Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2009., 23:35   #221
Quote:
Passenger_57 kaže: Pogledaj post
što se tiče Slavonija/Dalmacija-Hercegovina relacije,ne bih rekao da su toliko genetski različiti jer većina Slavonaca danas vuče (bliske) korijene iz tih krajeva.
Istina, vece su razlike kad se uporedjuju juzniji krajevi sa Zagorjem, koje i nije toliko veliko, ali htio sam reci da je hrvatski narod, kao i vecina europskih naroda nastao mijesanjem. To nije nikakav izuzetak.
__________________
Bitak
Davy Crockett is offline  
Old 06.01.2009., 23:40   #222
naravno,miješanja je bilo jako puno.dovoljno je pogledati temu 'čija krv teče tvojim venama',na pdf lijepom našom.
__________________
'Problem je u našim duboko ukorijenjenim dinaroidnim kompleksima prema svemu što nije motika'
Passenger_57 is offline  
Old 07.01.2009., 21:36   #223
Quote:
#vojvoda kaže: Pogledaj post
Zapravo se pretpostavlja da ime Hrvat potjeće iz osobnog imena Horoathos napisanog na kamenoj pločici i pronađenog na poluotoku Krimu (Tanais) koje je dakle jako slično samom nazivu Hrvat te iz upravo tog povijesnog izvora proizlazi i činjenica da su Hrvati pleme iransko kavkaskog podrijetla.
Tako naziv Hrvat ili na iranskom, tj. proto- arijskom iz kojeg se kasnije razvija Harahwaiti datira još iz 4. tisućlj
eća prije nove ere te je to prvi službeni spomen hrvatskog imena.
(napisano kao protučinjenica prema dokazanim tvrdnjama pogrešnog razmišljanja jednog od korisnika ranije)
biljezim se sa stovanjem

"uletio" sam glede ove ploce.
kurioza je da taj predio di je ploca nadjena nazivaju neki transistra.


a iransko-slavenska simbioza je nekad bila obradjena i dostupna u vise jezika na internetu pod nazivom "CELTOSLAVICA".

pozdrav
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Old 09.01.2009., 13:39   #224
Quote:
Ymir kaže: Pogledaj post
Ja Srbina kužim, a Nijemca ne, pod uvjetom da nisam učio njemački. S rase smo prešli na zajedničku dražvu. Znači sada nije bitna ni rasa već zajedničlka država. Daj mali, odluči se više. I nismo bili s Nijemcima u državi već Austrijancima. I tebi se privađaju Jugoslaveni. Kaj Stormfront radi od djece. Joj meni joj.
a ti hoćeš reći da su nam rasno sličniji srbi nego nijemci.
cchater is offline  
Old 09.01.2009., 14:37   #225
Quote:
cchater kaže: Pogledaj post
a ti hoćeš reći da su nam rasno sličniji srbi nego nijemci.
Ha ha haa haha Ajme ubit će me... ha hahaa Možda on ima guste spojene obrve, a čelo mu može poslužit ko šilterica, pa zato smatra da su mu srbi (servi) slični....

Kaj je bilo sa bannom?
__________________
Dobrovoljno bannan for good.
Aryan is offline  
Old 09.01.2009., 15:05   #226
od kad mi je istekao ban,čekam da se vrla gospoda diskutanti ponovo oglase.inače,rekao je jednom jedan antropolog u globusu" da među srbima ima i armenoida i orijentalida a među hrvatima(ni nijemcima valjda)toga nema-tih rasa.neka izvoli on objasniti(drug ymir)po čemu se to vidi veća sličnost hrvata sa srbima nego s nijemcima.
ili nek više ne lupeta.
cchater is offline  
Old 09.01.2009., 15:07   #227
Quote:
Ymir kaže: Pogledaj post
Ja Srbina kužim, a Nijemca ne, pod uvjetom da nisam učio njemački. S rase smo prešli na zajedničku dražvu. Znači sada nije bitna ni rasa već zajedničlka država. Daj mali, odluči se više. I nismo bili s Nijemcima u državi već Austrijancima. I tebi se privađaju Jugoslaveni. Kaj Stormfront radi od djece. Joj meni joj.
koji mrtvi stormfront?što ti je to?!
cchater is offline  
Old 09.01.2009., 20:17   #228
Quote:
cchater kaže: Pogledaj post
od kad mi je istekao ban,čekam da se vrla gospoda diskutanti ponovo oglase.inače,rekao je jednom jedan antropolog u globusu" da među srbima ima i armenoida i orijentalida a među hrvatima(ni nijemcima valjda)toga nema-tih rasa.neka izvoli on objasniti(drug ymir)po čemu se to vidi veća sličnost hrvata sa srbima nego s nijemcima.
ili nek više ne lupeta.
Svakako,inače najstručniji antropolozi objavljuju svoje radove u globusu
Gluskab is offline  
Old 09.01.2009., 20:46   #229
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Svakako,inače najstručniji antropolozi objavljuju svoje radove u globusu
ne,ma kakvi!u feral tribuneu.a u slobodno vrijeme veliki stručnjaci lupetaju gluposti na forum.hr.
cchater is offline  
Old 09.01.2009., 20:50   #230
btw-gluskab-daj pripazi malo na način na koji razgovaraš-jer ovo nije primjereno i stvarno ti to nije trebalo.prije koliko godina sam to čitao-ne mogu napamet citirati i navoditi-jer se ne sjećam točno koji je lik dao intervju i tako dalje. -ako si htio dokazati suprotno od ovog što sam ja rekao-onda si promašio.
cchater is offline  
Old 09.01.2009., 20:54   #231
Quote:
cchater kaže: Pogledaj post
ne,ma kakvi!u feral tribuneu.a u slobodno vrijeme veliki stručnjaci lupetaju gluposti na forum.hr.
Da,očito ti pripadaš u kadar najvećih stručnjaka
Gluskab is offline  
Old 09.01.2009., 21:04   #232
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Da,očito ti pripadaš u kadar najvećih stručnjaka
prestani trolati i priznaj da su ti srbi braća!
cchater is offline  
Old 09.01.2009., 21:05   #233
Quote:
cchater kaže: Pogledaj post
prestani trolati i priznaj da su ti srbi braća!
i reci kojem narodu su hrvati kao slaveni rasno slični.
cchater is offline  
Old 09.01.2009., 22:42   #234
Novi SNP unutar I Hg

Quote:
Zavelim kaže: Pogledaj post
To bi bilo posve razumljivo, I2a* je slabije definirana grupa, dakle ona koja ima P37.2, a nema M26, M121, M423, P41.2/M359.2 i rs9786274=T Dakle ostali smo na samo na markeru P37.2 i zato je toliko raširena, ali zašto onda gori u Abstractu stalno spominju I-M423 ?

Zato mi triba cili tekst. Jesu li tražili nešto posebno s tim markerom na ovom području?

Neke od skupine s markerom M423 raširene su po britanskim otocima, a neki se nazivaju i dinarskim. Moguće da je to samo podskupina svih dinarskih grupa i podgrupa što bi imalo logike ako je u našim krajevima misto nastanka P37.2
Prvo, zbog čestih promjena u označavanju koristim označavanje po "najniže" otkrivenom SNP markeru . Što se tiče I2a (I-P37.2) grupe u zadnjih godinu dana otkrivena su dva korisna markera unutar ove grupe.

Prvi je M432 i on je unutar I-37.2 grupe. Velika većina unutar I-P37.2+ je i I-M423+. Manjina I-P37+ M423- se nalazi u SZ Europi (ne brkati je s I2b1 ili ranije I1c grupom). Na našim prostorima su I-M432+. Postoji i manja skupina I-M432+ u Irskoj i Velikoj Britaniji čiji se STR markeri razlikuju od "dinarskih".

Unutar skupine I-423 nalaze se i dvije podskupine; I-P41.2 i nedavno otkriveni I-rs9786274 (ili I-L69). Prva podskupina je vrlo rijetka, dok se u drugoj skupini, opet nalaze pripadnici I Hg naših krajeva (postoje naznake da i I-P41.2 potiče iz naših krajeva).

Drugi, nedavno otkriveni SNP, rs9786274 je značajan jer dijeli I-M423 Irske (koji imaju rs9786274=G) i I-M423 Dinarski (koji imaju rs9786274=T).

I da ne zaboravim I-M423 je u znatnoj mjeri zastupljen (ali ne u takvom obimu kao kod nas) i u Moldaviji, Rumunjskoj, Ukrajini...
Mosugnio is offline  
Old 09.01.2009., 23:14   #235
Quote:
cchater kaže: Pogledaj post
i reci kojem narodu su hrvati kao slaveni rasno slični.
Slovacima i Ukrajincima,po postotcima genskih haplogrupa
Gluskab is offline  
Old 09.01.2009., 23:48   #236
Quote:
cchater kaže: Pogledaj post
prestani trolati i priznaj da su ti srbi braća!
Očito si ti jedini na ovom forumu kojem dotični ne izlaze iz usta
Pokušavaš svakog tko ne smatra Hrvate sličnim Nijemcima,proglasit za nekog prosrpskog tipa. Neće ti to proći Ništa ja nemam ni s Hansovima ni Jovama. S kim ti imaš,ne znam,ali očito jedini potenciraš tu priču pa mi pomalo postaju tvoja krvna zrnca sumnjiva
Gluskab is offline  
Old 09.01.2009., 23:55   #237
Quote:
Mosugnio kaže: Pogledaj post
Prvo, zbog čestih promjena u označavanju koristim označavanje po "najniže" otkrivenom SNP markeru . Što se tiče I2a (I-P37.2) grupe u zadnjih godinu dana otkrivena su dva korisna markera unutar ove grupe.

Prvi je M432 i on je unutar I-37.2 grupe. Velika većina unutar I-P37.2+ je i I-M423+. Manjina I-P37+ M423- se nalazi u SZ Europi (ne brkati je s I2b1 ili ranije I1c grupom). Na našim prostorima su I-M432+. Postoji i manja skupina I-M432+ u Irskoj i Velikoj Britaniji čiji se STR markeri razlikuju od "dinarskih".

Unutar skupine I-423 nalaze se i dvije podskupine; I-P41.2 i nedavno otkriveni I-rs9786274 (ili I-L69). Prva podskupina je vrlo rijetka, dok se u drugoj skupini, opet nalaze pripadnici I Hg naših krajeva (postoje naznake da i I-P41.2 potiče iz naših krajeva).

Drugi, nedavno otkriveni SNP, rs9786274 je značajan jer dijeli I-M423 Irske (koji imaju rs9786274=G) i I-M423 Dinarski (koji imaju rs9786274=T).

I da ne zaboravim I-M423 je u znatnoj mjeri zastupljen (ali ne u takvom obimu kao kod nas) i u Moldaviji, Rumunjskoj, Ukrajini...
Hoćeš reći da je kod nas većina onih prijašnjih uzoraka s markerom P37.2 iz starijih radova zapravo I-423+? Šta tu zapravo znači ovaj plus na kraju?
Zavelim is offline  
Old 10.01.2009., 00:13   #238
Wink

Quote:
Zavelim kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da je kod nas većina onih prijašnjih uzoraka s markerom P37.2 iz starijih radova zapravo I-423+? Šta tu zapravo znači ovaj plus na kraju?
Da, velika, velika većina I-P37 kod nas su i I-M423.

I kao što sam napisao, najnovija ispitivanja pokazuju da se i I-M423 dijeli na dvije skupine: veća skupina I-rs9786274=T (Dinarska skupina) i manja skupina I-rs9786274=G (Irska i .Britanija). Inače, kod ostalih u skupini I2 je rs9786274=G pa bi "Irci trebali imati oznaku I-M423* (* znači da su svi poznati downstream SNP negativni)

Plus sam stavio da naglasim prisutnost markera M423

I da budem prezicniji što de tiče one "manjine" u SZ Europi: oni su I-P37+ M423- M-26-, dakle I-P37.2*
Mosugnio is offline  
Old 10.01.2009., 10:38   #239
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Slovacima i Ukrajincima,po postotcima genskih haplogrupa
moguće je da smo sa slovacima rasno slični-ali s ukrajincima nismo uopće slični..
cchater is offline  
Old 10.01.2009., 10:52   #240
Quote:
cchater kaže: Pogledaj post
moguće je da smo sa slovacima rasno slični-ali s ukrajincima nismo uopće slični..
Jesmo,s primorskim...
Gluskab is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:54.