Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2012., 09:38   #2061
Za tvoj hatar Zehro,

neću više nikad spomenuti arape po bilo čemu lošem
jest da ne valja reći nikad, a ako ovo nikad postane rijetko nekad
unaprijed se izvinjavam
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Old 24.05.2012., 10:04   #2062
Quote:
nur-xxl kaže: Pogledaj post
Kad sam već o alternativnoj medicini, da upitam još neštó.
Naime brat što sam pisao o njemu,je potpisao da ne želi vakcinu za djete,kaže mi da pedijatrica kod njega ne želi dati djeci. Valjda je to trik farmacije (teorija zavjere il bolje rečeno Praksa zavjere), oslabi ti imunološki, pa si potreban lijekova.
Statistike kažu svako drugo dijete u Njemačkoj je alergično, itd...
Zabrinjavajuće po meni...
Eto neću više gnjavit vas,
Selam
Ne bih rekao da je vakcina razlog. Moja djeca se redovno vakcinišu a Hvala Allahu pucaju od zdravlja.
alergija nemaju ni na šta.

mislim da razlog alergijama i autoimunim bolestima kod djece treba tražiti u "hemiji"
mi živimo u vremenu "prirodnih aroma" Jakih hemijskih preparata za čišćenje, slama i pašteta.
Te prirodne arome nisu prave i one imaju uticaj na čovjeka i zapravo sve što je iz ambalaže, pa bio to najbolji "prirodni" sok iz tetrapaka- to nije to.
hemijski preparati i turbo antibiotici narušavaju okruženje u nama i oko nas.
izvedi ga vani, pusti ga da plaza oko kuće ili u parku...
ti vanjski uticaji djecu osnaže i čine ih zdravima
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Old 24.05.2012., 10:35   #2063
Alergije su uglavnom oboljenja psihosomatskog tipa.

Kod djece su alergije najčešće = nesloga između roditelja.
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Old 24.05.2012., 12:36   #2064
Quote:
nur-xxl kaže: Pogledaj post
E jedno pitance:
Prije neki dan čuo od jednog brata da je Poslanik a.s. imao prsten sa jantarom(ćilibar). Naime djeluje umirujuće na tijelo. E mene zanima dali netko zna više o ovom materijalu, pošto se koristi kao ogrlice za bebe da ublaži bolove nicanja zubića.
bujrum ako netko više zna
U vezi Poslanikova a.s. prstena uspio sam naci ovaj clanak

http://spa.qibla.com/issue_view.asp?...=8662&CATE=337
__________________
https://bostan11.blogspot.com/
https://soundcloud.com/bostan123/sets/kompozicije
http://kuran.co.ba
Bostan is offline  
Old 24.05.2012., 13:16   #2065
Dobro brate hvala Allahu kad im je dao zdravlje. Ja ipak mislim da tu nisu čisti poslovi. Svašta se nama potura.
Prije mjesec dana bio je slučaj u Tuzli gdje je dijete od 2god(ako se ne varam) bilo prehlađeno, i roditelji su upozorili da nesmije primit, dokt. su ipak dali i dijete dobilo meningitis i preselilo na ahiret.
A Allah zna najbolje
nur-xxl is offline  
Old 24.05.2012., 13:44   #2066
Quote:
nur-xxl kaže: Pogledaj post
Kad sam već o alternativnoj medicini, da upitam još neštó.
Naime brat što sam pisao o njemu,je potpisao da ne želi vakcinu za djete,kaže mi da pedijatrica kod njega ne želi dati djeci. Valjda je to trik farmacije (teorija zavjere il bolje rečeno Praksa zavjere), oslabi ti imunološki, pa si potreban lijekova.
Statistike kažu svako drugo dijete u Njemačkoj je alergično, itd...
Zabrinjavajuće po meni...
Eto neću više gnjavit vas,
Selam
Esselamu aleikum i tebi i ostalima

Što se tiče tog prstena, nije mi poznato, a ti dobro istraži, vrlo lahko može biti iz komercijalnih razloga navedeno, a ko zna možda je i istina.

Alternativna medicina je postala vrlo popularna i unosna pa su neki ljudi napravili veliki biznis od toga.

Vjerovatno ste čuli za ulje čurekota (na eng. black seed) i njegova magična svojstva u liječenju. Čurekot je biljka čije se sjemenje godinama koristi kao začin na hljebu, samunu i nekim drugim pecivima. Postoji hadis Čurekot sadrži u sebi lijek za svaku bolest, osim za smrt.(Buhari i Muslim).

Međutim, u ovom hadisu nije navedeno da je ulje čurekota ljekovito. Postoji mišljenje nekih ljekara da je ulje koje se danas može naći u trgovinama dobiveno na neispravan način i više je štetno nego korisno. Bolje je koristiti sjeme čurekota kako je to tradicionalno korišteno.

Mnogi se biznismeni danas (ne svi naravno) koriste prevarom da bi ostvarili brz prihod.

Eto raspisah se, a nije mi bila namjera kad sam svratila u tekiju.
Zehra is offline  
Old 24.05.2012., 14:47   #2067
odoh Inšallah za dva sahata u pravu )))))
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Old 24.05.2012., 14:52   #2068
Koliko sam vidio iz clanka o prstenu ne radi se o jantaru.
__________________
https://bostan11.blogspot.com/
https://soundcloud.com/bostan123/sets/kompozicije
http://kuran.co.ba
Bostan is offline  
Old 24.05.2012., 16:21   #2069
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
odoh Inšallah za dva sahata u pravu )))))
poselami tamo
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Old 24.05.2012., 16:26   #2070
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
odoh Inšallah za dva sahata u pravu )))))
Poselami mahsuz, a veceras (cetvrtak) je i u Seheru jedna fina vecer Kur'ana... Kazu neki (a i ja medju njima dok nisam malo bolje promislio): "Necu ici, nema nekih posebnih zvijezda (ucaca)" - ali zar Kur'anu treba neka "zvijezda"? Pa bujrum, tko je u Seheru, nek' se javi

Mahsuz selam.
__________________
Znaj, brate, covjek nije stvoren šale radi ili slučajno, već majstorski sazdan za cilj uzviseni (Ebu Hamid el Gazali)
i-s-l-a-m-i-c is offline  
Old 24.05.2012., 17:06   #2071
Quote:
Bostan kaže: Pogledaj post
Koliko sam vidio iz clanka o prstenu ne radi se o jantaru.
Ja ne znam, nisam nigdje pročitao. To sam onako, vas da upitam.
A to mi je rekao jedan brat profesor.

@Zehra ja mislim da ulje ćurekta samo naše Hadžije mogu donijeti ispravno, valjda nas braća arapi nebi prevarili. :-)
__________________
""Nije Znanje Znanje Znati, Već Je Znanje Znati Znanje Drugom Dati""
nur-xxl is offline  
Old 24.05.2012., 17:30   #2072
Quote:
sjena. kaže: Pogledaj post
@islamic... znaš da ima i nešto drugo
Allah ti je podario lijep ahlak i zbog ahlaka koji njeguješ (ne samo zbog toga) mnoga ti se vrata otvaraju... tako to vidim

@Zehra, mashallah, daj nam još
Allah je podario... Hvala Mu a vrata sto se otvaraju, opet hvala Allahu - a nekad se bojim sto cu uraditi kad se otvore i kasnije kad mi bude citano sto sam radio kad su se otvarala... i kad bude citano od onoga cija su ta vrata... Zato sam i pisao ovo gore...
__________________
Znaj, brate, covjek nije stvoren šale radi ili slučajno, već majstorski sazdan za cilj uzviseni (Ebu Hamid el Gazali)
i-s-l-a-m-i-c is offline  
Old 24.05.2012., 18:27   #2073
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
Za tvoj hatar Zehro,

neću više nikad spomenuti arape po bilo čemu lošem
jest da ne valja reći nikad, a ako ovo nikad postane rijetko nekad
unaprijed se izvinjavam
Nikad ne reci nikad.

Hvala ti što nećeš za moj hator, ali bolje ti je za Allahov hator. Razumijem ja zašto si ti rekao što si rekao. Ima puno stvari koje savremeni ne samo arapi, nego i muslimani širom svijeta rade a sasvim je suprotno islamu. Ali generalizacija nije dobra, mada je i sama često upotrebljavam.

Uglavnom, nadam se da se ne ljutiš na opomeni, a opomenite i vi mene kad šta preletim.
Zehra is offline  
Old 24.05.2012., 18:44   #2074
Quote:
nur-xxl kaže: Pogledaj post
Ja ne znam, nisam nigdje pročitao. To sam onako, vas da upitam.
A to mi je rekao jedan brat profesor.

@Zehra ja mislim da ulje ćurekta samo naše Hadžije mogu donijeti ispravno, valjda nas braća arapi nebi prevarili. :-)
Način cijeđenja je u pitanju. Kao što se za maslinovo ulje zna da je zdravo, ali način na koji se komercijalno proizvodi večinom nije zdrav.
Zehra is offline  
Old 25.05.2012., 01:05   #2075
Selam alejkum

Večeras je Lejletul Regaib, noć želja i nade.

"U čijemu se srcu sastanu strah i nada, Allah će tome vjerniku podariti ono čemu se nada, a sačuvati ga onoga od čega strahuje."
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Old 25.05.2012., 04:22   #2076
Esselamu alejkum,

Tišina u tekiji.

Na um mi padoše stihovi iz Mevluda

Al je divna al je blaga ova noć.
koga čeka ta ljepota ko će doć.
Zehra is offline  
Old 25.05.2012., 15:40   #2077
Esselamu alejkum vidimo se Inšallah u ponedjeljak
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Old 25.05.2012., 20:31   #2078
Quote:
Zehra kaže: Pogledaj post
Evo da ti odmah objasnim. Na temi Islam...114, rekao si nešto o Arapima što su vrlo krupne riječi za jednog muslimana.

Naravno, ljudi smo i griješimo i damo se isprovocirati u nekim situacijama, i sama sam takva. Ali mislim da treba jedni druge da opominjemo kad preletimo. I ja od vas očekujem da me opomenete.

Slažeš li se?

P.S. Molim te otidji na tu temu i pronadji moje reagovanje, ako nisi dosad.
Haj ba..svatko u sebi ima toga "maloga" Arapa..
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Old 26.05.2012., 21:44   #2079
Esselamu alejkum

Ima li koga, jeste li doma?

Imam jednu molbu. Zna li neko pricu o pticama koje su uhvacenu u mrezu?

Davno sam slusala u jednom vazu i predpostavljam da je iz mesnevije Dzelaludina Rumija. Sjeca li se neko?
Zehra is offline  
Old 28.05.2012., 10:32   #2080
Quote:
Kalbbija kaže: Pogledaj post
Haj ba..svatko u sebi ima toga "maloga" Arapa..

taman!
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.