Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2016., 23:19   #201
Ajde bar neke dobr vijesti. Ja bi rado iznad Maksimira al ne bi brdo (tam di nemrem bajkom za mene je prekriženo :P). Tu u obzir dolazi i početak Štefanovca, početak Čreta i recimo oko Žutog brega. Zapad mi je onak kaj ja znam, bila na Trešnjevci koja je prenakrcana, a zapadnije nam se neda. Ako slučajno uočiš nešto, javi
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 00:55   #202
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Nadam se da se samo salis...
Ako je ovo bilo upuceno meni, ne, ne salim se. I imam vrlo blizak primjer kako je to napravila osoba koja ruku na srce ipak zna dosta i marljiva je.

Osobno preferiram ciste terene i gradnju po gustu, ali kada si ogranicen lovom, a i ne ganja ti se mali milijun papira, ovo je sasvim solidna opcija. Ne kazem za konkretno navedeni primjer, jer je ipak bio samo primjer, prvo sto sam nasla na njuskalu.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 17:31   #203
To ti je lose rjesenje.

Najjeftinija stvar kod gradnje je cigla i beton.

Sve drugo je skupo.
Kroviste, stolarija, fasada, instalacije, parketi, plocice,itd.

I ti na ovaj nacin mjenjas sve ono sto je skupo a ostavljas najjeftinije koje je sa druge strane NAJBITNIJE da bude napravljeno kako treba.

Ako temelji nisu izvedeni kako treba, a vjeruj mi na rijec jer sam se nagledao tih kuca, nisu sigurno, i ako recimo za pocetak hotizontalni i vertikalni serklazi nisu napravljeni kako treba a opet - nisu sigurno, ti si zapravo sve ostalo napravio novo i bacio novac.

Druga stvar je upravo ovo sto si rekla, male su sanse da ce se tebi svidjeti neki tlocrt ili polozaj kuce na parceli.

Dakle kad si sve zbrojis, ako zemljiste i ima neku staru kucu na sebi to ti nista ne znaci.

Onoliko koliko ces mozda ustedjeti na prikljuccima potrosit ces dok maknes tu staru kucu.

Mozda ustedis nesto vremena ali kod gradnje kuce, iz osobnog iskustva, nema stednje na vremenu kod gradnje jer kasnije tu ustedu skupo placas.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 13:11   #204
Nacelno se slazem, ali vjerujem da ako covjek zna sam dosta toga i ima srece da nade nesto ok, moze i ustedjeti.

Sto se tice novogradnji, vjeruj mi da sam vidjela daleko boljih stogodisnjih starina (naravno, odrzavanih) od ovoga sto se sada radi. Cak i kada investitor nije neki tutlek, majstori kao da gledaju da sfusare nesto jer eto, zasto bi bilo sve ok.

Jedna kuca lezi na starim madracima i namjestaju koji je bio bacen na tom mjestu jer su godinama mjestani to koristili kao divlji deponij, napravljeno je duplo kvadrature od prvog projekta, kuca samo sto se ne srusi, ali je uredno legalizirana.

Druga ima losu hidroizolaciju+mramorne klupice na prozorima imaju pad na unutra umjesto na van, alu stolarija radena po mjeri, placeno ko sv. Petra kajgana, prosla nakon valjda dvije godine itd. Majstori naravno zatvore obrt, nestanu i slicne standardne price.

Treca kuca sve kao fancy i hoch, a bez izolacije cijevi od vode, stolarija takoder žnj i da ne nabrajam...

Nazalost, svasta i svakako se danas radi...

Naravno, da se sigurno naci i ok izvodaca i krasan teren i svasta nesto, no to kosta. Najbitnije je po meni, prvo se jaaaako dobro raspitati i pokusati predvidjeti sve ono sto moze krenuti po zlu jer takvi projekti nikad ne teku savrseno. Staviti sve na papir, konzultirati se sa sto vise ljudi koji su to prosli pa odluciti. Niti jedna opcija (novogradnja vs adaptacija) nije savrsena, sve ima svoje + i -, osoba koja krece u takav projekt treba sama ispitati sto je za nju najbolja opcija, mi tu mozemo dati samo savjete na sto da se pripazi.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 15:50   #205
Nisu jer izolacija kosta..cijena montazne i drvene u principu prati cijenu klasicne..
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 08:53   #206
Prava drvena kuca puno je skuplja od obicne ciglene kuce.

Montazna je skuplja cca 20-30% od klasicne, govorim za one koje nesto vrijede, a to ti je mozda 2-3 proizvodaca kod nas, a zavisi naravno i o povrsini i vrsti objekta koji se gradi.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 11:31   #207
20-30% je prevelik podatak..u principu cijena je ista. Samo za montaznu i drvenu moras imati zivu lovu dok klasicnu mozes radit "na rate"..ove godine zidove, druge godine krov, trece fasada i useljenje itd.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 20:35   #208
A tak ispada, kod prizemnica manja razlika kod katnica visa.

Svaki nacin ima prednosti i nedostataka.

Kod montaznih je najveci problem nedostatak firmi koje ih rade pa ove dvije koje realno, uz Marles koji je daleko preskup, imaju monopol, to jest duopol na trzistu i jako nabrijane cijene.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 08:03   #209
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Nisu jer izolacija kosta..cijena montazne i drvene u principu prati cijenu klasicne..
Na žalost da.



Quote:
Samo za montaznu i drvenu moras imati zivu lovu dok klasicnu mozes radit "na rate"..ove godine zidove, druge godine krov, trece fasada i useljenje itd.
Kuća pod krov se uradi u koji mjesec bez problema. Jedino bi valjalo, bilo idealno da se pričeka da se prosuši godinu, iako danas postoji i dosta sistema suhe gradnje. Fasada je nebitna za useljenje.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 13:02   #210
Cijena izgradnje kuće u Hrvatskoj

Fasada je bitna za useljenje radi niz faktora..
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 14:33   #211
Fasada je totalno nebitna da bi se mogao useliti, bacite oko na brdo kuća bez fasade na svakom ćošku rh. Po meni i poželjno koju godinu ju ne staviti da se dodatno izvjetri kuća jer kad se jednom zatvori vlaga sa svom današnjom izo plastičnarijom moš se slikat. Uostalom trošak fasade se isplati nazad tek nakon minimum 10, 15 god., a nerijetko i više. Dakle do onda si ti u trošku jer te ta fasada znatno više košta od ušteda na grijanju i hlađenju.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 19:33   #212
Pricas gluposti..bez fasade mozes imati velikih problema sa vlagom u kuci a da ne kazem koliko energije moras spaliti da bi tu istu kucu sagrijao.
Da ne kazem da je protuzakonito se useliti prije izdavanja uporabne dozvole a to ne mozes dobiti bez da ti je kuca napravljena kompletno. Istina ljudi zive u ciglenim kucama ali muce muku sa vlagom, prvi pravi primjer mi je susjed kojem su na sjeveroistocnoj strani kuce svi zidovi pocrnili u kutevima od vlage.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 19:44   #213
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Fasada je totalno nebitna da bi se mogao useliti, bacite oko na brdo kuća bez fasade na svakom ćošku rh. Po meni i poželjno koju godinu ju ne staviti da se dodatno izvjetri kuća jer kad se jednom zatvori vlaga sa svom današnjom izo plastičnarijom moš se slikat. Uostalom trošak fasade se isplati nazad tek nakon minimum 10, 15 god., a nerijetko i više. Dakle do onda si ti u trošku jer te ta fasada znatno više košta od ušteda na grijanju i hlađenju.
Reci nam dali si najprije živio bez fasade a kasnije nabacio 10cm izolacije? i koja je razlika?

naravno da se može živjet bez fasade. neki žive i bez krova, kod nas se kaže "pod ploču".
Pa s plafona rastu gljive.

Mislio sam da ovdje raspravljamo o kvalitetnom stanovanju a ne o prognaničkom smještaju "samo da nisam na kiši".
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 07:26   #214
Kakve veze ima gdje sam ja živio. Znam ljude koji žive skoro pola stoljeća u kući bez fasade, s tim da nije ni zidana punom ciglom i znam da žive zdravije od mene koji sam privremeno u novogradnji koja ima 10cm stiropora na sebi.

Šta se tiče uporabne to stoji da ju ne možeš dobiti prije nego šta staviš fasadu na žalost jer mnogi nemaju 10 tis eura da dodatno pljunu za istu netom šta su pljunuli ne znam koliko desetaka na izgradnju.

@baustelac - ne treba samo "poklopiti" bez razloga, pažljivije čitati, nigdje nisam pisao da je fasada nebitna po sebi, nego da je nebitna za useljenje. Po bruceovom proračunu ne možeš useliti dok ne staviš fasadu i to ju tek treću godinu možeš staviti šta nije istina dakle ni jedno ni drugo. Razumijem da ima montažnu, opravdava investiciju itd, no imam potrebu ukazati da neke stvari nisu istina. Da sam samcat gradim kuću uradio bi ju u vremenu koje on spominje.


Po pitanju energije i računa za grijanje ne treba pričati paušalno, staviti na papir pa vidit koliki je povrat u vremenu kroz razliku u grijanju i hlađenju godišnje. Ispod deset godina ga nigdje nema pa taman da je 100% ušteda na grijanju. (a nije ni 50)
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 13:43   #215
Mnogi sagrade kucerinu od 3 kata i ne stave fasadu. Razlog ocito nisu novci jer ak nema novaca, nije ni trebao sagraditi takvu kucerinu od 300+ m2. Bolje sagraditi 2 kata i stavit fasadu.. al ne.. onda memas 3 kata, 300+ m2... sto ce susjedi reci na to (koji isto nemaju fasadu jer "sto ce ti fasada? Nije je imao ni njihov pradjed..")
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 14:56   #216
Dobro genius, to je sad već drugi par cipela..
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 14:15   #217
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Mnogi sagrade kucerinu od 3 kata i ne stave fasadu. Razlog ocito nisu novci jer ak nema novaca, nije ni trebao sagraditi takvu kucerinu od 300+ m2. Bolje sagraditi 2 kata i stavit fasadu.. al ne.. onda memas 3 kata, 300+ m2... sto ce susjedi reci na to (koji isto nemaju fasadu jer "sto ce ti fasada? Nije je imao ni njihov pradjed..")
E,moji,Hrvateki.

Znači, uđe se u izgradnju,digne se kredit i kad je bal nek je bal.Još min. 10 k eura kredita da odmah bude fasada.

Kod mene je to napravilo nekoliko budala i oni koji mogu djeci iskeširati 100k+ eura za kuću.

Dati banci još par tisuća eura da imaš fasadu i sređenu okućnicu odmah je ono...

Moji su kupili kuću s ičeme i malo po malo obnavlajali i radili-i ni dan danas nije gotova.

Mogli su dignuti,u ono zlatno doba pogotovo,30k eura,napraviti fasadu,asfalt,stolariju...ma i auto bolji.

Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 17:57   #218
To kaj veli genius je u većini slučajeva istina, kuća je trokarnica bez fasade a ispred je parkan merdžo ili bemweee

I moji su kupili staru kuću pa su je po financijskim mogućnostima preuređivali, pa su novu fasadu radili tek kad je bilo na redu krovište jer su dizali kredu, pa parsto kn mj nije igralo veliku ulogu, al zato ni sad nemaju auto...
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 20:07   #219
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
E,moji,Hrvateki.

Znači, uđe se u izgradnju,digne se kredit i kad je bal nek je bal.Još min. 10 k eura kredita da odmah bude fasada.

Kod mene je to napravilo nekoliko budala i oni koji mogu djeci iskeširati 100k+ eura za kuću.

Dati banci još par tisuća eura da imaš fasadu i sređenu okućnicu odmah je ono...

Moji su kupili kuću s ičeme i malo po malo obnavlajali i radili-i ni dan danas nije gotova.

Mogli su dignuti,u ono zlatno doba pogotovo,30k eura,napraviti fasadu,asfalt,stolariju...ma i auto bolji.

A kaj? Bolje dignut 800 katova pa makar bez fasade neg 500 pa s fasadom? Kaj bi susjedi rekli ak ima samo 500 katova? Ne bi im zaklonio pogled.. nije to to.. koga briga za fasadu. Susjedi ionako ne vide racun za grijanje.. zapravo, mozes se hvalit da za grijanje placas milijun kn mjesecno umjesto 500kn.. pa nek se vidi da se ima novaca.. kad je beg bio cicija??

Koje razmisljanje..


Jedno je kad nemas ni za prizemlje pa se skrpas, a drugo kad podignes 3, 4 kata, samo da je veca od susjedove.. a fasada? Koga briga, nema ni susjed...
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 16:02   #220
Zanima me koliko je potrebno novaca za izgradnju kuce od 150m2. Kuca na dvije etaze, dakle po etazi 75m2. Na gornjem katu 3 sobe, na donjem kuhinja, boravak, kupaona i mozda jos jedna soba. Kanalizacije nema pa je potrebno graditi i septicku. Gradjevinski teren od oko 850m2 imam. Moja neka racunica je da je potrebno oko 115 000 eura.
SnoopyHR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.