Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2011., 14:23   #2581
Dobar vam dan, drage cure !

Citam, citam i svakodnevno citam.... svi smo manje-vise o.k. (ako se tako moze reci) ???

Evo da se i ja javnem / bila kod imunologa i reumatologa ! Vadjenje krvi CCP 300 da odlepis.
Th/ Metotrexat 2.5 4x na dan
Alpha D3 1 na dan
Nirypan 2.5 mg 2x na dan
Folan 1 pre Metotrexata.....
tako sada stvari stoje a kako ce dalje. . . . znace se !
Sve vas ljubim pa se kuckamo.
idakrizanRU is offline  
Old 16.11.2011., 20:23   #2582
Cjepila se kako kaže ljines ja sve pokupim pa bolje je onda spriječiti,a ono o nuspojavama ne razmišljam.
Viktorija što si nabrojala one lijekove koje piješ uopće mi nisu poznati ja sam pila pronison ,rezohin i kolko se sjećam fursemid .To je nešto novo ,a kad se mora kad ti bude bolje polako se smanjuju doze.Ja evo već preko 10 godina ne pijem ništa u vezi lupusa.Zapravo u menopauzi sam pa kad mi skoči tlak pri promjenama vremena uzmem normabel od 2 mg, kad me ćapi kičma voltaren forte i neki gel,kad se prehladim pa me boli mjehur uzmem biljne kapi sinekolin i to je to.
Uvijek nešto al da se izdržati u usporedbi s onim kako mi je bilo u mlađim godinama neopisivo bolje.Tako drage moje da se izdržati i nadati da će biti bolje.
Svima panda.
goga52 is offline  
Old 16.11.2011., 23:04   #2583
Draga Goga,
kod mene je dijagnostikovan RA i samim tim i Th- gore navedena.
Naime, Metotrexat je citostatik, Nirypan je kortikosteroid, Alpha D3 za kosti, Folan se pije ujutru pre uzimanja Metotrexata.
Znaci Goga, primila vakcinu ! Super, sada se ne moras plasiti virusa - jedan problem manje.
Lepu i mirnu nov vam zelim ! Poljubac za sve !
idakrizanRU is offline  
Old 16.11.2011., 23:13   #2584
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Dobro jutro, milo drustvance

Nesto smo juce bili manje aktivni, daj Boze da je to zbog manje muka, a vise zbog setnje po suncanom, ali hladnom vremenu, pa onako zagerejani i zaljubljeni, ruku pod ruku, uletimo negde sa svojim dragim, tu sve misrise na udobnost, oko nas prijatan zamor,sedamo za sto, duvamo u promrzle prste, osmehujemo se, narucimo kuvano vino, obrzai se rumene....uh, mogla bih ja ovako, usila bih i Tolstoja i sve koji se ruskim kalsicima zovu.
Evo, nasa Ljineska i nasa Ziza, stoje "na braniku otadzbine" da ih nema, morali bi ih izmisliti. Ma svi ste posebni na svoj nacin, i hvala vam za svaki redak, meni barem puno znacite.
Pita me Ljines -ko je zaduzen za Svedski sto-uglavnom ja, ali se bas za ovaj od juce potrudio mm, uz moju asistenciju (on kaze da je bio "mali od kuzine" , a ja sedela i pricala -sad ovo, sad ono - i povremeno ustajala i proveravala da li treba jos vode ili da se smanji vatra itd...).

Da li ste probali da primenite ono sto sam napisla za bol u ledjima?
Da li je nekom pomoglo?

Evo, jos da podelim sa vama medicinsko iskustvo: setrica koja mi daje injekcije, ima ceste i jake migrene. Kaze mi da u tim slucajevima uzme najblazu dozu Bromazepama (on opusta misice) i tbl. Magnezija.
I kad je bio sl. put na mene red da me poseti gospodicna Migrena, tek u najvai(a citala sam da vec tada treba odreagovati), primenim ja ovaj savet i-Eureka!, ode glavoibolja ko rukom odnesena.
Kad se moja deca zale na istu, probam prvo da ih lepo izmasiram alkoholom ili ruskom vodom i onda namazem sa Fastum gelom deo ramena i vrata, popiju konjsju dozu vit. C, pa ako ih prodje, super. Sad cu i ovo sa Mg poceti (izbegavacu i dalje Bromazepam, ev. caj od kantariona).

Pisete o anititetanus injekciji, pisali ste i o vakcini, ja , eto, samo da kazem da smo mi, svo cetvoro, a ako bih tu rekla i sire (moji roditelji,kao i "prekobarski" ogranak moje sire porodice) i ove godine vakcinisani protiv gripa (vec tri godine za redom).
Mnogi se sad pozivaju na nekakve teorije (zavere), ja verujem mom pulmologu, koji je rekao, bez razmosljanja, da je kod mene obavezno, a kad sam jos odavno pitala dr reumatologa, rekao je da ni jedna vakcina koja nema "zivi" soj, ne moze da steti.

Mili moji, ustupam vam prostor, predlog za curak (kako kaze nasa Ljines slatko)-juneci gulas sa rezancima i salatom od kis. kupusa, pre toga corbica od paradajza.

Dan otvoren, dobro jutro !
draga moja Generacijo hvala ti sto nam tvojim divnim esejcicima otvoris dan, nadam se da si danas bar za nijansu bolje jer se po tvojim postovima nikada ne moze osjetiti u kakvom si stanju,uvijek si vedra i optimisticna a dragi Bog ce te nagraditi za to.
svi danas kukaju kako je bilo hladno a ja to nisam osjetila i ako sam bila u tankoj jakni opet ko Mufid Memija vas u goloj vodi, sjecas se sigurno toga iz nadrealista. ma mene preznojavaju ove tablete za pritisak ali valjda ce i to proci kad ih naviknem jer svemu treba vremena da se navikne.

U pravu si ono za termofor je i meni pomoglo a ovo za migrenu nisam znala da pomaze a bas cu reci svojoj sestri koja kuburi cesto sa migrenom. Ima to logike jer migrena i dolazi zbog grcenja misica i stiskanja vena koliko je meni objasnjavao onaj nas internista u Sarajevu a i meni je za glavobolje i ove napete misice u vratu moja fizioterapeutkinja rekla da ponekad uzmem Hexalid koji je za opustanje misica ali mislim da je to diazepam ali ima istu svrhu.

ja ujutro idem koznom i jedva cekam da cujem i njegovo misljenje za ovaj ekzem po vratu koji me vec poceo i nervirati, ne samo sto ruzno izgleda vec i zbog tog svraba a pogotovo kad se zagrije ispod marame i ako uvijek imam neku od cistog pamuka. Osjetim da imam i problema sa usima jer u njima isto imam ekzem koji se javio zbog Shjogrena ali za sve ima lijeka dat ce dragi Bog.

Mene stvarno brine sto su nam se ostali usutili ali nadam se da su dobro svi samo koriste jos koji suncan dan da prosetaju.
divno je citati ove sve tvoje rijeci i tvoja zamisljanja ma sta bolja si ti od Tolstoja a kad nas ti ovako vodis i u kafice i u slasticarne pa kako da ne bude slatko.

Ljubim te generacijo i neka ti dragi Bog pomogne da se sto prije rijesis te dosade od bakterije.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 16.11.2011., 23:34   #2585
Quote:
goga52 kaže: Pogledaj post
Dobro vam jutro.Iva aktivna kao uvijek, meni je ručak grah od jučer sad idem na cijepljenje i malo prolunjat po gradu.
Pandica svima.
eto kako je fino imati rucak za dva dana a nadam se da si uzivala danas u setnji po gradu. mene to uvijek oraspolozi a jos pogotovo ako ima sta povoljnije pa sama sebe darujem ali i ako nema fino je prosetati dok jos imamo sanse jer kad zapadne snijeg onda ce mo trcati sto prije kuci i nece nam se izlaziti, uh fuj.

pusa


Quote:
jul5 kaže: Pogledaj post
Dobro jutro djevojčice
Ili dobar dan
Eto ja na poslu pa da napišem koji redak. Dobila nalaz krvi i leukociti se malčice pridigli, kaže dr. da počinje lijek djelovati (iako ja subjektivno ne osjećam neko poboljšanje). Ali bitni su mi leukociti jer da nisu malo narasli morala bih odmah na kortikosteroide uz antimalarik...a znam da ću prije ili kasnije morati, pa onda bolje kasnije ako je moguće.
Zizo, hvala na receptu, isprobat ću. I tebi Iva hvala što si zapisala Zizin recept. Ma sve može biti fino i bez glutena, nije mi sin ni za što zakinut, i ja jedem kao on, solidarna sam. Jedino kad pravim kolače, stavljam steviu umjesto šećera, nije loše.
Drago mi je da ti je danas bolje i nadam se da će bacili postati ponovo osjetljivi na inhalacioni antibiotik.
Pročitala sam savjet za leđa, godi mi kad si stavim jastuke i malo se izvijem. Brufeni baš ne pomažu, probat ću s voltarenom. Meni uz bol u leđima prolaze uz kičmu nekvi trnci i ta senzacije traje po nekoliko sati. Obično kad me šćepa jako nešto drugo onda leđa prođu kao i trnci. Znate što bi mi godilo? Jedan vikend (a može i duže) u nekom velnesu da me masiraju i mackaju i da ništa ne moram. Malo da razmazim samu sebe Hajdemo natrag u realnost....Zizo, kako funkcionira Lanetova škola, koliko osoblja na djecu, asistenti? Do koje starosne dobi su zbrinuti? Baš me zanima jer kod je to sve čista katastrofa, posebno u Slavoniji.

Sve vas
ma nema na cemu drago mi je ako ti se bude svidjelo a ti mozes uvijek mijenjati kombinacije. ja to uvijek kombinujem drugacije ali ovo sa lososom je odlicno i sigurno cu ga cesce praviti.
i ja u kolace stavljam steviu i navikli smo se i Lane i ja na to a ponekad nam se pridruze i moja mama i mm a sve ko fol ne vole.

Ma ovdje ima dosta toga bez glutena i kupiti od slagova, keksova pa do higijene i ako mom Lanetu nisu nikada rekli doktori da ne smije to jesti ja sam mu to cisto preventivno uvela zbog toga sto kazu da gluten i selen pospjesuju napade agresivnosti kod osoba iz autisticnog spektra, a iskreno mi se neda da Lane podvrgavam svim tim analizama gdje bi mu ispitali to jer mi ga je i ovako zao kad mora vaditi krv i kad mu vidim one graske znoja hoce srce da mi iskoci ali to mora zbog lijekova svaki mjesec.

Uh pa ne znas ni ti kako bi si ugodila i nista manje nego welnes a razumijem te potpuno i ja to cesto pozelim.
Drago mi je da su ti se popravili leukociti i da ne moras odma sa tako agresivnom terapijom vec da polako navikavas jedan po jedan lijek i zelim ti da sto prije udjes u remisiju i ostanes u njoj zauvijek.

Sto se tice Lanetove skole to ti je kod njega vise kao neka dnevna obaveza koju mu nece ukinuti do 65 godina sto nama i odgovara jer ne znam kako bi on izdrzao da toga nema a sto je najbitnije moze odsustvovati i po nekoliko sedmica pedagozi to nece prijaviti komuni.
Njih ima cetvoro sto to pohadjaju i svi su preko 18 godina a pedagoga imaju uvijek po jednog na jednu osobu sto pohadja i plus najmanje jednog praktikanta a ponekad i volontera, npr. roditelj od nekog kao sto sam ja bila nekoliko puta ali volonteri ne moraju doci svaki dan.

ja vec 3 godine nisam volontirala jer mi je Lane bilo u toj fazi a iskrena da budem nije mi bilo tada ni do sebe i dovoljno mi je bilo da se nosimo sa njegovom agresivnosti ali Bogu hvala sad je bolje pa mozda u sledecoj godini ako ja budem dobro da se prijavim na jedan mjesec.

nadam se da sam ti uspjela bar malo pojasniti a ti slobodno pitaj a mozes i na PP da ne uzurpiramo ovu temu i ostale i ako ja znam da svi vole i Simona i moje Lane kao sto i ja volim cuti o svakom nasem djetetu i raduju me i njihovi rodjendani i sve sto je vezano za nasu dragu djecicu.

pusa i tebi i Simonu od mog Laneta i mene
Ziza Kovacevic is offline  
Old 16.11.2011., 23:45   #2586
Quote:
ljiLjana21 kaže: Pogledaj post
Pozdrav..prisutnim i odsutnim...

a ljudi moji kakve ste vi linčine, a ono mi dalmatinci lini... niko ni slovce da stavi..danas ovako, sutra rano prozivka..
idemo dalje..
kaže Iva ..teorije zavjere..o cjepivu..

zavjera ili ne..cijepim se već nekoliko godina..zapravo od jedne zime kad sam za dlaku izvukla se od teške upale pluća..
a sa našim imunitetom..znate kako to dobro paše...sve gripe, svinjska,ptičja, majmunska..bile bi moje..
a jesam i odrapila u bolnici u điru one praseće..srećom bili negativni nalazi..
zato...pazite se..vuk ne spava...samo glumi da spava i jedva čeka našu neopreznost..

Ručkić: juha (čorava...samo povrće..), sv. bržole..pola
ću pohati pola frigati.., lešo brokule i malo krompira ...
Jul5...kod mene svi jedu bez glutena..jer ja tako skuham svima..

pozdrav iz vučjeg brloga...
e neka si ih malo i naruzila a posto si ti ja necu da nas se tek onda ne bi otudili.

I ja isto kazem za cijepljenje (vakcinaciju) da mi je bolje sprijeciti nego lijeciti a opet svako zna svoje. meni bi bilo nemoguce izbjeci kontakte sa virusima jer i sekine curice su uvijek smrcave i kihave a i Lane ponekad pa ne zelim rizikovati. Meni je i reumatolog rekla da je bolje sto sam se vakcinisala pa vidjet ce mo koliko ce me zastititi a naravno da ne moze od svakog virusa.

Sto se tice bezglutenske prehrane samo Lane i ja to jedemo i ako i ja ponekad prekrsim pravilo kad Lane nije kuci.

Mi pijemo i sojino mlijeko i ako nisam nikada provjerila da li u soji ima glutena, ali ga pijemo zbog toga sto Lanetu moze i kazein pogorsati stanje iz autisticnog spektra.

Pa napisi i ti koji lijep recept sigurna sam da si puna njih a olaksaj i nama jer ponekad ostanem bez ideje.



Quote:
idakrizanRU kaže: Pogledaj post
Dobar vam dan, drage cure !

Citam, citam i svakodnevno citam.... svi smo manje-vise o.k. (ako se tako moze reci) ???

Evo da se i ja javnem / bila kod imunologa i reumatologa ! Vadjenje krvi CCP 300 da odlepis.
Th/ Metotrexat 2.5 4x na dan
Alpha D3 1 na dan
Nirypan 2.5 mg 2x na dan
Folan 1 pre Metotrexata.....
tako sada stvari stoje a kako ce dalje. . . . znace se !
Sve vas ljubim pa se kuckamo.
Bite ce bolje draga Viktoria samo treba cvrsto vjerovati u to da ce doci bolje.


pusa i pandin zagrljaj za obje
Ziza Kovacevic is offline  
Old 16.11.2011., 23:48   #2587
e drage moje djevojcice mirnu i laku noc vam zelim svima i ljubim vas sve.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 17.11.2011., 09:55   #2588
Dobro jutro, mili moji. drago drustvance

Dan vec odmakao, a ja, dok sam iscitala, pa sacekala sestricu da primim injekciju, pa malko doruckovala i -eto, zakasnila.

Vidim da smo se , mnogi od nas, vakcinisali, a da vidite kako su nas cudno gledali pre 2 godine kad smo rekli da smo se svi vakcinisali, vec sledece, niko nas nije ubedjivao da to ne radimo. Valjda svako treba o svom nacinu lecenja da sam odluci. Kad mi stignu mailovi "prosledi dalje" a teme su razne teorije zavere-od vakcinacije do "onih koji zaista vladaju svetom", ne mogu da vam opisem koliko me to cudi. Evo, juce je vio dan tolerancije, ali, tesko da cemo se pretvoriti u bolje i tolerantnije ljude, ako ne prihvatimo da razlicito, ne znaci u isto vreme i lose.

Uh, ja se raspricala, draga Julijice, drago mi je da je makar malo bolje, a bice, nadam se i jos bolje.
Nema na cemu za Zizin recpet, a mislim da moze i da se preve razne kombinacije. Ljubi svog milog Simona, dugonju naseg, pisi kako je bilo kod endokrinologa (ako je isao).
Ono mastanje o wellnesu, nije lose, nije lose...ako bi iamla kome da poveris svoje Sunce i da pri tom budes u materijalnoj mogucnosti, mislim da sam postoje te ponude, tipa-wellnes vikend,pretpostavljam da je cena malo

Draga Ljines, vidim da dosta pohujes, ali te vadi ovo sto zdravo spremas-leso povrce i uvek salata, a vidim i dosta ribe i drugih morskih zivuljaka

Rekla bih da je Gogin predlog dobar, napravicu i ja grah, to mi je najbrze, a ako "prezivi" do sutra,ura, ura, mada...cisto sumnjam.Draga Goga, divno sto ne moras nista od ovih "jacih" za lupus lekova da koristis, a vec si nas i sama uverila i uvek nas smiris i dajes nade da je i duga, duga remisija moguca. Imam utisak, mada to nisi pisala, da si ti mozda u svojoj borbi i u najburnijim danima lupusa, donela i neke psihicki vazne odluke, promene...tek, tako smirenoj, vise ti se to cudo mnije lepilo, hvala milom Bogu. A i naucila si kako da se cuvas, to mnogo znaci.

Draga Viktoria, napokon si dobila jednu terapiju koja ide u kontinuitetu, a moguce i da ce se doze smanjvati. I ja sam svojevremeno dobijala Mtx, 6 x 2, 5mg, uz obavezni Folan (folna kiselina, rekla bih), takodje uzimam Alfa D3, svaki dan 2 tbl. (protiv osteoporoze), a pijem pronison od koritikosteroida, sad cu malo izguglati ovaj tvoj lek. Uverena sam da ces sad polako, ali sigurno, uci u finu fazu smirenja bolesti.Jos i da ti sama doprineses, bice sve OK. Molim te, kad ides ponovo na ovu stranu, pokusaj da mi napises na pp, probaj da li mi je stiglo, jer poslednji put nije. Mozda je nekom sa slicnim nikom .

Mila moja Generacijo, tvoje postove mi je uvek gust citati, ma o cemu pisala. Sve zamisljam, i tvoje Lane, i angazman u skoli, pa vas sve u kuci, pa kako se setate po zubatom suncu... Ovaj ekcem, uz dobru terapiju, ima da prodje, videces!
Zelim ti danas uspesan dan kod "koznjaka", hvala ti na lepim mislima, i naravno kako nas uvek lepo ususkavas i uspavljujes,verovatno si pre toga uspavala svoje Lane, mila nasa Ziza.

Sad jos da nam se jave sve nase djevojcice i nasi momci, a znamo da ih ima, osecamo da su tu sa nama, ali, da li nemaju hrabrosti ili misle da je blam...

Otvoren dan, tu-tu-tu-tuuuuu!

P.S.Kako nam je prosla Angel na intervenciji?
Da li je jos neko nesto vadio, davao, radio?
Javljate se, pls
iva64 is offline  
Old 17.11.2011., 10:28   #2589
Za sve one koje muci Ray. sindrom, evo sta sam nasla, a ima tog leka registrovanog po mnogim ex Yu republikama, ovo je genericki naziv, mozete ga naci ako izgooglate

Nifedipin je antagonist kalcijuma sa selektivnim vazodilatatornim dejstvom na arteriole i arterije. Vazodilatacija je posledica blokade L-tipa kalcijumskih kanala i smanjenog influksa jona kalcijuma u vaskularne glatke mišiće. Antihipertenzivno dejstvo je posledica smanjivanja perifernog vaskularnog otpora, a antianginozno dejstvo je rezultat smanjenja potrošnje kiseonika u miokardu zbog smanjivanja "afterload-a". Iz film-tableta, nifedipin se resorbuje brzo i dejstvo nastupa za 1-2 sata, ali traje kratko. Iz retard film-tableta i retard-kapsula nifedipin se oslobađa postepeno u toku 12 sati, a koncentracija u plazmi je najviša tek posle 6 sati. Biološka raspoloživost nifedipina je smanjena metabolizmom pri prvom prolasku kroz jetru. Poluvreme eliminacije iz plazme je oko 4 sata, ali se produžava kod primene retard-oblika.

Indikacije: blaga i umerena hipertenzija, stabilna angina pektoris, vazospastička angina pektoris, hipertenzivne krize, Raynaud-ov fenomen
Nifedipin se dozira individualno i usklađuje sa postignutim efektom i eventualnom pojavom neželjenih dejstava. Lek treba uzimati posle obroka, jer se bolje podnosi.

Neželjena dejstva: crvenilo lica, glavobolja, malaksalost, palpitacije, tahikardija, periferni edemi, peckanje u očima, prolazna hipotenzija su posledica vazodilatacije. Alergijske reakcije: groznica, pruritus, dermatitis – su vrlo retke. Vrlo retki su poremećaji nekih laboratorijskih nalaza: trombocitopenija, leukopenija, anemija, porast transaminaza. CPK i LDH, kao i prolazno povišenje ureje i kreatinina. Neželjena dejstva koja su posledica vazodilatacije se mogu ublažiti ako se doza smanji ili kad se nifedipin kombinuje sa beta blokatorom.

Pusica, pandica
iva64 is offline  
Old 17.11.2011., 11:44   #2590
Dobar vam ovaj divni dan cure moje evo vratila se ja iz grozne bolnice al rješila sam se samo 4 polipa a ostalo ih nekoliko nezgodno položenih pa ću to morati nekad poslije nove godine pravom operacijom najvjerovatnije u Zagrebu baš sam bila razočarana i tužna u prvi tren al šta ću jeste gnjavaža al što se mora mora se još je dr rekao mužu da sam neumorna ni anestezija kaže ju nije mogla uspavati pa se stalno ritala pitao ga kako izdržiš s njom upoznala sam dvije mlade simpatične cure jedna ima 19 god i lupus a druga 23 i Raymondow s. s naznakama lupusa puno pusa od ipak pomalo razočarane mene miša mu tko će opet u bolnicu po ovoj ledenoj zimi a još u Zagreb
angel777 is offline  
Old 17.11.2011., 12:59   #2591
Helou..narode..
Angel drž se.. to je nama u krvi..zajedno s lupusom..mislim to ritanje...mi smo antiprotivni dr..
a zima u Zg je blaža nego kad kod nas okrene bura..
isprobala..bila jedanput davnoooooo i izašla iz bolnice, a ono -20...velim ja prijateljici, ajmo odma doma, jer ja ću ti se slediti..u kip pretvoriti...
a kad smo izašle vani..ona se trese, cvokoće..a meni banja...ne puše, ne dere..svugdi grijanje radi..od auta, tramvaja, dućana..divota..
veli ona..ti si luda...
Iva..moram uvaliti pohano..jer onda mogu uvaliti lešo povrće..pa tako kompenziramo..a i malo samo pofrigam za sebe..
počela sam uvaljivat i lešo meso u juhu..onako komadić za sebe...
a moji ne vole baš ribu..(osim lignji, hobotnica , škampi..a to ionako nije riba..)..
koji put se baš zaželim..dok sam bila mlađa nisam volila npr. brudet...a sad ga napravim samo za sebe, za dva dana..pa kad poželim... u frižider..

Evo za moje bezglutence..jedan brzi..
Umuti tijesto od: 3 jaja, 1 šalicu jogurta, 1 šalicu ulja, 1 šalicu mlika, 2 šalice brašna, 1 prašak za pecivo, 1 vanilija(ja ne stavim)..
U manju padelu izliti pola i zapeći..
Nadjev: 1/2 kg sira,3 jaja, 3-4 žlice šećera, malo limunove korice, 1 vrhnje 12%
pa priko toga ide ona druga polovica tijesta..
peći dok porumeni...
e sad..
nadjev ide po želji.može i jabuke..
ovo je jedan od prvih recepata koje je moja ćer naučila..i sad od ove smjese pravi mafine..sa raznim dodacima..čokoladom, marmeladom, brusnicama, bajamima..bez šećera može i slano..npr..malo šunke i sira, malo...ma svega..po želji..

i naglasak..zapravo je to običan recept..koji dobro izađe od bezgutenskog brašna..
molim bez špotanja..tražio je recept..netko iz mase..
a mene teško bilo nagovoriti..
Ljines is offline  
Old 17.11.2011., 18:32   #2592
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Dobro jutro, mili moji. drago drustvance

Dan vec odmakao, a ja, dok sam iscitala, pa sacekala sestricu da primim injekciju, pa malko doruckovala i -eto, zakasnila.

Vidim da smo se , mnogi od nas, vakcinisali, a da vidite kako su nas cudno gledali pre 2 godine kad smo rekli da smo se svi vakcinisali, vec sledece, niko nas nije ubedjivao da to ne radimo. Valjda svako treba o svom nacinu lecenja da sam odluci. Kad mi stignu mailovi "prosledi dalje" a teme su razne teorije zavere-od vakcinacije do "onih koji zaista vladaju svetom", ne mogu da vam opisem koliko me to cudi. Evo, juce je vio dan tolerancije, ali, tesko da cemo se pretvoriti u bolje i tolerantnije ljude, ako ne prihvatimo da razlicito, ne znaci u isto vreme i lose.

Uh, ja se raspricala, draga Julijice, drago mi je da je makar malo bolje, a bice, nadam se i jos bolje.
Nema na cemu za Zizin recpet, a mislim da moze i da se preve razne kombinacije. Ljubi svog milog Simona, dugonju naseg, pisi kako je bilo kod endokrinologa (ako je isao).
Ono mastanje o wellnesu, nije lose, nije lose...ako bi iamla kome da poveris svoje Sunce i da pri tom budes u materijalnoj mogucnosti, mislim da sam postoje te ponude, tipa-wellnes vikend,pretpostavljam da je cena malo

Draga Ljines, vidim da dosta pohujes, ali te vadi ovo sto zdravo spremas-leso povrce i uvek salata, a vidim i dosta ribe i drugih morskih zivuljaka

Rekla bih da je Gogin predlog dobar, napravicu i ja grah, to mi je najbrze, a ako "prezivi" do sutra,ura, ura, mada...cisto sumnjam.Draga Goga, divno sto ne moras nista od ovih "jacih" za lupus lekova da koristis, a vec si nas i sama uverila i uvek nas smiris i dajes nade da je i duga, duga remisija moguca. Imam utisak, mada to nisi pisala, da si ti mozda u svojoj borbi i u najburnijim danima lupusa, donela i neke psihicki vazne odluke, promene...tek, tako smirenoj, vise ti se to cudo mnije lepilo, hvala milom Bogu. A i naucila si kako da se cuvas, to mnogo znaci.

Draga Viktoria, napokon si dobila jednu terapiju koja ide u kontinuitetu, a moguce i da ce se doze smanjvati. I ja sam svojevremeno dobijala Mtx, 6 x 2, 5mg, uz obavezni Folan (folna kiselina, rekla bih), takodje uzimam Alfa D3, svaki dan 2 tbl. (protiv osteoporoze), a pijem pronison od koritikosteroida, sad cu malo izguglati ovaj tvoj lek. Uverena sam da ces sad polako, ali sigurno, uci u finu fazu smirenja bolesti.Jos i da ti sama doprineses, bice sve OK. Molim te, kad ides ponovo na ovu stranu, pokusaj da mi napises na pp, probaj da li mi je stiglo, jer poslednji put nije. Mozda je nekom sa slicnim nikom .

Mila moja Generacijo, tvoje postove mi je uvek gust citati, ma o cemu pisala. Sve zamisljam, i tvoje Lane, i angazman u skoli, pa vas sve u kuci, pa kako se setate po zubatom suncu... Ovaj ekcem, uz dobru terapiju, ima da prodje, videces!
Zelim ti danas uspesan dan kod "koznjaka", hvala ti na lepim mislima, i naravno kako nas uvek lepo ususkavas i uspavljujes,verovatno si pre toga uspavala svoje Lane, mila nasa Ziza.

Sad jos da nam se jave sve nase djevojcice i nasi momci, a znamo da ih ima, osecamo da su tu sa nama, ali, da li nemaju hrabrosti ili misle da je blam...

Otvoren dan, tu-tu-tu-tuuuuu!

P.S.Kako nam je prosla Angel na intervenciji?
Da li je jos neko nesto vadio, davao, radio?
Javljate se, pls

Dobro vam vece cure !
Draga Iva, jasno mi je za terapiju i svesna sam da je moram uzeti pa kako bude . (Trenutno nema Metotrexata ali kazu da ce biti). Nastojim da se sto manje ne nerviram, pazim se od hladnoce, prosetam, nekad vise , nekad manje..... zivot ide dalje !
Draga Iva,
Ja lepo sidjem ispred zgrade i ide mi linijski taxi do N.Bgd. odatle hvatam 94 i na VMA sam a tako se vracam . Jos sada se brzo smrkne pa nemogu tako duze setati. Ranije sam isla svojim autom pa sam ga prodala tako da se sada taxiram.... tako mora.

Ja verujem da ti nije bilo lako kada si uzimala Metotrexat i ostalo (Folan, Pronizon) ali valjda ce dati dragi Bog da izguramo......
Razgovarala sam sa jednom mladom profesoricom muzike koja takodje ima RA ( srce da pukne) i sa njom u sobi je lezalo dete od 2 godine sa dijagnozom RA da odlepis u momentu.

Draga Angel,
zelim ti brz i lep oporavak !

Ziza draga,
ti kazes da ti je stalno vruce - isto tako za pluditi. Svi se nesto utopljavaju a meni vruce, pa krene znoj a crvenilo u licu - haos ( kao da svaki put idem kuci sa treninga ).
Pre dve veceri ja ranac, jaknu, rukavice i livada... vracam se kuci i sretnem svog prof.fizic. Kaze on "A vidim da ne odustajes, opet treniras, lepo, lepo " e kada se nisam ubila cekicem za meso ( koji sam uz put kupila)..... hodam lagano, i verujte mi da se tako psihic.odmaram....

Da ne duzim, sve vas lepo pozdravljam i zelim lepo i ugodno vece !
idakrizanRU is offline  
Old 17.11.2011., 20:56   #2593
Viktoria ja pobrkala mislila sam imaš lupus lijepo si sve objasnila.
Angel izdržat ćeš ti sve hrabra si.
Iva moja što da kažem bilo mi je teško išla sam i psihologu,a to mi je trebalo i zbog mirovine,al mi nije pomoglo jer netko tko je zdrav nemože ti ništa pomoći dovoljno mi je bilo da se pogledam i ja sam sama sebe ubjeđivala da će biti bolje odbacila sam i lijekove za smirenje jer bi postala ovisna.I to bolje je došlo nakon puno muka,plakanja po noći i kad je bivalo sve bolje i bolje ja sam dobila snagu i psihički potpuno se oporavila tek onda kad mi je lupus ušao u remisiju,a prije toga ne jer teško je kad te zagledaju kad imaš rane najrađe bi pobjegla od svih.Sada je dobro nema skrivanja, plakanja i potpuno sam mirna i znači ima nade.
Sad slijedi čitanje knjiga od Simmela "Sanjaj nemoguć san" baš me zanima nemoguć san.
Svima panda i vi lijepo sanjajte.
goga52 is offline  
Old 17.11.2011., 23:21   #2594
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Dobro jutro, mili moji. drago drustvance

Dan vec odmakao, a ja, dok sam iscitala, pa sacekala sestricu da primim injekciju, pa malko doruckovala i -eto, zakasnila.

Vidim da smo se , mnogi od nas, vakcinisali, a da vidite kako su nas cudno gledali pre 2 godine kad smo rekli da smo se svi vakcinisali, vec sledece, niko nas nije ubedjivao da to ne radimo. Valjda svako treba o svom nacinu lecenja da sam odluci. Kad mi stignu mailovi "prosledi dalje" a teme su razne teorije zavere-od vakcinacije do "onih koji zaista vladaju svetom", ne mogu da vam opisem koliko me to cudi. Evo, juce je vio dan tolerancije, ali, tesko da cemo se pretvoriti u bolje i tolerantnije ljude, ako ne prihvatimo da razlicito, ne znaci u isto vreme i lose.

Uh, ja se raspricala, draga Julijice, drago mi je da je makar malo bolje, a bice, nadam se i jos bolje.
Nema na cemu za Zizin recpet, a mislim da moze i da se preve razne kombinacije. Ljubi svog milog Simona, dugonju naseg, pisi kako je bilo kod endokrinologa (ako je isao).
Ono mastanje o wellnesu, nije lose, nije lose...ako bi iamla kome da poveris svoje Sunce i da pri tom budes u materijalnoj mogucnosti, mislim da sam postoje te ponude, tipa-wellnes vikend,pretpostavljam da je cena malo

Draga Ljines, vidim da dosta pohujes, ali te vadi ovo sto zdravo spremas-leso povrce i uvek salata, a vidim i dosta ribe i drugih morskih zivuljaka

Rekla bih da je Gogin predlog dobar, napravicu i ja grah, to mi je najbrze, a ako "prezivi" do sutra,ura, ura, mada...cisto sumnjam.Draga Goga, divno sto ne moras nista od ovih "jacih" za lupus lekova da koristis, a vec si nas i sama uverila i uvek nas smiris i dajes nade da je i duga, duga remisija moguca. Imam utisak, mada to nisi pisala, da si ti mozda u svojoj borbi i u najburnijim danima lupusa, donela i neke psihicki vazne odluke, promene...tek, tako smirenoj, vise ti se to cudo mnije lepilo, hvala milom Bogu. A i naucila si kako da se cuvas, to mnogo znaci.

Draga Viktoria, napokon si dobila jednu terapiju koja ide u kontinuitetu, a moguce i da ce se doze smanjvati. I ja sam svojevremeno dobijala Mtx, 6 x 2, 5mg, uz obavezni Folan (folna kiselina, rekla bih), takodje uzimam Alfa D3, svaki dan 2 tbl. (protiv osteoporoze), a pijem pronison od koritikosteroida, sad cu malo izguglati ovaj tvoj lek. Uverena sam da ces sad polako, ali sigurno, uci u finu fazu smirenja bolesti.Jos i da ti sama doprineses, bice sve OK. Molim te, kad ides ponovo na ovu stranu, pokusaj da mi napises na pp, probaj da li mi je stiglo, jer poslednji put nije. Mozda je nekom sa slicnim nikom .

Mila moja Generacijo, tvoje postove mi je uvek gust citati, ma o cemu pisala. Sve zamisljam, i tvoje Lane, i angazman u skoli, pa vas sve u kuci, pa kako se setate po zubatom suncu... Ovaj ekcem, uz dobru terapiju, ima da prodje, videces!
Zelim ti danas uspesan dan kod "koznjaka", hvala ti na lepim mislima, i naravno kako nas uvek lepo ususkavas i uspavljujes,verovatno si pre toga uspavala svoje Lane, mila nasa Ziza.

Sad jos da nam se jave sve nase djevojcice i nasi momci, a znamo da ih ima, osecamo da su tu sa nama, ali, da li nemaju hrabrosti ili misle da je blam...

Otvoren dan, tu-tu-tu-tuuuuu!

P.S.Kako nam je prosla Angel na intervenciji?
Da li je jos neko nesto vadio, davao, radio?
Javljate se, pls
Draga moja Generacijo milina je citati kako ti nadjes za sve nas lijepu rijec i puna si milosti prema svima nama neka te dragi Bog za to nagradi zdravljem i srecom.
Pa Lane da ga prije ne uputim na spavanje ne bi majcici dao mira da pisem od njegovog ljubakanja i ako mi ponekad i to malo ide na zivce jer sam ja nekada takva da mi nista ne pase ali mi nedostaju kad je u skoli.
I ja se prisjecam naseg susreta i posto sam bila u tvom domu i hvala vam za gostoprimstvo onda zamisljam dok citam tvoje postove gdje si mi se scucurila a i gdje sjedis dok pises i te tvoje rucice dok kuckaju nama mile rijeci.

Jutros sam i ja bila ranoranioc i vec u 7 bila na laganim nonicama kako ti slatko kazes jer meni je cijela procedura dok se pokrenem pa popijem kaficu a Lane je isto bio u cudu otkud to da sam i ja budna. Opet mi se desilo da sam umjesto sutra otisla danas jer sam pogrijesila vrijeme ali primio me. Hvala Bogu da je bilo za sutra jer sam tako mogla zakasniti da je pregled bio zakazan za dan ranije. Ekzem se vec malo povukao i nije se dobro vidio jer inace u jutarnjim satima ne bude puno ali doktor mi je posto sam isprobala sve kreme i nije pomoglo puno odredio tri zracenja ali da se ne prepadnete to nisu ona jaka zracenja vec ih ovdje propisu kad nista od krema ne pomogne.
sledece vrijeme imam za 25.11 i nadam se da cu se sjetiti da nece biti kao danas.
Ne svrbi me puno sada pa nadam se da ce ovo biti ucinkovito.

Onda iza toga malo po gradu lunjala i kupila neke sitnice koje mene obraduju a poslije posjeta mojoj seki i tako i ovaj prodje dan uzburkan ko more.

Ovaj me eksperiment malo umorio opet nesto iz nadrealista ali proslo je hvala dragom Bogu pa sutra cu malo odmoriti.

ljubim te mila Generacijo i hvala ti sto se sjetis mog Laneta i joji te do eba i adne zezde Lane.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 17.11.2011., 23:30   #2595
Quote:
angel777 kaže: Pogledaj post
Dobar vam ovaj divni dan cure moje evo vratila se ja iz grozne bolnice al rješila sam se samo 4 polipa a ostalo ih nekoliko nezgodno položenih pa ću to morati nekad poslije nove godine pravom operacijom najvjerovatnije u Zagrebu baš sam bila razočarana i tužna u prvi tren al šta ću jeste gnjavaža al što se mora mora se još je dr rekao mužu da sam neumorna ni anestezija kaže ju nije mogla uspavati pa se stalno ritala pitao ga kako izdržiš s njom upoznala sam dvije mlade simpatične cure jedna ima 19 god i lupus a druga 23 i Raymondow s. s naznakama lupusa puno pusa od ipak pomalo razočarane mene miša mu tko će opet u bolnicu po ovoj ledenoj zimi a još u Zagreb
Draga moja bas mi je zao sto se nisi mogla svih polipa rijesiti ali upravo tako sto se mora mora i dat ce dragi Bog da ti i te otklone kako treba i da sve prodje OK.
Eh te anastezije tako isto i meni djeluju ne mogu me totalno uspavati. sjecam se jednom kad sam imala jednu od mojih 7 operacija na koljenima probudila sam se u pola operacije ali se nisam mogla ritati jer su oni meni dali i blokadu u nogu kao da su znali da se moraju osigurati ali grozno je bilo slusati to cekicanje i sastavljanje sarafa i njihovu pricu kako neocekivano puno krvarim i onda kad sam otvorila oci da im dam do znanja da cujem dali su mi jos anastezija i odveli me u sedmo nebo.
Eto stekla si nova poznanstva a mozda i razmijenila iskustva pa i to znaci nesto si mozda novo ti njima rekla sto nisu znale a mozda i ti nesto cula novo.
Eh da moze biti da se ne upoznajemo tamo ali i to se mora a dragi Bog ce nama svima pomoci da udjemo i ostanemo u remisiji.

Nemoj sad razmisljati o toj operaciji jer moras imati i snage i zivaca za taj sledeci zahvat a dragi Bog ce pomoci.

ljubim te i grlim pandinim hrabrice moja
Ziza Kovacevic is offline  
Old 17.11.2011., 23:38   #2596
Quote:
ljiLjana21 kaže: Pogledaj post
Helou..narode..
Angel drž se.. to je nama u krvi..zajedno s lupusom..mislim to ritanje...mi smo antiprotivni dr..
a zima u Zg je blaža nego kad kod nas okrene bura..
isprobala..bila jedanput davnoooooo i izašla iz bolnice, a ono -20...velim ja prijateljici, ajmo odma doma, jer ja ću ti se slediti..u kip pretvoriti...
a kad smo izašle vani..ona se trese, cvokoće..a meni banja...ne puše, ne dere..svugdi grijanje radi..od auta, tramvaja, dućana..divota..
veli ona..ti si luda...
Iva..moram uvaliti pohano..jer onda mogu uvaliti lešo povrće..pa tako kompenziramo..a i malo samo pofrigam za sebe..
počela sam uvaljivat i lešo meso u juhu..onako komadić za sebe...
a moji ne vole baš ribu..(osim lignji, hobotnica , škampi..a to ionako nije riba..)..
koji put se baš zaželim..dok sam bila mlađa nisam volila npr. brudet...a sad ga napravim samo za sebe, za dva dana..pa kad poželim... u frižider..

Evo za moje bezglutence..jedan brzi..
Umuti tijesto od: 3 jaja, 1 šalicu jogurta, 1 šalicu ulja, 1 šalicu mlika, 2 šalice brašna, 1 prašak za pecivo, 1 vanilija(ja ne stavim)..
U manju padelu izliti pola i zapeći..
Nadjev: 1/2 kg sira,3 jaja, 3-4 žlice šećera, malo limunove korice, 1 vrhnje 12%
pa priko toga ide ona druga polovica tijesta..
peći dok porumeni...
e sad..
nadjev ide po želji.može i jabuke..
ovo je jedan od prvih recepata koje je moja ćer naučila..i sad od ove smjese pravi mafine..sa raznim dodacima..čokoladom, marmeladom, brusnicama, bajamima..bez šećera može i slano..npr..malo šunke i sira, malo...ma svega..po želji..

i naglasak..zapravo je to običan recept..koji dobro izađe od bezgutenskog brašna..
molim bez špotanja..tražio je recept..netko iz mase..
a mene teško bilo nagovoriti..
ova iz mase nece spotati nista sve jasno i odma sutra cu lane obradovati sa mafinama. uh teta Ljiljana dobit ces sto pusa za ovo a tek kad on pocne sa onim svojim mmmmm. tako kaze kad mu se nesto svidja i onda cijeli dan valja ponavljati da cu ponovo praviti eto takav je moj sin dosadno majkino cedo.

Hvala ti na receptu odlican je a i mama ce omastiti brke uz njega.

Uh i ja volim lignje i iskoristim da ih jedem maksimalno kad sam na moru jer ovdje to ne mogu samo za sebe pripremati neda mi se, a one traze i puno posla.

Dobro si ti ovo sve skontala pa za svaciji ukus se nadje po nesto.

kod nas danas bila lazanja sa kombinacijom piletine i fasiranog mesa ali kore su isto bez glutena. bas sam se nabubala kako moje Lane kaze kad se najede.

pusa i za tebe i za tvoju ceru.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 17.11.2011., 23:55   #2597
Quote:
idakrizanRU kaže: Pogledaj post
Dobro vam vece cure !
Draga Iva, jasno mi je za terapiju i svesna sam da je moram uzeti pa kako bude . (Trenutno nema Metotrexata ali kazu da ce biti). Nastojim da se sto manje ne nerviram, pazim se od hladnoce, prosetam, nekad vise , nekad manje..... zivot ide dalje !
Draga Iva,
Ja lepo sidjem ispred zgrade i ide mi linijski taxi do N.Bgd. odatle hvatam 94 i na VMA sam a tako se vracam . Jos sada se brzo smrkne pa nemogu tako duze setati. Ranije sam isla svojim autom pa sam ga prodala tako da se sada taxiram.... tako mora.

Ja verujem da ti nije bilo lako kada si uzimala Metotrexat i ostalo (Folan, Pronizon) ali valjda ce dati dragi Bog da izguramo......
Razgovarala sam sa jednom mladom profesoricom muzike koja takodje ima RA ( srce da pukne) i sa njom u sobi je lezalo dete od 2 godine sa dijagnozom RA da odlepis u momentu.

Draga Angel,
zelim ti brz i lep oporavak !

Ziza draga,
ti kazes da ti je stalno vruce - isto tako za pluditi. Svi se nesto utopljavaju a meni vruce, pa krene znoj a crvenilo u licu - haos ( kao da svaki put idem kuci sa treninga ).
Pre dve veceri ja ranac, jaknu, rukavice i livada... vracam se kuci i sretnem svog prof.fizic. Kaze on "A vidim da ne odustajes, opet treniras, lepo, lepo " e kada se nisam ubila cekicem za meso ( koji sam uz put kupila)..... hodam lagano, i verujte mi da se tako psihic.odmaram....

Da ne duzim, sve vas lepo pozdravljam i zelim lepo i ugodno vece !
Samo trebamo moliti Boga da nam terapija i pomogne a nista i nemamo od nerviranja i zala za zdravljem i moramo paziti da ne unistimo i onaj ostatak od zdravlja. znam da nije lako jer je i meni bilo tesko u pocetku ali izdrzala si ti mnogo gorih stvari mila moja pa dat ce dragi Bog da i tu terapiju organizam prihvati i da udjes u remisiju kao i vecina nas.

Mene moja Viktoria ovaj znoj toliko smara da to vise nije normalno, ma ja se i ne crvenim toliko a najgore mi je kad mi se pocne jeziti glava a znoj po celu, pa iz koze hocu da izadjem ali proci ce i ovo. ja se sve tjesim da je to od klimaksa jer cula sam da on zna jako dugo muciti i bez obzira sto je meni prije 4 godine potpuno prestala menst.
nekada me bude stid kad me vidi neko vec su u kaputu ostali a ja u jakni a vecinu vremena i nju nosim preko ruke. sreca pa imam ovu permanentnu sminku inace se ne bi mogla ni sminkati jer bi ovaj znoj sve razmazao.

pusa

Quote:
goga52 kaže: Pogledaj post
Viktoria ja pobrkala mislila sam imaš lupus lijepo si sve objasnila.
Angel izdržat ćeš ti sve hrabra si.
Iva moja što da kažem bilo mi je teško išla sam i psihologu,a to mi je trebalo i zbog mirovine,al mi nije pomoglo jer netko tko je zdrav nemože ti ništa pomoći dovoljno mi je bilo da se pogledam i ja sam sama sebe ubjeđivala da će biti bolje odbacila sam i lijekove za smirenje jer bi postala ovisna.I to bolje je došlo nakon puno muka,plakanja po noći i kad je bivalo sve bolje i bolje ja sam dobila snagu i psihički potpuno se oporavila tek onda kad mi je lupus ušao u remisiju,a prije toga ne jer teško je kad te zagledaju kad imaš rane najrađe bi pobjegla od svih.Sada je dobro nema skrivanja, plakanja i potpuno sam mirna i znači ima nade.
Sad slijedi čitanje knjiga od Simmela "Sanjaj nemoguć san" baš me zanima nemoguć san.
Svima panda i vi lijepo sanjajte.
uh draga kad ovo citam kao da vratim svoj film od prije 20 godina kad sam bila u mnogo losoj fazi ali trud i strpljenje se uvijek na kraju isplati.
I mojoj mami je doktor rekao da ide kuci i priprema se za najgore ali Bogu hvala, uz duzno postovanje prema doktorima, nije ni njihova uvijek zadnja samo dragi Bog je svemoguc a i nas optimizam je pomogao da se danas ovako druzimo i razmjenjujemo iskustva, spomenulo se a ne povratilo se nama nikada a ne desilo se ni drugima da se uce na nasim iskustvima.
Nekoliko groznih faza sam imala ali izdrzo je Mujo hi.hi.

pusa i pandin zagrljaj i zelim ti da vjecno ostanes u remisiji a i ostali koji je zeljno cekaju da sto prije udju i zauvijek ostanu u njoj.



eto moje drago drustvo doslo vrijeme da kako sam vas i navikla zavrsim ja dan i izljubim vas za pocinak i pozelim nam svima mirnu i laku noccu dok nam nasa Iva ne zasvira budjenje i ne pozove nas na lagane nonane a na kraju esejcica kaze "dan je otvoren"
Ziza Kovacevic is offline  
Old 18.11.2011., 07:49   #2598
Dobro vam jutro dragi moji Iva će se sigurno javiti kasnije,Ziza nam je poželjela mirnu i laku noć ona koja ima snage i volje pored svojih problema da nam piše.Jutro je maglovito al što se može vrijeme se mijenja kao i mi.
Danas idem do unučića pa mi brže i proleti dan,a navečer s prijateljicom imam izlazak malo se ispričamo i ona ima lupus upoznale se davno u bolnici i sve ove godine traje prijateljstvo.
Pandica svima.
goga52 is offline  
Old 18.11.2011., 09:59   #2599
Dobro jutro, mili moji,

Lepo nas je Goga razbudila, pa jos slatke obavezice, ma milina.
Jutros opet cekala sestricu iz DZ, pa citala vase postove, koji mi uz jutarnju kaficu, mnogo znace. Onda sam ja sa vama, kao da pricam, pa sve zamisljam, da smo svi u istom salonu, ali ne znam ko bi pre dosao do reci .

Draga Angel nek se ova etapa u zivotu zavrsila dobro, hvala Bogu, pa polako, proci ce i ona u ZG dobro, ne brigaj unapred.
E, moja Ljineska,
kad si se ti nama vratila veselju i ruckovima, receptima (hvala na receptu), ti si nama,nadam se, bolje. Napisi nam kako te sad tretiraju dr-i, sta uzimas od terapije, koliko ces nadalje ici na hemodijalizu, da li pijes i neki antibiotik itd...kako sa onim dole..khm, khm, da li imas i dalje probleme sa odlivima? Mislila sam da , ako si vec bila na tom odjelu (pogresno ) da su te barem tu lepo sredili, da sad budes ko djevojcica.

Draga Ida, bas super sto imas takvu vezu do VMA, a sto se tice metotrexata, moja ga mama pije i tesko ga je nabaviti, ali ako pronadjem ovde negde, zovem te .

Joj, Generacijo, puna si price, sve vidim, kao film, i kad klopate lazanju i kako se tvoje Lane smeje i ljubi svoju majkicu i kako se setas , pa kad opisujes rane godine i prognoze "mudrih", ma kad se samo setim, sto kazes, ne ponovilo se, kako su mi iz saka i tabana sa koze, koja je pucala, krv isla, a dr-i samo mudro klimali glavom i davali neke kreme-a od dijagnoze-svasta i nista, a niko da se seti da makar priupita jos neka pitanja , pa da mozda posumnja na lupus.
Sto kaze Goga, koliko sam tada, kad sam zelela, kao mlada da lepo izgledam, provela u kamufliranju, nocnim plakanjima i boovima, a pred drugima-nasmejana i kao-i leti nosim cipele jer ne volim sandale i takve sve neke gluposti...da vas sad ne zamaram sa svojim isprikama, zasto duze suknje, pantalone itd...a sve od stida da me ne vide i da im se ne zgadim.

Ali, da ne mracim, evo, jeste hladno, ali i suncano, nase preznojavalje nije od tog zubatog sunca, vec od onog, mila moja Generacijo, sto si i sama napisala, ali i to ce proci...
Petak, lep dan, hajde da ga nacinimo svojim mislima i postupcima jos lepisim i da pozovemo nase djevojcice ( da ne bude sad prozivka kao u skoli) i momcice da nam se makar malo jave
iva64 is offline  
Old 18.11.2011., 10:10   #2600
Dobro jutro drage moje

Draga Iva, puno ti hvala što misliš na sve nas i što si iščačkala ovaj lijek koji se koristi za Rey.sy. Provjerit ću ima li ga kod nas.
Draga Ljines, recept zvuči odlično, danas ću napraviti mafine, sin to voli.
E, Zizo moja, kad čitam kako je kod vas....ma to je potpuno drugi svijet! U Osijeku nema Centra za autizam, inkluzija i asistenti u povojima, postoji samo škola za djecu s pp, razredi njih 3-10 i samo jedna osoba s njima (koji su već veliki, a ti znaš na što mislim) bez ikakvog asistenta. S 21 godinom gube pravo na školovanje i sjede doma. Ma užas! Zato ja imam neku viziju u budućnosti pokušati preseliti u Rijeku. Oni imaju prekrasan Centar u divnom prostoru, asistente, terapije najrazličitijih vrsta. A Rijeka mi je super grad, i vežu me predivne uspomene jer imam tamo puno rodbine.
Angel, drago mi je što je sve prošlo ok, pokušaj ne misliti što te ponovo čeka, uvijek kada razmišljamo o svemu što je ispred nas, samo se trošimo, a uteći svejedno ne možemo...
Viktorija, puno je to lijekova i od srca ti želim da ih dobro podneseš i da ti ublaže tegobe. A ja kukam zbog ovog rezohina i kortića u budućnosti

Svima šaljem
jul5 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.