Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2014., 18:54   #921
Pozdrav,

danas sam bio u razgledavanju stanova u Bundek centru pa me zanima kakva je bila situacija s grijanjem tijekom zimskih mjeseci. Naime kolicina radijatora u dnevnoj sobi mi izgleda smijesno mala za njezinu velicinu, osim toga tu je jos i kuhinja te prostor hodnika koji je pokriven s ta dva seta radijatora. (cca 55 m2)
debeli_fratar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 08:10   #922
Vjerojatno ima razlike izmedju stanova, ali iz naseg iskustva je opcenito situacija s grijanjem odlicna. Izolacija je super (ukljucujuci i velike staklene stijene), a potrosnja grijanja vrlo efikasna (racuni s tim ITPS-om su iznimno niski). Jos ako vam je stan okruzen drugim stanovima (po opisu mi se cini da nije gornji kat u pitanju) i orijentiran na jug, mislim da ce vam gotovo sigurno bit ok.
Inace, s ovim sustavom je grijanje dostupno kroz cijelu godinu, sad su hladnija jutra, mozda mozete zatraziti da upale grijanje i demonstriraju vam kako radi. Ionako je preporucljivo da provjerite stogod mozete prije kupnje.
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 16:40   #923
Gdje se može pogledati ponuda preostalih stanova?
NotSure is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 19:31   #924
Quote:
NotSure kaže: Pogledaj post
Gdje se može pogledati ponuda preostalih stanova?
http://www.zane.hr/
debeli_fratar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 15:30   #925
Quote:
debeli_fratar kaže: Pogledaj post
Mali stanovi do 40m2 imaju koma tlocrte. Šteta..
NotSure is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 22:48   #926
Pozdrav!

Može netko napisati koliko su cca. troškovi pričuve i grijanja po m2 u zgradi? Grijanje se obračunava po kvadraturi stana ili se na neki način mjeri potrošnja tople vode? Davno nisam živio u ZGB pa nemam pojma više

Vidim da je ZABA skinula cijene za 500-600 EUR/m2 u odnosu na vrijeme kad sam zadnje gledao...
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 08:51   #927
Svaki stan ima svoju ITPS stanicu pa se grijanje plaća po potrošnji i može se uključiti i isključiti po želji, bilo ljeto ili zima. Meni je za stan od 45 kvadrata račun ljeti oko 60, a zimi oko 120 kn. Pričuva je za sada nešto manje od 3 kn po kvadratu. Vjerojatno će se poslije smanjiti.
Cijene stanova su znatno povoljnije, ali ostali su mahom stanovi čije terase gledaju na unutrašnje dvorište ili su odmah preko puta poslovnih prostora...
crnaosmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 15:14   #928
Quote:
NotSure kaže: Pogledaj post
Mali stanovi do 40m2 imaju koma tlocrte. Šteta..
Istina!
Nepojmljivo mi je da u nekoj novogradnji neko napravi takve stanove!!!
.pero vragec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 08:38   #929
Pozdrav susjedi

Na računu HEP-toplinarstva za rujan prema novom obračunu iskazana je naknada za djelatnost kupca toplinske energije za koju piše da se naplaćuje kupcima spojenim na ZAJEDNIČKO mjerilo tolpinske energije. Međutim, mi u Centru Bundek imamo INDIVIDUALNA mjerila (ITPS), zar ne? Zašto onda i mi moramo plaćati tu naknadu? Može li mi netko to objesniti. Poslala sam mail Hep-toplinarstvu, ali naravno nisam dobila nikakav odgovor.
cassie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 22:12   #930
Pozdrav,

gledali smo par stanova u Bundek centru, one od cca 86 kvadrata, koji jednim dijelom gledaju na krov (od drugog kata), a na kojem su ventilacije. Molim ako ovdje ima netko od stanara čiji su stanovi blizu tih ventilacija da mi odgovori da li se osjeti smrad od toga i buči li možda. Hvala
tara82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 11:10   #931
Wink Stan Bundek

Mene zanimaju navedeni stanovi u centru Bundek. Vidim da im je i cijena sada negdje oko 1800 EUR-a za m2, pa me zanima konkretno za one koji su malo bolje upoznati s navedenim stanovima, kakva im je kvaliteta, (imaju li nekih nedostataka) da li su garaže suhe ili negdje curi voda kao kod npr. Eurobloka na Trnjanskoj i sl! Ne znam ali dojma sam da je 1700-1800 EUR za m2 OK! Slobodni su stanovi na strani kod vinceka 3, 4 kat, a nešto ih ima slobodnih i na strani s pogledom prema MSU.

Vidim da ih prodaje Zane! Mislim da i lokacija nije tako loša!
tihi04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 10:28   #932
Quote:
tihi04 kaže: Pogledaj post
pa me zanima konkretno za one koji su malo bolje upoznati s navedenim stanovima, kakva im je kvaliteta, (imaju li nekih nedostataka) da li su garaže suhe ili negdje curi voda kao kod npr. Eurobloka na Trnjanskoj i sl!
Voda u garaži je bila problem, CB je rješavao, trenutno je situacija zapravo jako dobra. Svako tolko prošećem po garažnim etažama kad su velike kiše i izljevi Save, i stanje u garažama je OK. Uostalom, kao zainteresirani kupci, možete takvu provjeru napraviti i sami...

Za eventualne nedostatke, gledajte konkretan stan. Ovdje se već spominjalo na što treba obratiti pažnju i eventualno pristiskati CB da riješe prije uzimanja stana.

Ostatak posta izgleda kao reklamiranje, tak da ako ste iz Centra Bundek, poručio bih vam da riješite još zaostale nedostatke zgrade i sve će se brzo prodati
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 16:30   #933
Napisah roman i sve mi se poništilo. Jbg
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 13:48   #934
Jel nam se to pocela raditi teretana?? )
dejanova89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 12:43   #935
Quote:
dejanova89 kaže: Pogledaj post
Jel nam se to pocela raditi teretana?? )
Je, bit će gotova do kraja godine (kažu radnici).

BTW, ugasnuli kineski restoran se razmontirava, ide neki novi, upravo čuo i to od drugih radnika, ali ne znam više detalja.
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 08:29   #936
Da ostane zabilježeno i ovdje, informacija o školi u Središću, copy-paste s jedne druge teme:
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/za...graditi-967412

Tu se nesto malo spominje, odnosno vidi se na grafikonu, a informacija privatna kaze da su se dogovorili ovi iz grada sa ovima iz kluba da im ustupe u zamjenu zemljiste uz Bundek skroz dolje valjda prekoputa Zaprudja, i da su ovi pristali na to.
Da škola ide na bejzbol igralište je stara stvar, tamo je oduvijek po GUP-u, ali se gore spominje da su konačno našli i neko rješenje za to igralište.
I prvi put vidim da se izgradnja škole u Središću spominje javno u nekakvom konkretnijem planu, iako i ovdje tek u dugoročnom - po tome je ciljani rok tek negdje 2016.-2019.
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 23:56   #937
Sad vidim da si me copy pastala.

Da, navodno je velik pritisak na hitno rjesavanje problema jer se grade jos dvije nove zgrade i racuna se na jos hrpu djece, u principu to postaje Kajzerica 2.

Ako bude sve po planu(a nikad nije) da bi vec nagodinu poceli sa pripremnim radovima i da bi skola mogla biti stvarno tu do pocetka skolske godine 16/17, koliko god zvuci nevjerojatno.

Jedino problematicno u svemu je sto je ta informacija bila aktualna prije zadnjih dogadanja u gradu pa se nadam da oni nece puno utjecati na tu realizaciju.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 08:38   #938
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
jer se grade jos dvije nove zgrade
Gdje? Može i na PP ak misliš da nije za javni info. Hvala
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 17:39   #939
Quote:
marqox kaže: Pogledaj post
Gdje? Može i na PP ak misliš da nije za javni info. Hvala
Evo i ovdje pa gdje prije vidis

Quote:
marqox kaže:<br />
Pitao sam te i na CB temi, može info koje dvije nove zgrade se grade? Može i na PP, ak nije nešto za javnost. Hvala
<br />
<br />
Oprosti nisam vidio pitanje.<br />
Dakle:<br />
http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/za...-vizuru-977418<br />
na kraju ti pise sve plus jos jedna zgrada koja se gradi izmedu Bundek centra i MSU, plus zgrade od POSa u Zaprudju koje se grade stvarno brzo.<br/>
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 08:49   #940
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Evo i ovdje pa gdje prije vidis

<br />
<br />
Oprosti nisam vidio pitanje.<br />
Dakle:<br />
http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/za...-vizuru-977418<br />
na kraju ti pise sve plus jos jedna zgrada koja se gradi izmedu Bundek centra i MSU, plus zgrade od POSa u Zaprudju koje se grade stvarno brzo.<br/>
Kakve veze ima "POS Zapruđe" sa školom u Središću ???

Inače škola u Zapruđu je skoro pa prazna, jedva skupe 2 prva razreda + škola u Sopotu, tako da će se na tu školu u Središću čekati kao i na ovu u Kajzerici...
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.