Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2009., 16:41   #21
Tema je "Azil u Dubrovniku", ne sto ljudi po gradu komentiraju o njemu!
Barem jednom se drzite teme i ne skrecite .

Takoder, nikakva akcija za azil (bilo koji) se ne moze odrzavati dok glavna osoba iz udruge ne da svoj pristanak.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 16:59   #22
ja cu evo za koji dan odnjeti deke i jos hrane.ja i moj dragi mislili svaki mjesec napraviti po jednu kućicu za njih,ali ko ce to,ne bi za 10 godina stigli svakome od njih napravitia taj komentar od gospara iz grada,pa radi takvih kao sto je on i jesu zivotinje gore,bahatost dubrovacka!!
macakmedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 18:52   #23
javite mi,uvijek cu rado dat bar 50kn kad opce imam, ja sutra stizem u dubrovnik, moram jos pitat dragog oce me odvest tam, nadam se da se moze doc u nedjelju... imam nekih 75kn za kupit hrane nije bas nesto, di da kupim, u lidlu??

Ak neko oce poslat jos love nek mi javi na pm, bum sutra dosla na forum pogledat, kupujem i skeniram racun kad se vratim
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 08:58   #24
[QUOTE]
Quote:
Misery's Crown kaže: Pogledaj post
Tema je "Azil u Dubrovniku", ne sto ljudi po gradu komentiraju o njemu!
Barem jednom se drzite teme i ne skrecite .


Ali to se i tiče same teme azila.

Quote:
Takoder, nikakva akcija za azil (bilo koji) se ne moze odrzavati dok glavna osoba iz udruge ne da svoj pristanak.
Evo, radim na tome nadam se da će nam se glavna i odgovorna uskoro pridružiti pa ćemo moći pokrenuti neku veću akciju
__________________
"...ako je istina da nema raja za njih, onda ne želim raj ni za sebe." Alex Munthe
Irenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 10:56   #25
Quote:
Irenna kaže: Pogledaj post
Ali to se i tiče same teme azila.

Evo, radim na tome nadam se da će nam se glavna i odgovorna uskoro pridružiti pa ćemo moći pokrenuti neku veću akciju
Ne, to se tice mentaliteta velikog broja ljudi koji je ovdje takav kakav je i to svi odavno znamo, u mnogo gradova.
Ovdje se drzimo toga kako pomoci azilu i zanemariti takve koji nikad nece pomagati .

Sto se tice akcija - samo podsjecam da imamo i akcije u obliku aukcija ovdje i da bi mozda mogli nesto i na taj nacin pokusati .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 16:56   #26
Hoćemo svakako
Čula sam se s glavnom i odgovornom u azilu i vjerujem da će nam se većeras pridružiti pa da možemo krenuti s nekakvom akcijom
__________________
"...ako je istina da nema raja za njih, onda ne želim raj ni za sebe." Alex Munthe
Irenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 21:56   #27
Dragi životinjoljupci,
moje je ime Sandra, jedna sam od onih koja skrbi o napuštenim životinjama u Utočištu na Žarkovici.
Ovo je prvi put da sudjelujem u nekom Forumu, ali na poziv Irene evo i mene. Zaista mi je zadovoljstvo postati dijelom vaše ekipe. Hvala Irena!Hvala svima koji sudjelujete i kojima je stalo do životinja u Dubrovniku. To mi puno znači, jer smo ponekad usamljeni i obeshrabreni u ovoj borbi s vjetrenjačama. To ne znači da u Dubrovniku nema ljubitelja životinja. Ima ih, ali možda manje od onih koji to nisu.
Pročitala sam komentare i viđenje onih koji su Utočište posjetili. Hvala Vam.
Ipak, želim vam ukratko, iz prve ruke, reći nešto o nama, jer previše je netočnih priča po medijima i forumima koji se urežu u pamćenje pa više škode nego pomažu.
U Dubrovniku je prije 8 godina otvoren šinteraj gdje su psi živjeli u užasnim uvjetima i nakon 30 dana bivali ubijeni. Tada smo ih odlučili spasiti. Moja sestra Anica i ja, zajedno sa našim prijateljima u tome smo i uspjeli. Šinteraj je zatvoren nakon puno muke, a potom smo osposobili stare utvrde na brdu Žarkovica i najprije smjestili odbačene pse. Od tada brinemo o svim životinjama koje trebaju našu pomoć. Tu je bilo i pasa i mačaka, činčila, galebova, sova, čiopa, divljih zečeva, pa čak i jedan magarac.
Koliko je truda uloženo i s koliko se problema susrećemo priča je za sebe i ako krenem o tome pisati, bojim se neću prestati (ili ću sjećanjima i suzama potopiti Dubrovnik). Ipak, uspjeli smo osigurati sigurno sklonište za gotovo 300 pasa, 27 mačaka (ostalih 58 su u našem vlastitom domu ili po domovima volontera). Udomljeno je više od tisuću napuštenih kućnih ljubimaca, svi sretno, naravno. Ponekad smo odbili udomitelje jer smo smatrali da nisu ok. Primjera radi-došao nam je lovac koji je želio ostaviti starijeg lovačkog psa u zamjenu za novog, mlađeg. Ako se i "ne trampimo"-kaže on-ima metak pa ću ga "smaknuti". Stari isluženi pas je ostao s nama, a mlađeg nije dobio. Sličnih je primjera mnogo.
Sve pse i mačke steriliziramo. Dug u veterinarskoj ambulanti se popeo do krajnjih granica, ali borimo se. Ranjene životinje liječimo,o starima brinemo kako bi umrli okruženi ljubavlju, mlade nastojimo uklopiti i pripremiti za udomljenje, a životinje iz prirode vratiti u njihova staništa.
Utočište je smješteno na vrhu brda Žarkovica gdje nas biju svi vjetrovi što nije loše ljeti, ali zimi je užasno! Samo 3 km udaljeni smo od stare gradske jezgre, a čini smo da smo daleko miljama i stoljećima. Dok se u Gradu odvijaju predstave i koncerti,dok se turisti i domaći šetaju Stradunom, a plaže vrve od cike i radosti, na Žarkovici se odvija borba za život tih divnih bića. I svatko od njih ima svoju priču, uglavnom tužnu. Svatko od njih traži samo komadić ljubavi i pažnje, a mi nastojimo svim srcem i zadnjim atomima snage baš im to pružiti. Utočište nema struje ni tekuće vode (samo stara gustjerna). Životinje nisu, kao u mnogim drugim azilima, zatvoreni u metalnm kavezima. Oni žive u većim prostorima ograđenim žičanim mrežama. Mnogi će reći da su sretni, a ja kažem da bi bili sretniji da ima više volontera koji bi ih izveli vani da se prošetaju i onjuše nešto novo i drugačije, a još sretniji da ih netko uzme k sebi u svoj dom. Mi nemamo vremena izvesti ih sve vani pa ih prepuštamo da se sami izigraju i u trku, hvatanju šišarki i loptica zaborave da su tu zatočeni. Grad Dubrovnik osigurava hranu za pse (većim dijelom), ali ne i za mačke i druge životinje. Kada nam kanu koju kunu iz proračuna sretni smo, ali svejedno sami moramo namaknuti sredstva za plaćanje vet. i svih ostalih troškova. Osobni krediti, plaće, mirovine, otpremnine...sve je uloženo u ovo Utočište. I nije nam žao,a vjerujem da nije ni svim dobrim ljudima koji su nam pomagali, jer kad navečer umorni zatvorimo vrata njihovog doma i prepustimo ih mladićima iz noćne smjene, shvatimo da su oni nama dali mnogo više nego mi njima.
Sve ove godine prošli smo brojne nedaće, otpore ljudi, mržnju, postavljanja otrovanih mamaca...Prošli smo poplave, udarce gromova, požar koji je prohujao Utočištem...
Iz Grada smo dobili još jedno obećanje o izgradnji novog Azila. Lažno? Vidjet ćemo! Dotada se moramo snaći i svi zajedno napraviti sve kako bi se spremili za predstojeću zimu. I zato nam je vaša pomoć dobrodošla, ma u kakvom obliku bila.
Trebate od mene zeleno svjetlo za organiziranje pomoći? Imate je i na tome sam zahvalna, a ako ništa ne bude, hvala vam na moralnoj potpori. Oduljila sam....

Adio od moje malenkosti i svih četveronožnih i onih drugih životinjica.
sandra dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 23:08   #28
[QUOTE=sandra dbk;22264836]Dragi životinjoljupci,
moje je ime Sandra, jedna sam od onih koja skrbi o napuštenim životinjama u Utočištu na Žarkovici.
Ovo je prvi put da sudjelujem u nekom Forumu, ali na poziv Irene evo i mene. Zaista mi je zadovoljstvo postati dijelom vaše ekipe. Hvala Irena!Hvala svima koji sudjelujete i kojima je stalo do životinja u Dubrovniku. To mi puno znači, jer smo ponekad usamljeni i obeshrabreni u ovoj borbi s vjetrenjačama.



Dobrodošle nam obadvije i ekipa!

Hvala da prihvaćate nas kao svoje..,ne obećavamo mnogo,možda i samo moralnu potporu ali znajte da smo sa vama i da znamo približno kako vam je..vetrenjaće su ponekad strašne!
Za sada od mene toliko,čujemo se mi još.

Hajde ako možete poslikajte par vaših štićenika pa da se proba udomiti ih..mada je "tek" 8 mjesec..dopusti,škola..
ali,nada umire zadnja!
Držite se djevojke,bravo za vas!
wlenarsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 08:32   #29
Sandra jako mi je drago da si nam se pridružila i da si ovim tekstom opisala pravu situaciju u azilu.
Znam da je svakom azilu potrebna pomoć al budući da smo već imali vrlo uspješne akcije za zagrebačke i druge azile, toplo se nadam da ćemo i za ovaj nešto uspjeti napraviti i bar malo pomoći sad prije zime koja nam dolazi.

Ja, dakle, predlažem aukciju samo ne znam kako je početi....dal to možemo mi ili mora moderator

Evo, sad sam si malo proučila pravila (samo treba čitati :-)

Dakle, ljudi molim vas šaljite mi popis predmeta sa slikama na PM
Sigurna sam da će svatko od vas naći neku stvarčicu doma koju može dati...
Dajte da pomognemo bar malo azilu u Dubrovniku za kojeg nikada nije pokretana nikakva akcija!!!

Od srca hvala svima!!!
__________________
"...ako je istina da nema raja za njih, onda ne želim raj ni za sebe." Alex Munthe

Zadnje uređivanje Irenna : 29.08.2009. at 08:53.
Irenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 08:55   #30
Quote:
macakmedo kaže: Pogledaj post
ja cu evo za koji dan odnjeti deke i jos hrane.ja i moj dragi mislili svaki mjesec napraviti po jednu kućicu za njih,ali ko ce to,ne bi za 10 godina stigli svakome od njih napravitia taj komentar od gospara iz grada,pa radi takvih kao sto je on i jesu zivotinje gore,bahatost dubrovacka!!
Hvala ti macakmedo.
Nadam se da ćeš nam se pridružiti na aukciji
__________________
"...ako je istina da nema raja za njih, onda ne želim raj ni za sebe." Alex Munthe
Irenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 09:07   #31
macakmedo, tvoja ideja o izgradnji kućica je predobra i ja se nadam da ćeš ipak odlučiti se na to! Pa da napraviš 3 kućice, to su 3 psa sa kućicom! Zašto ne? Nema veze što ih nikad nećeš napraviti 300, mislim da je i nekoliko sasvim ok
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 10:21   #32
Kućice...ah! Kućice...i ja kažem da su kućice za pse super ideja. Upravo smo u lokalnom dubrovačkom tjedniku pozvali naše sugrađane da nam poklone stare kućice za pse ili drvenu građu s kojom bi ih sami napravili. Naravno da bi bilo odlično da još netko napravi kućicu, to nam je ušteda u vremenu kojeg uvijek nedostaje. Macakmedo, kao što Pingvich kaže, 3 kućice su za tri psa, a vrlo često i za više pasa, jer se psi u zimsko doba skupe u klupko i spavaju zajedno kako bi se ugrijali. Osim toga, većina pasa spava u utvrdama, kontejnerima ili kamp kućicama tako da nam nije ni potrebno 300 kućica. Hvala ti Macakmedo na hrani i dekama, vidimo se na Žarkovici.
sandra dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 14:18   #33
Quote:
macakmedo kaže: Pogledaj post
ja cu evo za koji dan odnjeti deke i jos hrane.ja i moj dragi mislili svaki mjesec napraviti po jednu kućicu za njih,ali ko ce to,ne bi za 10 godina stigli svakome od njih napravitia taj komentar od gospara iz grada,pa radi takvih kao sto je on i jesu zivotinje gore,bahatost dubrovacka!!
I ja sam razmišljala o ovome kaj si rekla. Nema veze što ne možeš napraviti 300 kućica. Nije ni potrebno jer vidjela sam i ja, kako Sandra kaže, puno kontejnera i ostalih velikih "spavaonica" pa kućica nije potrebna svakome.
Ali bilo bi prekrasno kada bi izradila makar 1, 2 ili 3. Čak i ona jedna je cijenjena i značit će toplinu nekom jadniku
__________________
"...ako je istina da nema raja za njih, onda ne želim raj ni za sebe." Alex Munthe
Irenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 14:23   #34
Pingvich tebi se posebno želim zahvaliti jer kad sam našla onog malog nesretnika na ljetovanju blizu Dubrovnika, ovdje sam pronašla broj kome se javiti i kako mu pomoći. Da nije bilo toga teško bih se snašla jer nisam ni znala za azil i našu Sandru
Hvala
__________________
"...ako je istina da nema raja za njih, onda ne želim raj ni za sebe." Alex Munthe
Irenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 16:31   #35
Sandra,

da se i ja pridružim dobrodošlici. Moja susjeda Miva mi je puno pričala o tebi i azilu i znam kakva je gore situacija i koliko se posebno ti trudiš oko tih pasa (svi smo ovdje na ti bez obzira na godine).

Ipak, moram ispraviti ljude koji kažu da za ovaj azil nikad nije bilo akcija, moja je susjeda upravo nakon požara organizirala skupljanje hrane za azil ovdje u Zg, a u dva navrata je hranu u Dubrovnik doveo jedan krasan mladi čovjek koji ima pet taxi. Naravno, ta jedna akcija je samo kap u moru kad gore ima toliko pasa. Nadam se da će ovaj forum pridonijeti radu azila, bilo udomljavanjima, bilo pomoći u hrani ili novcu.
varsuvia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 17:49   #36
evo narućena je kućicapa kako budemo mogli,napravit ćemo još koju.
macakmedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 20:11   #37
Quote:
macakmedo kaže: Pogledaj post
evo narućena je kućicapa kako budemo mogli,napravit ćemo još koju.
Jupiiiii
__________________
"...ako je istina da nema raja za njih, onda ne želim raj ni za sebe." Alex Munthe
Irenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 20:56   #38
Hvala na dobrodošlici, Varsuvia!
Hvala svima na angažmanu i trudu! Neću ponavljati koliko nam to znači.
Želim dotaknuti temu već organiziranih akcija za pomoć dubrovačkom azilu na komentar Varsuvie u svezi pomoći iz Zagreba. Požar koji je prohujao Utočištem 2007.g. donio nam je brojna poznanstva i vrijedna prijateljstva. Jedno od takvih je prijateljstvo koje traje već dvije godine sa skromnom, samozatajnom i ženom velikog srca-gđom Mivom Čerkez. Na njezin poticaj krenula je akcija prikupljanja pomoći za azil nakon požara. Skupljenu donaciju u hrani, dekama, plahtama, lijekovima i novcu, ali i pismima podrške donio je Jurica Ivanuš, vlasnik pettaxia Jazavac. Prijevoz je bio njegova osobna donacija. Vječni smo mu dužnici. Njemu i svima koji su nam tada pomogli. Žao mi je što nisam imala prilike ni mogućnosti upoznati sve ljude iz Zagreba i okolice koji su donacije skupljali i darovali i izrekla im hvala. Budući da sam "tutum" za poslati slike zamolit ću Irenu da ih postavi kako bi vidjeli kako je Utočište izgledalo nakon požara. Horor! U trenucima borbe sa vatrenom stihijom bio je cilj spasiti životinje pa smo tek sljedećg jutra spoznali da smo ostali bez hrane, deka, kućica, prekrasnih starih borova koji su bili zaštita od sunca i vjetra...ostali smo bez kioska koji je bio dom za štence...ostali smo bez sredstava za čišćenje...sve je nestalo u sat vremena. I osim akcije iz Zagreba javili su se i ljudi iz Kutine, Rijeke, Splita i dr. gradova, slali nam pomoć i izvukli nas iz nevolje. Dubrovčani su u rijekama stizali u Utočište. Bilo je suza i sve skupa bilo je dirljivo. Ljubitelji životinja bili su zajedno i to je bilo ono najvažnije, zaboravljeni su osobni interesi i sve one površne teme koje su ostale u sjeni u trenutku suočenja sa katastrofom. Svih 211 pasa preživjelo je i to je bilo dovoljno da nas objedini. Osim tih akcija, pomagali su nam i udruge izvan Hrvatske-"4 šape", Zaklada Susy Utzinger iz Švicarske i dr. Organizirane su i akcije u Dubrovniku-koncerti, humanitarne aukcije umjetničkih radova, Fashion show na Banjama, Ivana Marija Vidović je također u sklopu Epidaurus festivala u Cavtatu organizirala humanitarni koncert i akukciju slika....Bilo je toga dosta. Ma, samo svi zajedno možemo učiniti mnogo za životinje poklanjajući djelić sebe ili onog materijalnog što posjedujemo. I vjerovati da smo učinili dobro. Ima li ljepšeg osjećaja?!
Evo, i ova kućica koju pravi Macakmedo bit će trenutak radosti. Nije to samo kućica za pse, to je nešto puno više. Hvala ti Macakmedo!
hVALA SVIMA!
sandra dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 22:24   #39
ooooooo Sandra i Vi ste tu !!!
Ispričavam se što sam Vas podcjenila i rekla da nećete imati vremena za net
Baš dobro.... Pohvalite svoje pasice !!

Vama i sestri , i naravno svim životinjama veliki pozdrav iz Splita .

Posjetioci iz udruge Arka , u pratnji vaše nekadašnje volonterke
ako se još sjećate ...

a da i pitam , ako prepoznajete štene koje je samnom na avataru , ona još kod vas ili je udomljena ?? ostavljene su bile njih tri seke ipred azila na dan kada smo došli , seterice mlade jako....
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
M.L.F. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 22:34   #40
Hej M.L.F.
Naravno da se sjećam! Pozdrav Splitu!
Male seterice? Jedna je u Austriji, druga još uvijek kod nas, a treća je na žalost uginula (štenećak) nedugo nakon vašeg posjeta. Ova malena koja je još kod nas, Seti, i dalje je umiljato štene. Najmaznija pasica u azilu. Poslije njih smo pronašli i još jednog mužjaka, jednako nježan. Seteri su tako umiljati, još mi nije jasno kako podnose lovačke torture.
Pozdravi mi cijelu ekipu i našu bivšu volonterku. Sretno u radu!
sandra dbk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:16.