Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2011., 13:27   #41
Arvena, sasvim si u pravu, zbog ovoga što pišeš se je tako dugo šutjelo.

Ali ovo nisu azili nego štanceraji. Razumiješ? Ljudi su uzgajali štenad i prodavali ih, nisu dozvoljavali udomljenja, a psi su u takvim uvijetima da bi ti pusu dali da si donijela pušku i sve ih pobila.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 13:30   #42
Ja se slažem svejedno da se baš takva mjesta s onakvim kućicama i svime navedenim zatvore. Mjesta koja služe samo da netko stavi pare u džep. A slažem se i s onim što je Arvena napisala, da ako je to sistematska akcija zbog smanjenja troškova lokalnih zajednica, to je vrlo opasno. Lokalne zajednice treba prisiliti da naprave azile, što im je zakonska obaveza. o tome se na forumu puno pisalo. A kako to napraviti
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 13:32   #43
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Arvena, sasvim si u pravu, zbog ovoga što pišeš se je tako dugo šutjelo.

Ali ovo nisu azili nego štanceraji. Razumiješ? Ljudi su uzgajali štenad i prodavali ih, nisu dozvoljavali udomljenja, a psi su u takvim uvijetima da bi ti pusu dali da si donijela pušku i sve ih pobila.
Razumijem ja TF sve, fanatični sam protivnik štanca, ali vidim i malo dublju perspektivu svega

Rekla sam svoje, i više ne želim ovu temu i ovo "slavlje" niti otvarati niti čitati, jer sam prežalosna i preogorčena!!!
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 13:39   #44
Najvise bojim se da se to ne desi sto arvena kaze - azil po azil ne bitno koji dok sinteraji cvjetaju...

Ali ako je u pitanju onaj koji mislim da je, svakako se slazem da taj azil bonnie (tako se zove ja mislim??) treba zatvoriti, mislim naravno nakon ste se nadje smjestaj za sve pse.

to je onaj na viskovu u onoj velikoj rupi - tipa jako duboka rupa kao za izgradnju kuce?

prije godinu i pol imali su 3 ostra pustena psa kao cuvara koji su pusteni da nebi netko se spustao dole k njima, ti psi se setaju slobodno... a kad se zaustavi autom tu, moze se vidjeti skoro svi boksevi odozgo sa ceste...

ja jednom po ljeti 2009 bila, svi su psi bili nad suncem i bez zastite odozgo i cula sam da su mnogi uginuli od vrucine to ljeto. navodno su im par volontera iz onog drugog velikog azil ponudili par krovova no oni to nisu htjeli prihvatiti.

Treba zatvoriti to da, jer ti jadni psi su tu toliko godina, i kao sto je netko rekao vrlo tesko ih daju udomiti, dobila sam dojam da nedaju nikome da ih oglasi ili da ih udomi,

Cula sam nesto da ta zena misli da su to sve njeni psi pa kao zato ih neda, niti da volonterima da tamo da volontiraju jer joj svi smetaju.

ali sto se neda skuziti iz ovog teksta iz jutarnjeg (osim sto su sve krivo napisali) je koji je 2. azil u pitanju????

u naslovu pise 2, a u textu se spominje samo jedan.
__________________
"Saving one dog won't change the world, but it surely will change the world for that dog..."
enchee17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 13:51   #45
Quote:
enchee17 kaže: Pogledaj post
ali sto se neda skuziti iz ovog teksta iz jutarnjeg (osim sto su sve krivo napisali) je koji je 2. azil u pitanju????

u naslovu pise 2, a u textu se spominje samo jedan.
Ajmo opet

Azil od Bonnie nalazi se na zemljištu izvjesnog gospodina štancera, Marina Lenca.

Oni koji se sjećaju malo duže, gospodin Lenac je držao i riječki zološki vrt, najpoznatije mučilište divljih životinja s ove strane Šengena. Po zatvaranju zoo-a, ustupio je dio terena Bonnie, a on sam se nastavio baviti zdušnim štancanjem pasa
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 13:51   #46
evo tema od prije
https://www.forum.hr/showthread.php?t=427798&page=13
seaksal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 13:54   #47
mi se nadamo se će se iz svega toga izroditi nešto pozitivino: jer istina, je to nisu azili nego UŽASI. užasi se trebaju zatvoriti, a lokalne političare se treba natjerati da napokon ulože u izgradnji PRAVOG azila, o čemu se već priča godinama: http://www.jutarnji.hr/azil-za-zivot...-klani/172797/


a i jedan updejt u vezi današnjeg POKUŠAJA udomljavanja frankjya: "gospodin" na čijem je terenu capica i koji je predsjednik udruge Riječke prijatelje životinja (jednog od Užasa) je stavio lanac ispred ulaza u azil, dakle oglušio se na veterinarsku inspekciju koja nas je ovlastila za udomljavanje, te se zaprijetio volonterima da će im svima polomit noge ako pređu lanac. Dotični je gospodin prije 2 tjedna pljunuo i ošamario našu volonterku,i prijetio joj smrću. zapravo, rekao je da će nas sve "pobit" jer je da je on lud i da je bio u ludnici i da ima ptsp. toliko o velikim "prijateljima životinja." e da. nisam rekla zašto ju je udario. zato jer smo došli čistit govna u boxovima i zato što smo htjeli šetati pse, i slikati ih za plakate kako bi ih mogli udomljavati. nakon toga, cura je išla na hitnu i policiju i o svemu postoje zapisnici.
Udomimo pse is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 13:58   #48


Kad sam uzela od njega štene, za 800 kn (u tom trenutku dala bih i 8000 kad sam vidjela taj jad), razmišljala sam kakva zvijer je tako mogla držati štene. Sada, 8 godina kasnije, znam: on je pravi, pravcati ČOVJEK, čovječina, ljudina, ljudotinja.

Možda da se "gospodina" prijavi i financijskoj inspekciji; pošto je poznato da je prodavao pse, a sigurno će biti ljudi voljnih posvjedočiti?

Koliko se sjećam, utaja poreza je još uvijek kažnjiva
__________________
Spasite život...

Zadnje uređivanje TurbulentFluid : 09.03.2011. at 14:04.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 14:29   #49
Quote:
Arvena kaže: Pogledaj post
Ljudi moji, ali vi u opće ne kužite što se događa!!!
Zatvara se Azil po Azil, utočište po utočište,...
Gdje će se sada bar na kratko skloniti psi sa ulice????
Opet će se uvesti odredba o eutanaziji nakon 3 dana?
Zatvoren je Spirit, Rijeka (2 komada), Šibenik, još neke lokacije,...
U Karlovcu su počeli opet eutanizirati na veliko!!!

Kako ne kužite da inspektorati (u glavnom cilju) ne zatvaraju utočišta radi loših uvjeta u kojima žive te životinje (za koje vjerujem da jesu), nego zbog smanjenja troškova lokalnim samoupravama!

Nikada se takve stvari nisu radile radi dobrobiti životinja (bar ne u našoj državi)!!!

A koncesionari Skloništa?
Jedva su dočekali odluku o i naredbe o smanjenju broja pasa, da mogu početi eutanizirati i na taj način naplaćivati od gradova po cca 500 - 700 kn za eutanaziju, nakon što si uredno vode 60 hranidbenih dana

Dok se ne osiguraju alternativni smještaji, jako griješite pritiskom za zatvaranje postojećih

I riječ SKLONIŠTE mi podrugljivo i uvredljivo zvuči, jer mu nije nakana da se skloni pas sa ceste za njegovu dobrobit, već da je jadna životinja skloni da ne smeta ljudima , a onda si mudraci povežu riječ sklonište sa slikom hotelčića za pse, gdje ovi trčkaraju, redovito se hrane i veterinarski su zbrinuti (nebrojeno puta sam čula takvu percepciju građana )

Ne radite dobro ovim forsiranjem da se takva skloništa, Azili ili kako su se već imenovali zatvore dok niste osigurali alternatvne smještaje.

Kažete kako je Spirit UDOMIO za čas 150 pasa!
Podržavala sam Moniku i patila zajedno sa njom u tom jezivom periodu, ali ako mislite da su svih 150 pasa fino udomljeni u tople krevetiće - varate se!

Strani Azili su im ulazili u susret i preuzimali pse da ih spase - ali radi dugogoišnje suradnje Monike sa njima i radi njenog rejtinga na tom području!

Zar ćemo sve pse sada poslati u Njemačku (ako je potražnja, u bilo koje svrhe u opće tolika)???

Kužite li da će pozatvarati praktički sve Azile i Skloništa, i da "lijepo" idu jedan po jedan!!!

Nikada Prijateljima životinja - koji su za mene i većinu Karlovčana od sada NEPrijatelji životinja, nećemo oprostiti slanja inspekcija u naše Sklonište i inzistiranje na "humanizaciji" uvjeta - jer je to i napravljeno HRPETINOM EUTANAZIJA!!!

Neka im na dušu takav način riješavanja problema!

Nekada, u ne tako davna vremana, taj se postupak zvao "Konačni rez", a ako je to ono što želite... izvolite i neka je svakome na dušu i savjest ako to podržava!!!

Neshvatljivo mi je da i ljudi s ovog foruma koje sam smatrala da znaju predvidjeti i izračunati planove i programe rada, tehnološke postupke i predvidjeti više koraka (koji će se dogoditi) u naprijed razmišljaju tako plitko i sagledavaju samo korak u naprijed!
Zaista ste me razočarali!!!!

Ja se i dalje zalažem da tijelima idemo braniti zatvaranje SVIH utočišta u Hrvatskoj, kao što sam se zalagala da napravimo i u slučaju Sprit ako bude potrebno, i konkrektno ponudila takve akcije (svjesna i moguće zatvorske kazne radi toga).
Apsolutno točno. To što smo mi napravili čudo i skoro sve ih udomili ima veze samo s našom suradnjom s Nijemcima otprije, plus što je to bio prvi takav razvikani slučaj. Bojim se da će u budućnosti stvari završavati eutanazijom za većinu pasa.

A slažem se i s ovim napisanim za PŽ (ja sam inače vegeterijanac, ali ne mogu im oprostiti eutanazije kućnih ljubimaca). Za krave će se boriti, ali za pse obično ne, a kad se uključe to često znači eutanaziju.
__________________
don't breed or buy while homeless pets die
varsuvia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 16:46   #50
Quote:
seaksal kaže: Pogledaj post
drago mi je da se nekako iskopao i ovaj link,mada mi se od tada na cijelu tu priču povraća.....za neupućene,na linku je detaljan prikaz o tome kako prolazi netko sa nekakvim idejama o poboljšanju dolje.....povijest se ponovila opet,a da se ne bi ponavljala ponovo i ponovo - netko je morao reći dosta.....a ako netko slučajno pomisli da u onom dolcu stanuje pseći život,neka pogleda malo izbliza pa neka se vrati opet ovdje pa napiše riječ,dvije.....siguran sam da bi se svi oni psi dolje kolektivno ubili samo da posjeduju malo višu razinu svijesti......jer ono dolje je pseći logor za kojeg svi znaju,a o kojem nitko neće glasno pričati ....u biti,tako je bilo do ''jučer''....drago mi je da se po tom pitanju nešto počelo mijenjati.....

Quote:
Udomimo pse kaže: Pogledaj post
a i jedan updejt u vezi današnjeg POKUŠAJA udomljavanja frankjya: "gospodin" na čijem je terenu capica i koji je predsjednik udruge Riječke prijatelje životinja (jednog od Užasa) je stavio lanac ispred ulaza u azil, dakle oglušio se na veterinarsku inspekciju koja nas je ovlastila za udomljavanje, te se zaprijetio volonterima da će im svima polomit noge ako pređu lanac. Dotični je gospodin prije 2 tjedna pljunuo i ošamario našu volonterku,i prijetio joj smrću. zapravo, rekao je da će nas sve "pobit" jer je da je on lud i da je bio u ludnici i da ima ptsp. toliko o velikim "prijateljima životinja." e da. nisam rekla zašto ju je udario. zato jer smo došli čistit govna u boxovima i zato što smo htjeli šetati pse, i slikati ih za plakate kako bi ih mogli udomljavati. nakon toga, cura je išla na hitnu i policiju i o svemu postoje zapisnici.
čekaj,jeste uspjeli na kraju izvući psa van ?
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 17:05   #51
I još jednom, što je radila veterinarska inspekcija 11 godina u vezi ta 2 konc logora? Dužnost im je bila upozoriti na poboljšanje nužnih uvjeta. I njih treba prijaviti. Nadam se da ste onog lika prijavili policiji zbog prijetnji. O jednom riječkom azilu je pisano prije par godina u Jutarnjem da puno životinja udomljavaju u Nizozemsku. To je neki treći ili jedan od ta 2 nazoviazila? Iskreno se nadam da će se naći neko rješenje za te peseke i da neće biti pobijeni. Mislim da bi se svaki pas bolje snašao da je ostao na cesti nego po takvim mučilištima. S ceste ih se barem dosta samoudomi. Neko ih vidi i uzme ih. To im se u toj rupi nikako nije moglo dogoditi.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 20:14   #52
Quote:
varsuvia kaže: Pogledaj post
A slažem se i s ovim napisanim za PŽ (ja sam inače vegeterijanac, ali ne mogu im oprostiti eutanazije kućnih ljubimaca). Za krave će se boriti, ali za pse obično ne, a kad se uključe to često znači eutanaziju.
Kako to da ja nemam pojma za ovo? Kakvu eutanaziju su zagovarali PŽ ikad? Jel može neki link, dokaz, IŠTA????
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 20:45   #53
Ono što ja uspijevam pronaći na stranicama PŽ o eutanaziji je sljedeće:
08.02.11. Eutanizirali pse protivno zakonu i naplatili naknadu jedinicama lokalne samouprave
15.01.11. Prosvjed za provedbu zakona
Quote:
Prijatelji životinja zalažu se za potpunu zabranu ubijanja napuštenih životinja, oštrije kažnjavanje napuštanja životinja, za provedbu sada već zakonski obaveznog mikročipiranja svih pasa i poticanje edukacije o zaštiti životinja.
Peticija za zakonsku zabranu usmrćivanja životinja u skloništima
09.11.09. Grad Dubrovnik ne smije biti ubojica pasa!
13.11.09. Za Hrvatsku bez usmrćivanja napuštenih životinja

Pratim rad udruge Prijatelji životinja od 2002. godine i znam da se udruga NIKADA nije zalagala za eutanaziju pasa u skloništima, već baš suprotno.
U prvoj verziji Nacrta prijedloga Zakona o zaštiti životinja koji su pomogli kreirati, stajala je potpuna zabrana eutanazije, no to nije prošlo. Na to su Prijatelji Životinja podigli žalbu, ali nije uvažena. Već je na kraju izglasano famoznih 60 dana.

Prijedlozi Udruge izmjena i dopuna Prijedloga Zakona o zaštiti životinja

Quote:
Članak 57. stavak 4. Prijedloga Zakona o zaštiti životinja glasi:
(4) Životinja iz skloništa koja se ne vrati vlasniku, a koju nije moguće dalje držati ili udomiti, može se nakon 30 dana usmrtiti.
Predlažemo da se članak 57. stavak 4. u potpunosti ukine ili da se rok za usmrćivanje produži na minimalno 6 mjeseci, što je i bilo u radnoj verziji Nacrta prijedloga Zakona o zaštiti životinja.
Obrazloženje:
Skloništa bi trebala napuštenim životinjama osigurati sigurno utočište sve do udomljenja. Rok od 30 dana nakon kojeg je dozvoljeno usmrćivanje životinja u skloništima poništava samu svrhu skloništa i onemogućuje organizirano udomljavanje životinja, ponajviše u ljetnim mjesecima kada ih je najteže udomiti. Napuštene životinje ne bi smjele biti kažnjavane smrću zbog neodgovornosti svojih bivših skrbnika, sa čime se slaže i hrvatska javnost koja ne želi da se njihov novac troši na ubijanje napuštenih životinja u skloništima koje oni financiraju.
Austrijski zakon na kojem se temelji izrada ovog prijedloga Zakona nema takve odredbe.
Ne bih nikada podupirala rad ikoje udruge koja se zalaže za eutanaziju, pa zato molim neki dokaz, jer su me pročitane tvrdnje jako uznemirile.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 20:56   #54
Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
Ne bih nikada podupirala rad ikoje udruge koja se zalaže za eutanaziju, pa zato molim neki dokaz, jer su me pročitane tvrdnje jako uznemirile.
I mene su jako uznemirile vijesti o eutanaziji u Karlovačkom Skloništu Utinja, koje su uslijedile nakon zatraženog inspekcijskog nadzora od strane Prijatelja životinja!

Krvavom mukom su se Karlovčani izborili za program 60+, kojim se ne eutaniziraju psi koji su u Skloništu dulje od 60 dana, ako im se osigura hrana - i onda ste nastupili VI...

Kažeš ne zalažete se za eutanaziju?

Onda promislite o uzročno-posljedičnim događajima koje potaknete možda i u najboljoj namjeri.

Osvrnite se ponekad iza sebe da vidite što ostavite...

Valjda u vašoj Udruzi postoje zrele osobe koje mogu predvidjeti neke situacije koje će uslijediti nakon prijava.

Što ste očekivali da će se dogoditi u Utinji nakon vaše prijave???
Možda da ugrade psima centralno grijanje u boxove?

Naivno ili podlo ?

No, ovo je tema o utočištima u Rijeci pa se vratimo njoj!
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 21:18   #55
Quote:
Arvena kaže: Pogledaj post
I mene su jako uznemirile vijesti o eutanaziji u Karlovačkom Skloništu Utinja, koje su uslijedile nakon zatraženog inspekcijskog nadzora od strane Prijatelja životinja!

Što ste očekivali da će se dogoditi u Utinji nakon vaše prijave???
Možda da ugrade psima centralno grijanje u boxove?
Čekaj malo, molim te da podastreš neke dokaze i objasniš mi o čemu se tu točno radi. Ne možeš nekoga tako ozbiljno optužiti i onda okrenuti temu.

Odnosi li se to na ovaj slučaj: Strava u kralovačkom šinteraju: Porezni obveznici plačaju eutanaziju, a veterinari pse dave?

Prijatelji životinja reagiraju na dojave građana o zlostavljanju životinja. Sjećam se slika iz Karlovca s punim škrinjama mrtvih pasa kraj živučih od prije nekoliko godina. Čini se da su ljudi odgovorni za to dobili ponovno koncesiju i onda zadavili štene ovih ljudi. Je li nakon toga uslijedio posjet veterinarske inspekcije? Zbog čega su Prijatelji životinja krivi za eutanazije u Karlovačkom šinteraju? Tko god da je pozvao inspekciju, pozvao ih je u najboljoj namjeri, baš kao što su to učinile volonterke u Rijeci.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 21:30   #56
http://www.kaportal.hr/prijatelji-zi...loniste-za-pse

No, proguglaj malo!

Eto... i sada će problem groznih i neadekvatnih uvjeta u Utinji biti riješen, jer će vjerovatno smanjiti broj pasa na optimalan broj primjeren kapacitetu Skloništa i uvjeti za te životinje će biti sasvim u skladu sa Zaknom.
Neće se dodavati improvizirani kavezi da se imaju kuda smjestiti SVI psi i imati ćemo lijepe slikice iz našeg Skloništa
A za takve slikice će vjerovatno biti potrebne i određene žrtve...

Da ste malo bolje proučili situaciju u Karlovcu vidjeli biste da trenutnom koncesionaru ističe koncesija... i ne biste brzali s nekim stvarima, a da prethodno niste našli riješenje kuda smjetiti prekobrojne pse kojima je odavno isteklo 60 dana
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 21:50   #57
Quote:
Arvena kaže: Pogledaj post
Da ste malo bolje proučili situaciju u Karlovcu vidjeli biste da trenutnom koncesionaru ističe koncesija... i ne biste brzali s nekim stvarima, a da prethodno niste našli riješenje kuda smjetiti prekobrojne pse kojima je odavno isteklo 60 dana
Ako je situacija takva da ovima uskoro treba isteči koncesija, meni se onda postupak PŽ-a čini logičan. Dakle, ti ljudi su odgovorni za onaj slučaj sa škrinjama leševa, to se zaboravilo i nakon toga su opet dobili koncesiju. Nakon toga su opet davili pse i svašta nešto. Što ih sprečava da ponovno zatraže i dobiju koncesiju?

Ne možeš PŽ kriviti za eutanazije. Za eutanazije su krivi upravo ti koje oni pokušavaju maknuti od tih jadnih pasa!
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 22:01   #58
Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
Ne možeš PŽ kriviti za eutanazije. Za eutanazije su krivi upravo ti koje oni pokušavaju maknuti od tih jadnih pasa!
Iskrivljena percepcija događaja i uzroka!

Moja diskusija s PŽ je završena na ovoj temi!

Off-topičarimo, i molim modove da ne zaradim karton (jer mi je PŠ potrebna za spašavanje karlovačkih uličnih mačaka)!
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 22:11   #59
Nadam se da će se svi pesonje iz Rijeke sretno udomiti i da će Rijeka napokon dobili ono što joj Zakonom i pripada - pravi veliki suvremeni azil bez ikakvih eutanazija.

PŽ je, prema mojim saznanjima, uspio nekim projektom financiranja iz vana postići da se za pse u Riječkom azilu iz ove teme osiguraju novci za sterilizacije s obzirom da je situacija bila izvan svake kontrole. No, nisu mogli postići da osoba zadužena za taj azil i sterilizira sve dogovorene pse.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 22:28   #60
Smile

bok ljudi..mi koji smo pokrenuli lavinu svega toga u rijeci jako upućeni u sve,tako da molim ljude koji nisu da se ostave komentiranja jer najlakše je upirat prstom i ne pomagat !!!
naš cilj je da udomimo te pse i znamo da je moguće...projekata imamo hrpu..novce ćemo skupit ,već sad smo na dobrom putu!!!i udomitelje cemo nać..u dva tjedna imamo desetak udomitelja..
mi nismo htijeli da to tako ispadne..htjeli smo polako i nismo imali u planu da se ovo desi..al nakon subote koja je završila šakama i prijetnjama nismo imali izbora..shvatili smo da imamo posla s ljudima koji nemaju veze sa zdravim razumom i d atrebamo stat tome na kraj..nadam se da cćete nam pomoć..u svakom smislu..hvala vam još jednom na podršci..sad na m je potrebna..
axi.bubili is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.