Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2013., 18:14   #101
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ovo je kazneno djelo krivotvorenja i prijevare, uz carinski prekršaj.
krivotvorenje isprave - da..
i uz to, ako je bio i prosao tehnicki/registracija/ - ovjeravanje neistinitog sadržaja

prijevara - ne..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 10:33   #102
Ako proda takvo vozilo (što ima namjeru) nije li to dovođenje kupca u zabludu prikrivanjem činjenica i lažnim prikazivanjem da je vozilo legalno?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 10:57   #103
ako proda bilo bi da je prevario..

ja sam se osvrnula na ono sto sada ima na dusi..
a ima i ovaj limar/mehanicar/ krivotvorenje, ali je vec rekao da nece nikoga uvlaciti,pa sad..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 11:33   #104
I napisao je da bi ga prodao.Ne mora on nikog uvlačit ukoliko se otkrije krivotvorenje što je sasvim lako ali kako se radi o starom autu nitko neće prljat ruke na cesti iako ima ti takvih.Za 10-15 minuta se utvrdi da auto ne odgovara dokumentaciji.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 19:51   #105
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nemaš brige što se tiče školovanja, jer će kaznena prijava doći za više mjeseci (policija ju u roku od mjesec dana podnosi državnom odvjetništvu, ovima treba još nekoliko tjedana da ju pošalju na sud, sudu još nekoliko tjedana da ju zaduži sucu, a sucu možda čak i više mjeseci da mu dođe na red), a tvoj faks ionako neće biti obaviješten o tome.
Bok, imam isti slučaj sa krivotvorenom kartom hž-a! Čopila me kontrola i uzela kartu i podatke, pa me zanima kaj sad dalje!? Dal će me kazneno teretiti ili samo poslati kaznu za šverc? Kolko to vremenski traje proces?
mrkva1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 00:25   #106
S obzirom da se radi o kaznenom djelu koje se goni po službenoj dužnosti, trebali bi odmah izvijestiti policiju, ali stvarno ne znam kako HŽ to radi.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 20:40   #107
pa, kako mislite "nauditi" !? ako mu je disciplinski postupak tada tj.prije 17 g proveden, mislim da mu nikako i nitko ne može nauditi.
Quote:
Pupu-kani-oi kaže: Pogledaj post
pa sad ...privatni je utoliko što je falsificiranjem omogućeno da osoba i dalje ostvaruje stipendiju kod firme koja ga je kasnije i zaposlila ...ta stipendija omogućila je daljnje nesmetano školovanje, što si taj lik ne bi mogao priuštiti da je morao sam plaćati sve troškove....javno je utoliko što je istim falsifikatom omogučio sebi i zdravstveno osiguranje (nebitno jel ga i koristio u upitnom periodu)
tip je kasnije nadoknadio izgubljenu godinu i završio faks, te je njegova diploma pravovaljana

utuživo ili ne - ovisi o tome da li je moguće osporavati nešto što se događalo za vrijeme SFRJ, a sva su se naknadna prava ostvarila u RH

i da ...recimo da je netko danas saznao za to kako je tip to napravio pred puno godina i iz čiste pakosti (ili profesionalne konkurencije) mu želi nauditi
podanik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 21:55   #108
Krivotvorenje službenog dokumenta

U jednom poduzeću nudili su radniku da potpiše antidatirani dokument i radnik je to odbio.
Budući da je taj dokument zaveden u arhivu ( nepotpisan od radnika ) a postoje dokazi kojega datuma ga se nudilo radniku na potpis, ima li tu elemenata kaznenog djela?
Ako da kojega, i da li možebitna kaznena prijava ide preko DO ili privatnom tužbom?
tulipantruli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 19:30   #109
Molim odgovor ako itko može pomoći. Nogometaš je došao u klub II HNL sa istupnicom predhodnog kluba ali u klub koji je došao nije potpisao nikakav dokument ili karton , a pri tome nije niti imao slike u športskom dresu kluba u koji je došao , što po pravilniku HNS mora imati. Uprava kluba ga je registrirala , vjerojatno krivotvorila potpis igraća , a igrać ne želi ostati jer mu se otvorila mogućnost igrati u inozemstvu. Što nam je raditi , molim pomoć.
747marea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.