Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2012., 15:46   #281
hvala ti

nego, daj jos samo pliz reci pa koliko tetheringa bi ihone izdrzao? tipa isparznio bi se za pol sata ili bi mogao satima tak raditi??

ne znam, meni se cini da bi usb utor uvelike olaksao stvar.
ovo s iCloudeom ajde ima smila
a ovaj zadnji twea uopce ne kuuzim kaj bih si tim dobila? memroija mi jednaka ostaje, pa svejedno mi je jel mi na iPadu ili da njegovom externom hradu.. ili nije?

Zadnje uređivanje tomisličak : 24.01.2012. at 18:53.
_alias_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 17:11   #282
Quote:
_alias_ kaže: Pogledaj post
hvala ti

nego, daj jos samo pliz reci pa koliko tetheringa bi ihone izdrzao? tipa isparznio bi se za pol sata ili bi mogao satima tak raditi??
cca. 2-3 sata, ovisi o puno faktora. Koliko se skecam moze raditi i preko BT koji trosi znatno manje struje. Ja sam cijelo proslo ljeto proveo vani koristeci tethering po par sati dnevno preko iPhonea, nemam zamjerke niti ima namjeru ikad kupiti 3G iPad.

Quote:
ne znam, meni se cini da bi usb utor uvelike olaksao stvar.
Imam jos malo pa skoro dvije godine iPad-e i koliko mi to god djelovalo nevjerojatno na pocetku, nikad mi nije usfalio USB.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 18:56   #283
Quote:
_alias_ kaže: Pogledaj post
ovaj zadnji twea uopce ne kuuzim kaj bih si tim dobila? memroija mi jednaka ostaje, pa svejedno mi je jel mi na iPadu ili da njegovom externom hradu.. ili nije?
...stvar je samo u lakšem prebacivanju file-ova,
tada ne treba iTunes ni ikakav drugi iPhone browser,
ta memorija koju dobiješ, očitava se direktno na Wndowsima…
(copy/paste)
__________________
tomisličak is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 23:32   #284
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
cca. 2-3 sata, ovisi o puno faktora. Koliko se skecam moze raditi i preko BT koji trosi znatno manje struje. Ja sam cijelo proslo ljeto proveo vani koristeci tethering po par sati dnevno preko iPhonea, nemam zamjerke niti ima namjeru ikad kupiti 3G iPad.
hmm..ma meni to zvuci savrseno, ali planiram u neko dogledno vrijeme uzeti novi 4s. mislila sam sad, ali mi je to prekomplicirano pa sam zato i odlucila mozda uzeti ipad. u pocetku mi se cinio kao veca glupost, ali otkad sam s ebolje upoznala s njim sam in love

a znamo da oduvijek problem iphonea baterija, a za 4s se ljudi isto zale.

pa me strah da se prebrzo ne isprazni, onda sam u banani.

znaci jedno 2-3 sata moze tak izdrzati iphone, pod uvjetom da je skroz pun?

ufff nekak mi se to cini malo

a niste mi samo rekli, u to vrijeme se iphone moze korisiti ili nema poziva ni niceg?

Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Imam jos malo pa skoro dvije godine iPad-e i koliko mi to god djelovalo nevjerojatno na pocetku, nikad mi nije usfalio USB.
ee zvuci nevjerojatno
iako nemam iPod, ipak sam danas vec narucila onaj nastavak za usb za 4 dolara, nek se nade


Quote:
tomisličak kaže: Pogledaj post
...stvar je samo u lakšem prebacivanju file-ova,
tada ne treba iTunes ni ikakav drugi iPhone browser,
ta memorija koju dobiješ, očitava se direktno na Wndowsima…
(copy/paste)
aaaaa kuzim zapisano, pa nek znam ubuduce, kad cu ga imati hvala ti
_alias_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 03:04   #285
Quote:
_alias_ kaže: Pogledaj post
hmm..ma meni to zvuci savrseno, ali planiram u neko dogledno vrijeme uzeti novi 4s. mislila sam sad, ali mi je to prekomplicirano pa sam zato i odlucila mozda uzeti ipad. u pocetku mi se cinio kao veca glupost, ali otkad sam s ebolje upoznala s njim sam in love

a znamo da oduvijek problem iphonea baterija, a za 4s se ljudi isto zale.

pa me strah da se prebrzo ne isprazni, onda sam u banani.
Istina je negdje na sredini. Podosta onih koji se zale su s ajfonom dosli prvi put u susret s smartphoneom nakon telefona vulgaris pa se cude kako se telefon isprazni kad su samo par sati napucavali neku full 3D igricu ili prckali po njemu Meni obicna cetvorka s podosta razgovora, poruka i Vibera drzi dva dana pod normalno.

Quote:
znaci jedno 2-3 sata moze tak izdrzati iphone, pod uvjetom da je skroz pun?

ufff nekak mi se to cini malo
Prije 3-4h, data tethering je vrlo zahtjevna radnja gdje telefon istovremeno koristi 3G mrezu te preusmjerava promet na WiFi, dakle istovremeno radi dvije stvari od koje je svaka vrlo zedna baterije. Vec sam spomenuo da je moguc tethering i preko bluetootha koji bi treba trositi znatno manje baterije. Isto tako postoje aplikacije poput MyWi koje su tu jos naprednije.

Sve je to tako jednostavno izvedeno da mi za aktivaciju tetheringa na ajfonu treba jedan potez prstom, doslovno.



Quote:
a niste mi samo rekli, u to vrijeme se iphone moze korisiti ili nema poziva ni niceg?
Normalno radi ako imas dostupnu 3G mrezu, ako nemas ionako ti bas Internet nece biti upotrebljiv s cim se god spajala.

Quote:
ee zvuci nevjerojatno
iako nemam iPod, ipak sam danas vec narucila onaj nastavak za usb za 4 dolara, nek se nade
Od kad imamo iPadove uglavnom se svi u kuci ne odvajamo od njih (laptop nisam upalio od kad sam nabavio prvi iPad), filmove i crtice trpam preko WiFi direktno iz web browsera jer mi mrsko spajati kablom i niti jednom, ali stvarno niti jednom nisam imao potrebu za USB-om koliko mi god to izgledalo suludo kad sam citao specifikacije nakon izlaska jedinice.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 14:14   #286
Meni iMac doma stoji,vise sam na ipadu2...priraste ti srcu+sve fino povezano sa kompom i nema potrebe sa usbom,makar se ne bi bunio da ga ima,dobro bi dosao..
A baterija na 4s mi je bolja,nego na svim dr. High end smartovima(sve sam imao,dostupno kod nas)..
Flo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 17:15   #287
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
................
hvala ti puno na cijelom odgovoru

imam jos pokoje pitanje, muci me sad podatkovni promet i prebacivanje na vip ili tmobile mozda.

kad meni iphone daje internet za ipad, znaci kad se radi o tetheringu, onda se meni trosi moj podatkovni paket s mobitela ili to nekak drukcije ide?
nije mi bas najjasnije... a bitno je jer tmobile ima flat net, a vip ne

ne kuzim jedino kak direktno na iPad skidas filmove i crtice? prek torrenta ili kaj?
o tom se tu pricalo, ali su se svi nesto cudii

ovo za bluetooth kak funkiconira cu vas isto udaviti kad ga kupim
_alias_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 17:20   #288
http://www.njuskalo.hr/tablet-pc/app...-oglas-4302026

jos nesto vidim recimo ovakve oglase (ovaj je prodan), ali me zanima, kaj se negdje na neku foru mogu nabaviti tak jeftinije??
izvan rh (osim u sad), u rh, pretplata neka, nesto?

stavrno je puno jeftiniji, 1500 kn od slobodne prodaje
_alias_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 17:32   #289
Quote:
_alias_ kaže: Pogledaj post
hvala ti puno na cijelom odgovoru

imam jos pokoje pitanje, muci me sad podatkovni promet i prebacivanje na vip ili tmobile mozda.

kad meni iphone daje internet za ipad, znaci kad se radi o tetheringu, onda se meni trosi moj podatkovni paket s mobitela ili to nekak drukcije ide?
nije mi bas najjasnije... a bitno je jer tmobile ima flat net, a vip ne
Tocno, odnekud mora doci signal i u ovom slucaju kad si spojena na mobilnu mrezu koristis data promet svog providera. Dobro provjeri da li TMobile doista nudi flat na mobilnoj mrezi, to mi malo cudno.

Quote:
ne kuzim jedino kak direktno na iPad skidas filmove i crtice? prek torrenta ili kaj?
o tom se tu pricalo, ali su se svi nesto cudii
Pisao sam o jednostavnom prevacivanju s PC-a na iPad, vec skinutih crtica.
Ali prica je funkcionirala i jednostavnije do nedavnog gasenja filesharing servisa iako ne sumnjam da se nece ponovo vratiti za koji tjedan u novom obliku.
Stvar se zove XBMC te se (izmedu ostalih) moze instalirati i na iPhone, iPad i AppleTV2 sto je u praksi izgledalo ovako:
http://www.youtube.com/watch?v=zwWKK...e_gdata_player

Dakle s par klika na daljinskom sam pokrenuo zeljeni film koji se streama direktno s Neta (bez prethodnog skidanja) te mi aplikacija jos ponudi i titlove
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 16:42   #290
evo da prijavim da sam po novom ponosna vlasnica iPada
cijeli dan mrdam po njemu, uspjela sam ga i jailbreakati. za sad mi se ne cini da ima nekih problema

osim sto ne mogu staviti temu?? zasto mi nece?? isla sam normalno ko i na iphoneu, oznacim ju u winterboardu i onda stisnem home button, al se nista ne dogada ne kuzim, jel zna netko di je prblem??


hvala vam svima na pomoci do sad, posebno andreju kojeg sam i pm ugnjavila oko kupnje ipada
_alias_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 21:26   #291
…u winterboardu imaš na početnoj stranici gore lijevo respring
…ako to ne upali, onda ta tema nije HD za iPad, nego za iPhone…
__________________
tomisličak is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 15:09   #292
Jedva cekam iPad 3,jer ako apple stavi 4 jezgre u njega sto bi i morao,to 85 % znaci da u iphone 5 ide 4 jezgreni procesor sto bi ubilo konkurenciju,svi znamo da je iPad proba za iPhone
notebookfan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 01:57   #293
Quote:
Beskućnik kaže: Pogledaj post
Znači piši kući propalo. Mala će za "kaznu" prodati mobitel da namiri svoju glupost. Nakon ovoga sve manje mi se sviđa Apple. Nije ni čudo da imaju problem kako povući u Ameriku 54 milijarde dolara od dobiti iz cijelog svijeta. Ovakvim sranjima su zaludili svijet i djeci uzimaju na lijepe oči. Da ga ne trebam za posao nikad ga ne bi kupio. Imam doma Android 10 inča koji je jeftiniji i bolji od njega jer ima sve žive funkcije jedino mi ne paše preuzak ekran.
nadam se da si pisao applu o problemu koji ti je kcer napravila jer vjerujem da bi ti vratili novce. znam dosta slucaja gdje jesu.
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 14:10   #294
Quote:
notebookfan1 kaže: Pogledaj post
Jedva cekam iPad 3,jer ako apple stavi 4 jezgre u njega sto bi i morao,to 85 % znaci da u iphone 5 ide 4 jezgreni procesor sto bi ubilo konkurenciju,svi znamo da je iPad proba za iPhone
Iphone 5 je već gotovo i trebao je doći umjesto iPhone 4s, ali su lumeni u Appelu skužili da je iPhone 5 pre-napredan za trenutno stanje na tržištu, pa su "skrpali" iPhone 4s i srušili sve rekorde prodaje. Jesam li rekao da su genijelaci i da ima svaka čast? Mi smo ovce i tako nam i treba.

Ono što je u iPhoneu 5, to će biti u iPadu 3, a mislim da 4 jezgre još neće stavljati, mislim da je to malo prerano i da 2 jezgre sasvim dovoljno snažno guraju ove strojeve.

No, ako i bude 4 jezgre (iskreno se i ja nadam) u iPadu 3, što znaći da je to sigurno u iPhoneu 5.
__________________
aeon studio design
Um is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 02:18   #295
Ma koje četiri jezgre u CPU! Neće imati niti LTE a kamo li takvu vrstu procesora...
Čak je i pitanje veličina ekrana na iPhone-u 5.

Što se tiče iPad 3, moje mišljenje je da će biti prva liga zbog rezolucije ekrana ali ja ga neću niti pogledati dok ne bude jailbreakan.
__________________
Jer ljevica se ponavlja k'o pokvarena traka, a desnica još samo za onaniju je šaka
vik071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 17:10   #296
Quote:
Um kaže: Pogledaj post
25.3 ujutro sam u Trstu po svoj primjerak. Jedva čekam.
Kojim karticama se može plaćati?
Zrće is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 01:38   #297
Kažu mi da primaju Visu i Master Card.

Sve vezanu uz iPad 3 će konačno biti poznato 07.03.
Zrće is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 13:36   #298
Quote:
Zrće kaže: Pogledaj post
Kojim karticama se može plaćati?
Visa, MasterCard.

Da, 7.03 je predstavljanje iPad 3 ili kako će ga zvati iPad HD.
__________________
aeon studio design
Um is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 16:04   #299
ej ekipa, ima neko za preporučit aplikaciju za pisanje tekstova? trenutno imam instaliran documents 2, i recimo da bi mi bil sasvim dovoljan (prije svega jer se može sve fino uploadat na gmail account). međutim, kad si skinem file na komp, tekst je sav izobličen, između svakog slova je razmak i jebem se više s ispravljanjem toga nego sa samim pisanjem.
a ful mi je bitno da imam dobru aplikaciju za to, nemam problema i ak je moram kupit, vidla sam da microsoft office ima neki paket (al košta 10 i 20 dolara), kaj budem i dala ak mi riješi problem, samo da znam da normalno funkcionira bez da na kraju dobijem hijeroglife.
radim u medijima, i taj segment mi je recimo jako bitan, a nisam do sad baš na neko rješenje naišla.
hvala!
harukimurakami is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 16:07   #300
Imam na njemu Quickoffice Pro.

Za moje potrebe je odličan.
ThemB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:57.