Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2010., 13:19   #201
joj grozni su ti doktori....svaki svoje priča. Od mene je doc. napravila bolesnika u par dana...a ja se tak super osjećam!...ulalala!..
__________________
27.01.2011 Mišica
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 14:33   #202
Quote:
simba kaže: Pogledaj post
meni je dala partusistene na skračen cerviks, al je jučer rekla da ih mogu rpestat pit jer sam stravične tahikardije imala od njih....al pijem normabele i stavljam utriće...

ja je pupčane tiće, sve je savršeno. Sve ostale mjere bebe su savršene, osim trbuščića. Komp kalkulaciju težine radi natemelju mjere glavice i bedrene kosti i to izgleda super oko 800 g. Al ona veli da to sigurno nije tako, da je manja jer je trbuh premal...Šta da sad mislim..
25+ i 800g nije malo i uz ok mjere,pa to je sve ok..i moje bebe i ova i prva su uvijek imali dosta manji trbuh od glave,ali ti zbog skraćenog cerviksa stvarno moraš na bolovanje.

pa da ja uz njih pijem i ormidol (za srce) jer oni i uzrokuju trahikardiju,mada kad sam intravenozno počela primati partusisten ni ormidol mi prvih 24-48h nije pomogao,mislila sam da ću umrijeti
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 15:52   #203
ma šta da ti velim...meni je rekla da smijem prestati sa partusistenima ali ne sa utrićima.Premda mi nije jasno zašto služe utrići poodmakloj trudnoći? Jel zna netko?
__________________
27.01.2011 Mišica
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 16:00   #204
Quote:
simba kaže: Pogledaj post
ma šta da ti velim...meni je rekla da smijem prestati sa partusistenima ali ne sa utrićima.Premda mi nije jasno zašto služe utrići poodmakloj trudnoći? Jel zna netko?
Koliko ja znam ne služe u podmakloj trudnoći,ali doktori su vrsta za sebe..valjda znaju kaj rade
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 17:40   #205
pa zar vam nisu mjerili duljinu cerviksa vaginalnim uzv-om...meni je u 26-om tjednu bio skracen na 35 mm, od tada sam mirovala, samo na wc i isla na tecaj u bolnicu pa se svejedno skratio za 4 tjedna na 16 mm, od tada su prosla 2 tjedna i jos sam u komadu sad sam u 33-em tjednu, a nikako nisam pila nikakve tablete, ni normabele...moja jedina terapija je mirovanje i magnezij...i da unutarnje usce mi je od 26-og tjedna otvoreno na Y. cini mi se da svi i sa manje strasnom dijagnozom nesto piju, makar da su dobili normabele osim mene. nije da ja podrzavam tablete ali i ovo moje mi je cudno.svejedno ako vam doktor kaze da mirujete mirujte, jer neka ce mozda prenjet, ali meni se uz mirovanje skracuje tako da sve je to individualno!!! puno srece i zelim nam svima da bar udemo u deveti, doktor kaze da nam je cilj 36 tjedana!!!
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 17:54   #206
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
pa zar vam nisu mjerili duljinu cerviksa vaginalnim uzv-om...meni je u 26-om tjednu bio skracen na 35 mm, od tada sam mirovala, samo na wc i isla na tecaj u bolnicu pa se svejedno skratio za 4 tjedna na 16 mm, od tada su prosla 2 tjedna i jos sam u komadu sad sam u 33-em tjednu, a nikako nisam pila nikakve tablete, ni normabele...moja jedina terapija je mirovanje i magnezij...i da unutarnje usce mi je od 26-og tjedna otvoreno na Y. cini mi se da svi i sa manje strasnom dijagnozom nesto piju, makar da su dobili normabele osim mene. nije da ja podrzavam tablete ali i ovo moje mi je cudno.svejedno ako vam doktor kaze da mirujete mirujte, jer neka ce mozda prenjet, ali meni se uz mirovanje skracuje tako da sve je to individualno!!! puno srece i zelim nam svima da bar udemo u deveti, doktor kaze da nam je cilj 36 tjedana!!!
meni jesu,ali ja sam serklažirana ,pa me neće puno gledati,samo nužno kad moraju...baš čudno da baš nikakvu terapiju ne uzimaš
Inače ja mirujem,sjednem malo evo ko sad za komp i to je to,jedem u ležećem položaju
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 18:07   #207
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
meni jesu,ali ja sam serklažirana ,pa me neće puno gledati,samo nužno kad moraju...baš čudno da baš nikakvu terapiju ne uzimaš
Inače ja mirujem,sjednem malo evo ko sad za komp i to je to,jedem u ležećem položaju
i ja jedem lezeci, ne sjedim uopce jer sam citala da to stvara veci pritisak na cerviks od stajanja!!! ali na ovom ili nekom drugom forumu sam procitala da je neka cura rekla da joj se cerviks najvise skratio u vrijeme kada je najvise mirovala...tako da je stvarno individualno,ali ja se tjesim da i rodim prije vremena ja sam stvarno napravila sve sta sam mogla...prije dva dana sam isla vadit krv u bolnicu i sada imam takvu upalu misica od toga sto sam se popela uz dvoje skale, tako da vidis kakve su mi aktivnosti!!! ha ha samo neznam kako cu rodit nakon ovog mirovanja...
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 18:31   #208
Meni je jedan dr. prije dva tjedna rekao da mi je cerviks 40 mm čak i 42mm i da je to odlično.... Ovaj mi prije dva dana (u pon.sam bila) kaže da je 1/3 članka ali mi nije radio cervikometriju pa neznam koliko je to u mm...... Uglavnom za tjedan i pol mu idem opet i reći ću mu da mi je napravi pa da vidimo koliko je to točno.... Nije mi dao nikakve tablete niti išta drugo osim mirovanja.
Isto tako on kaže da nije tako hitno da nebi mogla zbog toga spavati ali da je veliki uskličnik i da MORAM MIROVATI. Za svaki slučaj ja ću ići kod njega na cervikometriju, ponoviti briseve i uraditi urinokulturu. Za svaki slučaj....
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 11:18   #209
jučer sam bila na pregledu i kaže doktor da mi je cerviks skraćen i da se moram čuvati i mirovati... prije nekih 20-ak dana mi je mjeren na uzv-u i bio je 42 mm. a sama sam si kriva jer svašta dižem i nosim ko da nisam trudna
cezar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 13:59   #210
Quote:
cezar5 kaže: Pogledaj post
jučer sam bila na pregledu i kaže doktor da mi je cerviks skraćen i da se moram čuvati i mirovati... prije nekih 20-ak dana mi je mjeren na uzv-u i bio je 42 mm. a sama sam si kriva jer svašta dižem i nosim ko da nisam trudna
A koliko ti je sad izmjerena duzina?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 15:13   #211
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
A koliko ti je sad izmjerena duzina?
e ne znam, samo sa prstima me pregledavao
cezar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 15:20   #212
znaci trebao ti se skratit za centimetar najmanje ali bas mi je to bezveze da nije pogledao da vidi u mm ko za dvadesetu sedmicu ... jer ipak je lakse kad znas dali je 30mm ili je 10 mm
Adiedus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 15:25   #213
Quote:
Adiedus kaže: Pogledaj post
znaci trebao ti se skratit za centimetar najmanje ali bas mi je to bezveze da nije pogledao da vidi u mm ko za dvadesetu sedmicu ... jer ipak je lakse kad znas dali je 30mm ili je 10 mm
ne znam zašto nije izmjerio, ali je rekao da je DOSTA skraćen. tako da mi je i to nažalost dovoljno...
za tri tjedna ću ga pitati koliko mm
cezar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 17:14   #214
Quote:
cezar5 kaže: Pogledaj post
e ne znam, samo sa prstima me pregledavao
A svasta... Pa ako se cerviks po njemu DOSTA skratio, morao bi ga izmjeriti.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 12:10   #215
Trudna sam 28 tjedana i zasad mi je cervix održan; prošli tjedan je bio 36 mm i T oblika što je OK nalaz za 3. tromjesečje.
Prije par dana počele su mi kontrakcije. Bila jučer na pregledu i nalaz je još uvijek dobar (nije mjerio vaginalnom sondom ovaj put) tj. nisam otvorena. Terapija mirovanje i cordipin retard.
Trudnice koje ste se počele otvarati je li to zbog kontrakcija?
Jeste li uopće osjetile da nešto dole ne štima ili je tek pregled pokazao problem?
Ja sam i u prethodnoj trudnoći dobila kontrakcije u 29. tj. i bila hospitalizirana, ali tada sam imala BHSB infekciju.
njuškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 17:39   #216
Quote:
njuškica kaže: Pogledaj post
Trudna sam 28 tjedana i zasad mi je cervix održan; prošli tjedan je bio 36 mm i T oblika što je OK nalaz za 3. tromjesečje.
Prije par dana počele su mi kontrakcije. Bila jučer na pregledu i nalaz je još uvijek dobar (nije mjerio vaginalnom sondom ovaj put) tj. nisam otvorena. Terapija mirovanje i cordipin retard.
Trudnice koje ste se počele otvarati je li to zbog kontrakcija?
Jeste li uopće osjetile da nešto dole ne štima ili je tek pregled pokazao problem?
Ja sam i u prethodnoj trudnoći dobila kontrakcije u 29. tj. i bila hospitalizirana, ali tada sam imala BHSB infekciju.
Meni je u 27 tjednu bio 35mm i rekao mi je doc da je skracen...kako onda tvojih 36 nije skraceno...jeli ti inace kraci ili? ja nisam imala kontrakcije i jedino sta sam osijecala je povremeno trenutno probadanje negdje u predjelu cerviksa. ili nekad tupu bol u krizima, ali takvu bol znam imati i inace tako da za nju ne mislim da je povezana s otvaranjem. meni se uz mirovanje cerviks skratio u 4 tjedna 19mm..tako da miruj...vanjsko mi je stalno zatvoreno!
sad cekam sta ce biti u pon na kontroli!
samo mirovanjeeeeee!!!
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 19:40   #217
Danas smo 34+3 i stanje je nepromijenjeno !!

Kako sam se otvorila iznutra (izgled ušća je Y) u 28 tjednu i cerviks se skratio na 33 mm tako je i danas. Naravno stalno ležim na lijevom boku i ne radim ništa po kući, samo mirovanje kako je ginekolog rekao.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 20:08   #218
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Danas smo 34+3 i stanje je nepromijenjeno !!

Kako sam se otvorila iznutra (izgled ušća je Y) u 28 tjednu i cerviks se skratio na 33 mm tako je i danas. Naravno stalno ležim na lijevom boku i ne radim ništa po kući, samo mirovanje kako je ginekolog rekao.
za tebe!!! i ja se nadam dobrim vijestima u ponedjeljak
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 09:26   #219
lucy_split za ponedjeljak ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 16:20   #220
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
Meni je u 27 tjednu bio 35mm i rekao mi je doc da je skracen...kako onda tvojih 36 nije skraceno...jeli ti inace kraci ili? ja nisam imala kontrakcije i jedino sta sam osijecala je povremeno trenutno probadanje negdje u predjelu cerviksa. ili nekad tupu bol u krizima, ali takvu bol znam imati i inace tako da za nju ne mislim da je povezana s otvaranjem. meni se uz mirovanje cerviks skratio u 4 tjedna 19mm..tako da miruj...vanjsko mi je stalno zatvoreno!
sad cekam sta ce biti u pon na kontroli!
samo mirovanjeeeeee!!!
Za mene je to uredan nalaz.
Kako točno treba mirovati?
Ja se ustanem nekoliko puta dnevno, idem u kupaonicu i jedem za stolom, a ne u krevetu. Je li to dovoljno?
njuškica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:50.