Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2006., 17:36   #1
Poremećaji iz spektra autizma - opća tema

Ako netko ima djecu sa Aspergerovim sindromom molim nek mi se javi radi izmjene iskustva i terapija
Hvala
palottina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 11:45   #2
Ja poznam momka (23 godine) za kojeg se sumnjalo na AS, al se sa njim nikad nije radilo.
on još ima izraženu govornu manu (na kojoj se također nije radilo) i zbilja je izrastao u kompliciranu, tešku osobu, koja ne funkcionira najbolje u okolini
veći dio najuže obitelji to ignorira, a njemu od svega toga nije ništa bolje.
dapače..

na internetu piše svašta nešto o rehabilitaciji i uključujući psihoterapiju, edukaciju roditelja, vježbanje društvenih vješina...
u svakom slučaju najgore je zanemariti, iako je to u početku vjerovatno najlakše.
V. je išao u "normalnu" osnovnu (di je zanemarivan i puštan da prođe) pa u obrtničku (di se sa profesorima borio tako da je šutio "a, ha, ovaj mali je mutav al bar ne izaziva probleme, ajmo ga proć pa da ode iz škole"; a za ravnopravnost sa ekipom iz razreda- well, šakama), asd ima problema zadržat posal a sve naravno iz nemogućnosti funkcioniranja u okolini.
njegova majka još ušutkava ljude kad On odluči nešto promucat i na silu se smijat kad on pokuša bit duhovit.
u stanju je ne izać iz kuće već cili dan sidit pred kompom izgubljen u bespućima demo igrica.
ima jaaaako nisko samopoštovanje i u isto vrijeme je svjestan svega al se nema snage promijenit.

eto, malko crno, al tako izgleda AS kad se zapusti- neprilagođeno
beatrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 04:30   #3
Aspie test

Mislim da ovaj test još nije bio na forumu. Baš me zanima kako forumaška populacija stoji što se Aspergera tiće...

http://www.rdos.net/eng/Aspie-quiz.php
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 04:30   #4
Moj rezultat:

Your Aspie score: 127
Your neurotypical (non-autistic) score: 29
You are very likely an Aspie
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 16:49   #5
Ego, spojila sam na već postojeći topic jer ne bih htjela da ispadne još jedan tipični (zapravo chat) topic o takvim testovima. bilo bi lijepo da malo i popričate o tome, a ne samo nabacate rezultate i jedni drugima kreveljite zbog toga što je ispalo na testu.

ja o ovom sindromu zapravo ne znam ništa i prvi put sam čula za njega kad je Palottina otvorila ovaj topic. malo sam proguglala i zapravo se iznenadila da sindrom nije poznatiji u javnosti. ili jest pa meni promaklo?

Aspergerov sindrom spominjao se i na topicu o autizmu. da spojim ili mislite da ima materijala za zasebnu raspravu?
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 18:06   #6
Quote:
Luđakinja kaže:
Ego, spojila sam na već postojeći topic jer ne bih htjela da ispadne još jedan tipični (zapravo chat) topic o takvim testovima. bilo bi lijepo da malo i popričate o tome, a ne samo nabacate rezultate i jedni drugima kreveljite zbog toga što je ispalo na testu.

ja o ovom sindromu zapravo ne znam ništa i prvi put sam čula za njega kad je Palottina otvorila ovaj topic. malo sam proguglala i zapravo se iznenadila da sindrom nije poznatiji u javnosti. ili jest pa meni promaklo?

Aspergerov sindrom spominjao se i na topicu o autizmu. da spojim ili mislite da ima materijala za zasebnu raspravu?
Pošteno

Mislim da spajanje s temom o autizmu ne bi baš bilo dobro rješenje. Iako postoje sličnosti s autizmom, ipak mi se čini da se te dvije pojave ne mogu trpati u isti koš.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 19:44   #7
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Pošteno

Mislim da spajanje s temom o autizmu ne bi baš bilo dobro rješenje. Iako postoje sličnosti s autizmom, ipak mi se čini da se te dvije pojave ne mogu trpati u isti koš.
Mislim da neki Aspergerov sindrom smatraju blažim oblikom autizma
waka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 18:18   #8
Quote:
Ego kaže:
Moj rezultat:

Your Aspie score: 127
Your neurotypical (non-autistic) score: 29
You are very likely an Aspie
meni je ispalo obrnuto
aspie score: 59
neur.score: 122

i kaj sad s tim? ne znam kak to protumačit nit kaj to uopće znači
(jesam luda? )
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 19:16   #9
ja o aspregeru znam samo da ima neke veze a autizmom, te da je dijagnosticiran pjevacu vinesa... lik je dosta kreativan, ali malo na svoje brdo tkan...


CP
Your Aspie score: 81
Your neurotypical (non-autistic) score: 66
You are more Aspie than neurotypical

http://www.aspergersyndrome.org/
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 03:09   #10
Quote:
Crimson Petal kaže: Pogledaj post
ja o aspregeru znam samo da ima neke veze a autizmom, te da je dijagnosticiran pjevacu vinesa... lik je dosta kreativan, ali malo na svoje brdo tkan...
Offtopic: ovo bi mi objasnilo neke stvari
Bilo je neki dan govora o Aspergerovom na Houseu, netko je pretpostavio da ga on ima kad je popizdio jer su mu htjeli mijenjati sag u ordinaciji, ovako odokativno rekla bih; da
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 11:07   #11
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Moj rezultat:

Your Aspie score: 127
Your neurotypical (non-autistic) score: 29
You are very likely an Aspie
pronašla sam se u nekim opisima, i to ful, pa me nemalo iznenadio rezulatat.
neurotyp. : 136
aspie: 76
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 19:28   #12
Quote:
cinober kaže: Pogledaj post
pronašla sam se u nekim opisima, i to ful, pa me nemalo iznenadio rezulatat.
neurotyp. : 136
aspie: 76
Svi mi imamo neke "dijelove" autizma, a i test nije konacan pokazatelj.
Solskin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 21:10   #13
Quote:
Solskin kaže: Pogledaj post
Svi mi imamo neke "dijelove" autizma, a i test nije konačan pokazatelj.
slazem se, kao sto je netko (neznam vise tko) prije spomenuo, cak i ako imas nekakav visok rezultat neke stvari koje si radio ko mali, a ne radis vise, neces spomenuti( kao bitne za kviz/test)... vrijeme i stvari se mijenjaju...
Moje rijesavanje tog testa je polučilo veliki score na kraju, ali ne uzimam to kao relevantno mjerilo, moje mjerilo su svi drugi podaci sa kojima se poklapam (dobiveni u različitim izvorima, osoba itd..)
__________________
Ako zelite dusevni mir, dajte ostavku na mjesto generalnog direktora svemira.
LooneyTune is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 23:48   #14
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Mislim da ovaj test još nije bio na forumu. Baš me zanima kako forumaška populacija stoji što se Aspergera tiće...

http://www.rdos.net/eng/Aspie-quiz.php
Your Aspie score: 111 of 200
Your neurotypical (non-autistic) score: 95 of 200
You seem to have both Aspie and neurotypical traits


__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 20:01   #15
Daj jebote, da netko i ima taj sindrom, sigurno ne bi imao strpljenja i koncentracije ispuniti sva pitanja

Neurodiversity version
Thank you for filling out this questionnaire.

Your Aspie score: 45
Your neurotypical (non-autistic) score: 93
You are more neurotypical than Aspie

Jesam ku*ac neurotipična...
_Altanta_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 21:21   #16
Quote:
_Altanta_ kaže:
Daj jebote, da netko i ima taj sindrom, sigurno ne bi imao strpljenja i koncentracije ispuniti sva pitanja

Neurodiversity version
Thank you for filling out this questionnaire.

Your Aspie score: 45
Your neurotypical (non-autistic) score: 93
You are more neurotypical than Aspie

Jesam ku*ac neurotipična...
Mislis?
palottina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 10:07   #17
Ego, ispričavam se na neznanju

Quote:
palottina kaže:
Mislis?
U vezi čega? Ove prve rečenice Istina bog, nisam znala za ovaj poremećaj sve do sad.
_Altanta_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 10:40   #18
Quote:
_Altanta_ kaže:
Ego, ispričavam se na neznanju



U vezi čega? Ove prve rečenice Istina bog, nisam znala za ovaj poremećaj sve do sad.
Niti ja dok ga nisu dijagnosticirali prije par mjeseci mom sinu.
palottina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 12:04   #19
Quote:
palottina kaže:
Niti ja dok ga nisu dijagnosticirali prije par mjeseci mom sinu.
I kako se nosiš s tim? Nadam se da nije toliko loše... Mislim, da li su ljudi s tim sindromom svijesni da ga imaju, tj. da li im je to normalno, ne opterećuju se s tim ili?
_Altanta_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 21:08   #20
E... tu se varaš.
Jedan aspi bi ti bio u stanju rješavat takav test 3 dana bez jela, pića i spavanja... Samo kad si jednom zabrije da to želi.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:55.