Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2014., 14:05   #2361
Quote:
vjeko SB kaže: Pogledaj post
Pozdrav, jesam bio sam, u županiji na 76 mjestu a u svojoj općini na 4! Ma vucaram se na listama od 2012 al bilo je pomalo pomaka napred svake godine! Treba ostat normalan još minimum godinu dvije do materijala
Bob je majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 16:17   #2362
Quote:
vjeko SB kaže: Pogledaj post
Hvala, nemora značit, kako sam ja skužio ove u Slavonskom brodu ovdje ide po abecedi! E sad!!!
kako to da je u svakoj županiji drugačije,zar zakon nije jednak za sve.za nasu županiju izdaju 30 rješenja (tako piše u planu)logicno je da idu prvi 30 sa liste a ne po abecedi.bar su meni tako rekli kad sam bila nekidan u uredu.za sve info.da su rješenja napisana samo da ih provjere i u 11 mj.šalju.ja sam bila u uredu kad ono meni pišu rješenje sve nisam mogla vjerovat nakon punih 6 g.sam da ga još pošalju
harmunt933 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 22:06   #2363
Quote:
harmunt933 kaže: Pogledaj post
kako to da je u svakoj županiji drugačije,zar zakon nije jednak za sve.za nasu županiju izdaju 30 rješenja (tako piše u planu)logicno je da idu prvi 30 sa liste a ne po abecedi.bar su meni tako rekli kad sam bila nekidan u uredu.za sve info.da su rješenja napisana samo da ih provjere i u 11 mj.šalju.ja sam bila u uredu kad ono meni pišu rješenje sve nisam mogla vjerovat nakon punih 6 g.sam da ga još pošalju
Nisam se dobro izrazio! Ide po listi ali po abecedi kad djele rješenja bilo pozitivna ili negativna.Kolega je dobio negativno jer je izvadio građevinsku!
vjeko SB is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 00:20   #2364
Quote:
vjeko SB kaže: Pogledaj post
Nisam se dobro izrazio! Ide po listi ali po abecedi kad djele rješenja bilo pozitivna ili negativna.Kolega je dobio negativno jer je izvadio građevinsku!
Umjesto da su sretni Pa to šta je izradio građevinsku znači da je i projektanta o svom trošku riješio, znači njima manji trošak!

Koji su to ....
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 09:20   #2365
Quote:
brzi66 kaže: Pogledaj post
Umjesto da su sretni Pa to šta je izradio građevinsku znači da je i projektanta o svom trošku riješio, znači njima manji trošak!

Koji su to ....
Dečko skupio neke novce i izvadio građevinsku da ubrza prices i odbiju ga!!Na sve je to samo traže i najmanju sitnicu da te odhebu sa liste!
vjeko SB is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 20:56   #2366
Dobro veće! I ja sam kao i svi vi cekao nekoga da se javi i da se zapocne proces oko 5 godina nakod predavanja zahtjeva. Vec smo mislili nista od toga kad prosle godine u 10 mjesecu stiglo rijesenje da nam je odobren zahtjev. Moram priznati da je od onda iznenađujuce sve islo dosta brzo. kroz mjesec dana se javio projektant i dosli su slikati plac ponovno. Vec iduci tjedan su se javili da izaberemo projekat ali posto smo ja i zarucnica trazili veci projekat ponudili su nam 8.5x10.5 + 140 za potkrovlje i to uz nadoplatu 1000 kn. uskoro su me poslali da platim gradjevinsku i komunalije i stigli su troskovnici i projekat te ugovori koje smo potpisali, ovjerili i poslali za zg. Sve je bilo rijeseno u roku od 3 mjeseca od javljanja projektanta. A sada eto vec ce 11 mjesec a nema niti potpisanih ugovora a niti materijala. Neznamo gdje je zapelo. Susjede kod nas prosle godine odprilike u 6om mjesecu potpisale ugovore i poslale u zg nakon cca 2 tjedna poceo njim je stizati materijal a potpisani ugovor njim je stigao iz zg kad je vec kuca bila pod krovom a ova jedna je uselila nekoliko dana prije bozica. Uopce mi nije jasno kako to oni rade. kako neki ljudi nisu dobili materijal od 2012e a neki nakon par tjedana dobiju. Moram napomenuti da stvarno nije bila nikakva veza i nitko nije gurao.I mi se nadamo da ce biti kao susjedin slucaj ali citajuci sve ove postove ni sam vise neznam sto da mislim.
baranjac12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 20:18   #2367
Quote:
baranjac12 kaže: Pogledaj post
Dobro veće! I ja sam kao i svi vi cekao nekoga da se javi i da se zapocne proces oko 5 godina nakod predavanja zahtjeva. Vec smo mislili nista od toga kad prosle godine u 10 mjesecu stiglo rijesenje da nam je odobren zahtjev. Moram priznati da je od onda iznenađujuce sve islo dosta brzo. kroz mjesec dana se javio projektant i dosli su slikati plac ponovno. Vec iduci tjedan su se javili da izaberemo projekat ali posto smo ja i zarucnica trazili veci projekat ponudili su nam 8.5x10.5 + 140 za potkrovlje i to uz nadoplatu 1000 kn. uskoro su me poslali da platim gradjevinsku i komunalije i stigli su troskovnici i projekat te ugovori koje smo potpisali, ovjerili i poslali za zg. Sve je bilo rijeseno u roku od 3 mjeseca od javljanja projektanta. A sada eto vec ce 11 mjesec a nema niti potpisanih ugovora a niti materijala. Neznamo gdje je zapelo. Susjede kod nas prosle godine odprilike u 6om mjesecu potpisale ugovore i poslale u zg nakon cca 2 tjedna poceo njim je stizati materijal a potpisani ugovor njim je stigao iz zg kad je vec kuca bila pod krovom a ova jedna je uselila nekoliko dana prije bozica. Uopce mi nije jasno kako to oni rade. kako neki ljudi nisu dobili materijal od 2012e a neki nakon par tjedana dobiju. Moram napomenuti da stvarno nije bila nikakva veza i nitko nije gurao.I mi se nadamo da ce biti kao susjedin slucaj ali citajuci sve ove postove ni sam vise neznam sto da mislim.
To ovisi samo o projektantu koji je dodijeljen.
Neki projektanti ne dobiju puno slucajeva pa svoje predmete expresno rjesavaju.
Dok pojedini projektanti su znatno poduzetniji i ambiciozniji jer rade na hrvatski nacin pa im se proslijeduje brdo predmeta i iz tog razloga se stvara visegodisnji zastoj.
Nazalost i meni je dodijeljen jedan takav "majstor".
Kaze trenutno rjesava slucajeve to jest dodijeljuje im materijal onima koji su dobili potpisan ugovor pocetkom 2012 god.
Po tome ja cu sa svojim ugovorom cekat bar 4 god.
Kako to nitko ne kontrolira,treba ih sve pozatvarat!
Hebes njihov materijal nakon 10 god. jebade.
Bob je majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 19:26   #2368
Zna li netko kakva je procedura kad imaš i kuću za rušit?Dali taj isti projektant kad dođe radi projekat za rušenje i dali to sami moramo platit?Baranjac12 možeš li nam reći koliko vas je koštala građevinska, komunalije i sve ostalo što ste morali platit od dodjele rješenja.
harmunt933 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 13:18   #2369
Quote:
Bob je majstor kaže: Pogledaj post
To ovisi samo o projektantu koji je dodijeljen.
Neki projektanti ne dobiju puno slucajeva pa svoje predmete expresno rjesavaju.
Dok pojedini projektanti su znatno poduzetniji i ambiciozniji jer rade na hrvatski nacin pa im se proslijeduje brdo predmeta i iz tog razloga se stvara visegodisnji zastoj.
Nazalost i meni je dodijeljen jedan takav "majstor".
Kaze trenutno rjesava slucajeve to jest dodijeljuje im materijal onima koji su dobili potpisan ugovor pocetkom 2012 god.
Po tome ja cu sa svojim ugovorom cekat bar 4 god.
Kako to nitko ne kontrolira,treba ih sve pozatvarat!
Hebes njihov materijal nakon 10 god. jebade.
Ma da jebeš taj materijal za 10 godina. Meni je sve radila projektantska kuca Brlić iz Zagreba. Plašio sam se kako će to sve biti posto su oni iz ZG a ja iz baranje, drugačije je kad ti možeš otići kod njih u ured a drugačije kad sve riješavaš preko telefona,faxa ili meila ali eto sve je prošlo bez problema, nesporazuma i u vrlo kratkom roku a sada kad će materijal stvarno neznam. Jel ima netko kakve brojeve telefona na koje se moze zvati u ministarstvo tj mjesto gdje se potpisuju ugovori da probam provjeriti gdje je zapelo i dokle smo stigli
baranjac12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 00:14   #2370
Brojeve tel. imas na stranici duosz.
Inace projektant je taj koji salje u ministarstvo nalog kada ce tebi isporuciti materijal a sukladno sa osiguranim novcanim sredstvima u ministarstvu.
Kod Brlica se jako duuugo ceka i zastoj je strasan.Nazovi ga pa ces vidjet sto ce ti reci o posljednjoj isporuci!
Bob je majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 06:44   #2371
Mi smo na listi već nekih 9-10 god. Nikad nijednog papira ni pomaka osim dopune dokumentacije. Odlično odrađuju taj projekt, nema šta. Ako ikad i dođemo do krova nad glavom, teško da ćemo spadati u kategoriju "mladi"
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 18:33   #2372
Quote:
harmunt933 kaže: Pogledaj post
Zna li netko kakva je procedura kad imaš i kuću za rušit?Dali taj isti projektant kad dođe radi projekat za rušenje i dali to sami moramo platit?Baranjac12 možeš li nam reći koliko vas je koštala građevinska, komunalije i sve ostalo što ste morali platit od dodjele rješenja.
Građevinska dozvola ti je najjeftinija200-300 kn tako nešta ali je neče dati dok komunalije nisu plačene. Komunalije na našu kvadraturu sa potkrovljem sam platio oko 9000 kn + vodu 3200 kn. dobro vodu netrebaš platiti da bi dobio građevinsku samo komunalije. Puno je to novaca sa obzirom da onda još traže da moraš legalizirati kad sagradiš. To je onda sigurno još tolko novaca.

Zvao sam brlića oni samo pitaju jeste dobili ugovor od ministarstva. ja reko nisam a oni onda još nista dok nedobijete ugovor. A kažem jedna od tih susjeda je isto bila kod brlića pa njoj je stigao materijal prije ugovora iz ministarstva.
baranjac12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 22:49   #2373
Baranjac,prije koliko vremena je susjeda gradila kucu?
I moji prijatelji i poznanici su svi od predavanja zahtjeva do gradnje kuce cekali najduze 3 god. a cesto i krace neki.
No, to je bilo prije ove nesretne Vlade i krize.
Eto vidis kako svi imaju drugaciji tretman..
Meni je rekao za taj veliki zastoj; ljudi koji imaju ugovor pa jos cekaju 2 god. materijal.
S tobom nije skoro htjeo ni razgovarat dok ne dobijes ugovor.
Dok je tvoja susjeda dobila materijal a jos nije ni imala ugovor..
I to sve kod istog projektanta.
Ajd sad budi pametan i znaj kako to oni rade!
Osobno sam jaaako razocaran u sve to i jaako mi nedostaje sto ne postoji jedna odgovorna osoba za ovaj drek program pa da joj u lice istresem sve sto skupljam vec 5.5 god.
Ali i to su lijepo smislili i organizirali tako da nitko nije za nista odgovoran i nitko nikad i nista ne zna...
Bob je majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 10:42   #2374
Quote:
Bob je majstor kaže: Pogledaj post
Baranjac,prije koliko vremena je susjeda gradila kucu?
I moji prijatelji i poznanici su svi od predavanja zahtjeva do gradnje kuce cekali najduze 3 god. a cesto i krace neki.
No, to je bilo prije ove nesretne Vlade i krize.
Eto vidis kako svi imaju drugaciji tretman..
Meni je rekao za taj veliki zastoj; ljudi koji imaju ugovor pa jos cekaju 2 god. materijal.
S tobom nije skoro htjeo ni razgovarat dok ne dobijes ugovor.
Dok je tvoja susjeda dobila materijal a jos nije ni imala ugovor..
I to sve kod istog projektanta.
Ajd sad budi pametan i znaj kako to oni rade!
Osobno sam jaaako razocaran u sve to i jaako mi nedostaje sto ne postoji jedna odgovorna osoba za ovaj drek program pa da joj u lice istresem sve sto skupljam vec 5.5 god.
Ali i to su lijepo smislili i organizirali tako da nitko nije za nista odgovoran i nitko nikad i nista ne zna...
Ova jedna susjeda je potpisala ugovor prošle godine u 6-7 mjesec i za 2 tjedna je počeo stizati materijal. Uselila je mislim dan ili dva prije božića. Ja sam njim pomagao napraviti sve zavrsne radove u kući,selidbu i zido njim septičku. Ploču na septičkoj smo mislim betonirali na sam badnjak ujutro. Forsirali su useliti prije božića. Znam 100 % da nisu imali nikakvu vezu jer smo jako dobri s njima i da imaju štelu rekli bi mi i riješili. Samo je stalno zivkala i dosađivala.

Druga susjeda je potpisala ugovor predprošle godine i iste godine je i stavila kuću pod krov. Ali ona još nije uselila jel je samohrana majka i radi za 2500 kn pa nemože financijski sve tako brzo izgurati pa radi koliko kada može. Nadam se da će nagodinu useliti. Takođe veza 0.

Nije mi krivo što su one već dobile materijal i što već imaju svoje kuće ali mi je krivo što to sve tako jadno ide, što neki čekaju sa potpisanim ugovorom već nekoliko godina a neki tek potpisali i već stiže materijal.
baranjac12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 14:42   #2375
Napokon,danas dobili rješenje i šta sad?Čekat da nam se jave iz Zagreba ili da mi njih zovemo?
harmunt933 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 20:30   #2376
Quote:
harmunt933 kaže: Pogledaj post
Napokon,danas dobili rješenje i šta sad?Čekat da nam se jave iz Zagreba ili da mi njih zovemo?
na proljeće stiže materijal.Nadam se.
gigobanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 23:54   #2377
Quote:
harmunt933 kaže: Pogledaj post
Napokon,danas dobili rješenje i šta sad?Čekat da nam se jave iz Zagreba ili da mi njih zovemo?
I mi smo dobili rješenje u 7 mjesecu,još uvjek ništa nema ,ured kaže još uvjek nemaju dogovor sa projektantima.
herceg-bosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 20:05   #2378
Quote:
herceg-bosna kaže: Pogledaj post
I mi smo dobili rješenje u 7 mjesecu,još uvjek ništa nema ,ured kaže još uvjek nemaju dogovor sa projektantima.
Tako su i meni danas rekli,nema ništa do poslije Nove godine jer mijenjao se zakon o graditeljstvu i neznaju kojeg projektanta će nam dodijelit...
harmunt933 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 14:09   #2379
Da li netko zna što se događa u Osječko-Baranjskoj županiji? Kad je netko zadnji put dobio materijal ili odobrenje?
ana7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 14:12   #2380
I da li negdje na stranicama ureda državne uprave postoji prikazan način bodovanja? nigdje nisam našla...
ana7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:55.