Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2014., 14:29   #61
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ne dižem, kad mi ponude kredit, prvo mi padne napamet, kako bi mi htjeli otet nekretninu, ali me država tjera da preko mafije primam plaću, tako da mafija raspolaže mojim podacima za koje nebi htio da mafija zna!
Jebiga, ljudi se najvise boje onog sto ne razumiju.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 14:32   #62
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Banke su tu samo posrednici. Imamo puno zastitnika vlasnika kapitala.
Nek samo mene puste da nemam obvezu druženja s mafijom.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 14:34   #63
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Jebiga, ljudi se najvise boje onog sto ne razumiju.
Bojim se da sam jedan od rjeđih Hrvata koji razumije rad mafijaša u ovom slučaju legalnih!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 14:36   #64
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Ili nije isplanirao, nego se dogodilo zbog smanjenih primanja duznika koji vise ne mogu vracati dogovorene iznose?
Kažem, onda dozvolimo da se dug bankarima vraća i u dječjim organima, neka nam bankarski profit bude svetinja.


Ako svako toliko organiziramo edukaciju o drogi i dilerima, što ne bi ljude malo podučili i o bankarskoj mafiji, ali jebiga, onda bi se pobunila ovršna mafija.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 14:37   #65
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Bojim se da sam jedan od rjeđih Hrvata koji razumije rad mafijaša u ovom slučaju legalnih!
Znam ja da ti u to vjerujes, kao sto vjerujes i u mlaznjake i cjepiva
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 14:37   #66
Da u Hrvatskoj ne možemo otvarati zdravu proizvodnju najnormalnijih proizvoda, nego samo mafijaši raznih boja i profila u ovoj državi zarađuju, od bankaraskih, preok ovršne, do bilježničkih i inih mafijaša koji kurca korisnog ne proizvode.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 14:38   #67
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Kažem, onda dozvolimo da se dug bankarima vraća i u dječjim organima, neka nam bankarski profit bude svetinja.


Ako svako toliko organiziramo edukaciju o drogi i dilerima, što ne bi ljude malo podučili i o bankarskoj mafiji, ali jebiga, onda bi se pobunila ovršna mafija.
Naravno da kazes, jer ti jedino znas raspravljati u apsurdima. Bankarski profit nije svetinja, ali je vracanje duga, a ne uzivanje u imovini dok imas dug itekako svetinja.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 14:39   #68
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Znam ja da ti u to vjerujes, kao sto vjerujes i u mlaznjake i cjepiva
Vidim, ne vjerujem, vidim, svakim danom sve više! I ne mogu vjerovati.

Ali vide i drugi, makar se cenzurira, sjeti se svinjske gripe, ministar od mafije kupio tone cjepiva!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 14:40   #69
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Naravno da kazes, jer ti jedino znas raspravljati u apsurdima. Bankarski profit nije svetinja, ali je vracanje duga, a ne uzivanje u imovini dok imas dug itekako svetinja.
Samo treba otvoriti oči i vidimo hrvatsku zbilju
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 14:42   #70
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Vidim, ne vjerujem, vidim, svakim danom sve više! I ne mogu vjerovati.

Ali vide i drugi, makar se cenzurira, sjeti se svinjske gripe, ministar od mafije kupio tone cjepiva!
Naravno da je kupio. Da nije kupio, razapeli bi ga cim bi se dogodilo sranje. Ti vjerojatno smatras da i kad placas osiguranje bacas lovu u saht ako ti je ovo s cjepivima problem.

Vidis ti, kroz svoje naocalice narikaca nad tuznim sudbinama bankarskih zrtava
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 14:49   #71
Quote:
Negromant kaže: Pogledaj post
Dakle, Jure je donio u banku 5000 novčanih jedinica u novčanicama ili kovanicama. Od tih 5000 položenih jedinica koje fizički postoje, banka daje kredita 4500+4050+3645+... što znači da je u promet virtualno pušteno mnogo više novca nego ga zaista postoji u fizičkom obliku.
a sto je tu cudno? tih 5000 fizickih jedinica ne ostaje polozeno, nego se ponovo pusta u opticaj. jure ih stavi u banku, banka ih da mati, mate kupi od mirka auto, mirko stavi u banku, banka da ivanu, ivan kupi 2 prasca od boska...

a konacno ti to izgleda otprilike ovako:
jure ima 5000 kuna,
mate je duzan 5000 kuna
mirko ima 5000 kuna
ivan je duzan 5000 kuna
bosko ima 5000 kuna
...
5000-5000+5000-5000+5000-...=5000 kn

isto vrijedi i za banku, ona je istovremeno duzna kolicinu novca jednaku onoj koju potrazuje.

ili jednostavnije, pare se vrte medju nama, banka je posrednik.
spu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 15:11   #72
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Super, ali onda treba istovremeno zabraniti da se nekretnina u kojima se zivi uzme kao hipoteka za kredite. Sve drugo je neodgovorno prema stedisama banke koji ne smiju biti izlozeni riziku da im netko ne vrati novac.
a što bi onda trebalo biti osiguranje?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 15:17   #73
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
a što bi onda trebalo biti osiguranje?
Nesto sto stvarno moze posluziti kao osiguranje, kad vec prva nekretnina ne moze?
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 15:18   #74
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
a što bi onda trebalo biti osiguranje?
Pa u tome je i stvar. Nećeš imati nikakvo osiguranje i samim time nikakvu mogućnost za dugoročni kredit. Koja banka će ti isplatiti takav kredit ako ne možeš založiti jedinu nekretninu?

Treba prvo vidjeti kako će funkcionirati stečaj fizičkih osoba pa onda predlagati neka radikalnija rješenja.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 15:28   #75
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Nesto sto stvarno moze posluziti kao osiguranje, kad vec prva nekretnina ne moze?
a što.....kuća nekog drugog, kuća u kojoj živi netko drugi? ili možda prvo moram imat vikendicu da bi kupio stan na kredit? mislim....
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 15:34   #76
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Pa u tome je i stvar. Nećeš imati nikakvo osiguranje i samim time nikakvu mogućnost za dugoročni kredit. Koja banka će ti isplatiti takav kredit ako ne možeš založiti jedinu nekretninu?

Treba prvo vidjeti kako će funkcionirati stečaj fizičkih osoba pa onda predlagati neka radikalnija rješenja.
stvar je u tome da kod stambenih kredita ti ne zalažeš jedinu nekretninu nego nultu.

Jer ta nekretnina tehnički nije tvoja dokle god si dužan i ne otplatiš kredit.
Ona je realno vlasništvo banke.
Dakle niti sada nemaš nikakvo osiguranje strogo tehnički gledano.
Banka ima naravno.

Davanje kredita na jedinu nekretninu bi bilo da imaš već kuću pa hoćeš kupiti drugu sa kreditom za kojega u zalog daješ prvu nekretninu.

Ovo čisto semantički govorim, ne ulazim u zakone.
Ali zbunjuje taj pojam "jedina nekretnina".

Ovo kako se sada daju i dobivaju krediti je čisto semantički kupnja nulte nekretnine.

Možda bi se uvelo reda -kada bi se u takvim slučajevima banka mogla naplatiti prodajom nekretine čiji je vlasnik (jer nije plaćen kredit) ali bi istovremeno bila dužna korisniku kredita vratiti sav dosadašnje uplaćeni novac.

Ovako, je sav rizik na kupcu kredita a nikakav na strani banke jer ona na kraju pokupi i novac od kredita do tada uplaćen i nekretninu.
Dakle za banku je ovaj sustav win -win,bez ikakvog rizika.

I to nije u redu.
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 16:18   #77
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Ovo čisto semantički govorim, ne ulazim u zakone.
Ali zbunjuje taj pojam "jedina nekretnina".

Ovo kako se sada daju i dobivaju krediti je čisto semantički kupnja nulte nekretnine.
.
Pa ne možeš nešto što je pravno pitanje i pitanje zakona gledati "čisto semantički a ne zakonski".

Kod ugovora o stambenom kreditu ti postaješ vlasnik nekretnine, ti si taj koji sklapa ugovor o kupoprodaji a banka koja ti je dala kredit uknjiži hipoteku na nekretnini. Dakle nekretnina je u tvom vlasništvu, a banka ima teret na tvom vlasništvu. Znači sklapaš dva ugovora. Jedan o kupoprodaji a drugi o kreditu.

Ti pričaš o leasingu.

Kad ti sad banka ne bi mogla staviti hipoteku jer je jedini dom izuzet od hipoteke, tko bi ti odobrio takav kredit?

Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Davanje kredita na jedinu nekretninu bi bilo da imaš već kuću pa hoćeš kupiti drugu sa kreditom za kojega u zalog daješ prvu nekretninu.
Ne pa upravo to bi mogao. Dakle imaš jednu nekretninu, to ti je jedini izvor stanovanja. Sad hoćeš još jednu pa napraviš ovo što sam gore napisao a ova jedina ti je ovako i onako slobodna od zaloga, zalažeš ovu drugu koju kupuješ.

Dakle ovo što ti govoriš je kako stvari funkcioniraju sada, a ono što sam ja napisao gore je što bi se dogodilo kada ne bi mogao opteretiti jedinu nekretninu.

Znači, ovaj koji nema ni jednu ne bi mogao dobiti kredit ni za tu jednu, a ovaj koji već ima jednu bi mogao dobiti kredit da ima dvije..
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.

Zadnje uređivanje FranKrsto : 18.12.2014. at 16:34.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 16:44   #78
Quote:
Negromant kaže: Pogledaj post
I owe you - priznanje dugovanja.
profesorica Victoria pršti od pameti, samo nije rekla što banke posuđuju ako ne novac
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 16:48   #79
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
To ovisi o obveznoj rezervi. Ako je 10%, i ako joj se sav novac vrati kao stednja nekog drugog, onda ce moci izdati 4500+4050+3645+....
A na stednji ce imati 5000+4500+4050+...., dakle puni iznos, bez umanjenja za obveznu rezervu, na koji mora davati kamate svojim stedisama.
ja bi ukinuo tu obveznu rezervu. na kraju se sve reflektira na korisnike kredite jer oni moraju plaćati skuplji proizvod( kredit)
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 16:54   #80
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Kažem, onda dozvolimo da se dug bankarima vraća i u dječjim organima, neka nam bankarski profit bude svetinja.


Ako svako toliko organiziramo edukaciju o drogi i dilerima, što ne bi ljude malo podučili i o bankarskoj mafiji, ali jebiga, onda bi se pobunila ovršna mafija.
otvori blog i podučavaj ljude
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.