Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2014., 19:53   #1881
nakon pregledavanja + i - oko stana na zadnjem katu odustao sam potraga ide dalje
tomo_kt is offline  
Old 23.10.2014., 12:43   #1882
Evo tmuran je dan pa možda nekoga razvedri pogled na oglas:
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/sp...-oglas-6448969
Spavaća soba koja liči na pogrebnu, i khm, jedinstvena kuhinja. Ali ne može se poreći tvrdnja iz naslova da je uredan
prasak is offline  
Old 24.10.2014., 09:06   #1883
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post

Takodjer prodajem:
Potpuno i vrhunski namjesten MINIJATURNI 2-sobni stan bez prolaznih prostorija, znaci: hodnik iz kojeg se ide u kuhinju -zasebna, dnevni b., spavacu, kupaonu sa kutnom kadom. podovi parket egzota, sve ostalo granit.
U stanu sve radjeno po mjeri, sve super kvaliteta( kuhinja 45000 kuna!!!),protuprovalna vrata. U cijenu je uracunato sve osim cetkice za zube. Znaci, osim namjestaja koji je u 8 godina(starost zgrade) koristen 8x po tjedan dana godisnjeg, u stanu ostaju i 2 lcd televizije na zidu objesene bez kablova jer je sve u zidu, kozni trosjedi...bas sve, uzimam samo 1 luster (2 T eura).
Cijena je fixna 90 000 Eura. Kvadraturu ne pisem ni na pm, napisala sam da je minijaturni, ali sa 4 zasebne prostorije. Ozbiljnim kupcima nece biti tesko vidjeti to arhitektonsko cudo.
Stan ima balkon, 2 kat (od 3), lokacija Tresnjevka sjever, potez Zagorska/Ozaljska.
Baš me zanima jesi li prodala stan, i po kojoj cijeni
Vedranowsky is offline  
Old 02.11.2014., 12:26   #1884
Pozdrav.

Koja bi otprilike bila realna cijena za trosoban stan od 70, 80m2 u kvartovima kao što su Dugave, Sloboština, ...

Bila bih zahvalna kad bi mi netko tko je upućen u te kvartove savjetovao koji su dijelovi tih kvartova poželjni za život (a da ne smrdi Jakuševac po cijele dane, ne padaju mi balkoni po glavi i slično).

Zna li netko u čemu je stvar s onim famoznim dvoetažnim stanovima u kojima je samo predsoblje na jednom katu, a ostatak stana na drugom? Kako se kreću cijene tih stanova i postoji li razlog zašto ne bi bili dobri za stanovanje?

Hvala.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Old 02.11.2014., 13:06   #1885
Ja sam u Sloboštini stanovala 20-ak godina i Jakuševac se ne osjeti. Možda nekoliko puta je znalo malo zasmrditi ali stvarno vrlo rijetko. I to je bilo prije 30-ak godina kada isti još nije bio saniran. Kvart je ok. Škola blizu, za vrtić ne znam. Pošta u kvartu, ambulanta isto. 3 busa možeš koristiti, Sloboštinski, Dugavski i Velikogorički. Sve u svemu kvart je lijep za stanovanje.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 02.11.2014., 13:42   #1886
Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
Zna li netko u čemu je stvar s onim famoznim dvoetažnim stanovima u kojima je samo predsoblje na jednom katu, a ostatak stana na drugom? Kako se kreću cijene tih stanova i postoji li razlog zašto ne bi bili dobri za stanovanje?

Hvala.
plus je da imas dvostranu orijentaciju (ovog "ostatka" stana)

minus je sto su te stepenice u stanu uske, strme, jebada je unositi/iznositi bilo kakav namjestaj i krupnije stvari a i sranje je kad ostaris - kao imas lift u zgradi al se zato ubijes penjanjem/spustanjem u stanu
kad imas malu djecu te stepenice su isto sranje, em nanasas po stepenicama, em moras ugraditi ogradicu, stalno paziti da je zatvorena da se ne otkoturaju...
Peppa Pig is offline  
Old 02.11.2014., 13:48   #1887
Mi smo gledali i stanove u dugavama.. cijene su se dale spustiti na oko soma eura, a znam da su neki kupili i nesto nize cak ako je stan bio u losijem stanju.. zivjela sam u slobostini desetak godina, ali to je bilo prije dvadesetak godina, pa ne znam koliko je relevantno.. jakusevac se tada nije osjetio, i imam samo lijepe uspomene na odrastanje u tom kvartu.. sada smo nedavno odselili u travno, blizu superkonzuma, bome se osjeti jakusevac do nedavno smo bili u sigetu, tamo se nije osjetilo nista..
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Old 02.11.2014., 13:50   #1888
Mislim da slobostina nema vrtic, ali nisam ziher, kao da mi je netko spominjao neku malu podruznicu nekog vrtica koja je tamo.. znam da ljudi vode djecu u okolna naselja.. kod nas u travnom ima djece iz slobostine..
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Old 02.11.2014., 13:53   #1889
Ja sam cula za te stanove u dugavama da su kao trebali biti puno veci, zato su dvoetazni.. na kraju su jednu etazu pretvorili u garsonjere, a drugi dio je ostao na kat.. ali ovo nije provjerena info.. to mi je neki prodavatelj ispricao kada smo isli razgledati njegov stan..
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Old 02.11.2014., 14:08   #1890
Quote:
dazzling kaže: Pogledaj post
Ja sam cula za te stanove u dugavama da su kao trebali biti puno veci, zato su dvoetazni.. na kraju su jednu etazu pretvorili u garsonjere, a drugi dio je ostao na kat.. ali ovo nije provjerena info.. to mi je neki prodavatelj ispricao kada smo isli razgledati njegov stan..
to nije istina
stvar je upravo u dvostranoj orijentaciji stanova
nije losa ideja ali je izvedba malo neprakticna...
Peppa Pig is offline  
Old 02.11.2014., 14:11   #1891
Ljudi, hvala vam

Nisam mislila dobiti toliko puno odgovora ovako brzo. Enivej, meni se ti kvartovi jako sviđaju, ali su na dosta lošem glasu pa me zanima zašto. I naravno, zanima me kakve su cijene.

Inače, zelenilo, široke prostrane ulice, parkinga kao u priči, blizina svih dijelova grada, puno pješačkih dijelova za ugodne šetnje, ... sve su to razlozi zašto meni osobno život u tom dijelu grada djeluje privlačan.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Old 03.11.2014., 18:13   #1892
Cijene su realno i ispod 1000eura, samo moras imati zivce za cjekanje, za 1000eura ti ide vec i Siget i Sopot koji su ipak mrvicu bolji kvartovi, blize gradu i recimo tramvaju te drugim sadrzajima, a za 1100-1200eura ti ide vec novogradnja(kod Getro nove zgrade, ispod Slobostine u Otoku, i nesto malo Dugava sto ima novijeg, ostalo pod Kamenarkom necu ni ubrajati jer Kamenarka ide debelo ispod svega ovoga, isto kao i limenke.

Inace dosta smo pisali o N. Zagrebu kao takvom i ovdje i na cijenama nekretnina na gospodarstvu pa si malo procitaj.

Ako trazis mir, tisinu i obiteljski zivot onda ce ti biti super, iako imas vec i hrpu kafica i trgovackih centara, tako da stvarno vise ovaj dio grada nije spavaonica, kako su ga prije zvali. Jedino ako si bas strogo vezana za centar grada onda jesi malo dalje, ali opet na Glavnom si za maksimalno pola sata i to u najvecoj guzvi. Zapravo stvarno ne znam sto bi naveo kao mane.

Ako bas moram nesto izmisliti to je onda lagani nedostatak parkinga(ali opet se nadje i besplatno je), zajednicki vodomjeri(znaju biti nerealno visoki racuni) i grijanje na toplanu koje je plus s jedne strane a minus druge, tesko je to procjeniti, i drugo vise nista.
The unforgiven is offline  
Old 04.11.2014., 20:11   #1893
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Cijene su realno i ispod 1000eura, samo moras imati zivce za cjekanje, za 1000eura ti ide vec i Siget i Sopot koji su ipak mrvicu bolji kvartovi, blize gradu i recimo tramvaju te drugim sadrzajima, a za 1100-1200eura ti ide vec novogradnja(kod Getro nove zgrade, ispod Slobostine u Otoku, i nesto malo Dugava sto ima novijeg, ostalo pod Kamenarkom necu ni ubrajati jer Kamenarka ide debelo ispod svega ovoga, isto kao i limenke.

Inace dosta smo pisali o N. Zagrebu kao takvom i ovdje i na cijenama nekretnina na gospodarstvu pa si malo procitaj.

Ako trazis mir, tisinu i obiteljski zivot onda ce ti biti super, iako imas vec i hrpu kafica i trgovackih centara, tako da stvarno vise ovaj dio grada nije spavaonica, kako su ga prije zvali. Jedino ako si bas strogo vezana za centar grada onda jesi malo dalje, ali opet na Glavnom si za maksimalno pola sata i to u najvecoj guzvi. Zapravo stvarno ne znam sto bi naveo kao mane.

Ako bas moram nesto izmisliti to je onda lagani nedostatak parkinga(ali opet se nadje i besplatno je), zajednicki vodomjeri(znaju biti nerealno visoki racuni) i grijanje na toplanu koje je plus s jedne strane a minus druge, tesko je to procjeniti, i drugo vise nista.
ma n.zagreb je odličan, pogotovo ak se imaju klinci..svaki kvart je kao neka mala zajednica, s parkom, školom - djeca budu vani, idu sami po kvartu, u školu, ljudi se dovoljno znaju/prepoznaju tko je susjed i domaći, a opet se ima privatnost

ima sve, staze za bicikle, shoping centri, veliki bazen u utrinama..ja znam ne otići u centar po par mjeseci
kad je sve ovdje :-)

parkinga ima..osim u Središću i recimo subotom navečer pred zgradama (to nisam do sada uspjela prokljuviti zašto)

a u centar se dođe ful brzo, i autom, a i biciklom (ja i mala iz Sopota smo za 15 min na glavnom kolodvoru, i to po bic. stazi)
itapita is offline  
Old 05.11.2014., 16:13   #1894
Ah doslo vrijeme da su i trgovacki centri su nam postali mjerila..a svi smo kao protiv njih..
hatrick is offline  
Old 05.11.2014., 19:12   #1895
@Itapita
Znam, i ja sam u Sopotu.
Ovo za parking sam primjetio vise kad idem kod prijatelja u Slobostinu, ili npr. kcer vodim na zbor u Mamuticu i tako, dakle sve u kasno popodnevnim - vecernjim satima, ima problema sa pronalazenjem mjesta, kod nas u Sopotu jos je ipak malo bolja situacija.
I ovih par nedostataka sam izvukao vise zato da ne ispadne kak je bas sve savrseno.

@hatrick

Nije mjerilo, ali da dobro dode - dode.
Olaksava zivot puno, pogotovo ako je na pjesackoj udaljenosti, kao npr. A. Malla nama koji smo u Sopotu.

Jos nekako dok si sam, isplaniras si zivot, pa ti se odlazak u trgovacki centar svodi na jedanput mjesecno ali kad dodu djeca, to ti svaki dan nesto treba, ili se potrga, ili prerastu, ili treba za vrtic ili treba za sport ili ima rodjendan netko, ma stalno nesto, nikako na zelenu granu.
The unforgiven is offline  
Old 05.11.2014., 20:46   #1896
Vis ja bas vodim kcer na engleski u sopot, i parkinga besplatnog ni za lijek :\

Sent from my A1-811 using Tapatalk
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Old 05.11.2014., 21:03   #1897
Sva dogadjanja su i dalje daleko sa druge strane save..sve firme izuzev recimo avenu mall kompleksa,tako da je nuzno prelaziti mostove u jutarnjoj spici tako da teorija blizine pada u vodu,sve srednje skole,fakulteti,kazalista,muzeji,bilnice itd takodjer,tako da je nz i dalje velika spavaonica..govorit za prednosti da je skola,vrtic soping centri ljekarna posta u blizini pa to ima svaki zg kvart..
hatrick is offline  
Old 05.11.2014., 21:13   #1898
Quote:
hatrick kaže: Pogledaj post
Sva dogadjanja su i dalje daleko sa druge strane save..sve firme izuzev recimo avenu mall kompleksa,tako da je nuzno prelaziti mostove u jutarnjoj spici tako da teorija blizine pada u vodu,sve srednje skole,fakulteti,kazalista,muzeji,bilnice itd takodjer,tako da je nz i dalje velika spavaonica..govorit za prednosti da je skola,vrtic soping centri ljekarna posta u blizini pa to ima svaki zg kvart..
Slazem se s kolegom. Svaki zg kvart danas ima i OŠ i vrtić i poštu i ljekarnu i hrpu pekara,frizera,banke...
Poanta - ne bih živio u Novom Zagrebu ni da mi plate.
Vedranowsky is offline  
Old 05.11.2014., 21:24   #1899
Quote:
Vedranowsky kaže: Pogledaj post
Slazem se s kolegom. Svaki zg kvart danas ima i OŠ i vrtić i poštu i ljekarnu i hrpu pekara,frizera,banke...
Poanta - ne bih živio u Novom Zagrebu ni da mi plate.
Pa nije bas tako...nema svaki kvart poštu recimo. Nema niti plac a niti vrtić. Ja sam u N.Zagrebu živjela od 1973 do 2000. Zadnjih 15 godina zivim u zapadnom dijelu grada i mogu reci da NZ ima više šetnica, zelenila, manje su zgrade nabubane jedna na drugu...
Sve je stvar osobne preferencije.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 05.11.2014., 22:15   #1900
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
Pa nije bas tako...nema svaki kvart poštu recimo. Nema niti plac a niti vrtić. Ja sam u N.Zagrebu živjela od 1973 do 2000. Zadnjih 15 godina zivim u zapadnom dijelu grada i mogu reci da NZ ima više šetnica, zelenila, manje su zgrade nabubane jedna na drugu...
Sve je stvar osobne preferencije.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Evo baš gledam popis zg pošta i ne vidim koji kvart nema poštu:
http://www.posta.hr/default.aspx?pre...&pojam=&page=2

Naravno da nema plac u svakom kvartu ali ni to nije najvaznija stvar na svijetu dok imas dobru mesnicu i veliki ducan tipa super konzum ili kaufland ili whatever u kojem ces naci voce i povrce. Na kraju krajeva, dosta prodavaca na placu kupuje robu u Konzumu pa ju preprodaje na placu tako da dođeš na isto.
Apropo Novog Zagreba - svaka tebi čast ali ja tamo nikad ne bih mogao živjeti. Kao niti u Dubravi.
Vedranowsky is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.