Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2017., 21:17   #6701
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
stigla mi je moja njuškica

zapravo njuškić

družimo se već par dana, prilagođavamo mi njemu i on nama i učimo se ponašati u kući i po vani
Lijepo je ovo čuti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 21:19   #6702


malo je plašljiv, al jasno mi je da je tak kad je mišek odbačen po okotu i sad je u novoj sredini di nema društva u kojem je bil do sad

al lagano se navikava na novo i čeka nas još puno toga za naučiti
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 21:45   #6703
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post


malo je plašljiv, al jasno mi je da je tak kad je mišek odbačen po okotu i sad je u novoj sredini di nema društva u kojem je bil do sad

al lagano se navikava na novo i čeka nas još puno toga za naučiti
Koliko je star? Morat ćeš biti posebno oprezna u odgoju jer je, ako je odrastao odvojen od kuje i od legla, propustio prvu socijalizaciju.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 16:39   #6704
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Koliko je star? Morat ćeš biti posebno oprezna u odgoju jer je, ako je odrastao odvojen od kuje i od legla, propustio prvu socijalizaciju.
5 mjeseci ima, nije bil u svom leglu ali je odrastal s ostalim psima u udruzi

vidim da bude trebalo raditi s njim, čeka nas puno učenja, za sad sam primjetila da ne grize uopće i da dolazi na poziv, davanje šape, sjedenje, ležanje, čekanje i hodanje na lajni treba naučiti
i mjesto di može obavljati nuždu, trenutno zna samo da ne smije obavljati u kući

i ako neko ima kakav savjet po tom pitanju slobodno nek veli, nisam imala iskustva sa štencima koji su odvojeni od legla
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 18:00   #6705
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
i ako neko ima kakav savjet po tom pitanju slobodno nek veli, nisam imala iskustva sa štencima koji su odvojeni od legla
Predlažem ti pročitaš ovaj tekst - već ga je netko prije ili linkao ili prepričavao, posebno dio o periodu socijalizacije u leglu. Kod njega je ta socijalizacija najvjerojatnije bila zamijenjena drukčijim uvjetima života, a štenad koja je prerano odvojena od legla, često zna biti plašljiva, a onda znamo u što strah može prerasti, ovisno o njegovu osnovnom temperamentu.

Dakle, kao drugo, prati njegovo ponašanje i reakcije na okolinu pa iz toga izvuci zaključke i preusmjeravaj eventualno neželjeno ponašanje. Poželjno, dakako, nagrađuj, ali to već znaš i sama.

Sretno!
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 20:33   #6706
fala
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 08:40   #6707
za tri dana idem po čistokrvnog mješanca iz Noine Arke
još ima paperje pa moramo pričekati
bitno da smo već popunili dokument o udomljavanju
sad se vode diskusije o imenu
jedva čekam da odemo po našeg štenca

bilo bi mi draže da je kujica ali muž je htio mužjaka
pa da ne bude rata kako je to najčešće u braku
neka bude po njegovom
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 19:42   #6708
Didi pročitala sam članak, još dok je moj bivši malac bil tu, ali opet sam ponovila gradivo

i svejedno imam pitanja, jer sam kontaktirala tetu iz udruge ali baš nisam zadovoljna odgovorom

daklem, mali je tu neka dva tjedna, sve pet kaj se tiče poslušnosti, imamo problem sa tugom, od kad je došo k nama jedna stvar koju sam primjetila je da stalno ima tužan pogled, pregledani je prije dolaska, cijepljen, očišćen od parazita, sve 5 po tom pitanju

ne znam dal mu nedostaje njegovo pseće društvo, s psima u udruzi je bil cijelo vrijeme, nikad nije bil sam, niti nije spaval sam (do sad se uredno naviknul na to da spava u svojoj gajbi, ima cijelu prostoriju na raspolaganju, nije mu zima, nije mu vruće, ostavim mu vodu prek noći i njegovu igračku i ima prostora za obaviti nuždu) prek dana je stalno u nečijem društvu, dok mene nema onda je u pravilu s tatom doma (hoda za njim cijelo vrijeme) ili nekim drugim od ukućana

ili je to možda radi tate , on je inače bolestan, znam da psi osjećaju dok s čovjekom nekaj nije v redu (moj pokojni malac je isto od svih ukućana najviše za njim hodal, ali ipak nije imal tak tužan pogled), dok smo u šetnji je okej, vidi se na njemu da je ipak malo veseliji, posebno dok se sretnemo s nekim četveronošcem s kojim je na istoj valnoj duljini pa se igraju, ali dok smo doma, onda ili hoda za nekim ili se stisne nekam i leži i tužno gleda

malo mi je to sve nejasno, nisam ziher kaj napraviti po tom pitanju pa ako neko ima savjet nek napiše
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 20:16   #6709
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
malo mi je to sve nejasno, nisam ziher kaj napraviti po tom pitanju pa ako neko ima savjet nek napiše
Igrate li se s njime kod kuće? Ne samo ti, nego i ostali. Pokušajte makar "razgovarati" s njime. Dakako, to ne treba biti stalna pažnja, svi mi imamo i svog posla, ali sigurno bi mu puno značilo da mu netko, kad prolazi kraj njega, kaže: "Bok, mali, kako si?" Bilo kakvu bedastoću.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 10:48   #6710
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Igrate li se s njime kod kuće? Ne samo ti, nego i ostali. Pokušajte makar "razgovarati" s njime. Dakako, to ne treba biti stalna pažnja, svi mi imamo i svog posla, ali sigurno bi mu puno značilo da mu netko, kad prolazi kraj njega, kaže: "Bok, mali, kako si?" Bilo kakvu bedastoću.
naravno, najmlađi je u kući i u pravilu je samo on u centru pažnje, di smo mi tu je i on, bilo to u kući, bilo vani, mazimo ga i pazimo i igramo se, baš radi toga da ne tuguje

i neće dati šapu, sve ostalo je polovil bez problema, dolazi na poziv, sjedi, leži, čeka, hoda, ali kolko god poslastica da mu se ponudi neda šapu i neda, a znam da za to pesekima ne treba puno, tim više kaj mi svi peseki, bilo mladi, bilo stariji, daju šapu nakon par pokušaja s poslasticama

u biti, plašim se da nije kakva "skrivena" bolest u pitanju, da ne prolazim opet isto
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 11:53   #6711
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
u biti, plašim se da nije kakva "skrivena" bolest u pitanju, da ne prolazim opet isto
Ako se toga bojiš, obavi sistematski. Znam da košta, ali imat ćeš startno stanje i sve će se eventualne promjene - nadajmo se da ih neće biti! - moći uspoređivati s tim stanjem.

Da, psi od svega najlakše nauče davati šapu, nije važno zašto. Ako se tvoj malac ustručava, vjerojatno za to ima neki razlog, možda ružnu uspomenu - recimo, pružio je šapu da nešto dohvati, a onda ju je zakvačio za nešto i nije se mogao otrgnuti. Nemoj inzistirati, idi obratnim putem - kad prvi put pruži šapu prema tebi, pohvali ga i nagradi. Ako ne, ne. Nije ni to najvažnija stvar na svijetu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 22:46   #6712
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ako se toga bojiš, obavi sistematski. Znam da košta, ali imat ćeš startno stanje i sve će se eventualne promjene - nadajmo se da ih neće biti! - moći uspoređivati s tim stanjem.

Da, psi od svega najlakše nauče davati šapu, nije važno zašto. Ako se tvoj malac ustručava, vjerojatno za to ima neki razlog, možda ružnu uspomenu - recimo, pružio je šapu da nešto dohvati, a onda ju je zakvačio za nešto i nije se mogao otrgnuti. Nemoj inzistirati, idi obratnim putem - kad prvi put pruži šapu prema tebi, pohvali ga i nagradi. Ako ne, ne. Nije ni to najvažnija stvar na svijetu.
idemo sljedeći tjedan do veta, ionak treba promjeniti podatke pa budemo malo popričali o malcu

znam da nije najvažnija stvar na svijetu, valjda budemo i to savladali s vremenom, ak ne opet dobro, bitno da su ostale stavke socijalizacije v redu

i nadam se da je samo u pitanju problem odvajanja od pseće ekipe pa mu treba vremena
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 08:23   #6713
stigao štenac Piki!

težak je 1,5 kg,tek mu je dva mjeseca. u stanu ratno stanje
valjda mu je tata bio električar pa ga moram držati u krilu dok ovo pišem jer obožava žice pa plastične kosti, loptice i slično ne pali
najmužić je inzistirao da spava na jastuku pa smo se ujutro oprostili od tog pernatog jastuka, jedne deke...
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 08:50   #6714
Quote:
nepta kaže: Pogledaj post
najmužić je inzistirao da spava na jastuku pa smo se ujutro oprostili od tog pernatog jastuka, jedne deke...

I sve to zvuči , samo, kao početak!!!

:klap::klap:

Dobrodošao!!!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 08:24   #6715
Tomi

mali terminatorčić skoro 3 kg prežive vage
al kad me pogleda onim velikim okicama razlijem se

grize sve moguće a naročito najmužića i mene
obožava vući žice pa pretpostavljamo da mu je tata bio električar
sve smo zaštitili osim sebe

već dugo nagovaram muža da kupimo novu kutnu garnituru ali neće
jutros mi je ničim izazvan rekao da je moramo kupiti
razlog: čupavac ju stalno grize, iako je sve pokriveno najlonom nešto probave ode i na predmetnu garnituru

još ne smije van dok se ne cijepi i drugi put
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 22:11   #6716
Ne znam je li ovo prava tema za postavljanje ovog pitanja ali nisam našla prikladniju. Imam kujicu maltezericu staru 5-6 mjeseci, obožava ljude, pogotovo djecu i starije (najviše starije, njima se najviše voli uvaliti ), ali se čini dosta sramežljiva prema psima, U kvartu smo gdje ima baš brdo pasa i u svakoj šetnji ih dosta sretnemo, imamo i pseći park u koji često znamo otići. Brine me što većina pasa dođe do nje, njuše ju, a ona se namjesti u položaj kao da piški, ukipi se i čeka da taj pas ode. Nekada i ona ode do nekog psa (često i tog koji ju je njušio, a ona je bila kao kip, pa kada on ode, ona ide za njim) ali ju baš i ne fermaju Primjetila sam da su joj zanimljiviji dosta veći psi od nje. Što napraviti? Bilo bi mi drago da se igra s drugim psima, je li to zato što je štene? :/ Kući i s ljudima je mali hahar i ničega se ne boji.
BetelPapar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 14:41   #6717
Quote:
Kirita kaže: Pogledaj post
Od frendice kuja huskyca sa 4 mjeseca imala 7 kg.

Brijem da će tvoja bit negdi od 17-25max.

Moja je sa 6 mjeseci imala cca 7,5 kg i sad je oko 17,18 kg- zavisno o treningu
Evo update, sad ima oko 5 mjeseci (svi zubi su joj se promijenili i narasli) i 11kg . S oko 3 mjeseca imala je 6,5kg.
Ne čini mi se da će biti prevelika, bar što se visine tiče. Ne znam do kad uopće rastu..
PipiBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 20:42   #6718
šetamo po vani
ljudi se smješkaju kad vide to malo stvorenje sa velikim crnim okicama
danas je prvi put žuborio vani i da jedna nogica je bila u zraku :klap:
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 21:55   #6719
Quote:
BetelPapar kaže: Pogledaj post
Ne znam je li ovo prava tema za postavljanje ovog pitanja ali nisam našla prikladniju. Imam kujicu maltezericu staru 5-6 mjeseci, obožava ljude, pogotovo djecu i starije (najviše starije, njima se najviše voli uvaliti ), ali se čini dosta sramežljiva prema psima, U kvartu smo gdje ima baš brdo pasa i u svakoj šetnji ih dosta sretnemo, imamo i pseći park u koji često znamo otići. Brine me što većina pasa dođe do nje, njuše ju, a ona se namjesti u položaj kao da piški, ukipi se i čeka da taj pas ode. Nekada i ona ode do nekog psa (često i tog koji ju je njušio, a ona je bila kao kip, pa kada on ode, ona ide za njim) ali ju baš i ne fermaju Primjetila sam da su joj zanimljiviji dosta veći psi od nje. Što napraviti? Bilo bi mi drago da se igra s drugim psima, je li to zato što je štene? :/ Kući i s ljudima je mali hahar i ničega se ne boji.
Mislim da ti tu nema nekog lijeka. Moj je bio isti prema svim psima od prvog do zadnjeg dana života, isto mala pasmina. Njegov problem doduše nije bio to što se usrao, nego to što je na sve lajao (nije da nisam pokušao milijun puta ga promijenit, al nije išlo), ali svejedno.
Maltezer je mali pesek i kad naraste će isto biti malen i vjerojatno će se uvijek bojati većih psa.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 22:07   #6720
Moj Minijaturni vise od svega mrzi male pse jer ga maltretiraju. I tu nema spasa, jednostavno smo odustali od druzenja jer se on evidentno dobro ne osjeca u psecem drustvu. Ali zato ljude obozava, posebno djecu.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.