Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2017., 13:51   #5221
mozda nedavno bila kakva upala?
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 15:16   #5222
Nije😕Jedino sam prije 10dana radila ugfs metodu na veni u desnoj nozi.Jucer sam obavila dopler te noge i sve ok.
Internistica na sistematskom mi je rekla aspirin 100,kardiolog koji mi je jucer radio dopler kaze nema potrebe.
Ponoviti nalaz za tjedan dana.
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 15:55   #5223
30 iznad nije puno. aspirin/andol nece skoditi, al definitivno bi prije ponovio nalaz
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 14:29   #5224
Referentna kaze do 424,ja imam 460.Ponovit cu nalaz za tjedan dana...
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 12:16   #5225
Obavila sam pretragu krvne slike i urina, krvna slika dobra, urin čini mi se užas. Netko, molim vas? Samo da znam nešto okvirno jer ne znam kako skoro ću moći otići ponovno na pretragu. Napisat ću ono što je problematično..

Kem.pregl.mokrace - test urina

Leukociti - 75, jedinica: Lkc x 10^6 (ref.interval: neg. do 10)

Mikrosk.pregl. sedimenta mokraće

Leukociti - 25 (ref.interval: odrasli 0 do 2)
Stanice plocastog epitela - 15 (ref.interval: odrasli 0-2)
Male epitelne stanice - 5 (ref.interval do 1)
Sluz - masa (ref.interval: neg.)
hatebraces is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 14:28   #5226
Spolni hormoni

Molim nekoga tko se razumije u ocitavanje spolnih nalaza, da mi pomogne. Imam problem da kozom lica i vadila sam nalaze:
* 3.dan
LH 3,6 folikularna f.: 2.4-12.6
FSH 5,0 folikularna f.: 3.5 - 12.5
Estradiol 156 folikularna f.: - do 854
Prolaktin 792 (102-496)
PEG(prolaktin nakon talozenja) 395 (75-381)
Androstendion 12,15 folikularna f.: 3.6-10.20

* 22.dan
Progresteron 16,5 luteinska f.: 5.3 - 86.0
Testosteron (ukupni) 1.5 (do 1.7)
Testosteron (slobodni) 1.2 (0.7 -2.2)
SHBG 63 (32-128)

*fitoterapijski sam pila caj za snizavanje prolaktina, mjesecnica dosla uredno(nakon polugodisnjih muka po pitanju regulacije, prije toga stalno uredno) ali snizavanje prolaktina nema neke prevelike veze sa kozom.
Ako netko uocava nesto, please pomagajte
Unaprijed zahvaljujem
Bernadette is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 12:08   #5227
Quote:
hatebraces kaže: Pogledaj post
Obavila sam pretragu krvne slike i urina, krvna slika dobra, urin čini mi se užas. Netko, molim vas? Samo da znam nešto okvirno jer ne znam kako skoro ću moći otići ponovno na pretragu. Napisat ću ono što je problematično..

Kem.pregl.mokrace - test urina

Leukociti - 75, jedinica: Lkc x 10^6 (ref.interval: neg. do 10)

Mikrosk.pregl. sedimenta mokraće

Leukociti - 25 (ref.interval: odrasli 0 do 2)
Stanice plocastog epitela - 15 (ref.interval: odrasli 0-2)
Male epitelne stanice - 5 (ref.interval do 1)
Sluz - masa (ref.interval: neg.)
A zbog čega si radila ove pretrage?

Leukociti obično budu povišeni kod infekcije. Imaš li kakvih simptoma?

Quote:
sophie7 kaže: Pogledaj post
Znaš i sama ... Umoriš se, iscrpiš od sveg tog natezanja...
Ali morati ću.
Znam, ali mislim da je ovo nešto što ne trebaš pustiti samo tako. Nije normalo da toliko skače i da se osjećaš loše pogotovo ako se uzme u obzir dijagnoza i šta si sve pila od terapije (jesi ti još na kortićima ili su te skinuli?) i kako terapije djeluju na šećer. (ja recimo izgleda imam hipoglikemije od antimalarika, zadnja 2 mjerenja šećera su bila ispod donje granica a i povremeno mi se zna dogoditi da se ujutro 2-3 sata nakon popijenog cappucina krenem tresti i ne prestaje dok nešto ne pojedem, ne znam jel opadne šećer ili tlak od kofeina)

Tražiš fino uputnicu za drugo mišljenje i odeš kod nekoga provjerenoga. Ako možeš posudi od nekoga aparatić i mjeri si šećer više puta dnevno i vodi dnevnik. Piši šta si jela i koliki ti je šećer bio nakon kojeg jela i u kojem periodu (mislim da se mjeri sat ili 2 nakon jela, imaš na netu referentne koliko bi trebalo otrpilike biti).
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 13:58   #5228
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A zbog čega si radila ove pretrage?

Leukociti obično budu povišeni kod infekcije. Imaš li kakvih simptoma?

Ma vadila sam krv da provjerim je l' imam kakvih problema sa želucem, a ovo je bila usputna pretraga, bez povoda nekog, ali imam problema zadnjih par mjeseci s menstruacijom, ciklus mi se produžio, ovaj mjesec kasni već par dana, u biti da, s te ginekološke strane imam nekih problema novih

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 19.04.2017. at 10:03. Reason: Q
hatebraces is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 16:00   #5229
Je l ides cesce na WC? Npr jedini simptom urološke upale može biti to..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 17:36   #5230
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Je l ides cesce na WC? Npr jedini simptom urološke upale može biti to..
Idem sto puta dnevno.. Znači vjerojatno je to
hatebraces is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 12:23   #5231
dobila sam rezultate krvne slike i glukoza je 7.3 na taste, kolestrrol granicni, jako sam se uplasila, jer su mi otac i deda imali dijabetis. idem dalje na pretrage, sve drugo mi je ok, na sistematskom, da li je ovo vjerovtnost da imam dijabetis?

hvala na bilo kakvoj info
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 15:49   #5232
Bok, tek sam za dva tjedna naručena na kontrolu kod gastroenterologa pa bih zamolila nekog da pogleda nalaze
29 godina, u pitanju su problemi sa probavom, konstipacija, nadutost, glasna crijeva, krv u stolici.

Kalprotektin negativan
Stolica na parazite, bakterije, viruse negativne
Stolica na probavljivost - mišićna i škrobna vlakna su nađena, kapljice masti nisu nađene
Feritin - 9 (10-120)
Krvna slika - odstupanja od referentnih vrijednosti:
Hemoglobin - 109 (119-157)
Hematokrit - 0.340 (0.356-0.470)
MCV 79.1 (83.0-97.2)
MCH 25.3 (27.3-33.9)
RDW 16.6 (9.0-15-0)
Željezo 4 (8-30)
UIBC 68 (26-59)

Od ostalih pretraga kolonoskopija kaže edem terminalnog ileuma, PHD edematozna sluznica, rahli mononuklearni infiltrat
MR enterografija uredan nalaz
Carte is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 14:08   #5233
KARDIOLOG

Dal ima koji kardiolog da mi objasni nalaz...?
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 16:14   #5234
phd jetre

Pozdrav,

da li bi mi netko mogao rastumačiti phd jetre:

cilindar jetrenog tkiva 1.3 cm, histološki struktura jetrenog parenhima održana, za analisu se nađe 6 portalnih prostora od kojih je 1 proširen umnoženim vezivom, svi infiltrirani mononuklearima, lamina limitans održana. histološki i histokemijski (mallory, gomori, pas, pasd, rhodanin, berlinsko modrilo, schmorl) se nađe u zoni 3, pericentrični hepatociti, pozitivan lipofuscinski pigment, ostali pigmenti negativni, žučni kanalići obloženi urednim epitelom, nema zastoja, nema oštećenja. bojenje na hemosiderinski pigment i bakar negativno.

Žensko, 35, povećana jetra, markeri na virusne hepatitise negativni, negativna antitijela na autoimuni hepatitis.
Piglette is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 15:20   #5235
Molila bih objašnjenje slijedečih nalaza ako itko zna.Hvala
(K)Eozinofilni granulociti 6.4 rel % 0 - 7
(K) Bazofilni granulociti 1.8 H rel % 0 - 1
(K) Neutrofilni granulociti 35.1 L rel % 44 - 72
(K) Limfociti 48.7 H rel % 20 - 46
(K) Monociti 8.0 rel % 2 - 12
(K) Eozinofilni granulociti 0.47 H 0.00 - 0.43
(K) Bazofilni granulociti 0.13 H 0.00 - 0.06
(K) Neutrofilni granulociti 2.60 2.06 - 6.49
(K) Limfociti 3.60 H 1.19 - 3.35
(K) Monociti 0.59 0.12 - 0.84
(K) Sedimentacija eritrocita 4 mm/3.6 k
mirjana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 21:34   #5236
Quote:
Carte kaže: Pogledaj post
Bok, tek sam za dva tjedna naručena na kontrolu kod gastroenterologa pa bih zamolila nekog da pogleda nalaze
29 godina, u pitanju su problemi sa probavom, konstipacija, nadutost, glasna crijeva, krv u stolici.

Kalprotektin negativan
Stolica na parazite, bakterije, viruse negativne
Stolica na probavljivost - mišićna i škrobna vlakna su nađena, kapljice masti nisu nađene
Feritin - 9 (10-120)
Krvna slika - odstupanja od referentnih vrijednosti:
Hemoglobin - 109 (119-157)
Hematokrit - 0.340 (0.356-0.470)
MCV 79.1 (83.0-97.2)
MCH 25.3 (27.3-33.9)
RDW 16.6 (9.0-15-0)
Željezo 4 (8-30)
UIBC 68 (26-59)

Od ostalih pretraga kolonoskopija kaže edem terminalnog ileuma, PHD edematozna sluznica, rahli mononuklearni infiltrat
MR enterografija uredan nalaz

Ovo je tek puko nagađanje, dakle tek će gastroenterolog nakon potpunog uvida u medicinsku dokumentaciju te klinički pregled uz anamnezu moći dati mišljenje i preporuke.

Moguće je kako se radi o terminalnom ileitisu.
Je li to izolirana priča, ili moguće početak neke kompleksnije priče, moguće čak i Crohnove bolesti?

Svakako nam dojavi o čemu se radi, nakon konzultacije gastroenterologa
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 21:03   #5237
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Ovo je tek puko nagađanje, dakle tek će gastroenterolog nakon potpunog uvida u medicinsku dokumentaciju te klinički pregled uz anamnezu moći dati mišljenje i preporuke.

Moguće je kako se radi o terminalnom ileitisu.
Je li to izolirana priča, ili moguće početak neke kompleksnije priče, moguće čak i Crohnove bolesti?

Svakako nam dojavi o čemu se radi, nakon konzultacije gastroenterologa
Gastroenterolog je dao privremenu dijagnozu sindrom iritabilnog kolona s tim da bi htio jos iskljuciti celijakiju jer me isti simptomi u blazem obliku muce jos od djetinjstva tako da sada trebam obaviti testiranje na celijakiju iduci mjesec i gastroskopiju. Crohn i ostale upalne bolesti je iskljucio (kalprotektin sam radila dva puta i oba puta je bio negativan i magnetska je uredna). Ukoliko ne bude u pitanju celijakija ostat ce dijagnoza ibd i prijedlog da ponovim kolonoskopiju za godinu dana da vidimo ima li kakvih promjena.
Carte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 21:29   #5238
OK, kolega uistinu dobro radi, kad je predložio daljnje periodičko praćenje te posumnjao na IBD.

Svakako nam dojavi, kako se stvari odvijaju
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 10:19   #5239
Pozdrav,

moj otac je operirao karcinom želuca, te mu je izvađen želudac, slezena i žučna vrećica.
Biopsija je pokazala tragove karcinoma u 2 od 16 limfnih čvorova izvađenih iz masnog tkiva oko želuca.
Obzirom da se sada odlučuje o daljnjem liječenju, prije prvog sastanka s onkologom napravio je tumorske biljege CEA i C 19-9-
CEA- rezultat 2,55 (referentni interval od 0-3, s time da je kod pušača normalno da je povišen)
CA 19-9 - rezultat 6 (referentni interval 0-37)

Može li mi netko reći da li će mu temeljem ovih nalaza trebati kemoterapija ili postoji mogućnost samo pojačane kontole ili nešto treće?

Unaprijed hvala
Bijeli badem is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 18:21   #5240
Pozdrav,

Molim Vas nick lijecnika koji je tu cesto ostavljao odgovore na Vasa pitanja, a ne mogu ga se sjetiti,hitno mi treba. Nije Ante Dubrikante, nije body halleck, niti hrvoje.dr. Zaboravila sam mu nick a cesto je tu pomagao, molim Vas ako se netko sjeti da mi javi sto prije.

Hvala puno
cromania is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:43.