Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2003., 10:55   #21
Quote:
sunshine kaže:

no sto ce se dogoditi ako on nece zeljeti doci na razgovore u centar za socijalnu skrb?
i dolaze li ti oni i u kucu snimiti situaciju?
kada su se moji roditelji rastavljali (računaj da je to bilo davnooo) znam da se stari nije nigdje pojavio, i nikom ništa, a ni iz Centra nam nitko nije bio u kući.
sanjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 10:57   #22
Quote:
sunshine kaže:
to je 10 godina zivota i moj prvi veliki neuspjeh
ne smiješ to gledati kao neuspjeh, veliki je uspjeh da si shvatila da to nije zdrava sredina za tvoju djecu, snaga koju si sakupila da kreneš dalje i sve ostalo što ćeš postići
sanjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 11:00   #23
moj je muz rekao da on nece hodati na razgovore
a tip u socijalnom mi je rekao da ako ja dodjem sama sve sto kazem i ne mora biti istina
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 11:01   #24
Ako si predala prijedlog za posredovanje (što je obavezno ako imate maloljetnu djecu, bez obzira da li je zahtjev za sporazumni razvod braka ili tužba za razvod braka jednog od bračnih drugova) morate proći 3 "mirenja" na kojima se ti moraš pojaviti a on ne mora... samo ti mora potpisati zahtjev za sporazumni razvod braka u kojem mora biti naveden dogovor oko toga s kim će djeca živjeti i dogovor o viđanju djece i roditelja s kojim neće živjeti, te iznos alimentacije koji je drugi bračni drug spreman izdavajati za djecu. Ali to te čeka tek za par mjeseci koliko traje posredovanje Centra za socijalnu skrb...
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 11:03   #25
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Duda,

Pazi,pazi, ne smijes dovoditi decka u stan, jer mozes zamjeriti bivsemu pa ce ovaj tuzakati soc. radnici da u stanu imas kupleraj....
...nemam dečka, tako da ne moraš brinuti
...hvala na savjetu...
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 11:04   #26
Quote:
sunshine kaže:
moj je muz rekao da on nece hodati na razgovore
a tip u socijalnom mi je rekao da ako ja dodjem sama sve sto kazem i ne mora biti istina
...on će dobiti poziv za "mirenje" i tako mu je dana šansa da i on iznese svoju stranu priče... a ako on to ne želi iskoristiti to je njegovo pravo i odluka...
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 11:05   #27
nisam jos predala papire

isla sam po formular i isla sam se informirati sto od dokumenata trebam
danas sam prikupila sve osim potvrde o prebivalistu no to cu sutra a iduci cu tjedan predati papire na socijalno za posredovanje prije rastave

i na tim se razgovorima on ne zeli pojaviti
znaci dolazit cu sama a osoba s kojom sam telefonski razgovarala a radi tamo na tim poslovima vec se u prvom kontaktu postavila tako da ako sam tamo sama bez njega mogu lagati sto god zelim
i to me uznemiruje
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 11:13   #28
Quote:
sunshine kaže:
i na tim se razgovorima on ne zeli pojaviti
znaci dolazit cu sama a osoba s kojom sam telefonski razgovarala a radi tamo na tim poslovima vec se u prvom kontaktu postavila tako da ako sam tamo sama bez njega mogu lagati sto god zelim
i to me uznemiruje
...ne daj se obeshrabriti, oni stvarno imaju čudan nastup (i mene je to zbunilo u početku) kao da smo svi lažljivci i smutljivci... kao da žele provjeriti koliko si u stvari sigurna u svoju odluku, jer ako si neodlučna takvim stavom će te pokolebati i tada su ustvari u pravu jer ako tada odustaneš znači da tvoja odluka nije dovoljno zrela i čvrsta... ali ako si dobro razmislila i čvrsto odlučila tada će i oni to shvatiti u razgovoru s tobom... bez obzira na njegov dolazak ili ne...
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 12:05   #29
Sunašce

želim ti svaku sreću i hrabrost!
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 12:22   #30
Quote:
duda kaže:
...nemam dečka, tako da ne moraš brinuti
...hvala na savjetu...
A di je bankar....ma milina je vidjeti te ovako slobodnu i spremnu za slijedeci novi sex...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 12:24   #31
Moji frendovi su rastavljeni vec mjesecima i kako sam cuo od njihovih prica, rekli su da su oba dosli i da su se vec dogovorili da ne zelie vise skupa zivjeti i da je to osnova za rastavu. i bili su dva puta i eto odluka je pala, rastavljeni su.

A ako tvoj nece doci, mozda eto tri puta treba s eugovarati "miriteljski" susreti...nemam pojma sto ce se dogoditi ako tvoj nece doci. Pretpostavljam da ces ti reci svoju verziju i da ce nakon tri puta usvojiti tvoju verziju kao osnovu za rastavu. Nemam ja pojma, ja valjda ucim od tebe ili od dude...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 13:32   #32
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Sunshine, koliko mislis da od rastave do novog decka moze proteci...
molim te postedi nas i zenu u nevolji svojim niskim udarcima
ako nemas toliko suosjecanja da joj dodas zavoj, onda nemoj ni sol na ranu sipat
tack
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 13:45   #33
Ma nis razumil mene, ja samo gledam kako da njoj doskocim cim rastane od njega.
Ti zivis u Svedskoj pa mozes birati muske jer je tamo drustvo drugacije organizirano pa nema beda. No u Hr je drustvo jako konzervativno pa je ponekad put do srece posut trnjem....
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 14:10   #34
Sunny.....sretno!
Ne znam što da ti kažem
Ako ti bilo što treba javi se.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 14:17   #35
tužno je to...
svako malo pa čuješ za neku rastavu... evo nekidan sam upoznala momka koji je deset godina bio s curom, oženili se i nakon pola godine braka ona njemu kaže da se zaljubila

Sun, samo hrabro! uvijek se ispostavi da su žene jače nego što i same misle
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 14:35   #36
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
jer eto trazim vise love od drzave, ali nije to djecji doplatak niti socijalna pomoc nego nesto jako dobro, hehe.
Ovo mi je zapelo za oko.....što tražiš? Mogu li i ja?
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 14:42   #37
Znam da si dobra cura, pa cu ti reci, radi se o naknadi za njegu osobe koja je pod socijalnom sluzbom. Psst, to je neka vrsta muljaze. Ne smijem vise reci cak sam i ovako dosta reko....
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 14:55   #38
Misliš da češ to uspjeti ostvariti?

Ja kod njih nisam uspjela ostvariti ni ono na što 'imam pravo po zakonu'.


Sun, sorry na off topicu
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 15:02   #39
Bum videl sto ce biti, ne znam koliko se dugo ceka na rjesenje. Budem ti se javil kada dobijem bilo kakav odgovor.

Ali evidentno je da nisam znao gdje se podnose zahtjeve za razvod, ne razumijem u cmeu je uloga soc. sluzbe?! Mislio sam da oni pomazu ljudima ali ne da rastavljaju ljude, hm, ne znam...samo znam da mnogo osoba koje rade u soc. sluzbi nisu mjerodavne za to. Znam mnogo jako zgodne cure koja se spremaju raditi za soc. radnice i nisu prave za to, one to rade samo da zavrsi faks, a kada dobiju posao onda to aljkavo rade i sto je jos gore rade protiv ljude. ne razumije ljude. Znaju samo sminkati se i provoditi se sa sto vise muskaraca, ali da pomazu ljude, ma jok, ima jako puno invalida, a one ne kuze u sve to. Cuo sam od drugih ljudi kako se zale kako soc. radnice samo bulje u invalide. A sto je jos gore mnoge studentice studiraju soc. pravo i upravo preko prakse povracaju ili bljuvaju na sve strane kada vidje invalide i jos nisu odustali od diplome. Sada se vidi kakve ljude srecemo tamo.....
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 15:08   #40
samo da apdejtam

dogovorila sam ipak za sutra sastanak sa pravnicom u socijalnoj sluzbi

primit ce me iako je sutra dan kad ne rade sa strankama a zbog toga sto mi je sutra zadnji dan godisnjeg pa da ne izostajem s posla iduci tjedan

od ove sam zene s kojom sam sada razgovarala i koja ce me primiti primila puno pozitivnije vibre, osjetila sam iako samo preko telefona da je zena s kojom se moze razgovarati za razliku od onog tipa prije nje

golden uloga centra za socijalnu skrb je da te pokusa pomiriti a ako to ne ide da odluci kome ce se dodjeliti djeca

i molim te postedi me svojih propovijedi dovoljno sam tuzna i uzrujana i bez njih
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:27.