Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2007., 14:22   #41
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
...a kao što svi znamo, nijedan filter ne obavlja svoju funkciju u potpunosti.
uvijek prođe nešto smeća kroz njih. nekad više, nekad manje.
a i vlasnici ne mijenjaju filtere uvijek u pravom trenutku.

pa iz toga dolazi preporuka da se isparivači povremeno očiste od ulja, jer u njima ima i smeća.
po meni, bolje je da ulje ostane u isparivaču, gdje ga mogu očistiti nego da prođe do filtera ili injektora, gdje će i ostati.
Načelno si u pravu. Niti jedan filter nije idealan ali valjda su ih napravili dovoljo kvalitetnima za ovu namjenu. Kompetentnije ti može na ovo odgovoriti neki serviser autoplina.
Gdje si Lepus ? Kaj si otišao u Kinu po OBD 2 inerface ?
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 13:16   #42
Meni na fordu i djevojci na vw se gasio u ler gasu i trokiro mi je, kad sam pocistio s karburator sprejom od STP rijesio sam sve muke.Ali tesko gdje mogu naci STP sprej jer ga nigdje nema.Pomoc ako znate gdje ima?
bonifacio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 17:15   #43
Quote:
bonifacio kaže: Pogledaj post
Meni na fordu i djevojci na vw se gasio u ler gasu i trokiro mi je, kad sam pocistio s karburator sprejom od STP rijesio sam sve muke.Ali tesko gdje mogu naci STP sprej jer ga nigdje nema.Pomoc ako znate gdje ima?
Ak si u Zagrebu, imaš Molydon, a ak si bio pa nemaju probaj na ROX-u(kod OKI-a), jer tamo ima dosta tih igrarija a slabo se prodaju, pa možda nije ponestalo.
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 17:40   #44
Quote:
Crodra kaže: Pogledaj post
Ak si u Zagrebu, imaš Molydon, a ak si bio pa nemaju probaj na ROX-u(kod OKI-a), jer tamo ima dosta tih igrarija a slabo se prodaju, pa možda nije ponestalo.
Koji Molydon?Gdje se nalazi? Ovaj kod Rox znam gdje
bonifacio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 19:22   #45
negdje u savskoj sa lijeve strane poslije vjesnika.
__________________
Tražim posao van HR...Ing. Elektrotehnike(energetike)
octavius is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 21:42   #46
molydon u savskoj je kod semafora sa ulicom prisavlje. ustvari, točno preko puta prisavlja.
ima još jedan na ribjaku. putem prema mirogoju, s lijeve strane, prije semafora sa grškovićevom.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 22:56   #47
Imaš Molydon i na aveniji dubrava, kad ideš od Dubrave prema Sesvetama pa na pol puta je Brestje, s desne strane. Tam je u istom dvorištu i Mazda salon.
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 23:36   #48
Nakon dosta muke i 3 godine voznje...

Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
je.
i u susjedovom autu je isti benzin 5 mjeseci i ništa ne cuka.
ali, on ne vozi na plin.

ako se kod tebe još nije pojavio taj problem, hoće.
svi auti koji voze na plin i imaju benzinsko ubrizgavanje bi trebali imati taj problem i od toga se je teško zaštititi.
važnije je da vozač zna da to nije kvar i da se događa većini.

Evo mog iskustva: dizne se zacepe zbog nevoznje na benzin, benzin isparava na visokoj temperaturi i kao sto neko rece, talozi se gomila smeca. To je prvo sto se desava. ako nakon toga dizne ne ocistite ultrazvukom (kiselina ne pomaze, provereno ) auto ce sve slabije ici na benzin. Meni se desilo da je trosio benzin dok je isao na plin... kome god sam rekao rekli su skoro pa.. ti si lud. Na kraju je ispalo da su dizne propustale benzin dok je auto radio na plinu .

Rezultat svega su 4 izgorena ventila na jednom cilindru . Sad radi i na plin i na benzin. Sto rece u uvodu... na benzin se vozi, na naftu grije a na plin se kuva.
sigor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 20:19   #49
prije par mjeseci sam primjetio da mi motor dosta nemirno radi na benzin.već sam počeo hodati po benzinskim pumpama i dučanima sa auto dijelovima u potrazi sa naj jeftinijim i najboljim sredstvom za čišćenje injektora,nije bilo žurbe... ali... taj sitni ali mi je uštedio vrijeme i novac.
slučajno sam jednom prebacio na benzin i tako se vozio jedno 50km.drugi dan prilikom paljenja motora nije bilo podrhtavanja i sl.(nemiran rad je bio jako izražen dok je motor još bio hladan).pa sam do jučer(počevši prije 3 mj) imao praksu da svaki puta nakon duže vožnje(barem jednom tjedno skočim do Zagreba) ne gasim motor,već prebacim na benzin da motor radi bar 10-15 sec. na tom gorivu.
__________________
Tražim posao van HR...Ing. Elektrotehnike(energetike)
octavius is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 15:55   #50
Quote:
octavius kaže: Pogledaj post
prije par mjeseci sam primjetio da mi motor dosta nemirno radi na benzin.već sam počeo hodati po benzinskim pumpama i dučanima sa auto dijelovima u potrazi sa naj jeftinijim i najboljim sredstvom za čišćenje injektora,nije bilo žurbe... ali... taj sitni ali mi je uštedio vrijeme i novac.
slučajno sam jednom prebacio na benzin i tako se vozio jedno 50km.drugi dan prilikom paljenja motora nije bilo podrhtavanja i sl.(nemiran rad je bio jako izražen dok je motor još bio hladan).pa sam do jučer(počevši prije 3 mj) imao praksu da svaki puta nakon duže vožnje(barem jednom tjedno skočim do Zagreba) ne gasim motor,već prebacim na benzin da motor radi bar 10-15 sec. na tom gorivu.
Ubaci Tunap aditiv u benzin prije nego ti se injektori zaštopaju do kraja jer buš onda ultrazvučno moral čistiti injektore, a to ti je skuplje od aditiva.Imaš ga kod nas pa navrati koji dan.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 17:04   #51
bunem navratio... samo tek za 2 tj.ako ću stići... znaš kak je to... faks,žena,djeca,rodbina,ljubavnica... dok sve obiđem i zadovoljim njihove potrebe već je mrak
a se smije taj TUNAP aditiv kombinirati sa stabilizatorom benzina koji sam kupio kod vas?
__________________
Tražim posao van HR...Ing. Elektrotehnike(energetike)
octavius is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 17:15   #52
Quote:
octavius kaže: Pogledaj post
bunem navratio... samo tek za 2 tj.ako ću stići... znaš kak je to... faks,žena,djeca,rodbina,ljubavnica... dok sve obiđem i zadovoljim njihove potrebe već je mrak
a se smije taj TUNAP aditiv kombinirati sa stabilizatorom benzina koji sam kupio kod vas?
Smije. Pazi samo da ne potrošiš svu lovu na sve što si naveo pa nebuš imal za aditiv.A i božić dolazi pa ti si čovječe prodan do nove godine.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 18:01   #53
e ima još toga ... samo nesmijem kazat
__________________
Tražim posao van HR...Ing. Elektrotehnike(energetike)
octavius is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 20:22   #54
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Ubaci Tunap aditiv u benzin prije nego ti se injektori zaštopaju do kraja jer buš onda ultrazvučno moral čistiti injektore, a to ti je skuplje od aditiva.Imaš ga kod nas pa navrati koji dan.
Nema ti više Dalibora na prijemu. Možda kraj Marija ovaj put uspiješ doči do Miroslava i Igora.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 23:26   #55
pa ovaj puta ću nekako zaobići tu balvan revoluciju da dođem do cilja
__________________
Tražim posao van HR...Ing. Elektrotehnike(energetike)
octavius is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 11:02   #56
Quote:
octavius kaže: Pogledaj post
pa ovaj puta ću nekako zaobići tu balvan revoluciju da dođem do cilja
Dajte najte još bu ispalo da nikad nisam u servisu.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 14:02   #57
ma svi su privatnici isti samo kupe vrnje i skiću se okolo po kavama,janjeti ni i sl. (naravno,šala mala)
__________________
Tražim posao van HR...Ing. Elektrotehnike(energetike)
octavius is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 14:39   #58
Quote:
octavius kaže: Pogledaj post
pa ovaj puta ću nekako zaobići tu balvan revoluciju da dođem do cilja
htio sam reći da se me zausavli da dođem do šefa: na sastanku je.
__________________
Tražim posao van HR...Ing. Elektrotehnike(energetike)
octavius is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 16:02   #59
Quote:
octavius kaže: Pogledaj post
htio sam reći da se me zausavli da dođem do šefa: na sastanku je.
Evo časna mi pionirska riječ za iskač bum odgodil sve sastanke kada se ti pojaviš.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 18:23   #60
čudno da niko ne kometira za pionire!!!
__________________
Tražim posao van HR...Ing. Elektrotehnike(energetike)
octavius is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.