Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2008., 23:48   #41
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
ne, nikad ali bas nikad ne bi kupila niti kopiju a pogotovo ne laznjak
ujedno ne mogu izraziti dovoljan prezir prema proizvodima takve vrste


Potpisujem
ivanea1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 23:57   #42
Quote:
ivanea1 kaže: Pogledaj post


Potpisujem
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
ne, nikad ali bas nikad ne bi kupila niti kopiju a pogotovo ne laznjak
ujedno ne mogu izraziti dovoljan prezir prema proizvodima takve vrste
znaci nikad ne kupujete u mangu, zari, newyorkeru, top shopu?
ili pratite sve poznatije marke pa znate kako izbjeci kopije?
sweet caramel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 23:59   #43
Quote:
Mrtva mrkva kaže: Pogledaj post
Nacelno mi je bezveze kupovati kopiju nekog poznatog predmeta, ali ja toliko ne pratim visoku modu da je sasvim moguce da mi je ormar pun kopija, a da to ni ne znam.
Quote:
sweet caramel kaže: Pogledaj post
vec dugo sam luda za hermesovom birkinicom, i kupila sam prije par godina kopiju crne na placu, ali sada su se pojavile u raznim bojama
Quote:
Durga kaže: Pogledaj post
Svakako da bih si htjela priuštit mnogo toga što je
zaozbać markirano, ali ne mogu. Pa se zadovoljavam ovime čime mogu i ni u jednom trenu ne osjećam grižnju savjesti.
gle razliku izmedju prvog i slijedeca dva posta... upravo ono sto sam objasnila u postu prije

Quote:
me in honey kaže: Pogledaj post
Pa činiš li nešto u vezi toga, npr. da li prvo provjeriš da to nije kopija?
Kad budeš imala vremena pročitaj ona dva članka što sam stavila gore
I što ti misliš o dizajnerskim kolekcijama u H&Mu? (koji ih inače kopira od nemila do bestraga )
sto se tice provjeravanja, ne ne provjeravam
uopce mi nije jasno na koji nacin bi i mogla provjeriti... kako se uopce moze pohvatati sve te silne 'inspiracije'
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 00:06   #44
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
sto se tice provjeravanja, ne ne provjeravam
uopce mi nije jasno na koji nacin bi i mogla provjeriti... kako se uopce moze pohvatati sve te silne 'inspiracije'
pa ne znam, zato i pitam tebe, jer si na prethodnoj stranici ovo napisala-

Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
ne, nikad ali bas nikad ne bi kupila niti kopiju a pogotovo ne laznjak
ujedno ne mogu izraziti dovoljan prezir prema proizvodima takve vrste
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 00:11   #45
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
gle razliku izmedju prvog i slijedeca dva posta... upravo ono sto sam objasnila u postu prije
što, mrkvi je oprošteno što joj je ormar pun kopija, jer se ionako ne trudi pratiti revije, dok se Durgi i slatkojkarameli to zamjera jer iste prate, pa bi trebale "biti pametnije"?

sorry ali meni je to bezveze
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 00:11   #46
Žužu, ti šumom, a mi drumom Naravno da nemam grižnju savjesti ako kupim nešto u Top Shop-u ili sličnim dućanima, ali isto tako moram naglasiti da ne idem za tim da to bude kopija Birkinice ili ne znam čega. Prvenstveno kupujem zato što mi se nešto sviđa a ne zato što je to kopija Marnija, Hermesa ili nekog 16-og. Molim da se to primi na znanje A nekako mislim da je tako i s ostalim curama ovdje
Mislim, kopiranja će uvijek biti, a sad da se ja osjećam krivom zbog toga što sam kupila suknju za 500 kuna, a mogla sam ju platiti 5000... morala bih biti luda
Durga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 00:15   #47
Quote:
me in honey kaže: Pogledaj post
pa ne znam, zato i pitam tebe, jer si na prethodnoj stranici ovo napisala-
pretpostavljam da je stvar u namjeri... kao npr. naci sandale nekog dizajnera koje su ti se svidjele i onda krenuti u potragu za sto boljom kopijom, ili birkin s placa.... tu tesko mozes reci da nisi primjetio laznjak

no sad mi se cini da u tri posta ponavljam jedno te isto
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 00:17   #48
Upravo i ja to govorim. Nije da mi je namjera, nego ako se pogodi, nek se pogodilo Iako, ono što i Honey reče, zar je namjera grijeh
Durga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 00:18   #49
Quote:
me in honey kaže: Pogledaj post
što, mrkvi je oprošteno što joj je ormar pun kopija, jer se ionako ne trudi pratiti revije, dok se Durgi i slatkojkarameli to zamjera jer iste prate, pa bi trebale "biti pametnije"?

sorry ali meni je to bezveze
gle, birkin s placa... to se ne oprasta

ali da, ok uvjerila si me
ne mozemo sa sigurnoscu znati sto su tocno laznjaci i velika je vjerojatnost da ih svi u ormarima imamo po nekoliko
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 00:19   #50
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da je stvar u namjeri... kao npr. naci sandale nekog dizajnera koje su ti se svidjele i onda krenuti u potragu za sto boljom kopijom, ili birkin s placa.... tu tesko mozes reci da nisi primjetio laznjak

a ako nisi svjestan da to jest kopija, onda je ok da ih kupiš
ne kužim, sorry
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 00:21   #51
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
ali da, ok uvjerila si me
ne mozemo sa sigurnoscu znati sto su tocno laznjaci i velika je vjerojatnost da ih svi u ormarima imamo po nekoliko
kao prvo ovdje nije riječ o lažnjacima, to je totalno druga stvar

kao drugo dobro da jesam više, išla bih spavati
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 00:26   #52
Quote:
me in honey kaže: Pogledaj post
a ako nisi svjestan da to jest kopija, onda je ok da ih kupiš
ne kužim, sorry
negdje se covjek mora i oblaciti, pretpostavljam da ne mozemo imati apsolutno svaki komad odjece s potpisom
mislim da sam vec prilicno dobro objasnila onu 'finu' razliku koju svi znamo, samo nismo u mogucnosti uvijek prepoznati

Quote:
me in honey kaže: Pogledaj post
kao prvo ovdje nije riječ o lažnjacima, to je totalno druga stvar

kao drugo dobro da jesam više, išla bih spavati
pogreska, mislila sam na kopije.... prilicno mi je jasno sto su laznjaci
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 00:32   #53
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
gle razliku izmedju prvog i slijedeca dva posta... upravo ono sto sam objasnila u postu prije
razlika je u tome sta ja znam da je kopija a ona ne zna

mozda bi me i grizla savjest da sada grad nije prepun toga
ali znam da ce stotine cura kupiti te preljepe torbice a ja kao ne smijem jer znam da su kopije

ja tvrdim da je ona gore guessova torba kopija pradine
i da prije nego kazes da ne bi i nikad nisi kupila kopiju, moras prouciti kolekcije svih poznatijih dizajnera

a ovako samo mislis da ne nosis kopije ...
sweet caramel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 00:34   #54
ako smislis nesto novo, javi
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 00:44   #55
vi kako ocete, al ako se meni nesto svida ja cu takvu stvar trazit dok ne nadem po pristupacnoj cijeni i kvalitetno bez obzira bilo to na placu, topshopu ili hermes ducanu(mošmislit)
ako nadem onakve sandale na placu, kupit cu ih bez razmisljanja iako znam da su kopija burberryja, topshopa i koga jos ne
sweet caramel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 01:33   #56
necu se ponavljati da fejkove ne volim al sta se tice kopije dizajna i ovoga sto nude ZARA, MNG, top shop itd. - po meni su okej. to moje srce moze da podnese.
jedno je ukrasti malo ideju i promjeniti neke detalje, a drugo je prekopirati totalno cijeli model i zaljepiti etiketu koja to nije.

al i takve ocito kopirane modele nebi osobno kupovala (tipa kopije one pradine resaste torbe kakvu je izbacila i zara) jer mi je i to isfuravanje makar ne pise PRADA vec ZARA. ubijte me al nebi.
inace i ja volim zaru al ja sam klasicarka i kupujem dosta ovako normalne stvari koje onda iskombiniram sa svojim cipelama, torbama, remenima itd...
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 10:43   #57
Quote:
vekmar kaže: Pogledaj post
necu se ponavljati da fejkove ne volim al sta se tice kopije dizajna i ovoga sto nude ZARA, MNG, top shop itd. - po meni su okej. to moje srce moze da podnese.
jedno je ukrasti malo ideju i promjeniti neke detalje, a drugo je prekopirati totalno cijeli model i zaljepiti etiketu koja to nije.

al i takve ocito kopirane modele nebi osobno kupovala (tipa kopije one pradine resaste torbe kakvu je izbacila i zara) jer mi je i to isfuravanje makar ne pise PRADA vec ZARA. ubijte me al nebi.
inace i ja volim zaru al ja sam klasicarka i kupujem dosta ovako normalne stvari koje onda iskombiniram sa svojim cipelama, torbama, remenima itd...
Ti misliš da su Prada i Zara tak suptilni i principijelni kao ti?
Prada je zaradila zato što je sklopila dil sa Zarom i to puno više nego što zaradi prodajom svoje eksluzive. Tak ti to ide, inače bi bez tih velikih robnih kuća Prada i sve njoj slične odavno stavile katanac na bravu. Pa vidiš šta se dogodilo Gharani-Strok?
Osobno, kupujem ono što mi se sviđa, što je kvalitetno i što je pristupačno.Mislim da je to zdravo i logično, a ostalo je po meni zapravo isfuravanje. To što je neko nekome ukrao ideju nije moj problem. Ja sam modni dizajner po struci i moj je problem čak i onda ako netko iskopira, bez moje dozvole, doslovno ili djelomice moj rad, ali ne od neke tamo Ane ili Sanje koja će kupiti tu kopiju.Kako ću ja taj svoj problem riješiti, je moj problem, problem moje snalažljivosti i mehanizama koje sam zaposlila da se tim bave. To je masovna industrija, i nemoguće je pratiti sve oriđinale. Osobno mislim da je kod kupaca pretjerano zamaranje takvim detaljima bezveze i pomalo sik.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 11:01   #58
Ivanicapeca hvala.
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 11:08   #59
potpisujem Ivanicu. kao da bi velike kuće samo tako pustile da drugi zarađuju na njihovim idejama da nemaju neku korist od toga.

baš sinoć gledam neke svoje pospremljene fotke (tražim jednu određenu jaknu i ko za vraga nema je) i vidim jedne crne cipele koje sam mislim već tu stavljala. marka Giuseppe Zanotti. malo dalje, ista marka, malo drukčiji model, u drugoj boji.
ja sam nedavno kupila križanca ta dva modela u Miss Selfridge.
ne sjećam se da su se međusobno tužakali zbog kopiranja. ako ne smeta njima, zašto bi meni?

Zanotti:



moje:




i meni su fejkovi bezveze. ako ne mogu kupit pravi Chanel, Dior, itd., šta će mi fake? da mašem etiketom i pravim se važna?
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 14:24   #60
Ima tuzbi za kopiju dizajna i ideja koliko hocete.

Firma Oh baby London tuzila je policiju pokrajine (grofovije, stolivec) Kent, u Velikoj Britaniji, zbog kopiranja natpisa "Been Inside for 9 Months" Policija koja ima svoj gift shop, brani se da njihov natpis nije isti i ima dodatak I've i glasi:"I've Been Inside for 9 Months".




Ocekuje se presuda.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:20.