Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2012., 22:51   #1
Boss (2011-2012)



The series follows Tom Kane, the mayor of Chicago, who has recently been diagnosed with a degenerative neurological disorder. Determined to remain in charge, Kane conceals the disease from everyone around him except his own physician, Dr Ella Harris. Those around Kane are too busy with their own lives to notice anything unusual. Kane's marriage to his wife Meredith is nothing more than one of convenience. Kane's closest advisors, Kitty O'Neill and Ezra Stone, begin to suspect something is wrong with the Mayor but respect him too much to ask any questions, while State Treasurer Ben Zajac is too busy cultivating his political ambitions to become the next Governor of Illinois to notice anything out of the ordinary. Kane's daughter, Emma, is the only one who suspects that something is wrong with her father. But does she know enough to uncover his secret and what will it mean for his political career?

Druga sezona počinje danas.

Tek počinjem gledati i sluti na dobro.

Zadnje uređivanje black.dahlia : 17.08.2012. at 22:56.
black.dahlia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 23:53   #2
Dobro, odgledala sam prvu epizodu prve sezone jer me zanimalo zašto se o ovome toliko piše.
Glavnu ulogu ima Kelsey Grammer koga se sjećam iz humoristične serijice Back to You.

Dotični igra gradonačelnika Chicaga, Toma Kanea, kojem je dijagnosticirana ta neka teška boleština, ali o tome nitko ništa ne smije znati jer bi mu to uništilo političku karijeru.
Ima ženu koja nema nikakve emocionalne veze s njim i opijena je manipuliranjem ljudi kao i on.
Kći im je maksimalno zanimljiva, bar po ovome što sam vidjela. Radi u nekakvoj klinici za siromašne i svećenica je u nekakvoj crkvi. Kritičari kažu da je "autodestruktivna", ali još mi nije jasno što bi to točno imalo značiti. Uglavnom, ona još jedina među njima ima tzv. autentičnu ljudskost.

Sve se vrti oko borbi za moć, pri čemu ljudi, tradicija, osjećaji, moral itd. služe kao elementi za manipulaciju. Potplaćivanje novinara koji pišu hvalospjeve vladajućima, prijetnje, umorstva, ucjene, svakodnevna su pojava u ovom svijetu. Liječnica zna da će je ubiti ako ikome kaže da je gradonačelnik bolestan, na primjer.

Ova serija bi bila skroz apsurdna da ne prikazuje svijet u kojem živimo. Ne znam do koje mjere odražava realnost, ali mislim da je tu negdje. (Kad čitaju naručeni novinski članak i Kane pita kad će doći do promjene javnog mnijenja. A savjetnik mu kaže da treba pričekati nekoliko dana, ali da će javnost promijeniti stav. I tako dalje.)

I, da. Zanimljivo je snimljeno, glumci su u redu; usprkos mračnoj atmosferi, gledljivo, intrigantno.

Kad vidim više, javljam!
black.dahlia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 08:36   #3
o d li č n a serija..konačno
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 23:37   #4
Krećem gledati drugu sezonu, prva me oduševila. Kelsey Grammer je fantastičan.
Gost23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 11:11   #5
Quote:
Gost23 kaže: Pogledaj post
Krećem gledati drugu sezonu, prva me oduševila. Kelsey Grammer je fantastičan.
Daj malo ispričaj, ja nemam vremena gledat svu seriju. Napiši neku kritiku a da nam ne spoilaš previše. A?

black.dahlia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 15:48   #6
Pa uglavnom si većinu pokrila u svom osvrtu gore.

Kako i sama kažeš, pomalo mračna atmosfera u seriji koja se bavi gradonačelnikom jednog američkog velegrada koji ne bira sredstva u postizanju svojih političkih interesa. Tom Kane je vrlo sposoban gradonačelnik, ali također i čovjek s nekoliko lica.

Jedno je ono koje vide građani Chicaga kroz sve što je učinio za grad te kroz njegova svrstavanja uz pojedine političke struje pošto je on za njih pojam stabilnosti, donošenja dobrih odluka i uspješnog riješavanja kriznih situacija.

Njegovo drugo lice je lice beskrupuloznog oportunista koji mudro kalkulira svoje poteze uz pomoć vjernih pomagača te iza kulisa vuče apsolutno sve poteze da postigne svoje ciljeve koji nisu uvijek jednaki s ciljevima usmjernim na dobrobit grada i građana Chicaga. Tu kako sam rekao ne bira sredstva i umiješanost u mutne poslove mu nije strana. Sam naslov serije je briljatan jer je Tom Kane istinski Boss koji stavlja emocije i osobnu situaciju u stranu gotovo bez iznimke u cilju samoočuvanja na poziciji moći.

To uključuje i njegovu obitelj koja je u kompletnom rasulu s nekog stajališta kako bi funkcionalna i povezana životna zajednica ljudi u krvnom srodstvu trebala izgledati. Upravo odnosi s njegovom kćeri i ženom te ispreplitanje istih s njegovom funkcijom gradonačelnika(+bolest za koju gledatelji saznaju na samom početku serije i koja je značajan faktor) čine da serija nije isključivo niz političkih igrica popraćen gomilom kompliciranih dijaloga između likova o dinamici funkcioniranja čitave političke scene grada Chicaga, pa čak i šire.

Vjerujem da se serija neće svidjeti ljudima koji preferiraju nešto više ''akcije'', a manje ''priče'', nije serija koja se može pratiti stilom mozak na pašu pa ako i ne vidim sve detalje who cares.

Nadam se da je ovo pomoglo pošto sam se potrudio.
Gost23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 09:52   #7
ovog ću se uhvatit čim prođu ispiti, zvuči super:klap:
OpenRadio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 21:53   #8
Quote:
Gost23 kaže: Pogledaj post
Nadam se da je ovo pomoglo pošto sam se potrudio.
Je, hvala velikarna!

Meni se serija svidjela na pilot (koji nije pilot, ova serija je odmah prihvaćena i prije prezentiranja prve epizode), ali nisam imala vremena pogledati sve.
Kao što kažeš, ne možeš to gledat s mozgom na paši, a ja nemam baš vremena...

Dakle, gleda se definitivno. Prvom prilikom.
black.dahlia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 15:30   #9
koja serija
zavrsila je 2 sezona.
nije nesto popularna ovdje
neki_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 01:30   #10
Tema me privukla, ali mi se u pilotu sve svelo na politiku.

Da je bilo šta drugo. Ali eto, politika. K vragu! Ne mogu je u tolikim količinama.

I da, treba pažljivo gledat, čini se i da će bit puno likova. Možda nastavim jednom kad baš, baš imala vremena.
__________________
”Everyone is a bad person if you dig deep enough.”
Miss Gavella is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 15:15   #11
ovo je otkazano?
OpenRadio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 15:49   #12
Quote:
OpenRadio kaže: Pogledaj post
ovo je otkazano?
Da.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 15:53   #13
a ništa, planirala sam gledati, al sad će pričekati negdje do ljeta
OpenRadio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 15:30   #14
Ja tek danas čuo za ovo
Oduvijek sam htio vidjeti Fraisera u ozbiljnoj ulozi,a i ovo mi se čini zanimljivo, samo što mi je raspored pretrpan
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 07:32   #15
Još jedna od onih vrlo dobrih serija koje su prerano otkazane. Jako podsjeća na House of Cards, za koju se nadam da neće doživjeti ovakvu sudbinu. Odlična glumačka ekipa, atmosfera, prikaz borbe glavnog lika, sa sobom i sa drugima,... skoro sve kao HoC. Možda u cjelini malo lošije, no tek je za vidjeti kamo će HoC krenuti u drugoj sezoni. Iako je otkazana i završila bez repa - preporuka. 8/10
__________________
2001 & Echoes
iggy888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 11:58   #16
Odgledao pilot i veoma sam zadovoljan, ovo ce se odgledati uskoro.

Boss pilot jede za dorucak HOC pilot i ovo je ozbiljna politicka drama a ne neozbiljna i precenjena serija kao sto je HOC.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 07:56   #17
Odgledana 1. sezona ( od dvije ) vrlo dobre serije Boss sa Kelsey Grammerom u glavnoj ulozi.
Serija koja je nastala prije sada već kultne House Of Cards ( američke verzije ).
Tko voli HOC svidjet će mu se i Boss jer je tu riječ o politici na lokalnoj razini; naime Kelsey glumi gradonačelnika Chicaga.
Svakako preporuka za one koji vole malo ozbiljnije serije koje ne igraju na prvu loptu....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 23:55   #18
super, imat cu sta gledat kad krenu ljetne pauze serija koje inace pratim
Hope is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 11:56   #19
Quote:
Hope kaže: Pogledaj post
super, imat cu sta gledat kad krenu ljetne pauze serija koje inace pratim
I ja sam 2. sezonu ostavio za duge ljetne noći.....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 21:52   #20
Najzad odgledana i druga ( nažalost, i posljednja sezona ) vrlo dobre ( ne i odlične ) serije.....
Serija koja zrcali politiku na način kako je većina ljudi i zamišlja..... beskrupuloznu, grubu, samodopadnu i svojim osobnim interesima podređenu.....
Moja ocjena serije je 7/10 ( serije zanimljiva ali ipak ima i podosta praznog hoda u gotovo svakoj epizodi ).....
P.S. svaka sličnost Toma Kanea i Milana Bandića je slučajna......
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:08.