Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2012., 15:05   #21
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Boze, pa kaj je umrla Helga Vlahovic?
Vidim sad na toj stranici.
Da, nažalost, jest. Jučer.
Jedna od posljednjih pravih TV dama.
__________________
Those who dance are considered insane by those who cannot hear the music. (G.C.)
Velia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 15:09   #22
Quote:
Velia kaže: Pogledaj post
Da, nažalost, jest. Jučer.
Jedna od posljednjih pravih TV dama.
A bas mi je zao. Bila mi je jako draga. (Znam da je kupovala perlmuter gumbe u butiku moje bake.)

Sto ne znaci da cu ici komentirati ispod njene slike na Osmrtnici.net.
Nemrem se odluciti je li mi stranica teski trash ili smo stvarno svjedoci (r)evolucije u poimanju smrti i izrazavanju sucuti.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 15:15   #23
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
A bas mi je zao. Bila mi je jako draga. (Znam da je kupovala perlmuter gumbe u butiku moje bake.)
Mnogima je bila.

Quote:
Sto ne znaci da cu ici komentirati ispod njene slike na Osmrtnici.net.
Nemrem se odluciti je li mi stranica teski trash ili smo stvarno svjedoci (r)evolucije u poimanju smrti i izrazavanju sucuti.
Ma, meni je trash.
Mislim, morala sam je zbog navedenog natječaja zbilja proučiti i, kajaznam, činjenica da se tu odmah nude cvjećarnice, klesari i organizacija karmina mi je onako, zbilja loša.
I ne mogu zamisliti da netko ide redovito na tu stranicu kako bi se informirao je li netko njemu poznat umro. :/
Ali ja nikad nisam shvaćala ni slične stranice u novinama.
__________________
Those who dance are considered insane by those who cannot hear the music. (G.C.)
Velia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 15:27   #24
Quote:
Velia kaže: Pogledaj post
Ma, meni je trash.
Mislim, morala sam je zbog navedenog natječaja zbilja proučiti i, kajaznam, činjenica da se tu odmah nude cvjećarnice, klesari i organizacija karmina mi je onako, zbilja loša.
I ne mogu zamisliti da netko ide redovito na tu stranicu kako bi se informirao je li netko njemu poznat umro. :/
Ali ja nikad nisam shvaćala ni slične stranice u novinama.
Znas kaj cu ti rec, nama to mozda nije na kraj pameti, ali daj zamisli skvadru koja ima 60+. A pogotovo stari bapci. Znam par babaca koji novine citaju od osmrtnica! Fast-forward koje desetljece, seniori ce biti generacija Megauploada i Facebooka. Brijem da ce im biti najnormalnija stvar provjeriti je li Leona ili Lanu pokosio rak/infarkt prije 40. godisnjice mature.

A sto se tice ovog s cvjecarima, klesarima... da, malo je onak. Cringeworthy.
S druge strane, pokretac stranice objektivno je vrlo pametno izolirao trzisnu nisu, rekla bih.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 15:50   #25
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Znas kaj cu ti rec, nama to mozda nije na kraj pameti, ali daj zamisli skvadru koja ima 60+. A pogotovo stari bapci. Znam par babaca koji novine citaju od osmrtnica! Fast-forward koje desetljece, seniori ce biti generacija Megauploada i Facebooka. Brijem da ce im biti najnormalnija stvar provjeriti je li Leona ili Lanu pokosio rak/infarkt prije 40. godisnjice mature.

A sto se tice ovog s cvjecarima, klesarima... da, malo je onak. Cringeworthy.
S druge strane, pokretac stranice objektivno je vrlo pametno izolirao trzisnu nisu, rekla bih.
Sa zadnjom rečenicom se svakako slažem. (stavila bih smajlića u to ime, ali mi je nekako neprikladno :/)
Uglavnom, ljudi će uvijek umirati i sve te usluge će ljudima trebati kad im se dogodi da im netko bližnji umre, a u današnje vrijeme - što je jednostavnije nego pronaći sve potrebne informacije na jednom mjestu. I taj dio razumijem. S aspekta čiste ekonomije i praktičnosti.
No, svejedno, sve skupa je, baš kao što si napisala, cringeworthy. Barem meni.

I ne znam, ali mislim da ja ni sa 60 neću čitati te (takve) stranice.
Za ljude koji su mi bitni i bliski doznajem što im se događa drugim putevima.

Iako, sad kad razmišljam, sjetila sam se da sam jednom prilikom za smrtni slučaj u obitelji daljnje mi rođakinje, saznala na Fejsu.
I to mi je bilo onak. :/
__________________
Those who dance are considered insane by those who cannot hear the music. (G.C.)
Velia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 11:34   #26
Quote:
Velia kaže: Pogledaj post
I ne mogu zamisliti da netko ide redovito na tu stranicu kako bi se informirao je li netko njemu poznat umro. :/
Ali ja nikad nisam shvaćala ni slične stranice u novinama.
A jbg, da nema osmrtnica u dnevnim novinama, moji starci ne bi nikada naučili surfati internetom

Lako se nama zezati, a njima je to bitna stvar.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 11:47   #27
SMS je prihvatljiv kao znak da si saznao i da mislis na tu osobu ako nakon njega slijedi telefonski poziv, posjeta zbog izrazavanja sucuti ili odlazak na sprovod.

Samo SMS kao sredstvo izrazavanja sucuti je potpuno neprihvatljiv.

Ali opet ovisi o starosti osobe, vasem odnosu i td. Nema smisla slati SMS starim osobama, njima ces naravno poslati brzojav. Mladje osobe ne dozivljavaju brzojav kao sredstvo komunikacije jer ga neki nisu nikada niti vidjeli a SMS dozivljavaju kao nasi stari brzojav.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 19:56   #28
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Znas kaj cu ti rec, nama to mozda nije na kraj pameti, ali daj zamisli skvadru koja ima 60+. A pogotovo stari bapci. Znam par babaca koji novine citaju od osmrtnica!
Mojoj mami (82 godine) su osmrtnice najvažniji dio novina. Ja je zafrkavam da je to njezina verzija Facebooka: gleda kome se promijenio status.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 21:43   #29
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Mojoj mami (82 godine) su osmrtnice najvažniji dio novina. Ja je zafrkavam da je to njezina verzija Facebooka: gleda kome se promijenio status.


I prilika za nove prigode za druženje.
Za njihovu generaciju nema do okupljanja po sprovodima
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 22:02   #30
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Mojoj mami (82 godine) su osmrtnice najvažniji dio novina. Ja je zafrkavam da je to njezina verzija Facebooka: gleda kome se promijenio status.
Hahahahhahaha...
To je to!
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 22:04   #31
I ja mislim da je sms neprikladan. Cini mi se sasvim dovoljnim da odes na sprovod i tamo joj izrazis sucut. Ja ju cak nebi ni zvala sutra, ili ovih dana. Mislim da im je sada potreban mir.
__________________
I gotta find my place, I wanna hear my sound! Don’t care about all the pain in front of me, 'Cause I'm just trying to be happy!
Sretno-nesretna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 13:55   #32
Mislim da u trenucima tuge malo kome treba da mu stalno zvrckaju telefoni. Možda ljudi žele mir.
Po meni je SMS prihvatljiv a ako je prilika da se ode i na sprovod ili da se tijekom slijedećih dana osobno posjeti osobu koja tuguje, da se i to učini.
dobri muž is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 10:30   #33
imala sam nedavno situaciju u kokoj je umrla mama jedne moje poznanice....nismo jako bliske, ali svejedno osjetila sam potrebu da ju na neki način podržim.
poslala sam joj sms sljedećeg sadržaja:
''Draga XY, saznala sam od WZ što se dogodilo i htjela sam ti samo reći da mi je radi tebe jako teško.oprosti što svoju sućut i podršku izražavam na ovako nepopularan način, ali mislim da ti trenutno najmanje treba zvanje,svojevrsna gnjavaža i traženje nepostojećih riječi kako bih ti izrazila koliko sudjelujem u tvojoj tuzi i trenutnoj situaciji.mislim na tebe i biti će ti teško,ali kada god budeš trebala moju podršku, razgovor ili išta slično, tu sam za tebe kad god treba.nadam se da kad se mučne stvari malo srede, da ćeš mi se javiti, a ja ću te svakako nazvati kroz neko vrijeme ili se možemo naći kada to tebi bude odgovaralo.mislim na tebe i budi čvrsta koliko možeš,nisi sama....velika pusa...''

i djevojka je odgovorila-
''ti si divna, upravo mi je to trebalo, da ne moram ljudima konstantno objašnjavati, tješiti njih i plakati na telefon...da, teško mi je jako, ali sad mi treba vremena da uopće prihvatim tu činjenicu....hvala ti na svemu i javit ću ti se da te zagrlim radi ovih riječi....pusa. XY''
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 18:35   #34
^^
maestralan sms, svaka čast

Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Pa nije baš,ja bi rekao da je bezobzirno...
Quote:
*Baby Kate* kaže: Pogledaj post
Mislim da nije lijepo izražavati sućud sms-om.
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Ali SMS-ove nemoj slati! To stvarno nije pristojno.
Quote:
smedjišećer kaže: Pogledaj post
sms- najgora solucija. uvijek. neukusno.
Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
Neprikladno. Jedino neprikladnije bi bilo putem facebooka .
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Nije to stvar zaziranja od tehnologije, nego što određene stvari jednsotavno zahtijevaju jednu dozu formalnosti, jer u nekoj verziji smsa izgledaju neukusno.
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Samo SMS kao sredstvo izrazavanja sucuti je potpuno neprihvatljiv.
Quote:
Sretno-nesretna kaže: Pogledaj post
I ja mislim da je sms neprikladan.
lol nakon ovog majičinog posta mora da se osjećate ko najveći debili na svijetu
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 14:59   #35
Quote:
malaprinceza kaže: Pogledaj post
ja se ispričavam
predpostavljam da ne pišem na najboljem mjestu, ali stvarno bih željela da mi netko pametan i dobronamjeran odgovori

Što mislite o izražavanju sućuti smsom?

Najljepša hvala!
Pa ako može telegram već desetljećima, onda može i sms.

Zadnje uređivanje multivitamini : 16.05.2012. at 15:26.
multivitamini is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 06:39   #36
Radije bih neizrazila sućut nego ju izrazila putem sms-a. Neprihvatljivo, nekulturno i uvredljivo. Naravno, sućut bih izrazila ili na sprovodu ili uživo kada sretnem tugujuću osobu.
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 12:18   #37
Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
Radije bih neizrazila sućut nego ju izrazila putem sms-a. Neprihvatljivo, nekulturno i uvredljivo. Naravno, sućut bih izrazila ili na sprovodu ili uživo kada sretnem tugujuću osobu.
ok, imamo tu i primjer jednog takvog smsa pa nebilo ti teško izdvoji što ga čini neprihvatljivim, nekulturnim i uvredljivim

Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
''Draga XY, saznala sam od WZ što se dogodilo i htjela sam ti samo reći da mi je radi tebe jako teško.oprosti što svoju sućut i podršku izražavam na ovako nepopularan način, ali mislim da ti trenutno najmanje treba zvanje,svojevrsna gnjavaža i traženje nepostojećih riječi kako bih ti izrazila koliko sudjelujem u tvojoj tuzi i trenutnoj situaciji.mislim na tebe i biti će ti teško,ali kada god budeš trebala moju podršku, razgovor ili išta slično, tu sam za tebe kad god treba.nadam se da kad se mučne stvari malo srede, da ćeš mi se javiti, a ja ću te svakako nazvati kroz neko vrijeme ili se možemo naći kada to tebi bude odgovaralo.mislim na tebe i budi čvrsta koliko možeš,nisi sama....velika pusa...''
jel medij zbilja igra tako veliku ulogu ako su riječi iskrene?
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 10:56   #38
ljudi pate od uvriježenih kulturnih,etičkih i moralnih zadojenosti...ono, napraviti nešto ''kak se šika'' i ''kako čitav svijet radi''...
obzirom da se nikada nisam smatrala dijelom svijeta koji robuje navikama, tradiciji,formalnostima i formom općenito, stavljam osobu, njezine osjećaje i činjenicu da je bitno da si ''tu'' na neki način, na prvo mjesto.
nekada nije bilo mobitela, pa smo pisali razglednice s mora (ah ta vremena), pisma bakama i djedovima, blagdanske čestitke...
danas se (nažalost) takve stvari čine između ostalog- i elektronskim medijima....
moje mišljenje i stav u ovom slučaju mogu biti ''nekulturni i uvredljivi'' samo zadojenoj osobi kojoj je bitno što ''selo misli''.sorry što nisam taj tip
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 15:54   #39
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
A sto se tice ovog s cvjecarima, klesarima... da, malo je onak. Cringeworthy.
S druge strane, pokretac stranice objektivno je vrlo pametno izolirao trzisnu nisu, rekla bih.
Puno manje cringeworthy nego kad te ni pola sata nakon što baka napusti ovaj svijet il punica otegne papke počnu zivkat iz svekolikih pogrebnih poduzeća i nudit ti svoje usluge. U classic, basic ili deluxe paketima, i što sve već ne. K vragu, pa valjda si zbog nekog razloga išao na osmrtnice, a kad si već tu, red je da ti ponude i nešto pride. Zapravo je više kič nego trash... i što je tu novo?

Samo, detaljnijim klikanjem po principu slučajnog odabira primjećujem da na osmrtnicu.net idu drage "tete, šogori, prijateljice...", valjda drugorazredni pokojnici. Mama, tata, supruga... nešto i nema.

A propos sms-a, mislim da uopće nije neukusno poslati sms saučešća ako tekst istog nije neukusan. A "ri-so za mamu /" ne bi bilo prihvatljivo ni u telegramu.

Zadnje uređivanje BlackQ : 26.08.2012. at 16:20.
BlackQ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.