Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2017., 16:04   #3081
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Stvarno rijetko ulazim u rasprave na forumu, no moram reći da si lik koji ne čita sa razumijevanjem najblaže rečeno,
Kako ću čitati s razumijevanjem kad ti ne pišeš s razumijevanjem, ništa konkretno nisi napisala.
I što mi onda preostaje nego da pretpostavljam što bi to moglo biti, najavljuješ to kao da dodijeljuješ oscara, nikako dočekati kraj rečenice.
HighMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 16:14   #3082
Kraj rasprave.

Vratimo se temi...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 16:24   #3083
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Kraj rasprave.

Vratimo se temi...
Ha ha ha, devilgirl valjda kao moderator briše moje postove koji joj se iz nekih razloga ne sviđaju.
Heeej girl, pa ljudski je griješiti.
HighMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 16:27   #3084
Quote:
HighMoon kaže: Pogledaj post
Ha ha ha, devilgirl valjda kao moderator briše moje postove koji joj se iz nekih razloga ne sviđaju.
Heeej girl, pa ljudski je griješiti.
Editiraj prethodni post, 2 posta zaredom o istome nemaju smisla...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 19:10   #3085
Kada kao obrtnik kupujem robu u eu da li to mogu kupovati sa svog privatnog računa odnosno paypala ili mora bit žiro od obrta s obzirom da smo obrt i ja jedno te isto?
another is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 19:14   #3086
stigla mi obrtnica wohoo doduše ne na onaj korisnički pretinac na e-građani, ne kužim zaš, neg sam je sad iskopala nekako na e-obrtu...

zanima me postoji li šansa da sutra u 8 ujutro negdje (centar zagreba?) dam izraditi pečat i on već bude gotov oko 17h meni nakon posla, da odmah mogu u banku s njim izradit poslovne račune? stvarno bi mi to bilo idealno, ako neko zna neko mjesto di je ovo moguće, slušam ili je svugdje moguće, ne bih znala, nisam nikad radila pečat

e i da, imam pitanje, a tiče se računa u banci. kao obrt poslovat ću isključivo s inozemnim firmama, dakle, isplata će bit u EUR. jel smijem ja u banci otvoriti samo kunski žiro račun za obrt, pa da mi se automatski radi konverzija, ili baš MORAM imati žiro devizni pa s njega prebacivat u kunski? kao fizička osoba na autorske ugovore radila sam tako, bez deviznog. htjela bih izbjeći prebacivanja u sklopu obrta s jednog pa na drugi račun...ovako mi je lakše.

i koje točno obrasce moram kupit u narodnim novinama da u ponedjeljak odmah nosim na poreznu, jesu to RPO i meni PPDV jer ću radit s inozemnom tvrtkom pa mi treba vat broj? trebam li još neki obrazac? i pretpostavljam da je ok ako odem u poreznu svoju u kvartu (meni ona preko puta zare u ilici), ne moram u glavnu? koliko traje da mi daju taj VAT? smije li mi sjest prva inozemna uplata bez da ga službeno imam još?

e i da, i knjigu prometa moram kupit, jel

nemojte me ubit radi svih pitanja <3
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 19:33   #3087
Quote:
Mirnish kaže: Pogledaj post
stigla mi obrtnica wohoo doduše ne na onaj korisnički pretinac na e-građani, ne kužim zaš, neg sam je sad iskopala nekako na e-obrtu...

zanima me postoji li šansa da sutra u 8 ujutro negdje (centar zagreba?) dam izraditi pečat i on već bude gotov oko 17h meni nakon posla, da odmah mogu u banku s njim izradit poslovne račune? stvarno bi mi to bilo idealno, ako neko zna neko mjesto di je ovo moguće, slušam ili je svugdje moguće, ne bih znala, nisam nikad radila pečat

e i da, imam pitanje, a tiče se računa u banci. kao obrt poslovat ću isključivo s inozemnim firmama, dakle, isplata će bit u EUR. jel smijem ja u banci otvoriti samo kunski žiro račun za obrt, pa da mi se automatski radi konverzija, ili baš MORAM imati žiro devizni pa s njega prebacivat u kunski? kao fizička osoba na autorske ugovore radila sam tako, bez deviznog. htjela bih izbjeći prebacivanja u sklopu obrta s jednog pa na drugi račun...ovako mi je lakše.

i koje točno obrasce moram kupit u narodnim novinama da u ponedjeljak odmah nosim na poreznu, jesu to RPO i meni PPDV jer ću radit s inozemnom tvrtkom pa mi treba vat broj? trebam li još neki obrazac? i pretpostavljam da je ok ako odem u poreznu svoju u kvartu (meni ona preko puta zare u ilici), ne moram u glavnu? koliko traje da mi daju taj VAT? smije li mi sjest prva inozemna uplata bez da ga službeno imam još?

e i da, i knjigu prometa moram kupit, jel

nemojte me ubit radi svih pitanja <3
Zovi ujutro Print studio, znaju izaći u susret kad je hića...a i inače su brzi za pečat. Mislim da se možeš dogovoriti i da ima mailom pošalješ rješenje od obrta pa da naprave...

Žiro računi su multivalutni, što znači da će ti novac sjedati u EURima i morat ćeš ih konvertirati u kune, no mislim da ako dižeš na bankomatu ako nema dovoljno u kunama da onda oni automatski skidaju s EUR-a (provjeri) normalno po njihovom tečaju..

Ne trebaš kupovati obrasce...isprintaš s neta..

https://www.porezna-uprava.hr/HR_obr...OHODAK/RPO.pdf

http://www.porezna-uprava.hr/HR_obra...ODAK/RPO-A.pdf

http://www.porezna-uprava.hr/hr_obra...nost/p-pdv.pdf

PPDV - ispuniš pod 1, i pod 4. točka 4., kad budeš nosila zamoli da te odmah ubace da ti je bitno, nakon noćne obrade bi trebala biti u sustavu.

Provjeriš tu:
http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/?locale=hr

Kad budeš tu u bazi, možeš primat novce...

Ideš u nadležnu poreznu, ako ti je sjedište u centru, onda tamo u Ilicu...tamo rade većinom tete pred penziju, malo su spore, ali dobre,

Sretno !
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 19:44   #3088
Quote:
Mirnish kaže: Pogledaj post
stigla mi obrtnica wohoo doduše ne na onaj korisnički pretinac na e-građani, ne kužim zaš, neg sam je sad iskopala nekako na e-obrtu...

zanima me postoji li šansa da sutra u 8 ujutro negdje (centar zagreba?) dam izraditi pečat i on već bude gotov oko 17h meni nakon posla, da odmah mogu u banku s njim izradit poslovne račune? stvarno bi mi to bilo idealno, ako neko zna neko mjesto di je ovo moguće, slušam ili je svugdje moguće, ne bih znala, nisam nikad radila pečat

e i da, imam pitanje, a tiče se računa u banci. kao obrt poslovat ću isključivo s inozemnim firmama, dakle, isplata će bit u EUR. jel smijem ja u banci otvoriti samo kunski žiro račun za obrt, pa da mi se automatski radi konverzija, ili baš MORAM imati žiro devizni pa s njega prebacivat u kunski? kao fizička osoba na autorske ugovore radila sam tako, bez deviznog. htjela bih izbjeći prebacivanja u sklopu obrta s jednog pa na drugi račun...ovako mi je lakše.

i koje točno obrasce moram kupit u narodnim novinama da u ponedjeljak odmah nosim na poreznu, jesu to RPO i meni PPDV jer ću radit s inozemnom tvrtkom pa mi treba vat broj? trebam li još neki obrazac? i pretpostavljam da je ok ako odem u poreznu svoju u kvartu (meni ona preko puta zare u ilici), ne moram u glavnu? koliko traje da mi daju taj VAT? smije li mi sjest prva inozemna uplata bez da ga službeno imam još?

e i da, i knjigu prometa moram kupit, jel

nemojte me ubit radi svih pitanja <3
Na Tresnjevci su mi izradili isti dan pecat. Moj osobni savjet izbjegavaj RBA u kojoj sam nedavno otvorila racun. Tako su me razljutili da cu ga zatvorit cim mi legne zadnja uplata.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 19:51   #3089
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Zovi ujutro Print studio, znaju izaći u susret kad je hića...a i inače su brzi za pečat. Mislim da se možeš dogovoriti i da ima mailom pošalješ rješenje od obrta pa da naprave...

Žiro računi su multivalutni, što znači da će ti novac sjedati u EURima i morat ćeš ih konvertirati u kune, no mislim da ako dižeš na bankomatu ako nema dovoljno u kunama da onda oni automatski skidaju s EUR-a (provjeri) normalno po njihovom tečaju..

Ne trebaš kupovati obrasce...isprintaš s neta..

https://www.porezna-uprava.hr/HR_obr...OHODAK/RPO.pdf

http://www.porezna-uprava.hr/HR_obra...ODAK/RPO-A.pdf

http://www.porezna-uprava.hr/hr_obra...nost/p-pdv.pdf

PPDV - ispuniš pod 1, i pod 4. točka 4., kad budeš nosila zamoli da te odmah ubace da ti je bitno, nakon noćne obrade bi trebala biti u sustavu.

Provjeriš tu:
http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/?locale=hr

Kad budeš tu u bazi, možeš primat novce...

Ideš u nadležnu poreznu, ako ti je sjedište u centru, onda tamo u Ilicu...tamo rade većinom tete pred penziju, malo su spore, ali dobre,

Sretno !

kao i uvijek, devilgirl na usluzi dužna sam vam ogromnu čokoladu s lješnjacima, ako ne i cijeli kamion

taj print studio u praškoj mi je jako blizu doma, idem odmah ujutro do njega u nadi da će upalit.


Žiro računi su multivalutni, što znači da će ti novac sjedati u EURima i morat ćeš ih konvertirati u kune - ovaj dio nije mi baš jasan, vrijedi li to i za privatne žiro račune? dosad sam na autorski radila tak da mi je isplata sjedala bankovnom doznakom na KUNSKI žiro, samo bi me netko iz banke svaki mjesec zvao da dam odobrenje da mi sjedne lova, uvijek bi se pojavila u kunama, dakle, banka bi radila i konverziju, nadala sam se da bih mogla tako i za obrt, jer inače ne znam gdje im napomenuti da mi ne računaju 2x promet u sklopu obrta ako ja sama prebacujem lovu s jendog na drugi račun.

e super, printam odmah

RPO - ispunim svoje podatke pod 1, zaokružujem 2.5, je li tako?

RPO -A - ispunjujem podatke o obrtu, i jel to to? moram li pod 3 navesti previđeni dohodak i, ako da, jel u redu napisati "do 230 000 kuna bruto"? a pod 4. broj radnika, mogu napisati 1 ako sam samo ja? gore desno pod OIB i dalje stavljam svoj vlastiti? moram li pod 2. navesti sebe kao osobu s kojom zajednički ostvarujem dohodak ili sve ostaje prazno? 5. podaci o poslovnim jedinicama - pišem li sjedište ovdje ili ostavljam prazno?(obrt mi je na terenu, jedinica naravno nemam). i, zadnje, pod 6 navodim sebe kao osobu koja vodi knjige?

PPDV - ispunjavam samo pod 1 i 4.4, kužim pod 1 pišem i svoje ime i naziv obrta? POREZNI BROJ U DRŽAVI SJEDIŠTA i PDV IDENTIFIKACIJSKI BROJ U DRŽAVI SJEDIŠTA ostavljam prazno onda?

i ja sam, da kucnem, imala dosta dobra iskustva s curama u poreznoj u ilici, i to sve mladim curama
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 20:03   #3090
Quote:
Mirnish kaže: Pogledaj post
Žiro računi su multivalutni, što znači da će ti novac sjedati u EURima i morat ćeš ih konvertirati u kune - ovaj dio nije mi baš jasan, vrijedi li to i za privatne žiro račune? dosad sam na autorski radila tak da mi je isplata sjedala bankovnom doznakom na KUNSKI žiro, samo bi me netko iz banke svaki mjesec zvao da dam odobrenje da mi sjedne lova, uvijek bi se pojavila u kunama, dakle, banka bi radila i konverziju, nadala sam se da bih mogla tako i za obrt, jer inače ne znam gdje im napomenuti da mi ne računaju 2x promet u sklopu obrta ako ja sama prebacujem lovu s jendog na drugi račun.

Ti si obrtnik sada, ne ide privatni žiro već za pravne osobe. Taj dio provjeri u banci jeli moguće, stvarno ne znam...

RPO - ispunim svoje podatke pod 1, zaokružujem 2.5, je li tako?

Da.

RPO -A - ispunjujem podatke o obrtu, i jel to to? moram li pod 3 navesti previđeni dohodak i, ako da, jel u redu napisati "do 230 000 kuna bruto"?

Koliko se sjećam tu pišeš razred... 34.500 kn

a pod 4. broj radnika, mogu napisati 1 ako sam samo ja? Da.

gore desno pod OIB i dalje stavljam svoj vlastiti? Da.

moram li pod 2. navesti sebe kao osobu s kojom zajednički ostvarujem dohodak ili sve ostaje prazno? Prazno.

5. podaci o poslovnim jedinicama - pišem li sjedište ovdje ili ostavljam prazno?(obrt mi je na terenu, jedinica naravno nemam). Prazno.

i, zadnje, pod 6 navodim sebe kao osobu koja vodi knjige? Da.

PPDV - ispunjavam samo pod 1 i 4.4, kužim pod 1 pišem i svoje ime i naziv obrta? POREZNI BROJ U DRŽAVI SJEDIŠTA i PDV IDENTIFIKACIJSKI BROJ U DRŽAVI SJEDIŠTA ostavljam prazno onda? Točno.

i ja sam, da kucnem, imala dosta dobra iskustva s curama u poreznoj u ilici, i to sve mladim curama
Zamisli mlade cure, onda znači obnovili kadar, ajde super !

Nema frke za pomoć sam uvijek tu, jedan smajlić je dovoljan,
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 20:15   #3091
hvala od srca jel smijem pitati je li to vama struka ili ste sve to prošli jednom pa sad znate dosta?
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 20:21   #3092
Za pečat mogu reći da su mi ga izradili super brzo. Mailom sam poslala logotip i rješenja i mogla sam ga već taj dan podignuti, ali nisam stigla. Tako da sam drugi dan ujutro išla po pečat i onda u banku. E, tu se spremi na čekanje. Otvaranje računa traje jedno sat vremena
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 20:25   #3093
Quote:
Mirnish kaže: Pogledaj post
hvala od srca jel smijem pitati je li to vama struka ili ste sve to prošli jednom pa sad znate dosta?
Struka i iskustvo,

Mada se generalno paušalcima računovođe ne bave...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 20:33   #3094
Quote:
another kaže: Pogledaj post
Kada kao obrtnik kupujem robu u eu da li to mogu kupovati sa svog privatnog računa odnosno paypala ili mora bit žiro od obrta s obzirom da smo obrt i ja jedno te isto?
Nitko ne zna?
another is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 20:34   #3095
Quote:
Wonder Woman kaže: Pogledaj post
Za pečat mogu reći da su mi ga izradili super brzo. Mailom sam poslala logotip i rješenja i mogla sam ga već taj dan podignuti, ali nisam stigla. Tako da sam drugi dan ujutro išla po pečat i onda u banku. E, tu se spremi na čekanje. Otvaranje računa traje jedno sat vremena
Pitanjce - u kojem grafickom formatu je bio logotip? Gdje si radila zig, i kolika je ispala cijena za zig s pretpostavljam logotipom + ostalim obveznim podacima?
Gr3mlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 20:36   #3096
Quote:
another kaže: Pogledaj post
Nitko ne zna?
Možda da malo preciziraš pitanje
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 20:43   #3097
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Možda da malo preciziraš pitanje
Kako da sa obrtom kupim robu u eu i onda prodam u hr?ne znam kako jednostavnije da pitam...
Mogu li sa svojim privatnim paypalom platit robu koju kupim recimo u njemačkoj?
Koja je procedura za obrtnika kada kupuje robu u eu?
another is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 21:06   #3098
Quote:
another kaže: Pogledaj post
Kako da sa obrtom kupim robu u eu i onda prodam u hr?ne znam kako jednostavnije da pitam...
Mogu li sa svojim privatnim paypalom platit robu koju kupim recimo u njemačkoj?
Koja je procedura za obrtnika kada kupuje robu u eu?
Imaš li PDV ID broj ili nemaš ?
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 21:17   #3099
Obrtnik sam paušalac i nisam u sustavu pdv-a.. nemam valjda..ne znam.. di to provjerim?
another is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 21:29   #3100
Quote:
Gr3mlin kaže: Pogledaj post
Pitanjce - u kojem grafickom formatu je bio logotip? Gdje si radila zig, i kolika je ispala cijena za zig s pretpostavljam logotipom + ostalim obveznim podacima?
Format datoteke je .png. Dala sam napraviti u copyreklam. Ispalo me cca 150 kn.
Logotip smo muž i ja slagali u besplatnom programu inkscape.
Logotip nije obavezan,ali ja nisam htjela da bude samo obično ime
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:19.