Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2014., 19:21   #3461
Quote:
Zagrebacka130 kaže: Pogledaj post
Nedostajet ćete veoma svima sa foruma. Vaše pljuvanje po svakom problemu susjeda je bilo tako inspirirajuće.

Inače, mislim da svi trebate malo ohladit. Kad čitam ovaj forum imam osjećaj da živim u kompleksu na teritoriju koji kontrolira ISIL. Slažem se da ima problema koje treba rješavat, prije svega je to pitanje okoliša. Problemi s parkingom će se sigurno smanjiti nakon što završi gradnja Kauflanda.

Komunikacija predstavnika stanara i suvlasnika je loša i to treba rješiti na sastancima. Iskreno, ja koji sam iz ulaza 130 bih volio da taj posao preuzme Mićo, ako je voljan.
Neka, Dino njega sasvim dobro obavlja, samo nisam znao za neke stvari o kojima me naknadno obavijestio,tako da mi u g2 imamo dobrog predstavnika,samo moramo vidjeti gdje sve iznad njega zapinje...

Btw, danas su komunalne sluzbe nisu mogli obaviti svoj posao zbog svih vozila
Dosli do kuta zgrade i vratili se nazad...tako da sada placamo jos jednu stavku uzalud...
Sad se postavlja pitanje da li policija mora doci ako neko blokira put,ometa normalno odvijanje ili sprecava komunalne sluzbe i vatrogasnni put cine nedostupnim...
Pa nemoze mi neko reci da to nije u njihovoj nadleznosti
micko83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 13:43   #3462
Quote:
micko83 kaže: Pogledaj post
Btw, danas su komunalne sluzbe nisu mogli obaviti svoj posao zbog svih vozila
Dosli do kuta zgrade i vratili se nazad...tako da sada placamo jos jednu stavku uzalud...
Sad se postavlja pitanje da li policija mora doci ako neko blokira put,ometa normalno odvijanje ili sprecava komunalne sluzbe i vatrogasnni put cine nedostupnim...
Pa nemoze mi neko reci da to nije u njihovoj nadleznosti
Evo da potvrdim Mickov navod. Jučer oko 16.30 je crveni kamionet bio parkiran na samoj krivini oko G2, kod električnog generatora. To je definitivno ometanje prometa i mislim da bi policija tu trebala izaći, bez obzira što je posjed privatni. Jel netko doista pokušao zvati policiju i što su mu rekli?
Alcyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 14:27   #3463
Quote:
Alcyon kaže: Pogledaj post
Evo da potvrdim Mickov navod. Jučer oko 16.30 je crveni kamionet bio parkiran na samoj krivini oko G2, kod električnog generatora. To je definitivno ometanje prometa i mislim da bi policija tu trebala izaći, bez obzira što je posjed privatni. Jel netko doista pokušao zvati policiju i što su mu rekli?
Ne jer je bilo prekasno jer su se u 5 vec pokupili,tako da je Dino potvrdio da ce ih zvati sutra ujutro ako situacija bude kao u utorak. Sto je najgore u svemu je da ce se smece gomilati nekima pod nosom...ali to je ekipi poput rooma svejedno jer on ima kucni odgoj.
Ako treba,imamo sve i fotkano...oni su zatvorili vatrogasni put,sprijecili komunalne sluzbe da obave svoj posao i ometaju odvijanje prometa,pa koliko sam ja upucen,to je dovoljno da se pozove policija...

Takodjer, prema nekim informacijama,Kaufland je upozorio svoje kooperante no oni se prave blesavi...
micko83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 16:40   #3464
Quote:
micko83 kaže: Pogledaj post
Ne jer je bilo prekasno jer su se u 5 vec pokupili,tako da je Dino potvrdio da ce ih zvati sutra ujutro ako situacija bude kao u utorak. Sto je najgore u svemu je da ce se smece gomilati nekima pod nosom...ali to je ekipi poput rooma svejedno jer on ima kucni odgoj.
Ako treba,imamo sve i fotkano...oni su zatvorili vatrogasni put,sprijecili komunalne sluzbe da obave svoj posao i ometaju odvijanje prometa,pa koliko sam ja upucen,to je dovoljno da se pozove policija...

Takodjer, prema nekim informacijama,Kaufland je upozorio svoje kooperante no oni se prave blesavi...
Ja ću od sutra zvati policiju za svaki nepropisno parkiran kamionet/kombi/dostavno vozilo koje vidim. Predlažem da i drugi učine isto, valjda će policija reagirati ako deset ljudi zove zbog iste stvari.
Alcyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 19:42   #3465
Quote:
micko83 kaže: Pogledaj post
Sto je najgore u svemu je da ce se smece gomilati nekima pod nosom...ali to je ekipi poput rooma svejedno jer on ima kucni odgoj.
Ako treba,imamo sve i fotkano...oni su zatvorili vatrogasni put,sprijecili komunalne sluzbe da obave svoj posao i ometaju odvijanje prometa,pa koliko sam ja upucen,to je dovoljno da se pozove policija...
Sukladno svom kućnom odgoju, i ja ću zvati policiju po tom pitanju.
migolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 09:27   #3466
Odluka o komunalnom redu:

Članak 146.

Komunalni redar naložit će uklanjanje i premještanje vozila parkiranog na javnoj zelenoj površini preko fizičke osobe obrtnika ili pravne osobe kojoj je to Grad povjerio, a na trošak vlasnika vozila.
Komunalni redar naložit će uklanjanje i premještanje vozila bez registarskih tablica parkiranog na javnoj površini preko fizičke osobe obrtnika ili pravne osobe kojoj je to Grad povjerio, a na trošak vlasnika vozila.
Komunalni redar naložit će uklanjanje i premještanje vozila koje onemogućuje pristup vozilu za otpad do mjesta na kojem se nalaze posude za otpad, preko fizičke osobe obrtnika ili pravne osobe kojoj je to Grad povjerio, a na trošak vlasnika.
Komunalni redar naložit će uklanjanje i premještanje vozila parkiranog na nogostupima koji nisu označeni prometnom signalizacijom kao javna parkirališta preko fizičke osobe obrtnika ili pravne osobe kojoj je to Grad povjerio, a na trošak vlasnika vozila.


Zakon o sigurnosti prometa na cestama

Članak 84.

(1) Policijski službenik ili službenik jedinice lokalne samouprave, naredbom će odrediti da se vozilo premjesti na drugo mjesto ako je zaustavljeno ili parkirano na cesti na kojoj ugrožava sigurnost prometa ili ometa normalan tok prometa i kad je parkirano ili zaustavljeno:
1) na mjestu rezerviranom za zaustavljanje i parkiranje vozila osoba s invaliditetom,
2) na obilježenome pješačkom prijelazu, pješačkom otoku i pješačkoj zoni,
3) na nogostupu ako pješak prilikom kretanja mora zbog vozila silaziti na kolnik ili drugu površinu (slobodan prolaz između parkiranog vozila i zgrade manji od 100 cm),
4) na prijelazu ceste preko željezničke ili tramvajske pruge u istoj razini ili u blizini tih pruga ako se time sprječava promet vozila koja se kreću po tračnicama,
5) na raskrižju i na udaljenosti manjoj od 5 m od najbližeg ruba poprečnog kolnika, ako smanjuje preglednost prometa,
6) u tunelu, na mostu, u podvožnjaku, na nadvožnjaku te na dijelu ceste ispod mosta i nadvožnjaka,
7) na dijelu ceste u blizini vrha prijevoja i u zavoju gdje je preglednost ceste nedovoljna i gdje se vozila ne bi mogla obići bez opasnosti,
8) na mjestu na kojem bi parkirano vozilo onemogućilo pristup drugom vozilu radi parkiranja ili izlazak nekom već parkiranom vozilu i ispred kolnog ulaza u zgradu, garažu ili dvorište,
9) na biciklističkoj stazi ili traci, ili na prijelazu biciklističke staze, odnosno trake preko kolnika,
10) na dijelu kolnika koji je kao stajalište za vozila javnog prijevoza putnika obilježen oznakama na kolniku ili postavljenim prometnim znakom,
11) na mjestu na kojem bi vozilo zaklanjalo postavljeni prometni znak ili uređaj za davanje znakova prometnim svjetlima,
12) na dijelu ceste gdje bi širina slobodnog prolaza od zaustavljenog ili parkiranog vozila do neisprekidane uzdužne crte na kolniku ili do neke zapreke na cesti, bila manja od 3 m, odnosno do suprotnog ruba kolnika manja od 4 metra.
(2) Vozilo koje je nepropisno zaustavljeno ili parkirano na mjestima iz stavka 1. ovoga članka ne može se blokirati na tome mjestu u smislu odredaba članka 5. stavka 1. točke 8. ovoga Zakona.
(3) Prije izdavanja naredbe za premještanje vozila po stavku 1. ovoga članka, položaj nepropisno zaustavljenog ili parkiranog vozila utvrđuje se fotografijom, skicom ili video zapisom.


Obaviješten komunalni redar za područje Trešnjevke.
keeper11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 09:54   #3467
Nadzor komunalnog reda/komunalno redarstvo u gradskim četvrtima Podsused - Vrapče i Stenjevec (ovdje vode našu lokaciju, znam to jer sam prije njih zvao po drugim pitanjima oko naše lokacije)

Sjedište: Zagreb, Sigetje 2

Kontakt: tel: 658-5955, fax. 658-5940

Dio je komunalnih redara za to područje i na Trešnjevci (jer su isti područni ured)
Zagreb, Park Stara Trešnjavka 2
Kontakt: tel: 658-5747, faks: 658-5741


Mail za prijave (za naše područje naše lokacije): [email protected]

Sve jedno je je li zvati Sigetje ili u Park ST, stvari se rješavaju po prijavama.

Prvo zvati njih, a onda policiju pa tko prije!

Zadnje uređivanje migolino : 09.10.2014. at 10:15.
migolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 12:51   #3468
Evo danas dolazim ja doma i kamion parkiran preko dva privatna parking mjesta, uključujući i moj. Hvala Bogu bio tip unutra i kažem ja njemu da se izvoli maknuti jer su P-R privatno vlasništvo. Tip meni da je tamo šef gradilišta i da izvolim pričati s njim, ali da je njima šef rekao da imaju dozvolu za parkiranje svuda. Kažem ja njemu da nisam dao nikakvu dozvolu da parkira na moje mjesto i da nitko ne može dati dozvolu umjesto mene da uzurpira moje privatno vlasništvo. Kaže on da ne zna ništa. Na kraju se maknuo, ali...
eto...
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 19:34   #3469
Quote:
vanelic kaže: Pogledaj post
Evo danas dolazim ja doma i kamion parkiran preko dva privatna parking mjesta, uključujući i moj. Hvala Bogu bio tip unutra i kažem ja njemu da se izvoli maknuti jer su P-R privatno vlasništvo. Tip meni da je tamo šef gradilišta i da izvolim pričati s njim, ali da je njima šef rekao da imaju dozvolu za parkiranje svuda. Kažem ja njemu da nisam dao nikakvu dozvolu da parkira na moje mjesto i da nitko ne može dati dozvolu umjesto mene da uzurpira moje privatno vlasništvo. Kaže on da ne zna ništa. Na kraju se maknuo, ali...
eto...
e pa ja sam upozoravao na ponašanje i skroz za očekivati. Trebao si ići tražiti šeša gradilišta, fino gospodski mu mater i sve ostalo po spisku, pitat ga da onda za to vrijeme ti parkiraš kod njega kod kuće te kakvo je to ponašanje pa ja bih ga još i prijavio Kauflandu jer oni izgleda sa ovakvim ponašanjem prema svojim budućim kupcima nisu upoznati...
A čovječe pa kakvo ponašanje, ne mogu vjerovati, sad mi polako i krivo što nemam mjesto vani samo da mogu tim šupcima zagorčati mali život...sorry na izražavanju, mislim da ovo i dalje nema veze sa kućnim odgojem, ali je riječnik sigurno primjeren takvim budama...

A vidim nakon jurašnjeg mira, danas opet gužva na cesti? Zašto niko nije zvao komunalno ili policiju danas? Jučer su zvali iz G2
micko83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 18:52   #3470
Već mi se dogodilo nekoliko puta da prolazim parkingom pa me ljudi pitaju za savjet koja parkirna mjesta su slobodna i obično se vode logikom da su središnja mjesta između G2 i G3 slobodna, a ova uz zgradu nisu.
Možda bi dio problema riješilo malo jasnije označavanje što je slobodno, a što nije. Naravno, uvijek će biti onih koje će baš boliti briga.

S obzirom na tenzije koje su na forumu zadnje vrijeme i da se svi nešto žale ili se žale kako se drugi žale ili se žale kako se nitko ne žali, zaključujem da je zapravo super što ne znam još nikoga od susjeda (osim dva-tri simpatična pesa). Daleko od toga da je tu savršeno, ali nije baš ni da ništa ne valja.

Prije kupnje stana razmislila sam i o okolišu, o tome tko bi na koju stranu mogao nakeljiti neku zgradurinu, gdje ću s autom, na koju stranu će sunce udarat, što i kako s djecom, da li u stanu ima potencijalnih problema, ma maltene da li mi u tom stanu odgovara položaj Jupitera u odnosu na Veneru. A najvažnije- da li sam sposobna živjeti u kompleksu od xyz svakakvih ljudi tako da ne stvaram probleme ni ja njima, a niti oni meni.
wic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 00:47   #3471
specijalci u (neprodanim)garazama....

Pozdrav drustvo,

vidim da se diglo puno prasine oko parkinga,sto je i ocekivano s obzirom na akutni problem...
a vidim da neki "imaju rjesenja" pa bih molio da podijele s nama koji ih neznamo/nevidimo i nemozemo naci a IMAMO ISTI PROBLEM,
dapace imamo ih puno i vise...
problem seze do te mjere da cigani doslovno parkiraju vozilo preko puta vas(recimo saznaju da je neprodana garaza,tj GPM),
nabavili su si daljinac,
nista ne placaju,
nit su kupili garazu a sve trose od resursa rampi pa do struje..
cak neki nit ne zive u zgradi,vec rade u poslovnim zgradama koje nemaju veze s stambenom zgradom

i to rade bez imalo griznje savjesti,sve ljudi koji zive next door i sa skupim(novim) vozilima...
Jel ima takovih specijalaca u Sigmi,te kako se nosite s njima..!?
A ovo parkiranje po internim prometnicama,to mi dojde kao kamilica...to je kod nas svaki dan..
Jer to je stvarno preslo svaku mjeru zdravog ukusa...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 14:28   #3472
nema slike,nema tona...

Vidim od toliko potencijala za rjesavanje problema
i toliko "mora bit rjesenje",treba se angazirat i sve ostalo sto sma procitao ovdje na temu parkinga od nekih ljudi kojima su bila puna usta znanja i rjesavanja problematike...

kad ono sada gledam nema nitko nikakav savjet,opciju,mogucnost...!?:klap:


__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 00:40   #3473
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Vidim od toliko potencijala za rjesavanje problema
i toliko "mora bit rjesenje",treba se angazirat i sve ostalo sto sma procitao ovdje na temu parkinga od nekih ljudi kojima su bila puna usta znanja i rjesavanja problematike...

kad ono sada gledam nema nitko nikakav savjet,opciju,mogucnost...!?:klap:


Na svu srecu uzeo sam parkirno mjesto u garazi tako da nemam problema kao susjedi koji su uzeli vani mjesta... Al mislim da bi jedna od opcija bila da si postave one stupice na mjesta...
Bolesno normalan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 12:00   #3474
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Vidim od toliko potencijala za rjesavanje problema
i toliko "mora bit rjesenje",treba se angazirat i sve ostalo sto sma procitao ovdje na temu parkinga od nekih ljudi kojima su bila puna usta znanja i rjesavanja problematike...

kad ono sada gledam nema nitko nikakav savjet,opciju,mogucnost...!?:klap:


E moj Comi fakat si u Komi. A stupice nesmije nitko montirat ako si nije dobar sa Grizeljem.
icoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 17:30   #3475
Quote:
icoo kaže: Pogledaj post
E moj Comi fakat si u Komi. A stupice nesmije nitko montirat ako si nije dobar sa Grizeljem.

a gledaj mozda i jesam u komi,al ne zivim u tromi...

uglavnom,samo me bacilo u smijeh kaj ekipa ovdje par forumasa koji "sve znaju i sve se moze" su nesto zamukli u zadnjih par postova,

pa ponavljam pitanje... po 3. put

sto se moze napravit da se stane istima na kraj,

sto se moze napravit pravnim putem da se stane ljudima koji nepropisno parkiraju na interne prometnice(Vaseg SigmaStana) na jednoj novogradnji koja je gradjena na privatnoj cestici...
te kako se moze rijesit problem istih ljudi,koji parkiraju u garaze na isti nacin,tj na GPM...?!?!


obzirom da je ovdje ekipa imala pun sesir rjesenja..!?:klap:

__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 14:42   #3476
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post

a gledaj mozda i jesam u komi,al ne zivim u tromi...

uglavnom,samo me bacilo u smijeh kaj ekipa ovdje par forumasa koji "sve znaju i sve se moze" su nesto zamukli u zadnjih par postova,

pa ponavljam pitanje... po 3. put

sto se moze napravit da se stane istima na kraj,

sto se moze napravit pravnim putem da se stane ljudima koji nepropisno parkiraju na interne prometnice(Vaseg SigmaStana) na jednoj novogradnji koja je gradjena na privatnoj cestici...
te kako se moze rijesit problem istih ljudi,koji parkiraju u garaze na isti nacin,tj na GPM...?!?!




obzirom da je ovdje ekipa imala pun sesir rjesenja..!?:klap:

Sorry, ja sam zatrpan poslom pa nisam uopće stigao reagirati, ali vidim da je vani manja gužva i postignut je dogovor, tj. zna se koga zovemo ako ovi iz Kamgrada smetaju...Nadalje, po meni samo treba još ispitati kako šef gradilišta smije dopustiti svim radnicima da se parkiraju na naša mjesta...

No Com, jedna mi stvar nije jasna. PRavno gledajući, što mi imamo s time ako neko staje na neprodano parkirno mjesto u garaži? i dalje ono ima vlasnika (sigma) te sigma za isto plaća pričuvu, a hoće li oni nekoga pustiti da se tu parkira, to stvarno nije nama ni naš problem...

To vrijedi i za vanjska neprodana mjesta...

Tako da sorry, ali ovo je ipak previše da i tu stavljamo nos...to ti je kao da ja nemam auto i zato dadnem tebi ključ i pustim te da se ti tu parkiraš, ili ti dajem mjesto u najam....
micko83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 11:22   #3477
Jel postoji neka mailing lista za obavijesti u G1? Načula sam da se treba prijaviti šteta od nevremena (rolete i to), a ja nisam dobila nikakvu obavijest o tome. Ako negdje kolaju neke obavijesti, ja bih se uključila
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 11:33   #3478
Quote:
digiridan kaže: Pogledaj post
Jel postoji neka mailing lista za obavijesti u G1? Načula sam da se treba prijaviti šteta od nevremena (rolete i to), a ja nisam dobila nikakvu obavijest o tome. Ako negdje kolaju neke obavijesti, ja bih se uključila
Jel može više informacija o čemu se radi? Kome prijavljujete štetu? Osiguranju ili Sigmi?
Alcyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 11:41   #3479
Nemam pojma, i ja sam samo nacula pa me zanimaju detalji. Nisam sad imala nikakvih problema, ali dobro je za znati ubuduce da kruže neke takve informacije.
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 19:41   #3480
Quote:
digiridan kaže: Pogledaj post
Jel postoji neka mailing lista za obavijesti u G1? Načula sam da se treba prijaviti šteta od nevremena (rolete i to), a ja nisam dobila nikakvu obavijest o tome. Ako negdje kolaju neke obavijesti, ja bih se uključila
Postoji mailing lista, ali morate se javiti predstavniku stanara G1 i reći mu svoj mail, on ga ne može znati ako mu ga niste ranije poslali, a tako je i s ostalim ulazima. U mailu nije naglasio kome prijaviti štetu pa pretpostavljam njemu. Ako i ne njemu, javite mu se pa će Vas on, sigurna sam, uputiti na pravu adresu.
LP

Zadnje uređivanje Osijek_Girl : 23.10.2014. at 20:03.
Osijek_Girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:24.