Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2009., 23:44   #1
Združena tema: Kako izdati zbirku pjesama?

bok
ja sam nova na forumu i učlanila sam se ponajviše jer se nadam da će mi netko znati pomoći i usmjeriti me kako da izdam zbirku pjesama, tj. kako da se javim izadvačkoj kući? da li netko ima iskusta u tome? inače pišem pjesme već godinama i jako bi ih voljela zdati. unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
snjeguljica987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 18:22   #2
Quote:
snjeguljica987 kaže: Pogledaj post
bok
ja sam nova na forumu i učlanila sam se ponajviše jer se nadam da će mi netko znati pomoći i usmjeriti me kako da izdam zbirku pjesama, tj. kako da se javim izadvačkoj kući? da li netko ima iskusta u tome? inače pišem pjesme već godinama i jako bi ih voljela zdati. unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
ako si mlada pjesnikinja, obrati se Matici Hrvatskoj. Ja imam 17 i knjiga mi je već u 'mašini za tisak'. Odneseš im svoje pjesme, oni te upozore na eventualne stilske i gramatičke pogreške. Ove potonje od volje ti je ispraviti, a ove prve moraš, iako će to još jednom sve prožvakati lektor. Kad ti odradiš svoj dio posla i nađeš si recenzenta, onda čekaš.
_zeljko_sb_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 21:23   #3
uuh, jaako mi je drago da se neko sjetio započet ovu temu! I koja slučajnos, i ja sam se prijavila da bi ovo saznala!!! hehe, samo, ja
yoš nemam dost pjesama za zbirku, al' oduvjek sanjam za izdati knjigu, mislim, zbirku ...
KuLcura_bj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 12:58   #4
kako objaviti zbirku autorskih pjesama

Zanima me koji je postupak izdavanja zbirke autorskih pjesama. Budući da je to moja prva zbirka ne planiram je komercijalizirati, odnosno neću je prodavati (poklon prijateljima, knjižnicama, ustanovama) jer mi je najvažnije da ju objavim kako bi mogao nastaviti dalje s izdavanjem materijala koji su spremni. Izdavača sam našao (po prijateljskoj liniji, a trošak ću uglavnom snositi sam, naravno), kao i tiskaru koja će mi to odraditi, te majstora za grafiku. Zanima me kako doći do recenzenta, što mi je potrebno za prijavu, trebam li nakladnika, što sa lekturama i koje su uopće moje obaveza po zakonu.
I inače se gubim u administraciji i birokraciji koja me "razvaljuje" pa mi je pomoć nekog s iskustvom prijeko potrebna.
Molim za pomoć, zauzvrat darujem knjigu, kada ju objavim naravno.

P.S. na kraju ispada da je u biti najlakše napisati pjesmu...
marbarachobama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:57.