Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2014., 11:06   #81
Pitanje za nekoga ko je koristio ricinusovo ulje. Nakon koliko vremena pocinje da djeluje? Ovdje Ricinusovo-ulje-kao-laksativ sam nasao da djeluje nakon jednog sata
Quote:
Normalna reakcija se dešava u periodu od jednog do tri sata nakon konzumacije!
bo-ba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 12:12   #82
Ja uzimam prije spavanja, djeluje ujutro, odnosno prije spavanja pijem čaj od đumbira sa žlicom ulja.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 21:19   #83
Quote:
zlrjgnhh kaže: Pogledaj post
Gledao sam na jednoj od nacionalnih TV kuca prije par mjeseci da je bilo gdje to profesionalno rade. imaju uredaj i sve to.
Da li tko zna vise o tome?

Ili bilo koji drugi koji to rade.
Opcenito, i nije bitno da li je "alternativa" ili ne, svaka informacija mi koristi.

Hvala.

P.S. moze i na privatnu poruku ako je tako lakse
Da pokušam malo da pojasnim sve ovo jer imam, vjerojatno, više ukupnog iskustva od svih koji ovdje postuju. Prvo, morate razlikovati klistir (ono što se radi sa irigatorom) od Hidrokolon terapije, što se radi sa onim aparatom i cjevkom u rektalnom otvoru itd... Običan klistir se radi kod opstipacije (zatvora) ili u predoperatvnom periodu u bolnici. Hidrokolon terapija se radi da bi se skinule naslage stare stolice (fekalija) sa debelog crijeva, koja je obično tvrda kao guma, i potpuno pokriva debelo crijevo u debljini 1 do 2 mm. U literaturi se pominje da kirurzi često previde taj sloj jer u potpunosti izgleda kao dio Kolona. Zato se Hidrokolon terapija radi 5 do 10 puta svaki drugi dan da bi sve bilo počišćeno. Sam postupak nije neprijatan već ga mnogi doživljavaju kao blagu masažu abdomena, ali dosta košta i traži odvajanje vremena za to.
E sad, ima i nešto što je jednako efikasno i mnogo jeftinije i može da se radi u "kućnoj radinosti" u vlastitoj privatnosti ali, podrazumijeva, otprilike, pet dana samo na tekućini (voda, bistri sokovi, bistra juha ...). U pitanju je "Kolon čistač" koji možete nabaviti i u Hrvatskoj od firme "DietFood" i mnogo je kvalitetniji od onih uvoznih (vjerovali ili ne). Više informacija imate na sajtu "svejeizljecivo", a imate i telefone za narudžbe.
Vrlo je važno, u svakoj terapiji, da se prvo očisti debelo crijevo pa potom jetra i tek onda da se krene sa terapijom.
Samo da napomenem, da samo (samo i samo) čiščenje debelog crijeva riješava problem Ascita (nakupljanja vode u abdomenu) i, općenito izbacivanje viška vode iz mekih tkiva, bez ikakvih diuretika.
__________________
Ima lijeka i u Hrvatskoj
dietfood is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2018., 11:12   #84
Ima li svježih iskustava? Je li netko bio nedavno na čišćenju crijeva?

Koliko vidim, to i nije nešto baš rašireno kod nas, svega par polilkinika nudi tu uslugu.

Znači li to da ova metoda nema efekta (iako u teoriji dobro zvuči), da je opasna ili nešto treće?

Patim se s kroničnim zatvorom zadnjih 30 godina, dvije trećine svog života, sjedim cijeli dan na poslu, pokušavala sam svašta, ali ništa s trajnijim uspjehom.

Zavrti mi se u glavi kad razmislim koliko toga nataloženog (i lošeg) nosim u sebi...

Ima li ova metoda smisla?

Molim za svako 'friško' iskustvo...

Hvala!
Pilica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2018., 21:05   #85
Quote:
Pilica1 kaže: Pogledaj post
Ima li svježih iskustava? Je li netko bio nedavno na čišćenju crijeva?
Koliko vidim, to i nije nešto baš rašireno kod nas, svega par polilkinika nudi tu uslugu.
Znači li to da ova metoda nema efekta (iako u teoriji dobro zvuči), da je opasna ili nešto treće?
Patim se s kroničnim zatvorom zadnjih 30 godina, dvije trećine svog života, sjedim cijeli dan na poslu, pokušavala sam svašta, ali ništa s trajnijim uspjehom.
Zavrti mi se u glavi kad razmislim koliko toga nataloženog (i lošeg) nosim u sebi...
Ima li ova metoda smisla?
Molim za svako 'friško' iskustvo...
Hvala!
Moje iskustvo s klistriranjem nije baš veliko. Obavila sam to jednom kao pripremu za operaciju. Štetno, koliko ja znam nije, a učinkovitost vjerojatno ovisi o tome koju tegobu tako želite riješiti i što je uzrok te tegobe. Ako se već godinama mučite sa zatvorom bi Vam vjerojatno pomogla promjena prehrane. Znam da su lanene sjemenke dobar laksativ, također su i šljive dobre.
__________________
Potrebno je biti mudar da bi se razumijela mudrost; glazba ne znači ništa ako je publika glupa.
vanilymili is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2018., 21:59   #86
Quote:
vanilymili kaže: Pogledaj post
Znam da su lanene sjemenke dobar laksativ, također su i šljive dobre.
Chia takodjer.

I razni cajevi poticu rad crijeva.
Dok sam pila majcinu dusicu/trputac zbog kaslja, imala sam vise puta dnevno veliku nuzdu

Bucine sjemenke takodjer poticu ciscenje crijeva, mozete ih grickati onako (sa tamnom opnom), a mozete ih smiksati s mrkvom i cesnjakom + malo ricinusova ulja da to poveze, pa uzimati nekoliko zlica dnevno.
To je inace narodni recept protiv glista, tako da super cisti crijeva.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2018., 00:54   #87
Pitanje za Begemoticu
Napisali ste
Ja uzimam prije spavanja, djeluje ujutro, odnosno prije spavanja pijem čaj od đumbira sa žlicom ulja.

Koliko se to ricinusovo ulje često smije koristiti ?
Što bi bilo da ste uzeli malo više, npr. 3 žlice , da li bi vas potjeralo ranije ?
Ima li nuspojava nekih drugih ?
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2018., 19:35   #88
osnove klistiranja

Evo da se i ja javim na ovu temu obzirom da sam osoba kojoj je klistiranje doslovno spasilo život, a i dalje itekako pomaže. Meni je klistiranje sastavni dio liječenja u mojoj bolesti gdje su oštećeni detoksikacijski enzimi, što znači da se ja ne mogu rješavati toksina na isti način kao i sve druge osobe koje nemaju ovu bolest. Osim raznih detoksikacijskih mjera, klistiranje je neizostavno i to zadnjih punih 4 i pol godine kako mi je dr. Naturopatije rekao za ovaj postupak i spasio mi život jer sam imala strašne probleme sa crijevima i probavom ( jedan od ukupno 6 bitnih ljudi ). Da ne duljim, idemo na postupak.
1. voda mora proključati i kuhati se još 15-20 min, koristi se topla voda sobne temperature jer vruća može ispeći crijeva, a od hladne može doći do upale crijeva
2. u neke 2 l vode stavi se oko 2 žlice himalajske soli i sok od 2 limuna
3. u irigator se stavi ta količina, irigator se postavi u visini od oko metar i pol ( zakači se na npr. ručku od tuš kabine ili sl. Što je te visine )
4. na ručnik se postavljate u položaj koljena – laktovi,
5. na dio irigatora od oko 10 cm stavljate neko ulje ili mast za podmazivanje ( npr. kokosovo, bademovo ...), kao i na analno područje
6. odvrnete ručkicu na zadnjem dijelu crijeva irigatora i krenete s poslom
7. kad se tekućina ulije u vaša crijeva legnete na lijevi bok malo skvrčeni i tako ostajete 8-10 min, ne više (ukoliko ne možete izdržati, voda kreće van, ne brinite se, ponovite sutra i preksutra i koliko dana trebate da se dio po dio crijeva prazni jer to samo znači da su vam crijeva dobrano zaštopana ( ili za početak krenite samo sa prokuhanom vodom i to skuhajte više litara pa tako radite dok se tekućina napokon ne zadrži u vašim crijevima tih 8-10 min. ) Nakon tjedan dana takvih postupaka već ćete lagano ući u štos, a upravo nakon nekih 7 dana osobe koje imaju problema sa plućima napokon će prodisati ( osjećaj je u početku fenomenalan ), kao i općenito za ostatak tijela
8. ne odlazite van kuće barem sat vremena nakon postupka jer se ponekad može dogoditi da crijeva naknadno prorade i krenu sa izbacivanjem fekalnog sadržaja

Napomena: tekućinu sa soli i limunovim sokom ne treba često raditi, ako se prvi puta klistirate onda prvih 10 puta, kasnije samo sa vodom ili sa vodom i soli da se crijeva ne iziritiraju. Klistiranje ne treba raditi prečesto ( osim u slučaju potpunog izostanka pražnjenja kao što se meni dogodilo i to punih 5 mj., a da nije bila posljedica klistiranja jer jako pazim koliko to često radim, već posljedica moje bolesti i antiparazitnih čišćenja )

Hidrokolon terapija je agresivna terapija koja potpuno očisti sve iz vaših crijeva pa tako i dobre bakterije ( zato daju probiotike ). Nisam baš za takvu metodu. A isto tako nije ju dobro raditi često, a kod kroničnih bolesnika dobro je povremeno raditi klistiranja čak i ako smatrate da nema potrebe.
otrovna Anny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2018., 18:31   #89
Što vam se pokazalo najbolje za čišćenje crijeva od prirodnih pripravaka? Kakav je prah/čaj od neema po tom pitanju?
TheLizardKing is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2018., 22:07   #90
Kamilica.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2018., 10:53   #91
Quote:
TheLizardKing kaže: Pogledaj post
Što vam se pokazalo najbolje za čišćenje crijeva od prirodnih pripravaka? Kakav je prah/čaj od neema po tom pitanju?
samo i iskljucivo balansirana prehrana
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2019., 23:08   #92
http://www.amruseva.hr/djelatnosti/g...hidroterapija/ da li je tko bio u ovoj klinici na terapiji ili u ovom centru
https://ayurveda-balance.hr/en/
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2019., 11:15   #93
Quote:
otrovna Anny kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja javim na ovu temu obzirom da sam osoba kojoj je klistiranje doslovno spasilo život, a i dalje itekako pomaže. Meni je klistiranje sastavni dio liječenja u mojoj bolesti gdje su oštećeni detoksikacijski enzimi, što znači da se ja ne mogu rješavati toksina na isti način kao i sve druge osobe koje nemaju ovu bolest. Osim raznih detoksikacijskih mjera, klistiranje je neizostavno i to zadnjih punih 4 i pol godine kako mi je dr. Naturopatije rekao za ovaj postupak i spasio mi život jer sam imala strašne probleme sa crijevima i probavom ( jedan od ukupno 6 bitnih ljudi ). Da ne duljim, idemo na postupak.
1. voda mora proključati i kuhati se još 15-20 min, koristi se topla voda sobne temperature jer vruća može ispeći crijeva, a od hladne može doći do upale crijeva
2. u neke 2 l vode stavi se oko 2 žlice himalajske soli i sok od 2 limuna
3. u irigator se stavi ta količina, irigator se postavi u visini od oko metar i pol ( zakači se na npr. ručku od tuš kabine ili sl. Što je te visine )
4. na ručnik se postavljate u položaj koljena – laktovi,
5. na dio irigatora od oko 10 cm stavljate neko ulje ili mast za podmazivanje ( npr. kokosovo, bademovo ...), kao i na analno područje
6. odvrnete ručkicu na zadnjem dijelu crijeva irigatora i krenete s poslom
7. kad se tekućina ulije u vaša crijeva legnete na lijevi bok malo skvrčeni i tako ostajete 8-10 min, ne više (ukoliko ne možete izdržati, voda kreće van, ne brinite se, ponovite sutra i preksutra i koliko dana trebate da se dio po dio crijeva prazni jer to samo znači da su vam crijeva dobrano zaštopana ( ili za početak krenite samo sa prokuhanom vodom i to skuhajte više litara pa tako radite dok se tekućina napokon ne zadrži u vašim crijevima tih 8-10 min. ) Nakon tjedan dana takvih postupaka već ćete lagano ući u štos, a upravo nakon nekih 7 dana osobe koje imaju problema sa plućima napokon će prodisati ( osjećaj je u početku fenomenalan ), kao i općenito za ostatak tijela
8. ne odlazite van kuće barem sat vremena nakon postupka jer se ponekad može dogoditi da crijeva naknadno prorade i krenu sa izbacivanjem fekalnog sadržaja

Napomena: tekućinu sa soli i limunovim sokom ne treba često raditi, ako se prvi puta klistirate onda prvih 10 puta, kasnije samo sa vodom ili sa vodom i soli da se crijeva ne iziritiraju. Klistiranje ne treba raditi prečesto ( osim u slučaju potpunog izostanka pražnjenja kao što se meni dogodilo i to punih 5 mj., a da nije bila posljedica klistiranja jer jako pazim koliko to često radim, već posljedica moje bolesti i antiparazitnih čišćenja )

Hidrokolon terapija je agresivna terapija koja potpuno očisti sve iz vaših crijeva pa tako i dobre bakterije ( zato daju probiotike ). Nisam baš za takvu metodu. A isto tako nije ju dobro raditi često, a kod kroničnih bolesnika dobro je povremeno raditi klistiranja čak i ako smatrate da nema potrebe.
Dobro si opisala.

Ja bih samo još dodala...da ako ste dehidrirani vam crijeva mogu upiti tu vodu, pa postupak treba ponoviti.

Voda ne mora nužno biti prokuhana i ne mislim da treba ići sol i limun. Dovoljna je mlaka voda iz pipe.

Isto tako ovaj postupak čisti samo debelo crijevo, dok hirdokolon terapija čisti i debelo i tanko.

Inače ovo nije moderan izum, klistiraju se ljudi od pamtivijeka. U jogijskoj praksi klistiranje kao i irigiranje nosa je nešto normalno. Jogiji mogu čak uz pomoć nekih posebnih tehnika klistirati crijeva samo čučeći u vodi, nekako rade vakum i sami unose vodu. Dakle normalna stvar za ljude i jako blagotvorna za zdravlje.
topaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2019., 09:49   #94
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Što mislite o ovome: http://www.slobodnadalmacija.hr/Moza...7/Default.aspx

Zvuči dosta obećavajuće, ali djeluje i kao tlaka. Znači oniti zabiju cijev u analni otvor, uključe stroj i onda izmet leti svom forcom van. Može li se umjesto ove metode primjenjivati čišćenje pomoću biljnih vlakana (preparat tipa Psylium i sl.) pa da to ide polakše, ali bez zabivanja cijevi u stražnjicu. Da li je čišćenje takvim preparatima jednako učinkovito kao i s ovim strojem?

A što je sa " dobrim bakterijama u crijevima" za koje znamo koju ulogu imaju po nase zdravlje?

Raličite vrste roda Bifidobacterium (bifidobakterije) i Lactobacillus (laktobacili) recimo.

Ne bi bilo pametno tim hydrocolon " strojem" i njih izbaciti iz crijeva skupa sa ostalim smećem?

Ja razmišljam o čišćenju crijeva po Richardu Schulzu.
Ima li tko iskustva?
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2019., 13:02   #95
Mislim da je manje bitno kojom metodom se crijeva čiste.
Čak bih rekla da je nepotrebno.
Šopati se probioticima i prebioticima.
Prebiotik, hrana koja potiče razvoj dobrih bakterija, to bi bila sva fermentirana hrana, kiseli kupus, kimchi, ja stavljam miso u juhu.
Izgladnjeti loše bakterije zdravom prehranom sa što manje šećera, ugljikohidrata.
I možda ovo
https://www.google.com/amp/s/www.vec...rijeka-1184504
Ako netko treba donora, pošaljem u kuverti
__________________
A quiet mind is able to hear intuition over fear.
CharleyGrinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2019., 13:13   #96
Dodala bih da bih da bi ja dobro razmislila o donoru, jer se tu, navodno, ne radi samo o prijenosu bakterija. Praktički se sistemski prenosi obrazac po kojem funkcionira tuđe tijelo.
Pa se tako može dogoditi ovo
https://www.google.com/amp/s/amp.ifl...rweight-donor/
__________________
A quiet mind is able to hear intuition over fear.
CharleyGrinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2019., 13:22   #97
Ma još mi samo pored mojih trebaju i tuđa govna...

Mislim da ću se više pozabaviti čišćenjem crijeva...i to temeljito...ne samo promjenom načina ishrane...klistir za početak a malo ću se informirati i o drugim metodama...

Recimo, Schulz mi se čini ok.

http://drschulze-hr.com/5-dnevni-pro...i-dr-schulzea/

I ovdje isto ima korisnih informacija...

http://alternativa-za-vas.com/index....scenje-crijeva


Ne kažu bez razloga da su zdrava crijeva i crijevna mikroflora ključne za nase zdravlje i da sve boleštine imaju uzrok sa smećem i toksinima u našim crijevima...a ja sam već poprilično skupio gomilu smeća jer mi se zdravlje strahovito narušilo na više frontova...a crijeva nikada ciljano i temeljito čistio nisam.

Plus, naravno izbaciti slatko, meso i mesne prerađevine, mlijeko i mliječne proizvode kao i svo ostalo industrijsko obrađeno smeće...kruh i pekarske proizvode pune transmasnih otrova koje se lijepe za stijenku crijeva i čine manje prohodnim za apsorpciju hranjivih nutrijenata...za početak, barem svesti na minimum ako već ne mogu skroz sve sasjeći...
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2019., 13:37   #98
Ne vidim mu ništa specijalno drugačije u sastojcima.
Ma bilo šta je ok.
Malo pročitaj o kolagenu i crijevima.
Na hrvatskom nema informacija, klasika, na engleskom ili njemačkom.
__________________
A quiet mind is able to hear intuition over fear.
CharleyGrinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2019., 01:48   #99
Zna li netko radi li tko hidrokolon terapiju u rijeci?
tongaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2020., 13:28   #100
Da li je neko koristio slatki pelin kao pomoć u odbrani od virusa.

Sada je aktuelno vrijeme oko toga, i vidim na ovoj stranici u Bosni da navode da dobro djeluje antivirusno, antiparazitno i antibakterijski.

Ima li neko više informacija o tome...

https://biomed.ba/shop/slatki-pelin-bejturan/
zdravizdravko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:16.