Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2022., 21:58   #1
mastrubacija kod djece

kad se zabrinuti, do koje granice je normalno ?

Djevojcica 5 godina u zadnjih par dana ,zbog nekih losih desavanja u vrticu , ne prestaje stiskasti nogice. polusali smo ignorirati, pricati, zabaviti je necim drugim, ali ona ne prestaje. najgore sto i u vrticu cijeli dan presjedi na klupi i stisce se. odgajateljica se pravi luda kao da ne primjecuje i da je sve ok. mene stvarno pocinje brinuti, jer ne ucestvuje vise u igri sa djecom zbog ovoga, osamljuje se .
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2022., 11:31   #2
Ne kužim baš, moram priznat : misli:.
Kak to stišće noge? Zakaj misliš da to ima veze s masturbacijom? Meni to više vuče na možda neki drugi problem.
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2022., 16:48   #3
Quote:
QuercusRobur kaže: Pogledaj post
Ne kužim baš, moram priznat : misli:.
Kak to stišće noge? Zakaj misliš da to ima veze s masturbacijom? Meni to više vuče na možda neki drugi problem.
na sta vam vuce?
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2022., 21:39   #4
Ako je u pitanju masturbacija (iako stiskanje nogu može biti i od upale mjehura, bježanja mokraće, svraba), nema ničeg oko čega se treba zabrinjavati niti pitati je li normalno. Normalno je, nema veze sa seksualnošću, jednostavno otkriju ugodu povezanu s tom aktivnošću i naravno da će je raditi kad osjete potrebu, neki jednom godišnje (u toj dobi), neki par puta dnevno.
Ono oko čega se treba zabrinuti jest pozadina priče, ako je uopće u pitanju masturbacija, jer ponekad imaju potrebu masturbirati da bi se riješili napetosti ili nelagodne situacije, pa treba ispitati postoji li neka situacija koja djetetu stvara toliku nelagodu da osjeća potrebu fizički se opustiti na taj način.
Od diranja spolovila koje im postaje interesantno još dok su u pelenama, a još interesantnije kad skuže da nešto mogu i raditi s tim, ne treba raditi problem, osim da im se pokuša objasniti zašto to ne raditi u javnosti (možda je teško u toj dobi, ja sam sinu govorila da se ne dira po piši pred drugim ljudima jer je nepristojno, dok ga je namještao onako kao mala seljačina, pa nije skužio što znači nepristojno, pa smo objašnjavali koja ponašanja nisu dobra u društvu, vani, itd., prdenje, podrigivanje, skidanje, između ostalog i sve vezano uz spolovilo), a vezano uz masturbaciju ne treba raditi big deal jer će dijete još razviti osjećaj srama ili straha od toga pa imati kasnije u životu probleme.
Ignoriranje naravno funkcionira jer skuže da to nije način na koji mogu pridobiti pažnju pa kad se izdovolje prestanu.
Neće se odvojiti od vršnjaka radi toga. Popričajte da vidite o čemu je riječ
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2022., 22:11   #5
Quote:
hurmašica kaže: Pogledaj post
na sta vam vuce?
Ma na niš specijalno, ali bi me više zabrinjavalo ako je to jedino kaj radi, kak pišeš (a razloga zašto to radi može bit puno, kao što piše SupeCow - koja je mislim sve bitno odlično sažela).
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2022., 22:46   #6
pa da upravo u tome i jeste problem, svakodnevno dozivljava teror od jedne djevojcice u vrticu i neadekvatno reagiranje uciteljice sa kojom sam vec par puta pokusala razgovarati ali bezuspjesno jer ta djevojcica ima uciteljicinu bezrezervnu podrsku i protekciju iz nekih vjerovatno privatnih razloga.. moje dijete de povlaci u osamu i stisce nogice cijelu dan i to se cesto nastavlja i doma.
dok smo bili na godisnjem odmoru , mjesec dana, nije se desilo ni jednom...cim je neka situacija u vrticu ponovo pocin je. znam da nema direktno veze se seksualnoscu ali me picinje brinuti i ne znam s kim porazgovarati. pedijatar, pedagog, psiholog?
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2022., 23:09   #7
Pa vjerojatno je s bilo kim od njih ne bi bilo loše, ali priznajem da stvarno ne znam puno o tomu.

A jesi razgovarala s njom? Kaj ona kaže? Kaj ju muči, kak se osjeća? Kak si doznala za to?
Možeš li ju prebacit u neku drugu grupu?
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:33.