Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2010., 15:03   #1
Utrnulost dijela kože poslije operacije

Pozdrav svima,

Evo da ne zamaram bezveznim detaljima skratiti ću što je više moguće. Imao sam 3 pneumothoraxa na plućima, nakon trećeg su mi odlučili u klinici Jordanovac napravit VATS, videotorakoskopiju, te odstranit bulu (nestabilan mjehurić) koji je uzrokovao to stalno pucanje i istjecanje zraka iz pluća.

Operacija prošla odlično bez problema, imam 3 rupe na tijelu duljine po 2 cm koje se uspješno zaraštaju.

Moj problem je da su prilikom tih malih rezova od 2cm prekinuli živac, te sad 2 tjedna nakon operacije još uvijek osjećam utrnutost na 2 područja. Jedan dio 10cm x 10cm na prsima te jedan manji dio na desnoj ruci kod pazuha. Utrnuto mi je oko 50%, znači osjećam 50% slabije na tim dijelovima kože i koža mi je jako osjetljiva na tim dijelovima, recimo dok se brišem ručnikom boli.

Koja su vaša iskustva ako netko ima sa istim problemom, ili je imao....te kako to riješiti. Doktor kaže da živcima treba jako dugo da srastu možda i godina dvije, neki kažu da treba podražavati te dijelove kože mekanim, grubim, toplim, hladnim da mozak počne prepoznavati osjete te rezultirati bržim oporavkom...te neki kažu da tome akupunktura jako dobro pomaže...

Lijepi pozdrav od utrnutog Nenada.
Bijeli Zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 13:35   #2
Za to sam prvi put čula prije otprilike godinu i pol, kad mi je mama imala operaciju zbog koje su joj napravili prilično velik rez na lopatici i ispod ruke. Koliko znam, ona još uvijek ne osjeća ispod pazuha ništa osim jačeg pritiska, i to ju boli. Ovo s laganim podraživanjem mi ima smisla, ako osjet nije potpuno nestao. Probaj lagano masirati vrhovima prstiju ta mjesta, ako to ne boli. O akupunkturi ne znam puno, trebalo bi pitati nekoga tko to provodi.
Tinariwen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.