Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2008., 16:20   #1
Zvonimir - Z1: općenito

Početni forum za sustanare Zvonimir - Z1 zgrade u Zagrebu. Časkanja o problemima iz svakodnevnog života ...
markezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 16:54   #2
detaljnije

Dragi sustanari,
nadam se da će nam ovaj način komunikacije, ukoliko zaživi, olakšati rješavanje mnogih svakodnevnih problema.

Ja sam u zgradu uselio efektivno pocetkom listopada '07 i do sada ca. 95% opremio stan. Stanujemo supruga, ja, i od sredine siječnja naš prvorođeni sin.
Za sada smo uglavnom zadovoljni stanom, ulazom i zgradom. Naravno, svakako smo zadovoljni lokacijom, jer to je i bio glavni razlog preseljenja iz okolice Zagreba. Sada se sve rješava pješice. .
Bilo bi mi zanimljivo čuti vaša dosadašnja iskustva.
markezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 12:01   #3
Ja sam također kupila stan, i mislim da ću ga prodati. Stalno problemi. Bojler ne zagijava dovoljno vodu pa ne mogu napuniti kadu, u wc-u su nešto mijenjali jer je curilo iza školjke, iz sifona se širi vrlo neugodan miris i radnici uvijek dođu, pročiste, kažu da će biti sve u redu, pa za tjedan-dva sve ispočetka... Ukratko - kupaona je sfušana, a vjerojatno i sve ostalo jer sam uselila prije mjesec dana i svaki dan se iznova u nečemu razočaram. Ima li netko od vas sličnih problema?
kica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 15:08   #4
Gdje je ta zgrada tocno?
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 13:38   #5
To je nova zgrada Tehnike, ulica Ljudevita Posavskog. Mene svi uvjeravaju kako mogu biti zadovoljna jer ima svakakvih novogradnji, ali iskreno nisam zadovoljna i mislim da možda je gradnja dobra, ali su završni radovi prešlampavo napravljeni.
kica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 01:08   #6
A to je onaj novi blok kod Tvornice.
Ah, Tehnika... Ma, radije ću se suzdržati
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 11:16   #7
Quote:
kica kaže: Pogledaj post
Ja sam također kupila stan, i mislim da ću ga prodati. Stalno problemi. Bojler ne zagijava dovoljno vodu pa ne mogu napuniti kadu, u wc-u su nešto mijenjali jer je curilo iza školjke, iz sifona se širi vrlo neugodan miris i radnici uvijek dođu, pročiste, kažu da će biti sve u redu, pa za tjedan-dva sve ispočetka... Ukratko - kupaona je sfušana, a vjerojatno i sve ostalo jer sam uselila prije mjesec dana i svaki dan se iznova u nečemu razočaram. Ima li netko od vas sličnih problema?
zbog problema u kupaoni se ne isplati mijenjati stan ako ti odgovara lokacija a i uložila si više desetaka tisuća eura u njegovu kupnju. pazi da u novom stanu ne naletiš na isto. bojler lako zamijeniš, wc školju također (košta oko 200-300 kuna), a što se tiče mirisa, moguće je da ti kroz neki ventilacijski kanal nešto dolazi. zatvori ga sa svoje strane.
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 09:48   #8
Ma nije samo to. Parketi su očajni, nisu dobro polakirani i osjetljivi su čal i na hodanje u cipelama. U jutarnjim satima se čuje nekakvo kuckanje kroz otvor za ventilaciju i to me svako jutro probudi oko 6 sati. Protuprovalna vrata su im smiješna - kad ih zatvorim i zaključam, iz stubišta se može vidjeti gori li mi u stanu svjetlo jer rub vrata nije dobro priljubljen uz štok (takva "protuprovalna vrata" u mojoj firmi razdvajaju sobe, i nevjerojatno mi je da ih netko koristi kao ulaz u stan. O zvučnoj izolaciji da ne govorim). Bjler su mi jučer očistili i meni je još neshvatljivo zbog čega navodno novi bojler treba čišćenje 5 mjeseci nakon postavljanja. Onaj smrad iz sifona su mi po drugi put uklonili čišćenjem i ispričali nevjerojatnu priču da je to neki vakuum koji se stvara jer još nisu doselili stanari iznad mene. Po njihovoj priči osjećam smrad zato što mi je stan na prvom katu, a drugi ljudi još ne puštaju vodu koja mora cirkulirati da se ne bi stvorio vakuum. Kad sam pitala majstora može li mi to dati napismeno, počeo se izvlačiti, meni koja sam laik još je ispričao priču o horizontalama i vertikalama koje idu kroz zgradu i na kraju mi rekao da moj problem u kupaoni nije ozbiljan, samo nisam imala sreće. Ja sam mu objasnila da nisam igrala lutriju, nego sam kupila stan i pošto je ovo već četvrti put da mi se nešto intervenira u kupaoni, od sada ću tražiti sve napismeno - što su radili i zašto su radili. Ne bih željela prodati stan jer sam zbilja željela živjeti na toj lokaciji i sviđa mi se raspored, ali nemam riječ preporuke za Tehniku. Stvarno sam razočarana koliko su aljkavi, i živciraju me te sitnice koje doista ne bi trebale biti neka mudrost. Recimo, u našem stubištu stalno nestaje svjetla i objasnili su da dolazi do kratkog spoja i da će učiniti nešto po tom pitanju. Ali uvijek je isto - oni poprave, a kvarovi se opet događaju. Što će tek biti za nekoliko godina kad istekne garancija?
Voljela bih da i drugi stanari kažu imaju li slične probleme ili sam ja usamljen slučaj.
kica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 09:25   #9
zao mi je zbog tvojih problema, kica

mozes li reci kolika je bila cijena po kvadratu tada kad si kupovala?
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 10:23   #10
koštalo je 2070 eura po kvadratu, ali se sve moralo platiti prije nego što su započeli radovi. Nakon toga sam hvatila da su parketi riblja kost, a prozori neke ružne sive boje (jer o takvim stvarima se nije moglo raspravljati s njima - ljudi su stajali u redu od 2.30 ujutro da kupe stan i svatko je imao 20 minuta da odabere prema nacrtima stan i garažu). S dodatnim izmjenama stan je koštao oko 2100 po kvadratu jer sam dala obojati unutarnju stranu prozora u bijelo i željela sam parket postavljen s ravnim letvicama, i još par stvarčica sam prilagodila svom ukusu.
Inače, u Tehnici su jako brižni, uredno dolaze i ispravljaju nedostatke, raspituju se je li sad u redu (ne znam je li to zato što čitaju ove postove, haha). Međutim, ne znam što će biti za koju godinu jer se parket već počeo širiti (onaj koji sam poprilično nadoplatila), a i stalno se javljaju novi nepredvidljivi problemi koji nisu veliki ali čovjeka živciraju...
kica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 22:37   #11
Mislim da smo sa cijenom u danom trenutku placali ono sto danas imamo, a to je lokacija u centru grada, sa definiranim "urbanom" blokovima. "Urbanim" znaci da se nemre desiti da nikne zgrada 3 metra od tvog prozora, a centar znaci da pjeske ili bikeom mozes sve za 5 minuta. O kvaliteti gradnje bi trebalo raspravljati u svehrvatskim okvirima. Trend je srot. Tako npr ne cudi da imamo rumunjske stekere i uticnice kvazi-talijanskog dizajna, ili klima-uredjaje i plinske bojlere ocajnih energetskih klasa. Ili, to sto po katu ima 6 stanova (u onom dalekom socijalizmu to bi inace bilo dva-tri ulaza) - klasicni zaradi-sto-vise po milimetru kvardatnom tolocrntog zemljista.
No, (ovo nije branjenje izvodjaca nego vise retorika), nek mi neko kaze tko danas u hrvatskoj velebnoj gradnji ugradjuce uticnice njemackih proizvodjaca?

Ono sto mene fascinira osobno ipak u svemu je struktura tih (nas) ljudi koji su cekali u tom redu da plate unaprijed ovu lokaciju. Unutar statistike ima tu iznenadjujuce dosta ultra-ruralnog duha u smislu "sta me briga za zajednicku imovinu i zakonske=normalna pravila ponasanja." To bi sad bilo prezahtjevno opisivati, ali ideja pokretanja ovog foruma je upravo bila da se u otvorenoj diskusiji okupi sto vise konkretnih Z1 stanara i iskristalizira i podvuce probleme od parketa do ljudskog ponasanja

p.s. KICA - pogledaj u privatne poruke
markezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 14:41   #12
Čini mi se da za koji mjesec kreće prodaja drugog stambenog bloka u Centru Zvonimir, koji se tek gradi (za sad je iskopana samo rupa). Zna li netko kad kreće prodaja, radi li se o istoj/sličnoj zgradi kao ona u koja je već useljena, cijena kvadrata i sl...?

Za one koji već žive u Centru Zvonimir: kako vam štima garaža, loggia, susjedstvo, pogled, dućani, promet...? Koliko treba pješke do Trga a koliko do Glavnog? Koliko ste mogli intervenirati u gradnju stana (hoću/neću ovaj zid, hoću druge pločice i sl.)?

Kako je išlo plaćanje? Odnosno, kad se daje polog i koliki je, kad se daje ostatak love, koja kreditna opcija je najbolja, isplati li se uzeti PBZ kredit s obzirom da Tehnika radi s njima...?

Thnx
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 18:02   #13
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post
Čini mi se da za koji mjesec kreće prodaja drugog stambenog bloka u Centru Zvonimir, koji se tek gradi (za sad je iskopana samo rupa). Zna li netko kad kreće prodaja, radi li se o istoj/sličnoj zgradi kao ona u koja je već useljena, cijena kvadrata i sl...?
Rupa koja je iskopana sada je vec zazidana, garaze zatvorene, prizemlje isto,
a sada vec pocinje dugi kat.
Cini mi se da je vecina vec prodana, a ostatak se moze vidjeti na
www.tehnika.hr


Quote:
Blue kaže: Pogledaj post
Za one koji već žive u Centru Zvonimir: kako vam štima garaža, loggia, susjedstvo, pogled, dućani, promet...? Koliko treba pješke do Trga a koliko do Glavnog? Koliko ste mogli intervenirati u gradnju stana (hoću/neću ovaj zid, hoću druge pločice i sl.)?
Kako je vec diskutirano, mjestimicno bi kvaliteta zavrsnih radova i nekih
materijala mogla biti daleko visa. Ipak, moj opci dojam da je razina iznad
prosjeka na (Zg) trzistu.
Lokacija (Trg, Glavni, tramvaji, ducani etc.) je i dalje glavni adut, mozda
za neke i glavni arugment za kupnju.
markezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 18:55   #14
Možda nisam bio skroz jasan - ti govoriš o tri manje povezane zgrade uz cestu, a ja sam mislio na veliku četverokutnu zgradu iza Uljare.
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 01:27   #15
Po mojim informacijama useljenje u Z3, je u 12/2009.
alivanto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 10:50   #16
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post
Možda nisam bio skroz jasan - ti govoriš o tri manje povezane zgrade uz cestu, a ja sam mislio na veliku četverokutnu zgradu iza Uljare.
Da, to je bilo o toj zgradi, tj. Z2. Za Z3, koji će biti malo sjeveroistočnije još nije niti iskopana rupa.
markezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 12:28   #17
Odlično. Dakle za tu zgradu - Z3 - me zanimaju odgovori na gore navedena pitanja. Prije svega kad kreće u prodaju (s obzirom da se još nije krenula graditi) i kakva bi mogla biti cijena kvadrata? Kvadrat u njoj susjednim zgradama je 2,450 eur - hoće li i ova biti tu negdje ili će cijena dodatno narasti? Na Dnevniku je bio prilog prije neki dan baš o cijenama stanova. Zaključak je da će kvadrati u starijim zgradama na manje atraktivnim lokacijama pasti ispod 1,000 eura, dok će oni atraktivniji narasti do 3,000 eura. Tip koji je to rekao nije izgledao kao da se šali
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 13:13   #18
Zna li netko kad kreće prodaja, radi li se o istoj/sličnoj zgradi kao ona u koja je već useljena, cijena kvadrata i sl...?

Koliko ste mogli intervenirati u gradnju stana (hoću/neću ovaj zid, hoću druge pločice i sl.)?


= mislim da će ta zgrada biti vrlo slična zgradi Z1, a cijena se kreće oko 2450 eura/m2. Budućim kupcima savjetujem da računaju na još više izdataka (treba bolje nadgledati gradnju jer su recimo meni napravili niz propusta i nedostataka, a i dobro je izmijeniti neke stvari, kao na primjer boju prozora iznutra ako ne želite da budu ružni sivi, zatim vidjeti ima li druga opcija za ulazna vrata jer su njihova smiješna i izolacija im je nikakva, standardni parketi su im hrast - riblja kost pa treba nadoplatiti ako se želi modernija varijanta...) Zapravo, najbolje je odmah prilikom kupnje povedu arhitekta radi eventualnih izmjena, da vam se ne bi dogodile nebuloze kao meni (npr. plinska cijev koja nagrđuje prostor jer je po sredini kuhinje umijesto logično uz zid u kutu = ovaj me ispravak koštao naknadno 1000 kuna; pogreške električara su grozne, a i dosta utičnica nisam predvidjela pa je bolje to učiniti i nadoplatiti u startu... Uglavnom, da ne nabrajam - najbolje je strogo kontrolirati što vam rade i u početku pratiti poštuju li standarde gradnje i standarde nas kao kupaca, tada je Tehnika dobar izbor)
U slučaju Z1 mogli smo izabrati iz njihove ponude ili birati od ponude njihovih dobavljača, uz debelu nadoplatu, naravno.
kica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 15:29   #19
Kica, hvala na ovom, vrlo korisni savjeti
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 23:36   #20
taj lik, koji se nije šalio na TV zasigurno nije neka referenca za ozbiljne prognoze, jer zacijelo niti jedan takav pijun ne može predvidjet šta će se u realnoj bliskoj budućnosti desiti, a kamoli dugoročno. Po mojem mišljenju, odluka o kupnji za odredjenu cijenu se svodi na individualnu procjenu. Dobro je pri tom znati što više informacija, ali nitko ne može garantirati da hipotetski npr. Z3 (pošto će se prodavati prije nego se iskopaju temelji) neće biti bitno lošiji od ostalih Z-ova zbog lošijih kooperanata, lošijeg vremena, lošijeg cementa, još lošijih rumunjskih dobavljača električnih instalacija, ili pak sasvim suprotno od svega rečenog.
markezi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:44.