Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2011., 09:03   #1101
jel ti pod prstima mastan ili suh osjećaj?
moripop is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 13:57   #1102
Quote:
moripop kaže: Pogledaj post
jel ti pod prstima mastan ili suh osjećaj?
haha...pa jesam napisala - kad se tek pocne stvarati onda je masna koza,a kad nastane krastica ona je vrlo suha
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 17:04   #1103
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
uf,koliko sam uspjela progooglat - cini mi se da je masna seboreja (javljaju se zuckaste naslage) ali kada dodje do pojave krastice ona je vrlo suha... tako da zapravo ni sama ne znam
pa dali ti se josa i koža brsto maste?? u mene je kosa masna već i nepuni dan nakon pranja
tonček333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 16:04   #1104
Quote:
tonček333 kaže: Pogledaj post
pa dali ti se josa i koža brsto maste?? u mene je kosa masna već i nepuni dan nakon pranja
ne bas.... kosa mi bude masna mozda nakon 3 dana (iako ni to ne bude jako),ali koza ne. inace i koza i kosa su mi dosta suhe
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 00:38   #1105
Citala sam ovaj topik, ali me samo izdeprimirao Uglavnom, dijagnosticirana mi je seboreja prije 2 mjeseca, tj. jos cekam potvrdu svoje dermatologinje. Bila sam kod jedne, ali njoj bas i ne vjerujem. Pojavio mi se crveni krug kod nosa, koza se ljustila, ali mi se nije pojavio svrabez. Ali zato vlasiste jako svrbilo, toliko da sam cak mislila da imam usi Dobila sam Ducray sampon i nekakvu kremu (napravili su je u ljekarni) od koje mi se krug kod nosa potpuno povukao. Za vas koji se vec dugo borite s ovom bolesti: kolike su sanse da se opet pojavi ovaj crveni krug i prosiri se (imala sam jako velikih problema s aknama u tinejdzerskoj dobi i dobar dio faksa i ako mi se sad pocne ljustiti lice ne znam kako cu to prezivjeti) i koliko se dugo smije koristiit ovaj sampon?
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 11:08   #1106
haha dobro poznata priča. Ta krema koju su ti napravili je običan kortikosteroid zato ti se i povuklo, čim prestaneš mazat može se povratit ali i ne mora, ali šanse su ti velike da će se vratit prije ili kasnije.
Koji ducray? Pretpostavljam selegel? Ti šamponi su po meni prejaki, pogotovo za početnike. Na tvom mjestu krenuo bih sa slabijim iz trgovine tipa fructis ili head and shoulders. Problem je s ducrayom što se tjeme navikne na njega, jer u početku je sve čisto a kasnije i on krene popuštat i perutanje i svrbež postanu 5x gori nego na početku i onda bi ti trebao još jači šampon da to saniraš, a takvog nema.
Kupi taj jeftiniji a ducray ostavi kraj strane. Tu kremu koristi po propisu kako su ti naveli ali nakon nje odmah kreni sa nekom protiv crvenila, tipa sensibio ds jer su na prirodnoj bazi a učinkovite su. U ljekarnoj kupi si omegu3, vitamine b komplexa i biotin da si pomogneš to držat pod kontrolom jer kod tebe je još u začetku, kad se proširi dalje vjeruj mi jako teško se vraća na početak.
Mjenjaj prehranu, izbaci slatkiše i ubaci voće i povrće, pij više vode a manje sokova, probaj bez mlijeka i mliječni proizvoda, ukratko živi zdravo koliko možeš.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 12:44   #1107
Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
Ti šamponi su po meni prejaki, pogotovo za početnike. Na tvom mjestu krenuo bih sa slabijim iz trgovine tipa fructis ili head and shoulders.
slazem se u potpunosti!! ali ne preporucam head and shoulders jer je prejak za osjetljivo vlasiste (cula sam od mnogih ljudi, od frizera pa i sama osjetila na svojoj kozi) vec bilo koji sampun protiv peruti, sto blazi to bolji. dugonoga, ukoliko vidis da ti neki sampon preblag uzmi onda tek jaci. na ove 'skupe' sampone koji su predvidjeni samo za seboreju nemoj prelaziti dokle god mozes izdrzati s obicnim samponom protiv peruti. meni je godinama bio najbolji fructis protiv peruti, pa sam pocela malo eksperimentirati i naglo mi se pogorsalo.

Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
nakon nje odmah kreni sa nekom protiv crvenila, tipa sensibio ds jer su na prirodnoj bazi a učinkovite su.
to je krema protiv crvenila? kako djeluje? mislim,djeluje samo na crvenilo ili i na svrbez/perutanje?


Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
U ljekarnoj kupi si omegu3, vitamine b komplexa i biotin
pomazu li i preko prehrane (riba, omegol i sl.) ili mislis da je bolje kupiti tablete/kapsule?
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 13:13   #1108
Je fructis je blaži od h&s ali koliko sam vidio sad svi imaju sensitive liniju pa treba njih koristit.
Da to je protiv crvenila/svrbeža/perutanja. Ja sam je koristio jedno godinu i pol od samog početka čim je došla na tržište i najbolja krema koju sam stavio na lice, nema mirisa, odmah se upije, prirodna i koža je normalna. S njom sam trošio i onaj tonik za čišćenje lica h2o.
imaš tu sve detaljnije - http://www.pharmatheka-consult.hr/Kolekcija.aspx?ID=17
Može i preko hrane al bez kapsula teško. Preko hrane je u premalim količinama i jednostavno nije dovoljno.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 14:48   #1109
Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
haha dobro poznata priča. Ta krema koju su ti napravili je običan kortikosteroid zato ti se i povuklo, čim prestaneš mazat može se povratit ali i ne mora, ali šanse su ti velike da će se vratit prije ili kasnije.
Prvo, hvala na odgovoru Sve sam se nadala da se vise nece pojaviti Cekam da odem doma pa da mogu ici kod svoje dermatologinje da vidim sto ce mi ona reci. Njoj beskrajno vjerujem jer mi je rijesila ogromni problem s aknama s kojim sam se godinama borila. Nadam se da ce mi ona nesto dobro preporuciti, a ne kortikosteroide jer znam da su jako stetni.

Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
Koji ducray? Pretpostavljam selegel? Ti šamponi su po meni prejaki, pogotovo za početnike. Na tvom mjestu krenuo bih sa slabijim iz trgovine tipa fructis ili head and shoulders. Problem je s ducrayom što se tjeme navikne na njega, jer u početku je sve čisto a kasnije i on krene popuštat i perutanje i svrbež postanu 5x gori nego na početku i onda bi ti trebao još jači šampon da to saniraš, a takvog nema.
Kupi taj jeftiniji a ducray ostavi kraj strane. Tu kremu koristi po propisu kako su ti naveli ali nakon nje odmah kreni sa nekom protiv crvenila, tipa sensibio ds jer su na prirodnoj bazi a učinkovite su. U ljekarnoj kupi si omegu3, vitamine b komplexa i biotin da si pomogneš to držat pod kontrolom jer kod tebe je još u začetku, kad se proširi dalje vjeruj mi jako teško se vraća na početak.
Dobila sam Ducray Kelual, sad me vise ne svrbi. Inace, probala sam sve sampone na trzistu (dok jos nisam znala da imam seboreju, a svrbilo me vlasiste): Head and Shoulders, Fructis, Nivea, Loreal i nista mi nije pomagalo, a na kraju sam kupila najobicniji od korpive. Da njega nastavim upotrebljavati?
Za mjesec dana idem kod svoje dermatologinje pa cu vidjeti sto ce mi reci za sve te vitamine i prehranu, a i hoce li mi se vise pojavljivati taj crveni krug kraj nosa. Kao sto sam rekla, njoj beskrajno vjerujem (nije da vas ovdje podcjenjujem, nikako!) i zanima me sto ce mi ona tocno reci o svemu. Ne mogu vjerovati da me jos i ovo uhvatilio, kao da mi one grozne akne nisu bile dovoljne
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 14:49   #1110
Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
Je fructis je blaži od h&s ali koliko sam vidio sad svi imaju sensitive liniju pa treba njih koristit.
meni fructis sensitive (za osjetljivo vlasiste) nije bio toliko dobar kao fructis protiv peruti za normalnu kosu.. vjerojatno ovisi o "jacini" seboreicnog dermatitisa

Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
Da to je protiv crvenila/svrbeža/perutanja. Ja sam je koristio jedno godinu i pol od samog početka čim je došla na tržište i najbolja krema koju sam stavio na lice, nema mirisa, odmah se upije, prirodna i koža je normalna. S njom sam trošio i onaj tonik za čišćenje lica h2o.
imaš tu sve detaljnije - http://www.pharmatheka-consult.hr/Kolekcija.aspx?ID=17
Može i preko hrane al bez kapsula teško. Preko hrane je u premalim količinama i jednostavno nije dovoljno.
hvala
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 14:52   #1111
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
na kraju sam kupila najobicniji od korpive. Da njega nastavim upotrebljavati?
ako ti je on dobar i ako ti pomaze onda DA! meni nazalost ne pomaze, ali ja preporucam uvijek prvo koristenje blazih sampona a onda prelaz na 'agresivnije' ako je potrebno.. ja sam se dosta zeznula jer sam bzvz isla iskusat neki skuplji za seboreju (iako mi je zena u ljekarni lijepo preporucila da ostanem na fructisu ako mi je dobar) i sad se vec godinu dana patim jer ne mogu naci odgovoarajuci


Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Kao sto sam rekla, njoj beskrajno vjerujem (nije da vas ovdje podcjenjujem, nikako!) i zanima me sto ce mi ona tocno reci o svemu. Ne mogu vjerovati da me jos i ovo uhvatilio, kao da mi one grozne akne nisu bile dovoljne
naravno! seboreicni dermatitis je potpuno individualan i to sto nama pomaze ne mora pomoci tebi i obrnuto. zato je dobro da odes dermatologu (pogotovo ako mu/joj vjerujes) da vidi u kakvom stanju ti je koza i da kaze svoje misljenje
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 15:06   #1112
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
ako ti je on dobar i ako ti pomaze onda DA! meni nazalost ne pomaze, ali ja preporucam uvijek prvo koristenje blazih sampona a onda prelaz na 'agresivnije' ako je potrebno.. ja sam se dosta zeznula jer sam bzvz isla iskusat neki skuplji za seboreju (iako mi je zena u ljekarni lijepo preporucila da ostanem na fructisu ako mi je dobar) i sad se vec godinu dana patim jer ne mogu naci odgovoarajuci
Tako je i meni bilo (dok me jos svrbilo vlasiste, a nisam znala sto je), stalno sam mijenjala sampone i niti jedan mi nije odgovarao, a nisam znala sto je. I onda sam po preporuci frizerke, uzela koprivu, oprala nekoliko puta i cinilo mi se ok. Vidjet cemo kako ce biti.
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 15:09   #1113
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
naravno! seboreicni dermatitis je potpuno individualan i to sto nama pomaze ne mora pomoci tebi i obrnuto. zato je dobro da odes dermatologu (pogotovo ako mu/joj vjerujes) da vidi u kakvom stanju ti je koza i da kaze svoje misljenje
Racunam na to da, ako mi je uspjela rijesiti problem s aknama (a stvarno mi je bilo lice grozno) i dala m odgovarajucu terapiju za rinitis, znat ce i sto s ovim treba. Treba samo pricekati jos mjesec dana.
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 03:19   #1114
Pozdrav svima seboreja kronerima!

Moja dijagnoza glasi: SEBOREIČNI DERMATITIS (vlasište), a kada se pojavi na vlasištu, automatizmom se pojave i crvena žarišta na čelu, oko nosa, ispod očiju, iza uha.

Bio sam kod dermatologa koji mi je propisao sljedeće: Garamycin ung i Oronazol kreme pomješane u omjeru 50:50 (2x dnevno), a dermatolog mi je propiso i Belosalic losion 2x tjedno te Vichy-jev Dercos/zeleni za izrazito suhu kosu (koji je odličan) – sve to koristiti mjesec dana i onda doći na kontrolu.

Na kontroli se nisam nikada pojavio, a korištenjem navedenih preparata moje muke po seboreji bile su kao rukom odnešene. Međutim nakon nekog vremena organizam je postao imun na ove preparate što me primoralo da potražim nekakvo alternativno rješenje. Od kontrole pa do danas prošle su 4 godine, a ja još uvijek vodim bezuspješnu bitku sa ovom kroničkom bolešću i još uvijek nisam našao adekvatan preparat. Prijelazna godišnja doba su najgora za ovu bolest, a i svaka promjena vanjske temperature, kao i neko dnevno uzbuđenje pojačavaju simptome. Ljeti nemam, zimi malo; krizno mi je proljeće!

Također sam primjetio kako razina stresa također utječe na oscilaciju ove bolesti ali i prehrana. Ono što mi trenutno pomaže dok pronalazim neko trajnije rješenje su: običnu dječiju mast iz ljekarne (30-ak kn) i kremu od propolisa (15 g – 15kn) koja učinkovito pomaže otkloniti crvenilo s lica, a večeras sam počeo koristit Silverex sapun (50 kn u biljnoj ljekarni na Trgu bana J.J. u prolazu kod PAN-PEKA) koji je oplemenjen sa srebrnim nano čestica 99,99 postotne čistoće. Iz ovoga je lako isčitati da sam odustao od rješenja koje nudi klasična medicina jer se sva svode na zalječenje i momentalno uklanjanje simptoma.

Ono što me interesira su iskustva drugih sa konzumiranjem cinka, selena, biotina (vitamin H)? Vidim da se spominje i Omega 3, odnosno riblje ulje. U kojem obliku uzimate navedene supstance?

Isto tako naglasio bih kako treba razlikovati seboreju kao dijagnozu na masnoj i suhoj odnosno atopičnoj koži i da shodno tomu treba birati preparate kojima ćete tretirati svoju kožu.

Pročitao sam ovu temu na forum.hr do 20-e stranice pa mogu kazati da za seboreju na suhoj koži ljudi navode ovaj preparat:
Ducray-eva krema ADERMA za tretiranje lica

Ostali proizvodi koje forumaši navode kao kvalitetne i učinkovite su:

1. Crni šampon Dr.Tempt (djeluje na crvenilo, svrbež, opadanje kose,prhut i seboreju). Postoji i sapun.
2. "NAFTALAN" – Ivanić grad
Liječilište Naftalan u Ivanić Gradu. Ovo su podaci iz imenika:
NAFTALAN SPECIJALNA BOLNICA ZA MEDICINSKU REHABILITACIJU
Omladinska ulica 23 a, 10310 Ivanić Grad
CENTRALA (01) 2834 555
URED RAVNATELJA (01) 2834 503
RAVNATELJ (01) 2834 504
POMOĆNIK RAVNATELJA (01) 2834 502
RUKOVODITELJ OPĆIH POSLOVA (01) 2834 500
RUKOVODITELJ TEHNIČKOG ODJELA (01) 2834 526
GLAVNA SESTRA (01) 2834 560
TELEFAKS (01) 2881 481
3. Ulje od jojobe koje u apoteci košta oko 30-ak kn
dundo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 10:29   #1115
Quote:
dundo1 kaže: Pogledaj post
Ono što me interesira su iskustva drugih sa konzumiranjem cinka, selena, biotina (vitamin H)? Vidim da se spominje i Omega 3, odnosno riblje ulje. U kojem obliku uzimate navedene supstance?
Možeš u kapsulama ili u bočici tipa laneno ulje. Najbolje probaj u kapsulama pa češ vidjet kako češ reagirat, kreni sa 2 kapsule na dan a kasnije digni na 3do4 maximum pa vidi gdje ti je optimum.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 13:38   #1116
Meni se do sada najučinkovitijim rješenjem, koje daje najbrže rezultate pokazalo mazanje vlasišta maslinovim uljem. Jednostavno namažem na vlasište, ostavim najmanje sat vremena, nekad i cijelu noć i operem kosu. Za par dana sve se smiri. A rezultate održavam šamponima bez pafrema, boja i konzervansa(Alpecin i Urtekram).
A na licu za sad dobro djeluje termalna voda i ulje ploda divlje ruže.
ZooeyS is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 13:49   #1117
Ma dajte,zar je moguce da se ne moze nikako izlijeciti...

Ja imam na nosu i na obrvi...I nista,mazem neku kremu (triderm) i nestane par dana...Ali se onda opet pojavi. Ne iritira me tj. ne svrbi me ili sta vec koja li mu je funkcija... Ali ruzno izgleda kada vidis da ti je jedna strana crvena a druga normalne boje.
Kinder Penguin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 14:30   #1118
Quote:
Kinder Penguin kaže: Pogledaj post
Ma dajte,zar je moguce da se ne moze nikako izlijeciti...
nažalost, moguće

pitanje je samo kad će biti aktivnija, kad ne. dakle, može se držati kolko-tolko pod kontrolom.
moripop is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 15:18   #1119
Quote:
ZooeyS kaže: Pogledaj post
A rezultate održavam šamponima bez pafrema, boja i konzervansa(Alpecin i Urtekram).

jesi li mozda probao od nikel kozmetike SEBOFIT? ja sam ga kupila i oprala s njim glavu 2x i nije mi nist posebno (a to je kao kozmetika na biljnoj bazi).



Quote:
Kinder Penguin kaže: Pogledaj post
Ja imam na nosu i na obrvi...I nista,mazem neku kremu (triderm) i nestane par dana...Ali se onda opet pojavi.
nemoj previse koristiti triderm. ona je super krema ali za povremeno koristenje jer je kortikosteroidna a ne treba ti da se 'navuces' na takve kreme. radije pitaj u ljekarni da ti preporuce nesto 'lakse'.. CroMan132 je spominjao SENSIBIO kremu ali ja je u svom gradu nisam nasla, rekli su mi da je vec neko vrijeme nemaju,da ne znaju zasto, ugl,kosta nekih 120kn ali iskreno mislim da je bolje dati vise novaca za nesto prirodno nego 30-40kn za kortikosteroide. kremu ionako ne kupujes svakih mjesec dana tako da 120kn nije puno (ukoliko ti pomogne, naravno)
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 20:03   #1120
Quote:
moripop kaže: Pogledaj post
nažalost, moguće

pitanje je samo kad će biti aktivnija, kad ne. dakle, može se držati kolko-tolko pod kontrolom.
Ma ,jbg,bice to sve ok. Drzimo se zajedno.
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
nemoj previse koristiti triderm. ona je super krema ali za povremeno koristenje jer je kortikosteroidna a ne treba ti da se 'navuces' na takve kreme. radije pitaj u ljekarni da ti preporuce nesto 'lakse'.. CroMan132 je spominjao SENSIBIO kremu ali ja je u svom gradu nisam nasla, rekli su mi da je vec neko vrijeme nemaju,da ne znaju zasto, ugl,kosta nekih 120kn ali iskreno mislim da je bolje dati vise novaca za nesto prirodno nego 30-40kn za kortikosteroide. kremu ionako ne kupujes svakih mjesec dana tako da 120kn nije puno (ukoliko ti pomogne, naravno)
Hvala. Budem vidio ako ima te kreme u apoteci. Inace je uzas mazati lice svaki put kada se pojavi to crvenilo...Naviknut cemo se nekako.

Hvala jos jednom za preporuku.
Kinder Penguin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:26.