Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2004., 16:00   #41
Quote:
Zimske Radosti kaže:Safari mi je nepoznata stvar. Gdje je to točno i koje su životinje tamo?
vidi OVDJE
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2004., 16:28   #42
Quote:
just Sandy kaže:
Hm, ako je samo 1km od parka, onda to ne može biti ništa drugo nego Gardaland Hotel Resort, ono ogromanjsko ružičasto bajkovito zdanje... Izgleda kao kuća od barbike.

Rekla bih da je to OVO

Ne znam kakve su sobe, mi smo spavali u drugom hotelu, iznad jezera...

Uživajte i ti i baobab! Uups...
nisam sigurna da je to to, ali bilo bi WOW da je

da li je taj u kojem ste vi bili možda San Marco? ako je, kakav je i koliko je udaljen? hvala na svakoj informaciji

baobab i ja smo se jučer posvađali tako da on ne ide samnom

__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2004., 22:23   #43
Ja sam bio lani i to zadnji dan radnog vremena do pola noći
To je bio žešći zajeb jer je bila veeelika gužva i za sve smo čekali masu vremena. Blue tornado je ludnica (nisam siguran da bi išo opet) i slobodni pad (također sam ) Sve ostale stvari su puno pitomije i fino se čovjek zabavi. Doduše ne mogu bit potpuno objektivan jer je taj period kad sam bio tamo bio početak velike ljubavi pa mi je sve bilo predivno. Bio sam zeru neobjektivan
Definitivno treba ić opet da utvrdim gradivo.
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 01:31   #44
Quote:
LadyInRed kaže: da li je taj u kojem ste vi bili možda San Marco?
nije, sorry, bio je neki na "Z" ili "S" ili "R" ili "C" ili tako nešto...
ali sigurno nije bio San Marco
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 11:30   #45
Obavezno probati Blue Tornado, to je jedina stvarno dobra vratolomija išao sam tri puta za redom, onda više nisam imao snage za još i naravno slobodni pad ... ostalo je igra

Obavezno ponijeti klopu i cugu, sve je odvratno tam za jesti i užasno skupo, čak i obična voda.

Sjećam se da smo stigli prekasno navečer, pa nas nisu više pustili u kamp, pa smo spavali u parkiću uz jezero nije nam se dalo ni šatore slagat, samo se zavukli u vreće! Ujutro onak ljudi ti hodaju kraj glave!

Jezero je super za jedrenje, ima tam blizu za iznajmit lasera i slično.

Inače, cijela sjeverna Italija je koma, totalno sve zagađeno, smog, gužva, odvratno. Ne znam za Genovu, ali ostali gradovi su katastrofa. Najgori dio putovanja na skijanje kad se ide u Francusku je prolaz kroz Italiju, užasno dosadni autoput, zakrčen, kreteni na cesti, više od pola puta vožnja kroz smog poput magle, komaaa.

Jedino u Italiji vrijedi jug i Sicilija ... ok i neka skijališta na sjeveru su ok.
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 11:36   #46
Ako ti je laser super,drugi put probaj hobbie cat
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2005., 01:00   #47
Vrijeme je da malo ozivim ovaj topic!

Bio sam jucer u Gardalandu. Prvoklasna zabava. Imaju dvije nove atrakcije: Sequoia (nalazi se pored Magic Mountaina) - rijec o vlaku smrti gdje se vozis naopako - fora! Druga atrakcija je: 4D kino (Robots of Mars) - zabavno ako znate talijanski jezik pa se ufurate u pricu! Rijec je o kinu gdje dobijete naocale, gledate film u tri dimenzije, a cetvrta dimanzija su pokreti i vibracije stolice u kinu u kojem sjedite! Zabavno do bola (najbolji detalj kada val s pokusava polizati veliki pas ili kada letite kroz svemir). Guzva na atrakcijama je bila velika, ali za ovo se svakako isplati cekati.

Naravno, najzabavniji je Blu Tornado! Isao sam prvo na njega i izderao sam se kao nikada u zivotu. Najjaci trenutak je definitivno kada si naopako okrenut s nogama u zraku, a glava blizu vode! Zakon!

Slobodni pad (ili Vertigo) je spustanje s 40 metara slobodnim padom. Opet je fora (u prvom dijelu atrakcije) ako znate talijanski pa pratite sto pustaju s televizora (kako napadaju svemirci). Pustaju vas iz prostorije u prostoriju s razlicitim temperaturama sto stvara dosta neugodan osjecaj, a atmosferu "loze" izvanredne vijesti s televizije. Onda vas dignu na cetrdeset metara i kako biste pobjegli od svemiraca, vrijeme je za slobodni pad od 4 sekunde (9,81 metar u sekundi). U te cetiri sekunde sigurno necete udahnuti, osjecaj je neopisiv!

Svakako jos treba spomenuti vec spomenuti Magic Mountain (vlak smrti sa dvije petlje) i Colorado (atrakciju sa splavima). Iako smo se na Coloradu smocili do gole koze (namjerno smo se polijevali vodom), brzo smo se osusili jer je temperatura bila preko 30 stupnjeva!

I jos nesto, atrakcija na kojoj je bila najmanja guzva je ljuljacka (nalazi se blizu vrtecih salica). Tamo sam isao pet puta za redom. Velika ljuljacka na kojoj sjedite okrece vas nekoliko puta za 360 stupnjeva, gledate s visoka prema tlu okrenuti glavom prema dolje, sve zavrsava brzim spustanjem. Svakako probati!

Jos sam dosta toga obisao, ali ovo me se najvise dojmilo. Idem jos jednom ove godine (kada bude tura do ponoci). Najbitnije se oboruzati s dosta pitke vode!
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 23:29   #48
ciao!bila sam u gardalandu prije 2 tjedna,u 1 danu mozes proc sve,i to vise puta...ima se sta za vidjet-svaka cast talijanima...to vec valjda svi znaju,al kad kupis ulaznicu na svemu se vozis kolko hoces...sam se doplacuje show s delfinima 3 eur koji je mrak
__________________
dancy
italian girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 00:30   #49
Quote:
italian girl kaže:
ciao!bila sam u gardalandu prije 2 tjedna,u 1 danu mozes proc sve,i to vise puta...ima se sta za vidjet-svaka cast talijanima...to vec valjda svi znaju,al kad kupis ulaznicu na svemu se vozis kolko hoces...sam se doplacuje show s delfinima 3 eur koji je mrak
Ja nisam uspio sve obici, ali vec se brusim da odem na ono sto nisam vidio kada opet odem tamo .... A ici cu u sedmom mjesecu ...
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 00:30   #50
e da,posto sam bila prije 2 tj tamo,nemozes uci,izaci i opet uci...jer moras ponovno kupovat kartu...a nema smisla dat opet 20 eur,a nema ni smisla izlazit jer unutra imas ama bas sve...
__________________
dancy
italian girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2005., 22:41   #51
Bila sam prije godinu dana i za dva tjedna idem opet.
Ja nisam sve stigla obici prvi puta. Jako je veliko, a plus sto su za glavne atrakcije (colorado, slobodni pad, blue tornado, vulkan, atlantida.....) redovi uzasno dugi pa se ceka i po sat vremena, ali vjerujte definitivno se isplati cekati jer ja kasnije fenomenalan osjecaj.

Svidja mi se to sto svake godine ima nesto novo. Kako cujem i ove godine je nesto novo (nisam sigurna sto tocno).

Ono sto me zadivilo tamo je to sto ima toliko ljudi, ali nigdje necete vidjeti ni papirica na podu. Talijani su sto se toga tice stvarno pazljivi.

A ono sto me zasmetalo je kad je moj frend izgubio novcanik (bez brige, nije mu ukraden vec mu je ispao na jednoj od voznji), nismo se nikako mogli sporazumjeti sa zapolenima jer nitko od 10 clana osoblja s kojim smo razgovarali ne govori engleski. Zar ne bi bilo normalno da u jednom tako ogromnom zabavno parku zaposljavaju osobe koje barem natucaju engl???
__________________
"Ljubav je jedina snaga koja može neprijatelja pretvoriti u prijatelja!"
(Tupac Shakur)
štogod....
Miss_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 10:08   #52
Quote:
italian girl kaže:
e da,posto sam bila prije 2 tj tamo,nemozes uci,izaci i opet uci...jer moras ponovno kupovat kartu...a nema smisla dat opet 20 eur,a nema ni smisla izlazit jer unutra imas ama bas sve...
Prije se moglo uci/izaci tako da dobijes pecatic na ruku. Prema podacima s njihovih stranica, to je jos uvijek moguce?

Is it possible to get in and out of the Park within the same day?
Entrance and exit from the Park are allowed within the same day with a little stamp on your hand, made directly at the Park entrance.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 14:52   #53
Quote:
Miss_B kaže:
Ono sto me zadivilo tamo je to sto ima toliko ljudi, ali nigdje necete vidjeti ni papirica na podu. Talijani su sto se toga tice stvarno pazljivi.
I mene isto. Svaka cast na tome....

Ja sam bila prije mjesec dana i bilo je prefenomenalno jer nije bilo nikakvih ekskurzija niti guzve.

Ne dobija se nikakav pecat....samo ako izadjes jednom, gotovo je. Ali isto tako, ne kuzim cemu izlaziti kada tamo nema nicega u blizini?
sugarfree30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 15:55   #54
Quote:
sugarfree30 kaže:
Ne dobija se nikakav pecat....samo ako izadjes jednom, gotovo je.
Ne dobije se na ulazu, vec ako hoces izaci (recimo do auta na parkiralistu) moras pitati da ti daju pecat tako da se mozes vratiti.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 17:01   #55
Quote:
sugarfree30 kaže:
Ine kuzim cemu izlaziti kada tamo nema nicega u blizini?
ima. parkiralište. i auto na njemu. i nešto što ti je nužno a u autu je.

inače, meni je gardaland bio ok, al niš posebno. većina toga je starudija koja samo što ne popusti. i sve je nekako jadno. kao da je ostario...
__________________
''Cijeli svijet je pozornica.''
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 19:47   #56
Quote:
globus kaže:
inače, meni je gardaland bio ok, al niš posebno. većina toga je starudija koja samo što ne popusti. i sve je nekako jadno. kao da je ostario...
zastarjelo...?
Kad si ti bio tamo?
__________________
"Ljubav je jedina snaga koja može neprijatelja pretvoriti u prijatelja!"
(Tupac Shakur)
štogod....
Miss_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 15:52   #57
Quote:
Miss_B kaže:
zastarjelo...?
Kad si ti bio tamo?
prije 4 god.

ma dobro, nije sve starudija...ali kad sam se vozio u onoj košari-žičari koja baš ne ulijeva sigurnost, koja vozi iznad parka i skoro oko cijelog parka, vidjelo se otpada na krovovima, slomljene lopte, ne baš čisto...uglavnom kao da se gleda nelijepo naličje nekog mega-spektakla. Do te vožnje mi je G. bio ok, kao da si u bajci, ali nakon te vožnje, kao da mi je netko rekao da djed mraz zapravo ne postoji.
__________________
''Cijeli svijet je pozornica.''
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 16:22   #58
Meni je bilo bas super, nista ne izgleda jako zastarjelo (mozda osim ljuljacke) i sve je nevjerojatno cisto. I jos nesto, ljudi bez problema ostavljaju svoje stvari na atrakcijama jer sve izgleda nema dugoprstica
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 13:12   #59
Gardaland

Evo, idem ovog vikenda, nikad ranije bila..

Cijenim sve dojmove, savjete, upute i opise koje mogu dobiti.

Hvala unaprijed.

caregiver is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 13:13   #60
Imas to vec na dnu stranice --> Gardaland - što moram znati?

Dobar provod
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:58.