Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2013., 15:45   #61
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Birači, čak i oni relativno upućeniji, često nemaju pojma što su zadaće lokalne samouprave. Nedavno baš sam imao dopisivanje na Fejsu, poznanica, inače debelo natprosječno upućena, uspješan poduzetnik, za jedan ozbiljan problem krivi državu - kada ono pogledam zakon, za to rješavanje odgovorna je prvo županija, pa onda lokalna samouprava.

Naravno, političarima na lokalnoj razini taj oblik neupućenosti građana savršeno odgovara - kada se nešto dijeli, (grado)načelnik ili župan su tu, kada je neki problem, onda je kriva "država".
Meni je fascinantno kako se sere po Bandićima i Kerumima i sličnima - ali ih se bira. I bira se i nakon što svi znaju tko je ukrao, jamio, iskoristio, potplatio, pijančevao, varao, provaljivao gluposti, mijenjao stranke... I bira ih se imenom i prezimenom, nije da ti ljudi izrone iz neke stranke.
I onda je svima kriva država, a narod eto jadan dobar. Iako državna vlast nema nikakve veze s Bandićem i Kerumom, a narod i dalje mudro bira, sere po državi, a ovi si povećavaju plaće, zapošljavaju rodbinu i ljubavnice i namještaju natječaje.



U biti, meni uopće nije jasno hrvatsko biračko tijelo. Biraju se agnostici i ateisti, onda se viče protiv zdravstvenog odgoja i za vjeronauk. Biraju se proeuropske stranke, odjednom onda svi euroskeptici, svi protiv EU...

Dakle, ako se nekim čudom vlast i ponaša kako joj je u programu i obećanjima - ne valja. Jer birači su valjda mozak odložili na policu kad su zaokruživali na izborima.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 16:02   #62
Jako je teško reći tko glasa za koga. Izgleda da mnogi nemaju za koga glasati nego su protiv svih.

Ja ne znam čovjeka koji je za Bandića, ali Bandić vodi u anketama. No ja ni ne znam previše ljudi na Kozari putevima.

Ljudi traže ličnosti, pa makar i loše. Koga zanimaju programi. Uostalom, niti ih nema (ili su copy/paste).

__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 16:11   #63
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Meni je fascinantno kako se sere po Bandićima i Kerumima i sličnima - ali ih se bira. I bira se i nakon što svi znaju tko je ukrao, jamio, iskoristio, potplatio, pijančevao, varao, provaljivao gluposti, mijenjao stranke... I bira ih se imenom i prezimenom, nije da ti ljudi izrone iz neke stranke.
I onda je svima kriva država, a narod eto jadan dobar. Iako državna vlast nema nikakve veze s Bandićem i Kerumom, a narod i dalje mudro bira, sere po državi, a ovi si povećavaju plaće, zapošljavaju rodbinu i ljubavnice i namještaju natječaje.
Kad je sve to isti k... i bira se manje zlo.
Nisam stanovnik ZG ali recimo i ja bih prije dao glas Bandiću nego Ostojiću.
Za koga glasati?Kako se upravljalo Zagrebom pod vladavinom SDP?
Bandić je njihov bivši vojnik i bio im je dobar dok nije postao preambiciozan.
Quote:
lakota kaže: Pogledaj post
A mene zanima koliki dio tih poštenjaka iz tzv. realnog sektora koji po forumima pljuju po lječnicima i učiteljima prima dio dohotka na crno ili prijavljuje puno manje prometa nego što ima.
Puna zemlja "poštenjaka" a više od 30% ekonomije je siva ekonomija.
Slažem se,ja bi zapravo rekao da je ova zemlja puna licemjera.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 26.02.2013. at 12:01. Reason: spajanje
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 16:32   #64
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
O.K. Umjesto liječnika ćemo imati travare i slične. I to je rješenje. Jednostavno, ljudi koji znaju i hoće će otići tamo gdje će biti bolje plaćeni. I ne samo liječnici.

Dobra stvar je da je posao u javnom sektoru svakome dostupan, bolnice po Slavoniji stalno ponavljaju natječaje, pa kome se god radi, par godina u školu i onda posao odmah po diplomi, a čak se i stan na korištenje ponegdje dobije.
Ja nigdje nisam rekla da treba ikoga ukinuti ili otjerati. Dapače vrlo sam svjesna što i kako i tko koliko vrijedi. Ali nisam balavica koju netko može uvjeravati u bajke.
Zanimljivo mi je ovo kukanje o "pa ne može se to linerano" pa ovi ovoliko a "oni onoliko" ali tek kad voda dođe do grla. Dok se ima od koga musti nitko ne spominje niti sređivanje, niti realizaciju niti sistematizaciju niti zadržavanje najboljih kadrova a rješavanje nepotrebnih. Zanimljivo.
sad bi se to ipak najednom moglo ali zli političari ne daju, režu svima. E pe sad se nema vremena gospodo.
Takvi smo. Sistem je ok dok je nama osobno ok.

Zadnje uređivanje Gilda. : 25.02.2013. at 16:42.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 16:32   #65
Quote:
lakota kaže: Pogledaj post
A mene zanima koliki dio tih poštenjaka iz tzv. realnog sektora koji po forumima pljuju po lječnicima i učiteljima prima dio dohotka na crno ili prijavljuje puno manje prometa nego što ima.
Puna zemlja "poštenjaka" a više od 30% ekonomije je siva ekonomija.
hmmm . pa ako i prima prima ga voljom POSLODAVCA a ne jer mu je eto tako palo na pamet da dio place dobija ,,na ruke,, . jer ga u suprotnom slucaju ne bi zaposlio nego uzeo nekoga koji pristaje na takav nacin isplate .
werg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 16:33   #66
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Kad je sve to isti k... i bira se manje zlo.
Nisam stanovnik ZG ali recimo i ja bih prije dao glas Bandiću nego Ostojiću.
Za koga glasati?Kako se upravljalo Zagrebom pod vladavinom SDP?
Bandić je njihov bivši vojnik i bio im je dobar dok nije postao preambiciozan.
A zašto su se birale proeuropske stranke iako je bilo euroskeptika na izbor - da bi se sad prijetilo referendumima i strahovalo od strašne EU? Kako to objasniti?

Zašto su se birali agnostici i ateistici kad smo tako silni katolici kojima smeta da će djeca čuti za masturbaciju? Bilo je i konzervativnih i kršćanskih stranki na izbor.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 16:36   #67
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
ako nema love, nema ni usluga. very simple. kad nemaš za pivu, nema pive. kad nemaš za zdravstvo i školstvo, nema liječenja i školovanja. barem ne besplatnog.
Ništa ja drugo ne rekoh., Samo ti nisi svjetan da se više nema koga ucjenjivati ovakvim pamfletima

Quote:
to koliko ti izdvajaš za zdravstvo osobno ne znam,
puno
Quote:
ali izrazito sumnjam da bi najbolja osiguranja mogla imati, jer očito nisi svjesna koliko zdravstvene usluge na tržištu koštaju.
rekla sam osiguranja, a ne usluge. Misliš da se vani osiguranje plaća cijelu mjesečnu plaću da se dobije dobra usluga?
Quote:
90% hrvatskih građana izdvaja daleko manje nego što troši- a najviše bi nadrapali penzioneri da su usluge na tržištu.
istina. I kako ćemo to riješiti?
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 16:49   #68
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Meni je fascinantno kako se sere po Bandićima i Kerumima i sličnima - ali ih se bira. I bira se i nakon što svi znaju tko je ukrao, jamio, iskoristio, potplatio, pijančevao, varao, provaljivao gluposti, mijenjao stranke... I bira ih se imenom i prezimenom, nije da ti ljudi izrone iz neke stranke.
I onda je svima kriva država, a narod eto jadan dobar. Iako državna vlast nema nikakve veze s Bandićem i Kerumom, a narod i dalje mudro bira, sere po državi, a ovi si povećavaju plaće, zapošljavaju rodbinu i ljubavnice i namještaju natječaje.
....
Pa to i jest paradoks. Ako na lokalnoj razini više-manje znaš kako stvari izgledaju i opet biraš iste koji ne žele ni za pedalj mijenjati svoj model vladanja, onda kako možeš očekivati pametan izbor na državnoj razini, gdje su odnosi i razina upravljanja 10x kompleksniji? I onda nakon takvog izbora na lokalnoj razini tražiš od države da se petlja u njihovu politiku plaća!? Apsurdno...
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Kad je sve to isti k... i bira se manje zlo.
Nisam stanovnik ZG ali recimo i ja bih prije dao glas Bandiću nego Ostojiću.
Za koga glasati?Kako se upravljalo Zagrebom pod vladavinom SDP?
Bandić je njihov bivši vojnik i bio im je dobar dok nije postao preambiciozan.
Pa neka izaberu Ferdeljija ili nekog sasvim trećeg. Bilo koga, samo da se odmaknu od postojećeg modela i struktura vladanja.

Evo, ako građani izaberu Ostojića ili Bandića, koje legitimno pravo imaju Zagrepčani diskutirati o politici plaća i kadroviranja na državnoj razini, kad na lokalnoj razini izabiru naovlaš isti potrošeni model upravljanja? Kako mogu tražiti rezanje plaća učitelja i doktora, a istovremeno dati legitimitet i nastavak politici nediranja stečenih prava u gradskoj upravi i Holdingu?

Zadnje uređivanje rezon@tor : 26.02.2013. at 12:03. Reason: spajanje
Plazibat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 16:52   #69
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Kao što sam napisao - niti osjećaja skromnosi, ni empatije, ni suosjećanja, ni...

U glavama zaposlenika javnog sektora vrti se samo jedna riječ: MI...
Ti dođeš na temu, napadneš javni sektor i državnu službu da su preplaćena stoka koja ništa ne radi a očekuješ empatiju.

Stvarno si smiješan.
Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 16:58   #70
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Ja nigdje nisam rekla da treba ikoga ukinuti ili otjerati. Dapače vrlo sam svjesna što i kako i tko koliko vrijedi. Ali nisam balavica koju netko može uvjeravati u bajke.
Zanimljivo mi je ovo kukanje o "pa ne može se to linerano" pa ovi ovoliko a "oni onoliko" ali tek kad voda dođe do grla. Dok se ima od koga musti nitko ne spominje niti sređivanje, niti realizaciju niti sistematizaciju niti zadržavanje najboljih kadrova a rješavanje nepotrebnih. Zanimljivo.
sad bi se to ipak najednom moglo ali zli političari ne daju, režu svima. E pe sad se nema vremena gospodo.
Takvi smo. Sistem je ok dok je nama osobno ok.
Sjajno rečeno, a tko je oprosti glavni uzrok neracionalizacije, loše sistematizacije ili zadržavanja loših kadrova nego političari tj oni koji vode ministarstva kao glavna izvršna vlast i postavljau svoje ljude na čela javnih poduzeća a lokalni na čela lokalnih poduzeća. Dakle ministri i njihovi kadrovi ne naprave svoj posao godinama (nit zakone, nit sistematizacije nit racionalizacije) i onda ih opravdavaš što nisu napravili svoj posao tako da režu svima jer je eto voda došla do grla. Sad mi reci tko je vodu zapravo pustio da ode do grla? I nakon toga, umjesto da srede sustav gdje će sigurno dobiti podršku ljudi u sustavu oni režu linearno uz tvoj aplauz e pa tako se ne sređuje sustav, to je kao da puštaš sustav kakav je do sada i to smatraš sređivanjem....već sam ti rekao, pacijent ima gangrenu na nozi a ti režeš ruku radi ogrebotine. Definicija gluposti je stalno raditi isti eksperiment u nadi da će doći drugačiji rezultat.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 17:10   #71
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Sjajno rečeno, a tko je oprosti glavni uzrok neracionalizacije, loše sistematizacije ili zadržavanja loših kadrova nego političari tj oni koji vode ministarstva kao glavna izvršna vlast i postavljau svoje ljude na čela javnih poduzeća a lokalni na čela lokalnih poduzeća. Dakle ministri i njihovi kadrovi ne naprave svoj posao godinama (nit zakone, nit sistematizacije nit racionalizacije) i onda ih opravdavaš što nisu napravili svoj posao tako da režu svima jer je eto voda došla do grla. Sad mi reci tko je vodu zapravo pustio da ode do grla? I nakon toga, umjesto da srede sustav gdje će sigurno dobiti podršku ljudi u sustavu oni režu linearno uz tvoj aplauz e pa tako se ne sređuje sustav, to je kao da puštaš sustav kakav je do sada i to smatraš sređivanjem....već sam ti rekao, pacijent ima gangrenu na nozi a ti režeš ruku radi ogrebotine. Definicija gluposti je stalno raditi isti eksperiment u nadi da će doći drugačiji rezultat.
A tko bira te političare u izvršnu vlast? Baba Jaga?

Baš me zanima kako bi se proveo prvi političar koji bi nedvosmisleno i jasno prije izbora najavio kompletnu reformu javnog sektora koja bi uključivala i sistematizaciju i možebitna rezanja...

Tim političarima koji godinama nisu ništa radili netko je davao legitimitet. A budi siguran da će opet najveći uspjeh na lokalnim izborima doživjeti upravo oni koji najmanju talasaju u kombinaciji s populističkim i nerealnim obećanjima. Evo, lokalni izbori su upravo prilika da se napravi zaokret u politici plaća i kadroviranja na lokalnoj razini. Nađi mi nekog političara koji ima ikakvog izgleda za dobar rezultat na lokalnoj razini koji obećava manje plaće, otkaze i sistematizaciju rada. Nećeš naći nijednog...Toliko o želji ljudi da ikad išta promijene...
Plazibat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 17:15   #72
Na svim temama uvijek isto. Svi bi otpuštali službenike iz javnih službi, rezali plaće profesorima, doktorima, uvodili plaćanje liječenja itd itd.
A nitko ne pogleda koji je najveći problem našeg proračuna.
Pa ću odsada vrlo često ponavljati svugdje sljedeće (izvor: http://www.mfin.hr/hr/drzavni-proracun-2013-godina ):
Od proračuna koji je 122 milijarde bitni rashodi su:
65 milijarda - penzije i socijala !!!!
21 milijarda - plaće javnih službi
10 milijardi - kamate na dugove države
9 milijardi - materijalni troškovi
7 milijardi - razne pomoći i naknade (tu je i trošak članarine za EU od 17 milijardi)
6 milijardi - subvencije
6 milijardi - ostali rashodi
i ostalo nešto siće za razno

I koji k svi napadate javne službe i zaposlene kad oni sudjeluju u proračunu sa 17% !?!!
Gdje je jebeni problem ?
POVLAŠTENE PENZIJE I SOCIJALA!!!!
NIGDJE DRUGDJE!
Plaćamo 65 milijardi na ime bezbrojnih penzionera čiji je starosni prosjek oko 50 i nešto godina što će reći da će opterećivati sustav još desetljećima!!!
I tu treba rezati a ne stalno udarati po zaposlenima u javnim službama!
Trebamo totalnu reviziju mirovina i oštro rezanje svih braniteljskih i povlaštenih mirovina! Ne može cijela nacija krepavat da bi netko tko je ratovao godinu dana imao penziju veću od prosjeka plaće u RH!! To je suludo! Za koji k su onda ratovali!? Da financijski upropaste državu?
Treba rezati sve povlaštene penzije veće od prosjeka plaće u RH i dovesti ih najviše na prosjek plaće. SVE !
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 17:17   #73
U ovih 65 mld kuna je uključeno i zdravstvo od 20 mld kuna, a penzije iznose 35 mld kuna. Ostatak su "čisti" socijalni transferi.
Plazibat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 17:20   #74
Nema smisla svađati se tko je više ili manje plaćen (javni ili privatni sektor). Ili tko je više ili manje potreban u državi. Jasno je da bez jednih - nema drugih. Vrijedi i obratno .
Samo moramo svi shvatiti u dražvi (a to i uključuje i nas poljoprivrednike) da se moramo početi ponašati i živjeti u skladu sa trenutnim mogućnostima, ali tako da mislimo na budućnost. Jer u nedavnoj prošlosti živjelo se u skladu sa kreditnim mogućnostima države - a sada je tome naglo došao kraj, a k tome na naplatu su došle i te iskorištene 'kreditne mogućnosti'. I sada je tarapana.
Kako vlast na to reagira? Evo smanjiti ćemo javnom sektoru 5%, pa nakon par mjeseci još 3%, pa onda još koliko treba, a poljoprivrednicima ćemo isplatiti poticaje u siječnju, pa onda kažu da nisu to rekli. Pa će smanjiti poticaje, pa neće pa onda ipak hoće.... Pa će smanjiti plaće u zdravstvu, pa neće jer nisu dobro postupili na sudu.... I normalno je da se svaki, smanjenjima parcijalno 'pogođeni' dio društva buni sa argumentacijom 'zašto se kola lome na nama'?
Ne bi možda bilo tolikog probelma odreći se dijela državnih novaca da vlast dođe sa konkretnim sveobuhvatnim planom, ali da se tim planom obuhvate svi koji nešto dobivaju iz proračuna, da se svima uzme/skine ili možda čak neke kategorije ukinu. I da se postavi jedan uvijet (uz taj osmišljeni plan) - a taj je da će se plan općeg smanjenja plaća/poticaja/pomoći/mirovina provesti u cijelosti ili se neće provoditi uopće. I ajmo na referendum. Ako na referendumu plan ne prođe - ajmo birati novu vlast (koja će vjerovatno doći do istih zaključaka). Ako plan prođe - država mora garantirati da novih smanjenja u nekom dogovorenom roku neće biti. Iz krize ćemo izaći svi zajedno - ili neće izaći nitko. Jer ja sam kao poljoprivrednik u krizi kada je država u krizi (makar poslujem pozitivno i još trenutno 'plutam' na površini). I ako vlast i političari žele biti vjerodostojni u provođenju svog plana ne smiju zaboraviti (najviše) smanjiti plaće i sebi samima.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 17:35   #75
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
socijala
osim kaj je ovo doslovno stil života određenog broja ljudi, ne treba zaboravit (ni) one (a koji su zapravo najveći problem) s lažnim prebivalištima u hrvatskoj koji uopće ovdje ne žive već žive i rade u drugim državama (a) ovdje dolaze jednom mjesečno pokupit lovu odnosno kad su bolesni po besplatne zdravstvene usluge (jer ovdje su jelte nezaposlena socijala ) odnosno šalju svoju djecu sim na besplatno školovanje.
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 17:47   #76
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Na svim temama uvijek isto. Svi bi otpuštali službenike iz javnih službi, rezali plaće profesorima, doktorima, uvodili plaćanje liječenja itd itd.
A nitko ne pogleda koji je najveći problem našeg proračuna.
Pa ću odsada vrlo često ponavljati svugdje sljedeće (izvor: http://www.mfin.hr/hr/drzavni-proracun-2013-godina ):
Od proračuna koji je 122 milijarde bitni rashodi su:
65 milijarda - penzije i socijala !!!!
21 milijarda - plaće javnih službi
10 milijardi - kamate na dugove države
9 milijardi - materijalni troškovi
7 milijardi - razne pomoći i naknade (tu je i trošak članarine za EU od 17 milijardi)
6 milijardi - subvencije
6 milijardi - ostali rashodi
i ostalo nešto siće za razno

I koji k svi napadate javne službe i zaposlene kad oni sudjeluju u proračunu sa 17% !?!!
Gdje je jebeni problem ?
POVLAŠTENE PENZIJE I SOCIJALA!!!!
NIGDJE DRUGDJE!
Plaćamo 65 milijardi na ime bezbrojnih penzionera čiji je starosni prosjek oko 50 i nešto godina što će reći da će opterećivati sustav još desetljećima!!!
I tu treba rezati a ne stalno udarati po zaposlenima u javnim službama!
Trebamo totalnu reviziju mirovina i oštro rezanje svih braniteljskih i povlaštenih mirovina! Ne može cijela nacija krepavat da bi netko tko je ratovao godinu dana imao penziju veću od prosjeka plaće u RH!! To je suludo! Za koji k su onda ratovali!? Da financijski upropaste državu?
Treba rezati sve povlaštene penzije veće od prosjeka plaće u RH i dovesti ih najviše na prosjek plaće. SVE !

I što su sve ove godine, dok su "demokratski izabrane" vlasti slale ljude u prijevremen3 i povlaštene penzije, radili sindikati? Jesu li štitili prava radnika?

Neee...jer slanje ljudi od 50 godina u mirovinu, dokup staža i povlaštene mirovine nisu predmet SINDIKALNE BORBE ZA RADNIČKA PRAVA!

Sad kad je dogorilo do noktiju, a bogme i kosti prstiju nagorijevaju, sad je krenuo radnički bijes! Vade se crvene zastave, vadi se solidarnost, vade se povorke radnika, vade se crveni karanfili.

A dvadeset godina su samo žderali grah u Maksimiru i na Marjanu.

E pa sad gospodo, nakon 20 godina šutnje i žderanja besplatnog graha, možete slobodno p*diti.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 17:56   #77
Čitam kako se čerupate međusobno oko mrvica i pitam se koji je to bio mentalni sklop momaka koji su 91 išli ginuti za ovu yebenu državu. Mene sram, matere mi!
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 18:18   #78
Quote:
Rendolf kaže: Pogledaj post
Kad bi se barem jal mogao prodavati..Imali bismo na tone za izvoz i bili bi najmoćnija nacija svijeta.

Što je radio privatni sektor?


Pa gdje se zamračivala lova i zapošljavali uhljebi? U privatnom sektoru?

Ili se sve to radilo u JAVNOM sektoru (i radi se još uvijek, da se razumijemo) uz stalna pogodovanja privatnim firmama kumova i jataka?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 18:18   #79
Quote:
Rendolf kaže: Pogledaj post
Kad bi se barem jal mogao prodavati..Imali bismo na tone za izvoz i bili bi najmoćnija nacija svijeta.

Što je radio privatni sektor?
Grebao milostinju od javnog. Ili umirao.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 18:22   #80
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post


Pa gdje se zamračivala lova i zapošljavali uhljebi? U privatnom sektoru?

Ili se sve to radilo u JAVNOM sektoru (i radi se još uvijek, da se razumijemo) uz stalna pogodovanja privatnim firmama kumova i jataka?
Zamračivala se u pojedinim tvrtkama koje su u uništene postavljanjem političko podobnih ljudi na izvršne funkcije umjesto sposobnih.

Međutim zašto misliš da imaš pravo sve zaposlenike prozivati da su besposličari i guzovani koji žive na teret privatnog sektora?


Ali što je sa ostalima? Što je sa ostalim tvrtkama u državnom ili poludržavnom vlasništvu koje pune proračun i spašavaju propale privatnike raznim idiotskim subvencijama?
Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.