Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2014., 23:01   #341
Quote:
user992 kaže: Pogledaj post
Mislim da je bolju ponudu od ove prve tesko nac a upis se moze napravit kasnije a i nije obvezan ako neces prodavat nekretninu itd...to sta je nesto legalno nema veze, sve se snima i crta.
Hvala na odgovoru...

Ovo što se tiče upisa je pouzdan info 100%?
Bitno mi je, jer ne mislim prodavati nekretninu, a uštedilo bi mi pola love.
bembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 23:52   #342
Postoji neka zakonska obveza al mislim da nema sankcija. Ja necu upisivat, kad necu kucu prodavat, etazirat, dizat kredit itd... Ako mi zatreba za 5god platit cu geodetu i napravit, za sada mi ne smeta sta mi dio kuce ili cijela kuca nije ucrtana ili mi u gruntovnici pise livada, vesele me vise par tisucica u novcaniku

Btw ako ti je kuca ucrtana u katastar ne treba ti geodet, dovoljne su tri kopije katastarskog plana.
user992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 08:32   #343
Quote:
user992 kaže: Pogledaj post
Postoji neka zakonska obveza al mislim da nema sankcija. Ja necu upisivat, kad necu kucu prodavat, etazirat, dizat kredit itd... Ako mi zatreba za 5god platit cu geodetu i napravit, za sada mi ne smeta sta mi dio kuce ili cijela kuca nije ucrtana ili mi u gruntovnici pise livada, vesele me vise par tisucica u novcaniku

Btw ako ti je kuca ucrtana u katastar ne treba ti geodet, dovoljne su tri kopije katastarskog plana.
trebala bi cijena upisa biti manja sada ako ti radi geodeta koji ti je radio za legalizaciju nego za 5 godina kada ce biti puna cijena
sada ustedis, kasnije izgubis, to tako nekako ide u zivotu

potreba upisa kuce je npr subvencije drzave (sada aktualno) pa na tome dobijes vise nego sto te kosta sada upis
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 09:13   #344
Kvaliteta posla za te novce mora da je vrhunska , ali eto ljude veseli svaka ušteđena kuna pa su isfušani i izmišljeni projekti koje crt...izmišljaju razni studenti većini prihvatljivi.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 18:35   #345
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Kvaliteta posla za te novce mora da je vrhunska , ali eto ljude veseli svaka ušteđena kuna pa su isfušani i izmišljeni projekti koje crt...izmišljaju razni studenti većini prihvatljivi.
Što sad pak ovo znači?
Ako nešto znaš što ne znam, reci?
Meni su nepoznanica i ono skuplji i oni jeftiniji, a ovo radim prvi i zadnji puta u životu, pa ne znam zašto bih plaćao nešto više, ako će odraditi papirologiju koja zadovoljava traženo i jedni i drugi....
A siguran sam da neću štedjeti niti 2k kuna, pa da uletim u fuš.
Ako imaš nekakav konkretan savjet, gukni...
bembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 21:33   #346
Nadji geodeta ili arhitekta i odradi posao, ove brzinske agencije su sklone brzoj zaradi, znaci cijena je manja ali postoji sansa da ako ti nesto i krivo naprave pitanje je hoce li to ispraviti u svom trosku, i hoce li bit jednostavno ispravit ili ces potrosit vise novaca zbog greske u startu. Tako je bilo i pametnih kojima geodeti nisu ni bili na terenu vec su je ucrtali preko aero snimka-ofrlje, nije ni bitno na kojoj parceli....

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
žburaduro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 23:10   #347
Imate puno izbora u današnje vrijeme, uzmite slobodan dan ili vikend i pokucajte na vrata par projektanskih ureda. Ponesite papire ako imate npr. građ.dozvolu, projekt. Svakako dođite do podatka o vašoj građ.čestici i katastarskoj opcini. Uštediti cete i sebi i projektantima puno vremena. Onda dođite i sjednite i krenite razgovor... greška koju ljudi rade je da uđu u ured i s vrata pitaju koliko košta legalizacija. Ja radim u uredu i dnevno mi bar dva predmeta kroz ruke prođu, nazovem pet-deset stranaka, još toliko zovu mene... ne mogu znati kolika vam je zgrada, što je legalno što nije tu ste vi da mi kažete. Vecina je toliko zbunjena da tek nakon 5min uopće saznam broj češtice, iako je ni po adresi nije teško naci.
kikiriki23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 16:05   #348
Quote:
kikiriki23 kaže: Pogledaj post
Imate puno izbora u današnje vrijeme, uzmite slobodan dan ili vikend i pokucajte na vrata par projektanskih ureda. Ponesite papire ako imate npr. građ.dozvolu, projekt. Svakako dođite do podatka o vašoj građ.čestici i katastarskoj opcini. Uštediti cete i sebi i projektantima puno vremena. Onda dođite i sjednite i krenite razgovor... greška koju ljudi rade je da uđu u ured i s vrata pitaju koliko košta legalizacija. Ja radim u uredu i dnevno mi bar dva predmeta kroz ruke prođu, nazovem pet-deset stranaka, još toliko zovu mene... ne mogu znati kolika vam je zgrada, što je legalno što nije tu ste vi da mi kažete. Vecina je toliko zbunjena da tek nakon 5min uopće saznam broj češtice, iako je ni po adresi nije teško naci.
Ne kužim kakve veze ima cijena s činjenicom što je legalno, a što ne.
Zvao sam X ureda...
Neki su bili toliko drski da sam nakon dvije rečenice rekao da zaborave da sam uopće zvao. Neki su bili izrazito ljubazni, obećavši poslati ponudu, pa nisu.
Neki su mi rekli da nisu sigurni da li obiteljske kuće rade po 4 ili 5k + PDV (a ti neki su niti manje, niti više nego oni iz zavoda za urbanizam i izgradnju tj. niti manje, niti više nego isti oni koji su mi naložili da legaliziram isto).
Sve u svemu, jedna velika žalost i cirkus, a trebaju spremiti cca 1k eura gotovine u džep.
bembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 18:10   #349
Sta je legalno a sta nije nema nikakve veze u formiranju cijene, bar ne sto se geodezije tice. Geodetu je bitno broj objekata i situacija oko medja, jer ako ja moram vise radit da bi kvalitetno utvrdio na kojoj je cestici objekt e onda cu to i vise naplatit.

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
žburaduro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 11:58   #350
LEGALIZACIJA CIJENA - CIJENA LEGALIZACIJE

radio sam na poslovima legalizacije objekata. Sada sam bez posla pa ako trebate pomoć slobodno se javite....

niska cijena izrade legalizacije može ispasti puno skuplja zbog:

1. nepravilnog izračuna volumena
2. objekt nije nacrtan u točnim gabaritima prema stvarnom stanju pa opet volumen može biti veći od stvarnoga a opet cijena ispada u konačnici veća
3. geodetski snimak nije stručno obavljen pa kasnije kod upisa objekta dolazi do problema koji rezultira nepotrebnom komplikacijom
4. ako je zgrada netočno nacrtana postavlja se pitanje dali ste zapravo platili samo ono konačno rješenje o izvedenom stanju a opet imate nelegalnu zgradu jer nije u skladu sa stvarnim stanjem
5. legalizacijom objekta prvenstveno se djeluje na tržišnu vrijednost zgrade pa se pitam što ako taj koji kupuje malo bolje pogleda projekt pa nađe grešku.
6. kod dizanja kredita što ako netko od odgovnih osoba banke primjeti odstupanje o projekta
7. kod etažiranja zgrade i izrade etažno elaborata - postoji vjerojatnost da projekt neće biti u skladu sa etažnim elaboratom ili će biti izrađen po njemu a kada kupac kupi ili želi kupiti i krene provjeravati mjere ispadne problem

Ako nekoga zanimju pitanja vezana uz cijenu, obračun troškova ili način na koji treba biti legalizacija odrađena - stojim na raspolaganju

dok je ovaca neće falit vune.....
lp

Zadnje uređivanje runninglate : 13.10.2014. at 11:59. Reason: lapsus
runninglate is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 12:14   #351
S firmom rjesavamo (medu ostalim) legalizacije.
Gledam cijene, koje ste vi naive i naivcine... HR klasika.

Je li vas tko pitao gdje se kuca nalazi? Ili se lovite damping cijena koje ce odjednom narasti u nebo jer ce trebat 3 puta do vas, pa nije to tako nego malo drugacije, pa ne daj boze dat akontaciju... ode i projektant i geodet...

Filozofija je ako nekog ne zajebes, nisi pravi hrvat?!
Posteno odradeni posao u svim strukama ima svoju cijenu.
Ovo sta vi radite je sprdacina.

Pa zar stvarno mislite da netko s legalnom firmom i normalnim poslovanjem moze biti 75% nize cijene nego ostatak?

Necu govoriti u ime geodeta... no inicijalni sastanak, dogovor.
Pregledavanje dokumentacije koja postoji i STRUCNO savjetovanje kojime se utvrduje sta treba napraviti a sta ne treba.
Dogovor, ugovor...
Izlazak na teren... za cca 400m2 srednje zahtjevne kuce 2 radnika race cijeli dan.
Staticar, dolazak na teren i prikupljanje podataka...ispitivanje sta i kako gradeno...
Pa crtanje, printanje...trcanje, uskladivanje...

Znam ja da ste svi ovdje (vise manje) hrvati, ali dragi moji nema vise Juge, sve sam placas, kapitalizam....

Dakle najjeftiniji je najlosi, pa sretno vam bilo.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 12:42   #352
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
S firmom rjesavamo (medu ostalim) legalizacije.
Gledam cijene, koje ste vi naive i naivcine... HR klasika.

Je li vas tko pitao gdje se kuca nalazi? Ili se lovite damping cijena koje ce odjednom narasti u nebo jer ce trebat 3 puta do vas, pa nije to tako nego malo drugacije, pa ne daj boze dat akontaciju... ode i projektant i geodet...

Filozofija je ako nekog ne zajebes, nisi pravi hrvat?!
Posteno odradeni posao u svim strukama ima svoju cijenu.
Ovo sta vi radite je sprdacina.

Pa zar stvarno mislite da netko s legalnom firmom i normalnim poslovanjem moze biti 75% nize cijene nego ostatak?

Necu govoriti u ime geodeta... no inicijalni sastanak, dogovor.
Pregledavanje dokumentacije koja postoji i STRUCNO savjetovanje kojime se utvrduje sta treba napraviti a sta ne treba.
Dogovor, ugovor...
Izlazak na teren... za cca 400m2 srednje zahtjevne kuce 2 radnika race cijeli dan.
Staticar, dolazak na teren i prikupljanje podataka...ispitivanje sta i kako gradeno...
Pa crtanje, printanje...trcanje, uskladivanje...

Znam ja da ste svi ovdje (vise manje) hrvati, ali dragi moji nema vise Juge, sve sam placas, kapitalizam....

Dakle najjeftiniji je najlosi, pa sretno vam bilo.
ja bih rekao da imam dovoljno iskustav da mogu dobar posao odraditi i za relativno niske novce ali je problem marketinga gdje su već oni lošiji uzeli dio kolača
runninglate is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 13:00   #353
Quote:
runninglate kaže: Pogledaj post
ja bih rekao da imam dovoljno iskustav da mogu dobar posao odraditi i za relativno niske novce ali je problem marketinga gdje su već oni lošiji uzeli dio kolača
Govorim o firmi koja nije bila u blokadi, koja posteno, fer i profesionalno odraduje svoj posao i ispunjava sve obaveze prema drzavi.

... a znam ja da moze jeftinije... samo kako i kod koga, na koji nacin.

Marketing?
Ma nema to veze s marketingom. Taj marketing kosta, a ni vi ni ja ne ulazemo u marketing...tako da se i taj marketing u jednoim momentu NAPLATI od investitora. Kolicinom? Da... ali na taj nacin pati kvaliteta.
No opet... za koga je, dobro je.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 20:06   #354
Pozdravljeni

Dobili smo Rjesenje o naknadi ( kazni ) , iznos koji treba uplatiti kako bi dobili Rjesenje o izvedenom stanu.

Dali se popust (podnositelj zahtjeva , broj clanova domacinstva i ucesce u domovinskom ratu - status hrv. branitelja ) obracunava na kaznu , komunalnu naknadu ili oboje ?
rosa canina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 02:05   #355
Quote:
bembo kaže: Pogledaj post
Ne kužim kakve veze ima cijena s činjenicom što je legalno, a što ne.
Zvao sam X ureda...
Neki su bili toliko drski da sam nakon dvije rečenice rekao da zaborave da sam uopće zvao. Neki su bili izrazito ljubazni, obećavši poslati ponudu, pa nisu.
Neki su mi rekli da nisu sigurni da li obiteljske kuće rade po 4 ili 5k + PDV (a ti neki su niti manje, niti više nego oni iz zavoda za urbanizam i izgradnju tj. niti manje, niti više nego isti oni koji su mi naložili da legaliziram isto).
Sve u svemu, jedna velika žalost i cirkus, a trebaju spremiti cca 1k eura gotovine u džep.
Ima veze sa projektanske strane jer ako je prizemlje legalno i postoji projekat i geodezija se uklapa u njega mi ga ne mjerimo ponovo i samim tim te kvadrate ne naplacujemo.
kikiriki23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 02:23   #356
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
S firmom rjesavamo (medu ostalim) legalizacije.
Gledam cijene, koje ste vi naive i naivcine... HR klasika.

Je li vas tko pitao gdje se kuca nalazi? Ili se lovite damping cijena koje ce odjednom narasti u nebo jer ce trebat 3 puta do vas, pa nije to tako nego malo drugacije, pa ne daj boze dat akontaciju... ode i projektant i geodet...

Filozofija je ako nekog ne zajebes, nisi pravi hrvat?!
Posteno odradeni posao u svim strukama ima svoju cijenu.
Ovo sta vi radite je sprdacina.

Pa zar stvarno mislite da netko s legalnom firmom i normalnim poslovanjem moze biti 75% nize cijene nego ostatak?

Necu govoriti u ime geodeta... no inicijalni sastanak, dogovor.
Pregledavanje dokumentacije koja postoji i STRUCNO savjetovanje kojime se utvrduje sta treba napraviti a sta ne treba.
Dogovor, ugovor...
Izlazak na teren... za cca 400m2 srednje zahtjevne kuce 2 radnika race cijeli dan.
Staticar, dolazak na teren i prikupljanje podataka...ispitivanje sta i kako gradeno...
Pa crtanje, printanje...trcanje, uskladivanje...

Znam ja da ste svi ovdje (vise manje) hrvati, ali dragi moji nema vise Juge, sve sam placas, kapitalizam....

Dakle najjeftiniji je najlosi, pa sretno vam bilo.
Svakom od svoje rodbine sam rekla neka prođu cijeli grad i odluce ali kod jedne najjeftinije da ne idu. Zašto? Jer minimalno troje ljudi tjedno dođe od nje i kažu da žele ponovo projekat, jer ga radi samo da završi najkrace moguce pa onda iz županije vraca stalno.

Druga stvar, kod ovog poslodavca mi se svidjelo što stranku drži kao zakon. Posao se pošteno odradi, projekt štima u milimetar a volumen i tako izbacuje program sam mi samo preletimo. Stranka od ulazka u ured dobiva jednog od nas, kontakt i sve prepušta nama. Geodeta nazovemo koji je sobodan, na njihovu podlogu mi crtamo. Ako treba nešto izvadit u katastru mi idemo osobno, ako ima stari projekt ili građ. dozvolu skinemo što je više moguce volumena.

Stranka potpisuje na kraju projekta (pred slanje ili odnošenje u županiju) IM obrazac za vodu i može pogledati projekt. Nema nikakvih ispravaka u 99% slučajeva jer je stranka sa mnom kad mjerim i govori mi nazive prostorija i sl.

Kucu sa podrumom, prizemljem, 1.katom i potkrovljem sam izmjerila sa kolegom za 45min. Za crtanje cu potrošiti 1dan, drugi dan do 11h ce biti projekt isprintan.

Mjerila sam zgradu od 500m2 4h sama, s tim da mi je to bilo vatreno krštenje u ovoj firmi. Crtala 4dana i predala sa završenim proračunom 5dan ali u AutoCAD-u.

Mi radimo u jednom programu u kojemu malte ne crtamo samo tlocrte, visine se upisuju a i krovište. On izbacuje površinu i volumen, samo je stvar da se promjene koeficijenti.

Ako se nešto nije izmjerilo ili nešto ne štima sa mjerenjem izlazi se na teren opet, bolje i dvaput mjerit nego covjeku krivo projekt dati.

Isto tako ljudi cjenjkajte se, ako vam kaže 6 000 sa geodetom recite može za 5000. I vecinom se nađete na sredini. Ne znam kakve su cijene drugdje ali ovdje je geodet 2500kn minimalno, projektant... eh ova najjeftinija je radila 15kn/m2
kikiriki23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 15:14   #357
Quote:
rosa canina kaže: Pogledaj post
Pozdravljeni

Dobili smo Rjesenje o naknadi ( kazni ) , iznos koji treba uplatiti kako bi dobili Rjesenje o izvedenom stanu.

Dali se popust (podnositelj zahtjeva , broj clanova domacinstva i ucesce u domovinskom ratu - status hrv. branitelja ) obracunava na kaznu , komunalnu naknadu ili oboje ?
Nema popusta na kaznu, osim 25% na cash. Dalje ima, sve se preda, sve se posalje na obracun, pa ako vam nesto ne stima u zalbenom roku odete kod onog tko vam je na pisao rjesenje pitat zasto i kak...
user992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 18:18   #358
Quote:
user992 kaže: Pogledaj post
Nema popusta na kaznu, osim 25% na cash. Dalje ima, sve se preda, sve se posalje na obracun, pa ako vam nesto ne stima u zalbenom roku odete kod onog tko vam je na pisao rjesenje pitat zasto i kak...
Puno , puno hvala
rosa canina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 15:18   #359
Stigla uplatnica za vodni-cifra poveca..
Dal se to da platiti na rate?
Dal je moguce ostvariti kakv popust? Obitelj poginulog branitelja?
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 22:41   #360
Unhappy Pitam se pitam

Pozdrav,
sorry ako pitam na pogrešnom mjestu, ali ima li itko ovde kakvih iskustava sa sa poduzećem pod nazivom "Ured za legalizaciju HR" ili ti "Legalizacija.com.hr", bilo pozitivna ili negativna svaka referenca dobro dođe...
Ili eventualna preporuka za neko poduzeće koje se bavi legalizacijom na području ZG, a da radi i geodetski i arhitektonski dio posla

Unaprijed zahvaljujem
__________________
Iz dana u dan dani mi sve brže prolaze.
ne®adnick is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.