druženje & kava Mjesto gdje se forumaši druže

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2011., 16:04   #1
Muško - žensko prijateljstvo?

Već duže vrijeme pokušavam dokazati, više sebi nego drugima, kako postoji muško - žensko prijateljstvo.(iako mi svi koje pitam govore da to ne postoji) Potaknuta vlastitim iskustvom ali i primjerima od kolega i prijatelja, sve manje vjerujem u to.
Inače sam jako društvena osoba, volim upoznavati nove ljude, u zadnje vrijeme često i preko neta upoznati nekoga. Što nije problem dok taj netko nije muškarac.

Dopisujem se s tipom dugo preko maila i nakon nekog vremena dođe trenutak za kavu u živo. Opet kažem meni to ne predstavlja problem.
Kakva sam uživo takva sam i na papiru (tako i tipkam). No uvijek postavim granice. Zanima me samo prijateljstvo kako ne bi bilo da nekog zavlačim.
I kad dođe ta famozna kava i upoznavanje uživo, sve ode krivo.
Preko poruka su ljudi opušteniji, jasno mi je to, svjesna sam i činjenice da postoji mogućnost da se nekom svidim i na drugoj razini.
Ali nije mi jasno zašto ''prijateljstvo'' (u navodnicima jer to tražim od druge osobe, a daleko je od toga) mora prestati ako se meni ta osoba ne svidi na način na koji on mene gleda? Nego mi nakon dugo tipkanja i zezancije preko maila napiše da se nada kako ću naći ono što tražim jer nismo na istoj razini.... A mislim stvarno, napisala sam mu koja ''razina'' druženja meni odgovara, a ujedno odgovara i njemu, di je onda problem?
Počinjem mrziti razine

Mogu reći da u životu nemam muškog prijatelja (uvijek se jedna strana više zagrije za drugu), kao što imam pravu prijateljicu. I žao mi je zbog toga jer volim čuti i muško mišljenje, stajalište, probleme, savjete.... Baš ono što dobijem u porukama, a nikako uživo. Imam ''prijatelja'' na poslu, u društvu (dečko od frendice), burazovi frendovi....Ali nitko od njih nije ono što ja tražim. Pravi muški priatelj.

Tražim li nešto što ne postoji? Kakva su vaša iskustva u muško - ženskim prijateljstvima? Ili vjerujete da to nije moguće?

Možda je ova tema već bila, no udovoljite mi molim Vas. Zanima me Vaše mišljenje.
__________________
.... Ako nešto želiš napraviti naći ćeš rješenje, ako ne želiš naći ćeš opravdanje ....
Kecherica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 15:06   #2
Malo krivi pdf. Al dobro..

Ja imam 1 baš prijatelja prijatelja koji mi je ko brat, i sve si možemo reć i još se nije dogodilo da je netko nekaj napravio da bi moglo narušiti prijateljstvo, a možda i zato jer kad smo se upoznali prije par godina i on i ja smo nekaj malo bili "zapaljeni" za drugog, iako je to nekaj kaj je ful kratko trajalo i nikad ničeg nije ni bilo..
 
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 16:07   #3
[QUOTE=Kecherica;35125079]
Tražim li nešto što ne postoji? Kakva su vaša iskustva u muško - ženskim prijateljstvima? Ili vjerujete da to nije moguće?

QUOTE]

Ja sam od onih koje imaju više muških prijatelja nego ženskih prijateljica (mislim na onu vrstu prijatelja koju ti tražiš, da mu možeš sve reći, da možete pričati o svemu a da te ne osuđuje ili da poslije ne misliš o tome tko je sve saznao ono kaj si mu rekla itd.) i svakako znam da je to moguće. S muškim se mnogo bolje kužim jer su oni spremniji za za*ebanciju, manje stvari shvaćaju ozbiljno, i ne okolišaju nego ti u facu kažu što te ide, ili ako trebaš savjet kažu konkretno što smatraju rješenjem, a ne razglabaju toliko o etapama do konačnog cilja poput cura (iako naravno tu ne stavljam sve cure u isti koš), što meni nekada više odgovara. Sa svojim najboljim prijateljem sam išla u osnovnu, od tad se znamo. Jedno vrijeme, čini mi se u petom razredu, sam se zaljubila u njega. To je trajalo negdje do kraja školske godine, kako već traju te školske ljubavi Ja se njemu nisam sviđala, ali to mene nije spriječilo da mu u facu kažem da mi se ludo sviđa. On je bio sramežljivac pa se na to samo zacrvenio. Nakon nekog vremena, dok me to sve prošlo, počeli smo se sve više zezati, razgovarati o svemu i svačemu, vidjeli da imamo jako puno sličnosti. Dopisivali smo se, a onda se dogodilo da je meni deda završio u bolnici. Bila sam sva rastresena zbog toga i nisam znala s kim bi pričala osim s njim. On je naravno bio uz mene i tješio me kad mi je deda umro. Tu sam shvatila da je to između nas stvarno veliko, a da nema nikakve seksualne niti bilo kakve s tim povezane privlačnosti bilo s moje, bilo s njegove strane. I dan danas smo si super, i dalje s njim mogu o glupostima i ozbiljnim stvarima, uvijek smo tu jedno za drugo, u dobru i zlu kako bi se reklo. S njim sam si top, on mi je fakat najbolji.
Još imam par prijatelja s kojima također mogu o svemu, a da između nas ne postoji neka viša razina koja bi pokazala da muško-ženska prijateljstva ne postoje, već da je uvijek netko zainteresiran za nešto više. Iako mi se to nekoliko puta događalo kad bi se tak našla s nekim ko ti... ali pošto više od priateljstva nisam tražila, srezala sam to u korijenu... neki su to prihvatili i sad smo dobri prijatelji, a neki nisu pa je to završilo.
Mislim gle, istina je da su ljudi opušteniji preko žice, a kad se susretnu uživo s jedne ili obje strane se može dogoditi neki "viši" klik. Najvjerojatnije nisi imala sreće pa ti se potrefilo da su svi željeli više, ali ja iz svog iskustva govorim da je muško-žensko prijateljstvo i te kako moguće i da postoji. Nikad ne znaš što će ti se dogoditi, i na koga ćeš naletiti, stoga ne gubi nadu da ćeš na poslu ili u dućanu baš pronaći nekog muškog koji će ti postati prijatelj kakvog tražiš.
Octica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 15:39   #4
Moguce je . Ja sam musko iman prijateljicu jako dobru kojoj se povjerevamo vise nego clanovima najuze obitelji .. Da postoji strast izmedju nas istina je ali nikada nismo presli crtu koja bi po meni to pokvarila. Ona je jako atraktivna i svaki bi je muskarac pozelio ali ono sto djelimo je vise od strasti i meni i njoj . Iako se nismo vidjeli vec 3 god redovito se cujemo i ispricamo.

Bez tajni smo jedno prema drugome i oslonac i to je nesto sto stvarno cijenimo.

Mislim da je moguce ako to nepridje u nesto vise jer mislim da bi onda to prijateljstvo zavrsilo.
plavooko35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 15:49   #5
Imam podosta žena oko sebe, što prijateljica što kolegica. Gotovo sa svima njima imam fakat ok odnos i povjeravaju mi se i mogu s njima opusteno pricat o svemu.
Sto se tice seksualne privlacnosti, uglavnom je nema jer sam od pocetka izgradio takav odnos s njima. Kak se one osjecaju prema meni, to ne bih znao reci sa sigurnoscu, ali s moje strane sam dosta čvrstog stava. Volim i cijenim žene i ne bih mogao se igrati niti sa jednom i povrijediti je. Neki ne shvacaju pa mi vele za ove po njima najzgodnije mi frendice "što ih ne riješim?", ali kad ih ne gledam tak od starta kao sto velim.
Vjerujem u m-ž prijateljstva. Takav oblik prijateljstva nije za ljude slabijeg karaktera ili ljude koji su povrsni i sve im se svodi na sex koji je imho overrated, pogotovo takav, gdje ne stignes ni razviti osjecaje za neku osobu.
To je samo moje misljenje
__________________
I'm a simple man, I see boobs I press Like.
asdfasf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 15:51   #6
Quote:
Kecherica kaže: Pogledaj post
Već duže vrijeme pokušavam dokazati, više sebi nego drugima, kako postoji muško - žensko prijateljstvo.(iako mi svi koje pitam govore da to ne postoji) Potaknuta vlastitim iskustvom ali i primjerima od kolega i prijatelja, sve manje vjerujem u to.
Inače sam jako društvena osoba, volim upoznavati nove ljude, u zadnje vrijeme često i preko neta upoznati nekoga. Što nije problem dok taj netko nije muškarac.

Dopisujem se s tipom dugo preko maila i nakon nekog vremena dođe trenutak za kavu u živo. Opet kažem meni to ne predstavlja problem.
Kakva sam uživo takva sam i na papiru (tako i tipkam). No uvijek postavim granice. Zanima me samo prijateljstvo kako ne bi bilo da nekog zavlačim.
I kad dođe ta famozna kava i upoznavanje uživo, sve ode krivo.
Preko poruka su ljudi opušteniji, jasno mi je to, svjesna sam i činjenice da postoji mogućnost da se nekom svidim i na drugoj razini.
Ali nije mi jasno zašto ''prijateljstvo'' (u navodnicima jer to tražim od druge osobe, a daleko je od toga) mora prestati ako se meni ta osoba ne svidi na način na koji on mene gleda? Nego mi nakon dugo tipkanja i zezancije preko maila napiše da se nada kako ću naći ono što tražim jer nismo na istoj razini.... A mislim stvarno, napisala sam mu koja ''razina'' druženja meni odgovara, a ujedno odgovara i njemu, di je onda problem?
Počinjem mrziti razine

Mogu reći da u životu nemam muškog prijatelja (uvijek se jedna strana više zagrije za drugu), kao što imam pravu prijateljicu. I žao mi je zbog toga jer volim čuti i muško mišljenje, stajalište, probleme, savjete.... Baš ono što dobijem u porukama, a nikako uživo. Imam ''prijatelja'' na poslu, u društvu (dečko od frendice), burazovi frendovi....Ali nitko od njih nije ono što ja tražim. Pravi muški priatelj.

Tražim li nešto što ne postoji? Kakva su vaša iskustva u muško - ženskim prijateljstvima? Ili vjerujete da to nije moguće?

Možda je ova tema već bila, no udovoljite mi molim Vas. Zanima me Vaše mišljenje.

A zasto tebi treba bas muski prijatelj? Da se njemu zalis kako ti kasni menstruacija ili kad ga trebas za nesto sto ti prijateljica ne moze zavrsiti ili da ga drzis u rezervi.

Musko zenska iskrena prijateljstva su rijetka. I mislim da i nema neke potrebe biti neki specijalni frend sa zenskom osobom, jer to uglavnom (bar u mom slucaju) ne izadje na dobro. A taj je napravio prvu kardinalnu gresku sto te prijateljski zvao na pice, pa te zeli bariti. No vecina muskih to radi jer nemaju iskustva. Kad izlazis sa curom vam treba joj odmah reci sta ocekujes ili se u protivnom sa njom ni ne nalaziti.

Sorry, ali koliko su oni mutni toliko si i ti.
sinnnke is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 21:49   #7
Quote:
sinnnke kaže: Pogledaj post
A zasto tebi treba bas muski prijatelj? Da se njemu zalis kako ti kasni menstruacija ili kad ga trebas za nesto sto ti prijateljica ne moze zavrsiti ili da ga drzis u rezervi.

Musko zenska iskrena prijateljstva su rijetka. I mislim da i nema neke potrebe biti neki specijalni frend sa zenskom osobom, jer to uglavnom (bar u mom slucaju) ne izadje na dobro. A taj je napravio prvu kardinalnu gresku sto te prijateljski zvao na pice, pa te zeli bariti. No vecina muskih to radi jer nemaju iskustva. Kad izlazis sa curom vam treba joj odmah reci sta ocekujes ili se u protivnom sa njom ni ne nalaziti.

Sorry, ali koliko su oni mutni toliko si i ti.
Istorbati je dobro? Reci ti njoj

Rijetka su takva prijateljstva, ali postoje.
durica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 23:16   #8
Hmmmmm...pa ja ti baš više i ne vjerujem u tu mogućnost.

Da bi s nekom osobom izgradio prijateljstvo ta osoba ti mora biti kompatibilna,moraš ju poštovati,razumjeti,osjećati se ugodno u njenom društvu i mariti za nju.Sve su te komponente povezane u jedno...ljubav(prijateljska ljubav).

Ako dvije osobe koje su u takvom odnosu,dakle prijateljskom,uz ovu dimenziju prijateljske ljubavi ne osjećaju jedna prema drugoj i seksualnu privlačnost,tada njihov odnos može biti iskreno prijateljstvo,no dovoljno je da jednoj strani zaiskri pa da bude kraj.
Vremenom se taj odnos pretvori u fingirano prijateljstvo,u odnos u kojem jedna strana možda potajno pati,a druga to čak niti ne primjećuje.

Ako me netko privuče,a on želi samo prijateljstvo ja nisam materijal za to.
Jedna stvar je popiti kavu s nekim,a sasvim druga staviti tu osobu u ladicu s natpisom "prijatelj".S tim se ne igra.
Zato,kad mi je situacija tak čista ne petljam se u to.Prihvatim i zaboravim.
Prilično sam čvrsta u toj odluci.Mrzim samo nejasne situacije.



S druge pak strane,ljudi koji su započeli odnos samo kao prijatelji,bez neke prvotne svemirske privlačnosti,ali se iz te naklonosti i simpatije izrodilo nešto više,imaju veće šanse kao par od onih gdje je postojala samo dimenzija fizičkog.
Te su veze puno zrelije i kvalitetnije.
To je moje mišljenje.
calm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 23:19   #9
Quote:
calm kaže: Pogledaj post
S druge pak strane,ljudi koji su započeli odnos samo kao prijatelji,bez neke prvotne svemirske privlačnosti,ali se iz te naklonosti i simpatije izrodilo nešto više,imaju veće šanse kao par od onih gdje je postojala samo dimenzija fizičkog.
Te su veze puno zrelije i kvalitetnije.
To je moje mišljenje.
Ovo nisi mogla bolje sročit
__________________
I'm a simple man, I see boobs I press Like.
asdfasf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 23:26   #10
Ja mislim da je sve u odnosima među ljudima pa i među spolovima oblik trgovine .
Mislim da je prijateljski odnos moguć ako i dok se osobe na čist i jasan nedvosmislen način pridržavaju "pravila igre"
Onog trena kad se neko osjeti zakinut ..to jest da "ulaže..investira" više a onaj drugi manje počinju problemi ..i u ljubavi i u prijateljstvu .
Dakle ..moguće je po meni .
Black Cougar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 23:32   #11
Quote:
Black Cougar kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je sve u odnosima među ljudima pa i među spolovima oblik trgovine .
Mislim da je prijateljski odnos moguć ako i dok se osobe na čist i jasan nedvosmislen način pridržavaju "pravila igre"
Onog trena kad se neko osjeti zakinut ..to jest da "ulaže..investira" više a onaj drugi manje počinju problemi ..i u ljubavi i u prijateljstvu .
Dakle ..moguće je po meni .
Je,Cougar,trgovina ti je to.Sad samo zamisli:"Ona bi rajčicu,a on njoj da krumpir."

Kaj će s krumpirom?!?

Pa žena ode kod drugog trgovca.


calm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 23:33   #12
il nauči kuhat
__________________
I'm a simple man, I see boobs I press Like.
asdfasf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 23:34   #13
već dvi godine se družim sa dvi cure moguće je
Chive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 00:05   #14
Smile

@ calm .... imam osjećaj da ne mogu mak na konac izići s tobom na kraj (nisam inferioran ali ipak) pa neću ni ulaziti u diskusiju ..da ne dobijem po repu


@ CHIVE a i ostalima :

živio sam godinama s dvije žene pod istim krovom kuhale mi "mazile me i pazile" kao cara ,jedna mi je bila cura .
najveće iskušenje bilo mi je kad mi je cura išla na par dana u daleki grad u posjet rodbini
u vrijeme večere kolegica(vrsta za kojom se i žene i muškarci okreću) je "popustila " i diskretno spomenula mogućnost...ono sve ali bez jelte penetracije ... nije bilo lako ali ignorirao sam a ona nije imala volje ponoviti ponudu dva puta
Živjeli smo još dugo pod istim krovom i bili smo si frendovi bez mrlje.... a da sam prihvatio...kako bi se gledali u oči svi skupa ?
Kasnije je život donio svoje..nebitno za priču ...

Dakle možeš biti frend ako si čovjek a na muci se poznaju .... frendovi .nije li tako i inače u životu ?

Istine radi i da ne kakam nisam baš uvijek ... savršen ovaj puta sam odolio i "isplatilo se"
Black Cougar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 10:33   #15
Quote:
Black Cougar kaže: Pogledaj post
@ calm .... imam osjećaj da ne mogu mak na konac izići s tobom na kraj (nisam inferioran ali ipak) pa neću ni ulaziti u diskusiju ..da ne dobijem po repu


@ CHIVE a i ostalima :


Živjeli smo još dugo pod istim krovom i bili smo si frendovi bez mrlje.... a da sam prihvatio...kako bi se gledali u oči svi skupa ?
Kasnije je život donio svoje..nebitno za priču ...

Dakle možeš biti frend ako si čovjek a na muci se poznaju .... frendovi .nije li tako i inače u životu ?

Istine radi i da ne kakam nisam baš uvijek ... savršen ovaj puta sam odolio i "isplatilo se"

Da si prihvatio puklo bi prijateljstvo sigurno i to nije to vise.
I slazem se da se na muci poznaju prijatelji a ti si uspio oduprijeti se nagonu i zelji, iako i sam kazes da je pitala drugi put da neznas kako bi bilo.
plavooko35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 20:07   #16
Quote:
asdfasf kaže: Pogledaj post
il nauči kuhat

mislim da nisi shvatio...ona bi jela rajčicu
Tko je pričao o kuhanju ručka?

calm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 23:27   #17
Quote:
calm kaže: Pogledaj post

mislim da nisi shvatio...ona bi jela rajčicu
Tko je pričao o kuhanju ručka?

ah

kad si rekla "kaj ce ona s krumpirom?"

napravio sam se blesav i shvatio doslovno i istovremeno se igrao sa poantom govoreci neka nauci kuhat
kao da se prilagodi..pošalica mala
__________________
I'm a simple man, I see boobs I press Like.
asdfasf is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 13:30   #18
Moguce je... imam frenda s kojim sam si super vec 2 godine, i ko brat mi je...nikad nicega nije bilo medju nama...upoznali smo se kad je on bio s mojom frendicom, tako smo postali i prijatelji, nakon njihovog prekida, postali smo jos bolji... njemu mogu sve reci, ali bas sve sve, a i on meni... dok je bio samac znala sam sve njegove ljubavne pohode, a sad dok ima curu sve mi isto isprica ...isto tako je i samnom, dok sam bila u vezi, znao je za svaku sitnicu koja me mucila, bio je jedina osoba kojoj sam se mogla otvoriti... i nikad nije bilo nikakvih seksualnih tenzija izmedju nas...
__________________
Svaka zena je bespomocna dok joj se ne osusi lak na noktima
lake of fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 19:47   #19
Da,definitivno je moguće. Imam nekoliko muških frendova za koje stvarno mogu reć da su frendovi savršeni,o svemu možemo pričat. Imam jednog s kojim se družim još od najranijeg djetinjstva,i ni u jednom momentu nisu frcale nekakve iskre ni s moje ni njegove strane,tako da mogu reć da ima muško ženskih prijateljstava gdje nema onog da jedno pati za drugim u ljubavnom smislu
__________________
She who leaves a trail of glitter is never forgotten.
Queen Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 15:34   #20
Quote:
Kecherica kaže: Pogledaj post
Kakva su vaša iskustva u muško - ženskim prijateljstvima?
Da mi se ovo pitanje postavilo prije 5 godina, rekla bih "Naravno da postoje, ja živi dokaz...!"


Ali....

S vremenom su sva ta prijateljstva otišla laganini u kiki (a imala sam širok krug prijatelja) jer čim samo jedan počne osjećati i željeti nešto više od običnog druženja, možeš poručiti 'bye-bye' prijateljstvu kao takvom.

Ubrojila bih pod rijetke slučajeve gdje se dvoje druže (M i Ž, oboje hetero) imaju zajedničke interese (u protivnom se valjda ne bi ni počeli družiti) da se u nekom momentu netko od njih neće priupitati "jel' bi moglo postojati nešto više među nama..."

Do danas mi je ostao samo jedan pravi prijatelj s kojim se znam gotovo 10 godina, a ostali su jedino mogli ostati u prošlosti nakon pokušaja ljubljenja i sličnih zaskakanja.

Možda bih kao pravog prijatelja mogla imenovati još jednog dečka iz predškolskih dana da nije odselio u inozemstvo i od onda kontakta nismo imali godinama, u protivnom bismo možda uspjeli održati prijateljstvo, premda je on i prvi koji me poljubio u usta (ahh te dječje simpatije...) a kad su nam se putevi konačno spojili nakon duže od 15 godina, ipak smo se oboje poprilično izmijenili od petogodišnjih klinaca.


Stoga bi moj odgovor na temu bio: Mogu muškarac i žena stupiti u prijateljstvo bez primisli, ali su jako rijetki oni koji ga takvim i zadrže.


Quote:
octopusssy kaže: Pogledaj post
Mislim gle, istina je da su ljudi opušteniji preko žice...
Internet ljudima omogućuje sigurnu distancu, lakše prikrivanje vlastite nervoze i neopuštenosti, ali kad se s tipkanja preko tipkovnice prijeđe na susret oči u oči, sve maske padnu.
Dovoljno je samo priviriti na pdf US, a i sama autorica topika je jedan od primjera.

Internet pruža lakše stupanje u kontakt s ostalima, bilo da se radi o pozitivnoj namjeri, ali nažalost (čak bih rekla sve češće) zbog sebičnih razloga, negativnih i manipulacijskih primisli - što im opet nudi sigurnosnu distancu preko monitora.

Zadnje uređivanje Dinah : 21.09.2011. at 15:57. Reason: smajlići i dr.
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.