Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2003., 23:00   #1
Celulit - kako ga se rješiti?

Pozdrav svima!
Zanima me vase misljenje i da li ste culi nekad za nesto slicno kao sto su ovi prirodni recepti protiv celulita (sve je prepisano iz neke stare knjige o ljepoti i zdravlju, tako nesto slicno, ne znam tocno kako se zvala knjiga)...
!. Persin!
U 2 litre vode skuhajte 300 grama persinovog lista i kad se ohladi, tekucinu koristite za masazu dijelova napadnutih celulitom... U ovu tekucinu potopite gazu ili maramicu i temeljito i dugo masirajte odredjena mjesta, a zatim lezite i ostavite vlaznu gazu na kozi cijelu noc!?
2. Hrastova kora...
O ovome drugi puta kada mi se bude dalo pisati..
Stvarno me zanima sto mislite o tome i da li je neko nesto slicno probao?
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 01:02   #2
na starom forumu je bio neki recept za pripremanje obloga od djumbira.To je jedino sto znam od tih prirodnih recepata,a najbolji ti je i najjeftiniji voda.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 03:31   #3
Quote:
Samantha Jones kaže:
a najbolji ti je i najjeftiniji voda.


Procitaj ovo!
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 08:15   #4
Bilo je govora o oblozima od brsljana...navodno da su super.Cini mi se da je Magic rekla da ce probat...Magic jesi li?
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 08:50   #5
Jesam

Inache na receptu zahvaljujem Iggix odnosno njenoj mami i vjerovatno je jako dobar ali nazhalost, kako je i ona sama naglasila, prilichno kompliciran za izvodjenje pa sam preuzela samo brshljanovu vodu koju preporuchuju i kod ovog drugog recepta.

Iako ima i jako jeftinih anticelulitnih krema, ja jako volim biljne pripravke, pa vam pishem recept koji koristim - hvala mirta - takodjer iz starih knjiga.

ULJE
200 g maslinovog ulja se zagrije do vrenja, skloni se s vatre pa se odmah u to doda 20 g osushene i u tarioniku usitnjene kore od hrasta i dobro izmjesha. Smjesa se ohladi na sobnu temperaturu a zatim se doda 20 grama usitnjenih suhih ili svjezih listova brshljana. Smjesa se ostavi na tamnom mjestu pri sobnoj temp. dva tjedna. Nakon dva tjedna se procijedi kroz ispeglanu lanenu krpu ili gazu.

Potrebno je svakodnevno masirati oko 15 minuta tako da se ulje nanese rukom a masira se grubom rukavicom ili cetkom za masazu. Iza masazhe se istushirati toplo/hladnom vodom i onda se noge natope brshljanovom vodom.

BRSHLJANOVA VODA
40 g svjezhih listova brshljana se sitno nasjeckaju stave u staklenku i i preliju litrom vode, pokrije se i ostavi stajati 24 sata, procijedi se, voda se koristi nakon masazhe a lishce baci.


Sve sastojke mozhete kupiti u biljnoj ljekarni, osim svjezheg brshljana kojeg koristim kad ga uberem.

Da bih mogla svakodnevno koristiti ulje, mjesto maslinovog koristim obichno parafinsko ulje za masazhu jer je jako jeftino a bez mirisa.

Da li pomazhe?

Ne znam kako bi bilo bez toga no kozha je krasna a i pomazhe psiholoshki

Popodne natipkam onaj drugi recept s eterichnim uljima...kad se time namazhete odmah ozdravite od svega pa i celulita

Poslat cu iggix pm i zamoliti je da napishe onaj mamin recept sa brshljanom.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 15:25   #6
Thumbs up

Quote:
magic kaže: Pogledaj post
Jesam

Inache na receptu zahvaljujem Iggix odnosno njenoj mami i vjerovatno je jako dobar ali nazhalost, kako je i ona sama naglasila, prilichno kompliciran za izvodjenje pa sam preuzela samo brshljanovu vodu koju preporuchuju i kod ovog drugog recepta.

Iako ima i jako jeftinih anticelulitnih krema, ja jako volim biljne pripravke, pa vam pishem recept koji koristim - hvala mirta - takodjer iz starih knjiga.

ULJE
200 g maslinovog ulja se zagrije do vrenja, skloni se s vatre pa se odmah u to doda 20 g osushene i u tarioniku usitnjene kore od hrasta i dobro izmjesha. Smjesa se ohladi na sobnu temperaturu a zatim se doda 20 grama usitnjenih suhih ili svjezih listova brshljana. Smjesa se ostavi na tamnom mjestu pri sobnoj temp. dva tjedna. Nakon dva tjedna se procijedi kroz ispeglanu lanenu krpu ili gazu.

Potrebno je svakodnevno masirati oko 15 minuta tako da se ulje nanese rukom a masira se grubom rukavicom ili cetkom za masazu. Iza masazhe se istushirati toplo/hladnom vodom i onda se noge natope brshljanovom vodom.

BRSHLJANOVA VODA
40 g svjezhih listova brshljana se sitno nasjeckaju stave u staklenku i i preliju litrom vode, pokrije se i ostavi stajati 24 sata, procijedi se, voda se koristi nakon masazhe a lishce baci.


Sve sastojke mozhete kupiti u biljnoj ljekarni, osim svjezheg brshljana kojeg koristim kad ga uberem.

Da bih mogla svakodnevno koristiti ulje, mjesto maslinovog koristim obichno parafinsko ulje za masazhu jer je jako jeftino a bez mirisa.

Da li pomazhe?

Ne znam kako bi bilo bez toga no kozha je krasna a i pomazhe psiholoshki

Popodne natipkam onaj drugi recept s eterichnim uljima...kad se time namazhete odmah ozdravite od svega pa i celulita

Poslat cu iggix pm i zamoliti je da napishe onaj mamin recept sa brshljanom.


Hej Magic, nadam se da te jos ima, iako je ovo jako stari post..Nisam razumjela dal se ova brsljanova voda kad odstoji popije ili gazom namaka na zahvaceno (celulitom) podrucje? Hvala
shakti28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 10:21   #7
Nisam sve citala, ali ovo s persinom ima neke logike. Naime, persin je jaki diuretik (znaci ako ga popate puno u onom vrtnom obliku, piskit cete cijeli dan ) i vjerojatno radi na principu "izvlacenja" vode izmedju celulitnih jastucica...
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 10:25   #8
Bršljan je definitivno najbolje prirodno sredstvo. Za vanjsku upotrebu. A kaj se peršina tiče, postoji hiljadu i jedan bolji diuretik od njega.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 10:58   #9
Quote:
Dragonfly kaže:
A kaj se peršina tiče, postoji hiljadu i jedan bolji diuretik od njega.
Nisam ni rekla da ne postoji bolji diuretik od persina samo sam teoretizirala o tome kakvo djelovanje moze persin imati na celulit, OK ???
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 13:45   #10
Evo i ovo sa hrastovom korom:
Hrastova kora
Pomijesajte 50 grama sitno samljevene hrastove kore sa 200 grama ugrijanog maslinovog ulja i time izmasirajte dijelove tijela gdje se javio celulit. Poslije masaze istusirajte te predjele naizmjenicno hladnom i toplom vodom, i istrljajte spuzvom. Postupak ponavljajte deset dana uzastopce, a zatim nekoliko puta nedjeljno.
Hvala magic za recept s brsljanovom vodom, ocekujem i onaj s etericnim uljima, samo nadam se da cimet nije u igri jer od njega dobijem alergiju
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 13:52   #11
Mislim da nema cimeta.

Dosta je skup jer dolaze bar 4 eterichna ulja, no traje cijelu godinu jer se stavlja odredjeni broj kapi od svakoga.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 13:59   #12
Joj blondie, daj prosim, oladi malo i ne shvaćaj sve osobno.Ok? Nije to tebe išlo nego peršin.

Ovo s cimetom je jako velika istina; on uistinu nadražuje kožu pri vanjskoj upotrebi i to kod većine ljudi, zato bi se uglavnom trebao izbjegavati ili koristiti u jako malim dozama.
Ako sami berete bršljan, imajte naumu da je plod otrovan. Dakle, samo lišće.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 19:44   #13
Quote:
blondie_30 kaže:
Nisam ni rekla da ne postoji bolji diuretik od persina samo sam teoretizirala o tome kakvo djelovanje moze persin imati na celulit, OK ???
oces reci da postoji bolji diuretik od paresina
 
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 20:36   #14
Quote:
beeli kaže:
oces reci da postoji bolji diuretik od paresina
caj od kukuruzne svile
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 21:54   #15
Quote:
Dragonfly kaže:
Ako sami berete bršljan, imajte naumu da je plod otrovan. Dakle, samo lišće.
I lishce je otrovno ako od njega skuhate chaj i popijete ga.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 22:57   #16
Sorry magic, ali to nije potpuna istina.
Lišće se upotrebljava obično u čajnim mješavinama i to kod kašlja, hripavca, globolje i sl. a upotrebom samog lišća u normalnim količinama(a to znači ne više od dvije žlice usitnjenog lišća na 1L vode, a u čajnim mješavinama preporučljivo je koristiti jedan usitnjen list) kod pripreme čaja ne može se ništa dogoditi ako se slijede gore navedene propisane količine. Samo je plod otrovan i njega ne koristiti ni u kom slučaju.
Radi opreza niti jedna kura s bršljanom ne bi smjela trajati duže od 2 tjedna.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 08:20   #17
Quote:
Dragonfly kaže:
Sorry magic, ali to nije potpuna istina.
Nisam ni mislila da je potrebno iznijeti tochnu i potpunu informaciju, ipak je ovo topik o celulitu

Naravno da lishce brshljana nije otrovno, eto i moj ga Junior pije u obliku sirupa za kashalj - nema hripavac! Sirup se zove Prospan.

No mislim da je bolje upozoriti na mogucu otrovnost nego da netko pije chaj od brshljana u tko zna kakvim omjerima

Brshljan je i odlichno sredstvo za povratak dojki u staro stanje nakon dojenja ili kure mrshavljenja.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 21:38   #18
a sad ono od đumbira, iliti đumbiranje

zakipiti vodu, nekih 4-5 litara, onako poveći lonac, da imate i za tretman navečer, kad voda zavrije smanjiti vatru, u međuvremenu ako imate sviježi đumbir, fino naribati, staviti u komad gaze, zavezati i spustiti u ovu kipuću vodu, malo ostaviti u toj kipućoj vodi, voda nikako nesmije ponovno zakipiti, jer se uništavaju svi vrijedni sastojci đumbira, ako nemate friški đumbir poslužit će i onaj u prahu.
zgasiti vatru, ostaviti malo da se namače đumbir i tada fino uzmete ručnika, komada 2, jedan namočite u tu vruću vodu, naravno koliko možete izdržati, staviti na dio tijela koji tretirate, preko tog ručnika ide suhi ručnik da zadrži toplinu i to je, tako ujutro i navečer, provjereno, ja to radila mjesec dana, i riješila se celulita
 
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 22:53   #19
A koja kolichina djumbira na tih 4-5 l vode?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 00:03   #20
Da li se Lush kozmetika smatra prirodnim receptom? Kazu da je sve prirodno. Anyway, tamo postoji sapun od cimeta koji potice cirkulaciju i reklamiraju ga da ima anticelulitno djelovanje. Ne znam da su mnogi alergicni na cimet, tj. da im koza reagira na cimet (mozda ga u ovom Lushovom sapunu ima malo), no moja zena ga ima, redovno ga koristi i sve je cool.
slavkec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:22.