Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2008., 14:29   #21
Na uvodnoj slici pokretacice topica su originali, a ne kopije.

Tko god je vidio kako izgleda prodaja laznjaka po milanskim ulicama, stanicama podzemne ili u Breri, zna da je prica o nekakvim originalima, viskovima materijala, obicna besmislica. Ista ta prica cesto se provlaci na Internet stranicama koje nude kopije. Radnicima nikakav upotrebljiv visak ne ostaje, bez obzira na tvrdnje one dizajnerice u svojoj knjizi (ne sjecam joj se vise imena).

Ovdje je uostalom rijec o kopiji dizajna. Obicno minimalno prepravljenim, da se izbjegnu sudske tuzbe. I zaista, Zara i Top Shop prednjace u kopiranju. Nije to nista novoga.



Lijevo je Stuart Weitzman - $215, a desno je kopija u ducanu JC Penney - $19.99



Kopija uzorka. Lijevo je torba u PVC verziji - desno je Dolce &Gabbana



No, da ne bi mislili da je kod poznatih dizajnera sve divno i krasno pobrinuo se francuski sud, prije godinu i pol, koji je upravo dvojac Dolce & Gabbana kaznio zbog kopiranja dizajna satova koje je originalno kreirao Pascal Morabito.

Pariski ducan Galeries Lafayette, koji je prodavao te D&G satove, je takodjer osudjen. Zajedno su platili odstetu u iznosu od 150.000 €. Odluka suda je objavljana u listu Figaro, a presuda je 3 mjeseca morala stajati na web stranici D&G.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 14:40   #22
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post


Znam da idem kontra teme ali zašto nema ovih TS u Zagrebu
I da, ovo što se viškova materijala tiče sam i ja čula, ali nekako mi je teško povjerovati u to. Imaš original Hermesa i ideš ga prodavat na plac, yeah right
Durga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 14:42   #23
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
Na uvodnoj slici pokretacice topica su originali, a ne kopije.

Tko god je vidio kako izgleda prodaja laznjaka po milanskim ulicama, stanicama podzemne ili u Breri, zna da je prica o nekakvim originalima, viskovima materijala, obicna besmislica. Ista ta prica cesto se provlaci na Internet stranicama koje nude kopije. Radnicima nikakav upotrebljiv visak ne ostaje, bez obzira na tvrdnje one dizajnerice u svojoj knjizi (ne sjecam joj se vise imena).

Ovdje je uostalom rijec o kopiji dizajna. Obicno minimalno prepravljenim, da se izbjegnu sudske tuzbe. I zaista, Zara i Top Shop prednjace u kopiranju. Nije to nista novoga.



Lijevo je Stuart Weitzman - $215, a desno je kopija u ducanu JC Penney - $19.99



Kopija uzorka. Lijevo je torba u PVC verziji - desno je Dolce &Gabbana



No, da ne bi mislili da je kod poznatih dizajnera sve divno i krasno pobrinuo se francuski sud, prije godinu i pol, koji je upravo dvojac Dolce & Gabbana kaznio zbog kopiranja dizajna satova koje je originalno kreirao Pascal Morabito.

Pariski ducan Galeries Lafayette, koji je prodavao te D&G satove, je takodjer osudjen. Zajedno su platili odstetu u iznosu od 150.000 €. Odluka suda je objavljana u listu Figaro, a presuda je 3 mjeseca morala stajati na web stranici D&G.
Dobro, na ovim tvojim primjerima ipak nije doslovno sve kopirano. To im je vjerojatno "klauzula" koja ih provlači da prolaze bez tužbe, a vjerujem da se čak radi i o dilovima između "velikih" i "malih". Top Shop ipak proda i zaradi puno više od jedne ekskluzivne kuće.
Inače, kopiranje kod dizajnera je svakodnevnica. Izvlače prastare časopise i modele kojih se više nitko ne sjeća i samo prekopiraju kroj, a iskoriste drugi materijal. Zna se u tom moru kopija dogoditi da se netko ipak sjeti nečeg i stanu im na žulj, kako bi izbacili konkurenciju.Zapravo, veće kuće imaju timove koji se bave isključivo tim poslom prepoznavanja kopija i kopiranog tj. plagijata. Konkurencija je prevelika i vlada stalna trka u izmišljanju i lansiranju novog i taj tempo je većini postalo nemoguće pratiti, zato se to i događa.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 15:51   #24
ne, nikad ali bas nikad ne bi kupila niti kopiju a pogotovo ne laznjak
ujedno ne mogu izraziti dovoljan prezir prema proizvodima takve vrste
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 21:11   #25
pa poznata je stvar da se high street brandovi tipa zara, h&m, bershka, mango, new look i mnogi drugi "inspiriraju" modnim trendovima koje nude high fashion dizajneri. njihova je politika pribliziti modu svima i uciniti je dostupnom sirokom krugu ljudi, a ne samo sretnim pojedincima dubokog dzepa.nije tu doslovno sve prekopirano i stavljen lazni logo, vec proizvod oblikom ili dizajnom podsjeca na odredeni high fashion proizvod, ali razlike su uocljive i vidi se da nije, sto ja znam, fake gucci, vec original zara. znaci, sada bi svi trebali prezirati high-street brandve i svi se odreda oblaciti u ducanima visoke mode??
__________________
Ha-ha-ha-ha
Leptir81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 21:13   #26
recimo, ove top shopove sandalice ja ne smatram fake burberry.
__________________
Ha-ha-ha-ha
Leptir81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 21:23   #27
neobicna je i slicnost izmedu ove dvije

sweet caramel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 22:46   #28
Quote:
Leptir81 kaže: Pogledaj post
pa poznata je stvar da se high street brandovi tipa zara, h&m, bershka, mango, new look i mnogi drugi "inspiriraju" modnim trendovima koje nude high fashion dizajneri. njihova je politika pribliziti modu svima i uciniti je dostupnom sirokom krugu ljudi, a ne samo sretnim pojedincima dubokog dzepa.nije tu doslovno sve prekopirano i stavljen lazni logo, vec proizvod oblikom ili dizajnom podsjeca na odredeni high fashion proizvod, ali razlike su uocljive i vidi se da nije, sto ja znam, fake gucci, vec original zara. znaci, sada bi svi trebali prezirati high-street brandve i svi se odreda oblaciti u ducanima visoke mode??
ili hodati goli.
inače potpisujem post od p do ?

ja bih rado da mi svu garderobu od gaća pa nadalje šiju karl, marc i miuccia no na moju veliku tugu, čemer i jad moram se zadovoljiti sa zarom, mangom i topshopom :krrrriiiiiiii: : okrutni živote:

__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 22:59   #29
Par interesantnih članaka na temu:

Trendy Topshop coming to NY? Fashion copyright a bad idea? Yes.

The Piracy Paradox: Innovation and Intellectual Property in Fashion Design
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 23:13   #30
Zara pojas i sandale

__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 23:20   #31
Slažem se sa Leptirom81. Zar ćemo sad reći da svi oni koji preziru kopije (ne lažnjake, da se razumijemo), nikad nisu ušli niti išta kupili u Mangu, Zari, Top Shop-u i sličnima?
Budimo realni Svakako da bih si htjela priuštit mnogo toga što je zaozbać markirano, ali ne mogu. Pa se zadovoljavam ovime čime mogu i ni u jednom trenu ne osjećam grižnju savjesti. Primjerice, one sandale za kojima cvilih prethodnu stranu, hoće mi netko reć u kojem TS-u ih ima, gaddemit
Durga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 23:23   #32
Matthew Williamson inspirirana Mango haljinica


Chloe - H&M


Missoni - Accessorize
[SLIKA OBRISANA]

Stella McCartney - TopShop
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 23:24   #33
Quote:
Durga kaže: Pogledaj post
Primjerice, one sandale za kojima cvilih prethodnu stranu, hoće mi netko reć u kojem TS-u ih ima, gaddemit
Pridružujem se madovima
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 23:31   #34
Što reći za Cavallija, Stellu, Karla i Victora&Rolfa koji su iskopirali sami sebe i uradili kolekcije za H&M?
I da, ove jeseni u H&Mu će nas dočekati Comme des Garçons kolekcija. Što tek reći na to?
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 23:39   #35
Quote:
me in honey kaže: Pogledaj post
I da, ove jeseni u H&Mu će nas dočekati Comme des Garçons kolekcija. Što tek reći na to?
...sve najbolje mislim da nema branda s cijom se filozofijom istodobno toliko poklapa, a jos vise kosi (od apsolutnog mainstream imagea koji ima H&M do logike prodaje, koja je sve samo ne CDG-ovska) radjenje kolekcije za H&M - ali u tom i jest izazov stvari a ja se uopce ne bunim - stovise, mislim da pocinjem stedjeti i spremati se na svoje prvo ikad guranje po H&M-u
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 23:50   #36
Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
.stovise, mislim da pocinjem stedjeti i spremati se na svoje prvo ikad guranje po H&M-u
budem ti se pridružila, ja se fenomenalno "laktam"
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 00:17   #37
Quote:
Durga kaže: Pogledaj post
Slažem se sa Leptirom81. Zar ćemo sad reći da svi oni koji preziru kopije (ne lažnjake, da se razumijemo), nikad nisu ušli niti išta kupili u Mangu, Zari, Top Shop-u i sličnima?
ma kakvi... dok god slijede trendove i dok god modeli nisu doslovno kopirani
vjerujem da svi prepoznajemo tu finu razliku
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 00:21   #38
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
vjerujem da svi prepoznajemo tu finu razliku
Ajd pogledaj ove pikse gore što sam stavila (a ima ih još masa i masa).
Da li bi u dućanu odmah znala da su ti komadi kopije
Smatraš li ih uopće kopijama?
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 00:36   #39
Quote:
me in honey kaže: Pogledaj post
Ajd pogledaj ove pikse gore šta sam stavila (a ima ih još masa i masa).
Da li bi u dućanu odmah znala da su ti komadi kopije
Smatraš li ih uopće kopijama?
htjela sam reci da svi znamo finu razliku izmedju 'inspiriranog' i 'kopiranog' predmeta
kao npr prugice na badicu... ako su u nekom trenutku svugdje na badicima prugice - ok, ali kad te prugice postanu missonijeve prugice onda nije ok
isto kao i zakovice na sandalama... jedno su zakovice, drugo je u potpunosti iskopirana sandala

ali isto tako stoji ovo sto kazes... da, ne mozemo u svakom trenutku znati sto je koja kuca izbacila kako bi bas uvijek mogli prepoznati kopiju
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 00:43   #40
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
ali isto tako stoji ovo sto kazes... da, ne mozemo u svakom trenutku znati sto je koja kuca izbacila kako bi bas uvijek mogli prepoznati kopiju
Pa činiš li nešto u vezi toga, npr. da li prvo provjeriš da to nije kopija?
Stvarno me zanima, jer vidim da si totalno protiv. Razumijem u potpunosti za lažnjake, ali moram priznati da za kopije baš i ne

Kad budeš imala vremena pročitaj ona dva članka što sam stavila gore
I što ti misliš o dizajnerskim kolekcijama u H&Mu? (koji ih inače kopira od nemila do bestraga )
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:57.