Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2010., 11:10   #81
Smile pojašnjenje

Quote:
tapiserija kaže: Pogledaj post
U kojem kvartu je stan za koji si se predbiljezio?
Ja sam se predbiljezila za stan u Srediscu i nisam dobila nikakav mail od ZABAe.
Mail je od tajništva matice stanogradnje kojoj se i vraća a sadrži upitnik ZA BE koji se vraća matici kako bi predvidjeli financijsku strukturu plačanja. Izgleda da je ZA BA
kreditno pratila taj projekt(špansko-oranice pavlinski put) pa se očekuje neki povoljniji uvjeti. Kod Wusterot-a je povoljno to što garantiraju fixnu kamatu svih 18 godina plačanja bez obzira kako će naši političari voditi zemlju
mlinka 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 11:20   #82
Angry pogledaj plan grada!

Quote:
nitkoposeban_zg kaže: Pogledaj post
a valjda bude, a da je šlampavo je, jako šlampavo. ako nekoga zanima, spuštat će se cijena "bandićevih" stanova u Sopnici, jer im gori pod petama. Navodno će biti 900€ kvadrat, odnosno već je 900€ ali samo za djelatnike holdinga, pa će sad davat za sve po toj cijeni.
za lokaciju sopnica(bandićevi stanovi) već sada kruže stanovi po 900 E. da bi živio u tom naselju trebali bi mi pokloniti stan plačati režije i 300 eura mjesečno za duševne boli. Ako želite pojašnjenje na 100 stranica imate moj mail na forumu!
mlinka 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 14:49   #83
Valjda nisam dobila mail od Matice stan. zato sto Sredisce jos nije doslo na red.

Quote:
mlinka 2 kaže: Pogledaj post
Mail je od tajništva matice stanogradnje kojoj se i vraća a sadrži upitnik ZA BE koji se vraća matici kako bi predvidjeli financijsku strukturu plačanja. Izgleda da je ZA BA
kreditno pratila taj projekt(špansko-oranice pavlinski put) pa se očekuje neki povoljniji uvjeti. Kod Wusterot-a je povoljno to što garantiraju fixnu kamatu svih 18 godina plačanja bez obzira kako će naši političari voditi zemlju
tapiserija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 17:22   #84
Gledam sad na e-uprava zemljište na kojoj bi trebala biti zgrada na Oranicama. Pa tu će prolaziti gradska avenija /4 trake plus tramvaj/-super lokacija između ljepotica Profectusa i autoputa.
Ispravite me ako krivo zemljište gledam.

I kakvi su ovo tlocrti 3-soban stan bez balkona
dokuteka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 21:20   #85
daj mi opiši kako si došla do tih podataka na katastru, kaj moram stisnuti
Bare23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 22:13   #86
https://e-uprava.apis-it.hr/gup/

Pod ulicu napiši Pavlenski put.
Onda GUP Zagreba i Sesveta, onda Namjena.
dokuteka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 09:06   #87
hala ti
da fakat, dobro si to skužila, pa ta autocesta ce nam ici ravno pred prozorom
Bare23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 09:57   #88
Wink ok

Quote:
dokuteka kaže: Pogledaj post
Gledam sad na e-uprava zemljište na kojoj bi trebala biti zgrada na Oranicama. Pa tu će prolaziti gradska avenija /4 trake plus tramvaj/-super lokacija između ljepotica Profectusa i autoputa.
Ispravite me ako krivo zemljište gledam.

I kakvi su ovo tlocrti 3-soban stan bez balkona
djelomično ste u pravu. Ja osobno nemam nitša protiv da mi je dobra prometnica i tramvaj u blizini. to se zove prometna povezanost i diže vrijednost stana. sada mi je takva infrastruktura na 100 m od zgrade i super mi je. pogotovo za one koji nemaju auto . Što se tiće balkona nemam ga ni sada a oni koji ga imaju zatvaraju ga radi povećanja soba bolje toplinske iskoristivosti i borbe sa golubovima.Onaj koji nije natkriven ili nije pod nagibom radi poplavu kod jačih kiša. Obično su balkoni preuski klince stalno paziš što rade na njima.susjedi ti bacaju svašta sa gornijh katova i premali su da staviš roštilj i uživaš u pogledu na susjednu zgradu a da ne govorim
ako si u prizemlju da je to otvoreni poziv stoki lopovskoj da te posjete dok si na poslu ili na godišnjem! što se tiče profektusovih zgrada u kolici frend mi je kupio stan tamo. izdradnja je na granici zadovoljstva ali imaju jednu zanimljivost (gar.park mjesta u podrumu su viša od 4 m dva po dva odvojena betonskom pregradom te se lako pretvaraju u garažu i ugradnjom čvrste platforme ako vam auto nije viši od 2 m dobivate skoro toliko ostave(16m2)
nadam se da će i naši biti takvi.
mlinka 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 10:36   #89
OK, ti živiš 100m,ali ovo će prolaziti tik uz zgradu. Ja sam trenutačno na takvoj poziciji, stan uz gradsku aveniju, i to ne bi poželio nikome. Tako da ti vrijednost stana s tim sigurno ne raste.

Što se tiče balkona to da ga nema je okej za garsonjere ili 1-sobni stan al ako kupim 3-soban stan od 70m2 mora imati balkon.

I mislim da će tu biti problem sa prometnim čepovima kad se sliju svi auti iz susjednih zgrada, a za sada su ceste puno premale za toliko vozila.

Dakle po meni je lokacija šiti, al svakako je dobra cijena u ovom trenutku i pouzdan izvođač radova /Strabag/, još mi se ne sviđa što nisu napravili svoj projekt nago ga preuzimaju od nekakve sumnjive firme.
dokuteka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 11:35   #90
https://e-uprava.apis-it.hr/gup/
https://e-uprava.apis-it.hr/gup/images/pixel.gif
to ovak nekak bude izgledalo taj prometni čvor. Jel se to još može negdje provjeriti ti planovi izgradnje i budućnost?
Bare23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 12:04   #91
Question tražiti idealno za 0 kn?

Quote:
dokuteka kaže: Pogledaj post
OK, ti živiš 100m,ali ovo će prolaziti tik uz zgradu. Ja sam trenutačno na takvoj poziciji, stan uz gradsku aveniju, i to ne bi poželio nikome. Tako da ti vrijednost stana s tim sigurno ne raste.

Što se tiče balkona to da ga nema je okej za garsonjere ili 1-sobni stan al ako kupim 3-soban stan od 70m2 mora imati balkon.

I mislim da će tu biti problem sa prometnim čepovima kad se sliju svi auti iz susjednih zgrada, a za sada su ceste puno premale za toliko vozila.

Dakle po meni je lokacija šiti, al svakako je dobra cijena u ovom trenutku i pouzdan izvođač radova /Strabag/, još mi se ne sviđa što nisu napravili svoj projekt nago ga preuzimaju od nekakve sumnjive firme.
Ok onda kupiš stan na trgu bana J za 4000 e pa opet imaš tramvaj i buku isto je ilica i bivša končareva skupe lokacijhe pa kad još imaš balkon ko moj frend u končarevoj onda objasniš klincu zašto ne smije dirati tramvajsku žicu.

Ko god ima balkon od meni poznatih na njemu drži bicikle stare škrinje ili psa a ako misliš staviti vanjsku jedinicu klime ili sušiti veš na balkonu zaboravi (nema toga u EU. dakle kupi trosobni stan na nekoj farmi u Novom Zelandu gdje ti je velika prometnica udaljena 50 km i uživaj u blejanju ovaca a u grad idi u šoping! Inače veliku prometnicu o kakvoj govoriš ne mogu sagraditi na 2 m od prozora jer je uvjet za bilo kakvu infrastrukturu najmanje 5 m + šetna staza i zelenilna traka. napravili su idioti slično kod rotora u remetincu pa ih je posle skupo koštala bukobranska zaštita i tužbe. Baš me zanima s kolikom ste preciznošću odredili točnu lokaciju zgrade kad ni Janičić nije točno siguran koja bi to adresa mogla biti. A projekt je takav kakav je i vidio sam lošijih i ne vjerujem da ga je radila "sumljiva firama" o kojoj govorite bez naziva nego arhitektonski biro. kad nađete nešto za vas idealno javite da kupim cijeli kat po toj cijeni. Moj kolega je išao u krajnju krajnost pa je sebi napravio balkon u zgradi gdje ga niko nije imao bespravno-tužili ga i po dobrom balkanskom običaju legalizirao zatečeno stanje.a šta se tiče čepova bit će ih pa da napravite Pan amerikau sa 6 traka u jednom smjeru dakle kupite kućicu u donjem lapcu pa putujte na posao!
mlinka 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 13:45   #92
Quote:
tapiserija kaže: Pogledaj post
U kojem kvartu je stan za koji si se predbiljezio?
Ja sam se predbiljezila za stan u Srediscu i nisam dobila nikakav mail od ZABAe.
Ja sam se isto predbilježio za Središće i nisam dobio mail. pošto je taj projekt u fazi koja je još dosta daleko od realizacije vjerujem da još nisu ni krenuli u razgovore sa bankama za te stanove. Bilo bi prerano..
tutlek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 14:05   #93
Je, danas sam ih zvala (Maticu). Mi bismo trebali doci na red s tim upitnikom krajem godine.

Quote:
tutlek kaže: Pogledaj post
Ja sam se isto predbilježio za Središće i nisam dobio mail. pošto je taj projekt u fazi koja je još dosta daleko od realizacije vjerujem da još nisu ni krenuli u razgovore sa bankama za te stanove. Bilo bi prerano..
tapiserija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 16:29   #94
navodno još uvijek nije postignut nikakav dogovor sa Zabom niti s bilo kojom drugom bankom, i da se doslovno trgaju (PBZ, SPLITSKA....) oko tog projekt...........tako da sad matica bira od ponuđenog
anna_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 21:48   #95



evo ovako to izgleda u buduucnosti na tom mjestu gdje bi trebala biti zgrada. to je sa ovih stranica e-uprave
Bare23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 09:59   #96
Quote:
anna_m kaže: Pogledaj post
navodno još uvijek nije postignut nikakav dogovor sa Zabom niti s bilo kojom drugom bankom, i da se doslovno trgaju (PBZ, SPLITSKA....) oko tog projekt...........tako da sad matica bira od ponuđenog
bitno bi bilo da im kamata nije veća od 5,5% i da je garantirano ista cijelo vrijeme otplate te da su troškovi obrade do 500 kn i da ne traže jamce
mlinka 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 15:03   #97
Quote:
mlinka 2 kaže: Pogledaj post
bitno bi bilo da im kamata nije veća od 5,5% i da je garantirano ista cijelo vrijeme otplate te da su troškovi obrade do 500 kn i da ne traže jamce
Da. I da nema hipoteke, kao ni razno raznih polica
Ni jedna banka ti neće dati fiksnu kamatnu stopu na 30 godina otplate, ili 25, ili 20...
nitkoposeban_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 16:20   #98
Quote:
nitkoposeban_zg kaže: Pogledaj post
Da. I da nema hipoteke, kao ni razno raznih polica
Ni jedna banka ti neće dati fiksnu kamatnu stopu na 30 godina otplate, ili 25, ili 20...
o daaa, sve to tako lijepo zvuči, al mislim da imaš pravo o fiksnoj kamatnoj stopi, eventualno dvije - tri god možda bude
anna_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 17:41   #99
Vjerojatno ce biti fiksna godinu-dvije kao sto kazes, ali to je samo marketinski trik, vec sad postoje razni krediti sa fiksnom kamatom za prvu godinu otplate, a poslije tko zna. Moja osobna pretpostavka je da ce biti niza kamata ali ne puno, mozda 1% manja, obrada kredita bi mogla biti fiksna 500-1000kn, a jamci po potrebi. U ratu kredita treba uracunati i ono sto mnogi ne razmisljaju, a to su instrumenti osiguranja, kao npr. Zivotno ili riziko, osiguranje nekretnine od pozara itd., sto bitno moze utjecati na cjelokupno mjesecno izdvajanj za stan. Instrumenti osiguranja su razno razni i ovise od banke do banke.Ima jos jedna stvar, skoro svaka banka kod dizanja tako velikog kredita uvjetuje da bracni drug bude solidarni suduznik kod kojeg se ne utvrduje kreditna sposobnost, ali je vidljivo u HROK-u da je suduznik, sto na zalost ili srecu tesko ce se moci dignuti jos jedan kredit jer je solidarnom suduzniku umanjena kreditna sposobnost, npr.za kupnju nekog auta ili namjestanje stana ili za neke hitne iskrsnule situacije itd.
nitkoposeban_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 23:09   #100
Quote:
anna_m kaže: Pogledaj post
o daaa, sve to tako lijepo zvuči, al mislim da imaš pravo o fiksnoj kamatnoj stopi, eventualno dvije - tri god možda bude
Otvori si stranicu Wustenrot štedionice i pogledaj model kredita K-60,K-75 i
K-100
Ispada ko da ih reklamiram. Bili su kod mene u firmi i napravili prezentaciju
te imaju suradnju sa mojim sindikatom za sve vezano uz nekretnine pa čak i ako hočeš dograđivati puničinu vikendicu i opremiti je. Možeš kupiti zemljište platiti dađbine i započeti gradnu sve istim kreditom. Moji kolege iz pule su čak sami gradili i priložili troškovnik gradnje od susjeda obrtnika i prošlo im je.
Wusterot nije banka i ne vežu je pravila banaka već je najveća stambena štedionica u Europi. Spomenuti model ide 23 godine uz 1g odgode plačanja i prvih 5 godina je jedna kamatna stopa oko 6% a ostalih godina je oko 5.5%
a i povoljnije ovisno koliko daš učešća
mlinka 2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:54.