Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2011., 09:41   #61
Upravo sam pročitala temu i ovaj zadnji post od axl.bubili je po meni najsuvisliji i najkonkretniji.
Super je da imate projekte i plan kako to provesti, sigurna sam da vas svi ovdje podržavaju u tome.
Kako si i napisala - cilje je udomiti te pse, sve ostalo će se rješavati kako bude, ali samo da se spase i udome psi.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 10:16   #62
Quote:
Udomimo pse kaže: Pogledaj post
.....
ali rastužuje me što neki pričaju da smo mi sve krivi, da je trebalo to pustiti, a onda ima masu ljudi poput vas koji su se uvjerili u grozne uvjete tamo i njihov odnos prema životinajma i udomljavanju, pa mi je to drago, jer je to potvrda da nismo ludi i da ima vise svih nas koji samo želimo naći dom tim psima..
...
Dobro da ste se oglasili ovdje, i na drugim mjestima.
a meni se čini da možda nitko nije tako kirurški točan kao TF. ali, uistinu, onakva slika uz članak u "Jutarnjem listu" stoji uz naziv: AZIL!?!
St Vanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 10:44   #63
hvala afra..
nadam se da te skužili da ljudi svašta pričaju i da uopće nisu upuceni u sve ovo..vjerujte dal bi itko tko ima zdrav razum prijavio inspekciji da zatvore azil a da nemaju dokaze??stvarno nam nije bilo ovo u planu..al eto..desilo se šta se desilo..sad je na nama da pomognemo tim bićima...jučer sam opet od godp..m..bila opomenuta i tih prijetnji je zaista dosta..sad se opet čeka vet. inspekcija da nam omogući udomljavanje!!mi smo tu da pomognemo njima i uložili smo velik trud u to ,tako da nam zaista treba pomoć svih....
axi.bubili is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 10:53   #64
Quote:
axi.bubili kaže: Pogledaj post
....stvarno nam nije bilo ovo u planu..al eto..desilo se šta se desilo..sad je na nama da pomognemo tim bićima.....mi smo tu da pomognemo njima i uložili smo velik trud u to ,tako da nam zaista treba pomoć svih....
St Vanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 13:48   #65
S Fejsa, prije nekoliko minuta:
"dakle ovako, vet inspakcija zabranila je daljni rad azilima na Marinićima u smislu da ubuduće ne smiju uzimati nove pse, a da one koji su već u tim azilima moraju dati na udomljavanje
u ovoj priči nije kriv grad ni nitko drugi, "krivi" su samo oni koji su vodili te azile i psi nisu cirkulirali, nego je pas koji je došao tamo, tamo i ostao, nije dan na udomljavanje.

Zamislite psa koji je rođen tamo ili došao kao sasvim mali štenac, sad ima 11 godina i možda je 10 puta u svom životu šetao van boksa
protiv toga se borimo i radi toga se sve ovo pokrenulo

iz cijele te priča se ponovo pokrenulo pitanje azila koji je županija dužna napraviti

kako smo mi kao TRAŽI SE PRIJATELJ pokrenuli stvar od vas bi molili podršku, ali ne u smislu neke seljačke bune, nego da to riješimo "tiho" i civilizirano

nadam se da će ova grupa biti podrška u našem daljnjem radu

tko je voljan pomoći u udomljavanju pasa neka mi se javi u inbox"
St Vanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 10:11   #66
Quote:
Udomimo pse kaže: Pogledaj post
Grupa ljudi koja se osobno uvjerila u to u kakvim uvjetima psi "žive" (sve što je Turbulent Fluid rekla je točno), organizirala se i osnovala: www.traziseprijatelj.com.hr. Tako da svi koji žele pomoći na BILO KOJI način, mogu se javiti na te stranice. Svaka pomoć će biti i više nego dobrodošla.
Je li akcija "Trazi se prijatelj" za udomljavanje pasa iz azila u Rijeci pokrenuta od istih ljudi koji vode Facebook grupu "Azil "Drustvo za zastitu zivotinja Rijeka"?

U svakom slucaju, nadam se da ce akcija "Trazi se prijatelj" imati uspjeha, poslala sam informaciju svima za koje sam mislila da bi mogli biti zainteresirani.
A jeste li sigurni da cete moci doci do pasa, odnosno da cete ih moci udomljavati bez ikakvih problema od bilo koga?
TessaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 14:30   #67
Quote:
TessaF kaže: Pogledaj post
Je li akcija "Trazi se prijatelj" za udomljavanje pasa iz azila u Rijeci pokrenuta od istih ljudi koji vode Facebook grupu "Azil "Drustvo za zastitu zivotinja Rijeka"?
mislim da nije,ali čekam da se netko javi pa kaže nešto više o tome......koliko znam,mislim da je to skupina ljudi koja se konkretno zauzela za Capicu,ali nisam na ''ti'' sa stvarima poput fejsbuka tako da o tome ne mogu puno pisati....

Quote:
TessaF kaže: Pogledaj post
U svakom slucaju, nadam se da ce akcija "Trazi se prijatelj" imati uspjeha, poslala sam informaciju svima za koje sam mislila da bi mogli biti zainteresirani.
A jeste li sigurni da cete moci doci do pasa, odnosno da cete ih moci udomljavati bez ikakvih problema od bilo koga?
hvala
što se tiče problema koje spominješ,zadnje što znam je to da je vlasnik terena na kojem su psi stavio lanac i zabranio pristup nekim ljudima dolje.....mislim da će tu biti puno problema,ali i da će se naći neki izlaz.....ako ništa drugo,svakim danom postaje sve jasnije da su nekima u onom dolcu životinje ipak najmanje bitne i da će snositi odgovornost od toga.....jer odavno sam izgubio vjeru u institucije bilo koje vrste i ljude koje rade u njima,a sada ako mi zgade i riječ - volontiranje.....selim se u Nikaragvu
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 15:37   #68
može pojašnjenje
na početku teme piše da jedna muška osoba ima teren na kojem drži pse u lošim uvjetima te da je dio terena iznajmio ženskoj osobi a da je situacija i tu loša i da on pse drži zbog štanacnja a ona pak ne da pse na udomljavanje? i, koliko sam shvatila veterinarska inspekcija zatvara sve.

E, sada dalje moram sa imenima jer su i spomenuta nekoliko puta u ovoj temi u nekoliko postova - naime, ne mogu baš povezati

naime, s jedne strane se spominje udruga Capica koja spašava pse ?, a s druge strane predsjednica udruge Capica je navodno Bonnie koja koristi taj drugi dio terena i ne da pse na udomljavanje????
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 16:12   #69
TessaF mi ne ne surađujemo sa azilom viškovo..protiv prosvjeda smo...ograđujemo se u potpunosti od toga..tako da zaista ne želimo da se naš projekt svrstava u koš s time..
axi.bubili is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 17:25   #70
Quote:
axi.bubili kaže: Pogledaj post
TessaF mi ne ne surađujemo sa azilom viškovo..protiv prosvjeda smo...ograđujemo se u potpunosti od toga..tako da zaista ne želimo da se naš projekt svrstava u koš s time..
još nema odgovora na gornje pitanje a već imam novo - nekoliko

Zatvara se azil na Marinićima?
Grupa "Traži se prijatelj" je od azila Viškovo? (btw kak je tam?) i oni podržavaju - koga? ili je "Traži se prijatelj" od "Azil "Drustvo za zastitu zivotinja Rijeka"
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 18:44   #71
Quote:
skyon kaže: Pogledaj post


...ako ništa drugo,svakim danom postaje sve jasnije da su nekima u onom dolcu životinje ipak najmanje bitne i da će snositi odgovornost od toga:
Ma, možeš misliti.
Aferi ''Zoo eko Marinići'', 2003-2005: držao je oko 800 životinja tom ''zoološkom vrtu'': perad, domaće životinje(ovce, krave, koze..), kućne ljubimce (mačke, pse..) i egzotične životinje (majmune, medvjede, tigrove, vukove..) u IZNIMNO lošim uvjetima.
On je kukao kako ih nema sa čime hraniti, ma cijela afera je to bila.
Sudjelovali su svi živi: veterinarska inspekcija, ministarstvo, MUP, veterinari.
U oduzimanju/premještaju/traženju novih domova.
Nitko, ali nitko od dotičnih se nije sjetio dati mu zabranu držanja životinja.
Nije čak ni kaznu platio.

Za što će sad platiti? Za samo stotinjak živina? Koje razmnožava?
Ma daj me nemoj.. neće mu dlaka sa glave pasti.
Ako nije onda, neće ni sada.

twist: njih je dvoje. Ženska (B.) i muški (M.)
Teren je vlasništvo od M.
Na polovici terena B.drži azil.
Na drugoj polovici M.drži svoju ''uzgajivačnicu''.

Tu je još neki dio koji meni baš nije jasan, a to je da M također ima registriranu neku udrugu za zaštitu životinja, a nisam nikad čula da zbilja nešto i radi, osim kontru zaštiti.
Daljni nejasan dio mi je i taj da M ima i neku garažu gdje je (po pričama, dakle, navodno) oko stotinjak mačaka, nesterilizirane, bolesne i sl. koje je on (opet, navodno) preuzimao od VHS-a.

Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
još nema odgovora na gornje pitanje a već imam novo - nekoliko

Zatvara se azil na Marinićima?
Grupa "Traži se prijatelj" je od azila Viškovo? (btw kak je tam?) i oni podržavaju - koga? ili je "Traži se prijatelj" od "Azil "Drustvo za zastitu zivotinja Rijeka"
Na ovo znam odgovoriti.
Zatvara se azil od Capice (glavna: B) i ''kakti azil'' na istom terenu (ali to stvarnosti nije azil, nego ''uzgajivačnica'', glavni: M) .
Oboje (mislim, oboje, to nisu dva azila, nego azil i ''uzgajivačnica'').

Grupa ''Traži se prijatelj'' nema veze sa azilom na Viškovu (azil na Viškovu = Azil "Drustvo za zastitu zivotinja Rijeka'').
Nju su otvorili volonteri Capice koje je B potjerala.

Azil na Viškovu je od DZZŽ Rijeka. I nema veze sa ovim slučajem.
Na Viškovu nije lijepo, ali bar se trude, ne pare namjerno pse i ne rade bar deset puta veći problem od postojećeg sa daljnjom ''proizvodnjom'' pasa.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 18:53   #72
Pingvich, Hvala za info
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 20:14   #73
Quote:
Pingvich kaže: Pogledaj post
Ma daj me nemoj.. neće mu dlaka sa glave pasti.
Ako nije onda, neće ni sada.
pročitao sam sve ovo tvoje,ali ovo mi je posebno upalo u oko
čuj,ako se zbilja ovaj put ostvari ovo tvoje napisano ja osobno ne vidim nikakav smisao u ovome što prvenstveno ti činiš,malo manje ja,kao i svi ostali čemu onda sve......pomalo mi onda sve to vuče na neki sadomazohizam a u tom slučaju ne vidim sebe u tome ni malo....dok me još drži neka nada dobro je.....jer kad izgubi smisao nešto što činim,čemu to raditi i dalje......dakle,da,mislim da bi polučovjek Marino ovaj put trebao izvući deblji kraj.....ali bumo vid'li.....

btw.,danas sam imao čast biti u prisustvu jednog od spašenih pasa ( Frenki ) tako da mislim pozitivno još uvijek što se tiče cijelog projekta....
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 20:25   #74
Ja bih opet zamolila da se odgovori na pitanja (sorry ali ja ne kuzim odgovor):

Je li akcija "Trazi se prijatelj" za udomljavanje pasa iz azila u Rijeci pokrenuta od istih ljudi koji vode Facebook grupu "Azil "Drustvo za zastitu zivotinja Rijeka" (i koji udomljuju pse iz azila)?


Jeste li sigurni da cete ih moci udomljavati bez ikakvih problema od bilo koga?
Odnosno, kako mislite doci do pasa i pokazati ih potencijalnim udomiteljima i/ili ih smjestiti kod privremenih udomitelja?
Jer...sve je to hvale-vrijedno da se trazi odgovornost i snosenje posljedica ali psi i dalje ostaju glavni problem.
TessaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 20:45   #75
Quote:
TessaF kaže: Pogledaj post
Ja bih opet zamolila da se odgovori na pitanja (sorry ali ja ne kuzim odgovor):

Je li akcija "Trazi se prijatelj" za udomljavanje pasa iz azila u Rijeci pokrenuta od istih ljudi koji vode Facebook grupu "Azil "Drustvo za zastitu zivotinja Rijeka" (i koji udomljuju pse iz azila)?
ne


Quote:
TessaF kaže: Pogledaj post
Jeste li sigurni da cete ih moci udomljavati bez ikakvih problema od bilo koga?
Odnosno, kako mislite doci do pasa i pokazati ih potencijalnim udomiteljima i/ili ih smjestiti kod privremenih udomitelja?
Jer...sve je to hvale-vrijedno da se trazi odgovornost i snosenje posljedica ali psi i dalje ostaju glavni problem.
već ih je nekoliko ( mislim da je broj 4 u igri ) spašeno iz one rupe tako da pomaka ima....
što se tiče pasa,sad ću možda biti i malo bezobrazan.....ali samo malo ti psi su problem već godinama,a da nitko nije pokušao prstom maknuti....zašto ? nemam pojma....ti psi žive na jednak način od kada sam ja posljednji put bio dolje,a ima već od toga više od dvije godine.....a način života o kojem govorim užasan je i svaka riječ koju napišem kao opis toga nije ni približno točna.....dolje više ne idem zbog toga jer je jednom moj trud teško okaljan, a dva put mi isti scenarij zbilja nije potreban u životu......nisam ni sada u ovo bog zna kako uključen,a još mi manje pada na pamet susresti dotičnu Bonnie,ali mogu reći da sam koliko toliko informiran iz prve ruke.......možda je sve ovo trebalo pokrenuti i puno ranije....zašto nije ? ne znam odgovor ni na to pitanje.......ali mi i dalje stoji neobjašnjivo.....možda nepovjerenje u institucije,možda strah od vlasnika terena,možda strah za sudbinu pasa.....ne znam.....ali svejedno,zbog svih tih strahova ili zbog nečeg trećeg,tim psima godinama nije bilo ništa bolje.....da malo ilustriram slovima,pokušajte se zamisliti da živite život u žičanom kavezu bez krova nad glavom,sa cimerom koji vas baš i ne podnosi....šetnje su rijetke ili ih ( što je i češći slučaj ) niti nema......za vas ne zna nitko,a i ovi što saznaju budu odbačeni kada vam pokušaju pomoć......godine prolaze,a vama vrijeme odavno je stalo......što je najgore u svemu,ne otkrivam toplu vodu....u Rijeci se,mogu reći,na veliko zna ''slučaj na Marinićima''....ali opet,kažem,nitko da prstom makne.....zbilja se nadam da će ovaj put biti pozitivna rekcija,prije svega za pse....ljudi me u ovom slučaju malo zanimaju ali da trebaju snositi odgovornost - trebaju....
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 22:58   #76
Quote:
skyon kaže: Pogledaj post
ne

već ih je nekoliko ( mislim da je broj 4 u igri ) spašeno iz one rupe tako da pomaka ima....
što se tiče pasa,sad ću možda biti i malo bezobrazan.....ali samo malo ti psi su problem već godinama,a da nitko nije pokušao prstom maknuti....zašto ? nemam pojma....ti psi žive na jednak način od kada sam ja posljednji put bio dolje,a ima već od toga više od dvije godine.....a način života o kojem govorim užasan je i svaka riječ koju napišem kao opis toga nije ni približno točna.....dolje više ne idem zbog toga jer je jednom moj trud teško okaljan, a dva put mi isti scenarij zbilja nije potreban u životu......nisam ni sada u ovo bog zna kako uključen,a još mi manje pada na pamet susresti dotičnu Bonnie,ali mogu reći da sam koliko toliko informiran iz prve ruke.......možda je sve ovo trebalo pokrenuti i puno ranije....zašto nije ? ne znam odgovor ni na to pitanje.......ali mi i dalje stoji neobjašnjivo.....možda nepovjerenje u institucije,možda strah od vlasnika terena,možda strah za sudbinu pasa.....ne znam.....ali svejedno,zbog svih tih strahova ili zbog nečeg trećeg,tim psima godinama nije bilo ništa bolje.....da malo ilustriram slovima,pokušajte se zamisliti da živite život u žičanom kavezu bez krova nad glavom,sa cimerom koji vas baš i ne podnosi....šetnje su rijetke ili ih ( što je i češći slučaj ) niti nema......za vas ne zna nitko,a i ovi što saznaju budu odbačeni kada vam pokušaju pomoć......godine prolaze,a vama vrijeme odavno je stalo......što je najgore u svemu,ne otkrivam toplu vodu....u Rijeci se,mogu reći,na veliko zna ''slučaj na Marinićima''....ali opet,kažem,nitko da prstom makne.....zbilja se nadam da će ovaj put biti pozitivna rekcija,prije svega za pse....ljudi me u ovom slučaju malo zanimaju ali da trebaju snositi odgovornost - trebaju....
Ne kazem da ne trebaju snositi odgovornost, samo kazem da je prioritet da se psi izvuku iz tog horora i da se spase; da sam ja u kavezu godinama trazila bih da se najprije mene pusti van a da se onda lovi onoga tko me u kavez stavio.
TessaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 12:39   #77
Quote:
TessaF kaže: Pogledaj post
Ne kazem da ne trebaju snositi odgovornost, samo kazem da je prioritet da se psi izvuku iz tog horora i da se spase; da sam ja u kavezu godinama trazila bih da se najprije mene pusti van a da se onda lovi onoga tko me u kavez stavio.
jasno mi je to,slažem se u potpunosti.....međutim,godinama je situacija bila bez ikakve naznake boljitku....kao što sam rekao,već su se neki psi izvukli van a izvući će se i ostali.....pomak se dogodio u ovih nekoliko dana,nema razloga da sumnjam u ovaj projekt.....inače,bilo je skoro pa nemoguće svih ovih godina izvlačiti pse iz tog dolca.....privilegiju su imali psi koji nisu atraktivni,a ono koji jesu nisu imali šanse izaći van......pod ovu ''atraktivnost'' spada i čistokrvnost.....uglavnom,kako god bilo sada bolje je nego svih ovih godina....barem se nešto konkretno dešava.....a i šira javnost je upoznata sa time.....ja ću nastaviti pisati ovdje,koliko je u mojoj moći,ali pisat će i oni koji su zbilja u toj priči......jer,ponavljam,ja nisam u tome već samo dobivam informacije iz prve ruke......
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 16:05   #78
straso!
zalosno,nemam rijeci....
umjesto da se sagrade novi,bolji azili za te jadnicke oni zatvaraju i ubijaju pse...
sta je sa onim planiranim azilom u klani,oce ikad biti sta od toga?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 16:29   #79
OOOOOOO:evo ti odgovora!!!
Ja neznam koliko puta trebamo objasnit da nije strašno što se azili zatvaraju...Jel vi znate kako žive ti psi??dali je to humanije ??nemojte komentirati nešto o čemu nemate pojma !!jer ovakav komentar piše osoba koja nije upućena u sve..ali očito vam je dosadno pa eto malo da vrijeme potrošite meni dižući živce..opet ponavljam...Azil se zatvara sa razlogom..psi neće bit euatnizirani i azil će bit otvoren do onog dana kad posljednji pas ne izađe iz njega!!!jeli sad malo jasnije ili trebam opet objasnit

sad i postižemo možda nešto sa ovim što se azili zatvaraju da rijeka bude prisiljena napravit nešto po tom pitanju!!1nadam se da ćemo uspijeti u tome!!!

Skyon...
hvala ti na pordšci..ti si ja mislim jedan od rijetkih koji podupire akciju "traži se prijatelj"..takvi kao ti su nam potrebni...

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 13.03.2011. at 17:37. Reason: Spojeni postovi, molim koristiti opciju "Edit"
axi.bubili is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 16:34   #80
axi, relaks...

Umjesto što napadaš forumaše, radije napadni novinare koji su stvar predstavili u potpuno pogrešnom svjetlu.

U rijeci se naveliko zna za slučaj s Marinića i svi šute već godinama i sad se konačno pokrenulo nešto. To da su čistokrvni psi imali "privilegiju" je glupost; nisu imali nikakvu "privilegiju" nego su prodavani. Pošto smo iz šinteraja udomili psa koji je još uvijek oglašen na stranicama Capice kao pas koji se udomljuje, vidim da su prodavani u dobre ruke.

Ako se može pomoći na neki "papirnati" način, npr. pisanjem nadležnima ili grđenjem na pasja kola novinarskih glupana, molim pošaljite mi pp.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.