Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2010., 23:18   #81
Quote:
navigator1 kaže: Pogledaj post
A vidi ove policajce! Ko ' bi njima uteka?

http://www.youtube.com/watch?v=bWaq0zOaAVU
nitko
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 03:16   #82
ovaj zadnji je jebeno odvozio
Tonii is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 11:00   #83
A jesi tupav mali,kazna ti isto dođe 3,500kn ka i vozacka..malo si razmisli...

I ja sam isto isa polagat za 16 zato sta sam bio lud za motorima..ko i danas...
__________________
Vis ta vie, elle est si belle.Vis ta vie, c'est la tienne.Vis ta vie, sans mensonge.Vis ta vie, comme tu veux.
IvanCk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 12:58   #84
Ja bih ti opalio kaznu zabrane polaganja do 25 godine ,a tvojim starcima 50000 kn kuna zato jer te podržavaju u takvim nebulozama(ili te se možda žele riješiti)!!
__________________
there is only one truth
archangel711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 10:10   #85
Ima 16 godina i moze dobiti max. kaznu 100kn i sudski ukor znam to jer su mene i jos par mojih prijatelja zaustavili bez vozacke ovaj jedan nije imo registraicju ni papire i svima po 100kn i sudski ukor a za polaganje nista nisu rekli
*JOHNSON* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 13:12   #86
Quote:
*JOHNSON* kaže: Pogledaj post
Ima 16 godina i moze dobiti max. kaznu 100kn i sudski ukor znam to jer su mene i jos par mojih prijatelja zaustavili bez vozacke ovaj jedan nije imo registraicju ni papire i svima po 100kn i sudski ukor a za polaganje nista nisu rekli
kada je to bilo tako
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 18:44   #87
Evo ljudi pogledajte što se dogodilo jednom liku kad je vozio bez vozačke, moglo bi zanimat pokretača teme...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo...=asc&view=flat
peero is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 13:14   #88
Poštovanje.
Nasla sam se u vrlo nezgodnoj situaciji.
Prije mjesec i pol zaustavila me policija tjekom voznje na motoru. Morala sam nesto ici obaviti(5 km id kuce) i isla sam po sporednoj cesti za slucaj da se ne sretnem s policijom. Ali nazalost to se ipak dogodilo...
Dakle, napravili su zapisnik...kacigu nisam imala, prometnu također, kao sto ni nemam vozacku za ovaj motor...
Kacigu ne nosim jer mi doista smeta tjekom voznje...dok ju nosim ne vidim niti ne cujem dobro kao bez nje i mislim da bi tek s njom napravila prometnu...znam da to nije izgovor za nenosenje kacige ali mi doista smeta..
motor je registriran a prometna mi je nazalost ostala doma...
imam vozacku dozvolu B kategorije, ali motor je 100 kubika, dakle prejak da bi ga mogla voziti sa B kategorijom...vozacku A kategorije nemam...
dakle, stigla mi je prije 2 dana kazna doma...nenosenje kacige=1000 kuna, nenosenje prometne dozvole=300 kuna, neposjedovanje A kategorije=5000 kuna...dakle, ukupno 6300 kuna...
tih novaca naravno nemam jer sam studentica i nemam nikakvih primanja...također ovo mi je prvi put u životu da me zaustavila policija i da sam dobila kaznu...
Da li postoji ikakva sansa da molbom/zalbom uspijem dobiti pismenu opomenu jer mi je ovo prvi prekrsaj??
Na koje argumente da se pozivam u prigovoru?
Moram jos napomenuti da smatram da me policajac nepropisno zaustavio i time ugrozio moju sigurnost...isao je iz suprotnog smjera autom i zeleci me zaustaviti skrenuo je u suprotnu traku(moju) stjerajuci me skroz u kut zbog cega sam zamalo zavrsila u grabi...
Hvala Vam unaprijed na svakoj pomoci
andreast is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 19:26   #89
da si isla biciklom bilo bi jeftinije...5km.. pf..

kaznu izbjec neces, platit ces, samo idi na sud eventualno ce ti umanjiti (ne racunaj manje od 3-4tisuce kuna) i odobriti placanje na rate...
kriva si i to je to...
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 22:15   #90
Quote:
andreast kaže: Pogledaj post
...kacigu nisam imala, prometnu također, kao sto ni nemam vozacku za ovaj motor...
Na čemu si ti bila kad si sjedala na taj skuter, promili ili mara, pa kad si već bez vozačke, onda bar poštuj druge propise da nema razloga da te zaustave. Kaciga i svjetla su obavezni, da si to imala i piči po glavnoj cesti, nitko te ne bi ni gledao.
A sad to ili odmah plati, mislim da imaš i popust od 50% ako odmah platiš ili angažiraj advokata i daj novce njemu plus kazna koju bi sudac mgao (ne morao, nego mogao) eventualno umanjiti.
A to kako te zaustavio zaboravi, nitko iz policije ili sudstva na to neće maknuti malim prstom
mack1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 22:29   #91
Dobit ćeš umanjenje iznosa ako je očito da nemaš odakle platiti. Ili možeš u zatvor na par mjeseci. Probaj posuditi novac da što prije platiš 50%.
Ako dođeš do suda ne bih ti preporučio da spominješ policajce i ostale okolnosti, jer iz opisanog imaš toliko putra na glavi da bi u tvom slučaju bilo kontraproduktivno.

Btw. 5 kila kuna bez kategorije? To nešto poskupilo? Ja računao 1000kn ako me uhvate.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 10:06   #92
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Dobit ćeš umanjenje iznosa ako je očito da nemaš odakle platiti. Ili možeš u zatvor na par mjeseci. Probaj posuditi novac da što prije platiš 50%.
Ako dođeš do suda ne bih ti preporučio da spominješ policajce i ostale okolnosti, jer iz opisanog imaš toliko putra na glavi da bi u tvom slučaju bilo kontraproduktivno.

Btw. 5 kila kuna bez kategorije? To nešto poskupilo? Ja računao 1000kn ako me uhvate.
Glede boldanog u pravu si.

Za neimanje vozačke je kazna od 5000-15 000 kuna, napisali su joj minimalno s obzirom da je prvi put. Drugi puta bi bilo barem 10 000, treći puta 15 000 i 60 dana zatvora.

Najbolje bi bilo da kaznu plati unutar 3 dana jer tada može pola. Sud će joj pošto je prvi puta vjerojatno isto barem pola oprostiti. Ako nema sada za platiti ovrhom će joj skinuti čim će imati račin i kakve novce gore, samo u tom slučaju sa kamatama.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 12:16   #93
Quote:
andreast kaže: Pogledaj post
Poštovanje.
Nasla sam se u vrlo nezgodnoj situaciji.
Prije mjesec i pol zaustavila me policija tjekom voznje na motoru. Morala sam nesto ici obaviti(5 km id kuce) i isla sam po sporednoj cesti za slucaj da se ne sretnem s policijom. Ali nazalost to se ipak dogodilo...
Dakle, napravili su zapisnik...kacigu nisam imala, prometnu također, kao sto ni nemam vozacku za ovaj motor...
Kacigu ne nosim jer mi doista smeta tjekom voznje...dok ju nosim ne vidim niti ne cujem dobro kao bez nje i mislim da bi tek s njom napravila prometnu...znam da to nije izgovor za nenosenje kacige ali mi doista smeta..
motor je registriran a prometna mi je nazalost ostala doma...
imam vozacku dozvolu B kategorije, ali motor je 100 kubika, dakle prejak da bi ga mogla voziti sa B kategorijom...vozacku A kategorije nemam...
dakle, stigla mi je prije 2 dana kazna doma...nenosenje kacige=1000 kuna, nenosenje prometne dozvole=300 kuna, neposjedovanje A kategorije=5000 kuna...dakle, ukupno 6300 kuna...
tih novaca naravno nemam jer sam studentica i nemam nikakvih primanja...također ovo mi je prvi put u životu da me zaustavila policija i da sam dobila kaznu...
Da li postoji ikakva sansa da molbom/zalbom uspijem dobiti pismenu opomenu jer mi je ovo prvi prekrsaj??
Na koje argumente da se pozivam u prigovoru?
Moram jos napomenuti da smatram da me policajac nepropisno zaustavio i time ugrozio moju sigurnost...isao je iz suprotnog smjera autom i zeleci me zaustaviti skrenuo je u suprotnu traku(moju) stjerajuci me skroz u kut zbog cega sam zamalo zavrsila u grabi...
Hvala Vam unaprijed na svakoj pomoci
kaciga služi da ti čuva glavu, od neoprezne vožnje drugih sudionika u prometu a i tebe same...Postoje razne vrste kaciga ,nabavi si onu odgovorajuču, normalno je da ispod kacige slabije čuješ, ali to nije razlog za ne nošenje iste, ako ne vidiš promjeni vizir, ili ga digneš gore , pa voziš s otvorenim vizirom.

Kaj se tiče kazni neznam ako može na ove kazne koje joj dođu doma platit 50 % manje,mislim da je to samo na licu mjesta ak ti ispiše papir i onda dobiješ kolko vec dana da uplatiš po sniženoj cijeni. Možeš napisat žalbu da skuter nije tvoj, da si svjesna počinjenih prekršaja, da nemaš svoja primanja, da ti je ovo prvi prekršaj, da si svjesna svoje učinjene gluposti i da to nečeš ponoviti. Sud ce ti možda smanjit za 50 posto, ali ne nadaj se previše. Jer ipak si natukla ne jedan prekršaj nego više njih.

Policajac je izašao na tvoju traku da te spriječi da ga zaobiđeš tj da mu pobjegneš, ti ako si vozila normalnom brzinom imala si dovoljno vremena da se zaustaviš sigurno,nema nepropisnog zaustavljanja kod policije.Policija ima ovlasti da te zaustavi i legitimira gdje god oče. Pozivanje da te je policajac zaustavio nepropisno , može ti samo odmoćkao što su ti rekli. Sumnjam da si imalo smanjila brzinu kad si vidjela policiju, mislim da je kod svih vozača refleksno smanjivanje brzine i pojačani oprez kad vide policiju ispred ili iza sebe. Ti si se trebala zaustavit praktički čim si ih vidla.

Ovo nek ti bude škola , drugi put češ pametnije. Kao što kaže Điboni u jednoj pjesmi
Plavoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 12:25   #94
Doista "klimava" situacija. Ako odes na sud sa molbom za smanjenje mozda prodje, a mozda ti se dovodi crni scenarij, a to je ostanak kazne + sudski troskovi. Kada za to dobijes rijesenje onda mozes pisati molbu za otplatu na rate. Najcesce odobravaju 5., ali ako si bez posla dobijes eventualno 6-u ratu.

Sorry, ne mogu to nista bolje od toga reci, imao sam takvo iskustvo sa sudom. Vjeruj mi, cak si i super prosla.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 12:37   #95
Jako dobro si prosla sa kaznom, znam slucajeve gdje su kazne bile 15 000 - 20 000 kn i onda se ekipa po sudu zajebavala mjesecima.

Plati sto prije 3 000 kn ako mozes dobiti popust za brzo placanje i to je to. Sud ti moze smanjiti ako imas opravdane argumente a ti si u visestrukom prekrsaju tako da nemas uporista. Eventualno postoji sansa zbog toga sto nemas primanja ali ne nadaj se previse.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 20:34   #96
Quote:
Plavoki kaže: Pogledaj post
kaciga služi da ti čuva glavu, od neoprezne vožnje drugih sudionika u prometu a i tebe same...Postoje razne vrste kaciga ,nabavi si onu odgovorajuču, normalno je da ispod kacige slabije čuješ, ali to nije razlog za ne nošenje iste, ako ne vidiš promjeni vizir, ili ga digneš gore , pa voziš s otvorenim vizirom.

Kaj se tiče kazni neznam ako može na ove kazne koje joj dođu doma platit 50 % manje,mislim da je to samo na licu mjesta ak ti ispiše papir i onda dobiješ kolko vec dana da uplatiš po sniženoj cijeni. Možeš napisat žalbu da skuter nije tvoj, da si svjesna počinjenih prekršaja, da nemaš svoja primanja, da ti je ovo prvi prekršaj, da si svjesna svoje učinjene gluposti i da to nečeš ponoviti. Sud ce ti možda smanjit za 50 posto, ali ne nadaj se previše. Jer ipak si natukla ne jedan prekršaj nego više njih.

Policajac je izašao na tvoju traku da te spriječi da ga zaobiđeš tj da mu pobjegneš, ti ako si vozila normalnom brzinom imala si dovoljno vremena da se zaustaviš sigurno,nema nepropisnog zaustavljanja kod policije.Policija ima ovlasti da te zaustavi i legitimira gdje god oče. Pozivanje da te je policajac zaustavio nepropisno , može ti samo odmoćkao što su ti rekli. Sumnjam da si imalo smanjila brzinu kad si vidjela policiju, mislim da je kod svih vozača refleksno smanjivanje brzine i pojačani oprez kad vide policiju ispred ili iza sebe. Ti si se trebala zaustavit praktički čim si ih vidla.

Ovo nek ti bude škola , drugi put češ pametnije. Kao što kaže Điboni u jednoj pjesmi

Da, ali na način da ne ugrožava druge vozače i tebe!! Ovo zaustavljanje i skretanje prek pune crte mi je u najmanju ruku sumnjivo! Ali, u ovom slučaju ja to također nebi spominjal, jer je prekršaja hrpa. Recimo da je samo kaciga bila upitna, onda bu potegnuo pitanje zaustavljanja i skretanja prek pune crte. Ovak, pokrit se s ušima i probat kod suca igrat na kartu neimaštine, nerada, studiranja......
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 11:54   #97
@Andrea, ma plati to odmah, ako ti rok nije prošao možeš proći sa pola kazne i to je to. Sve drugo, odnosno odlazak na sud je dodatni trošak i budeš prošla isto ili čak skuplje. A da si napravila više gluposti - jesi, tako da bi ja pokušao izbjeći sud jer kad i on kad sagleda sve (nema kacige, nema vozačkog, vožnja bez dokumenata), mogao bi ti samo potvrditi, ako ne i povećati kaznu. Možeš ti bit draga, lipa, pametna što već, ali kad se sagledaju činjenice, osim nekažnjavanja i socijalnog statusa nemaš baš olakšavajućih okolnosti, da si barem nosila kacigu, pa to si učila u auto školi.
mack1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 00:03   #98
Quote:
andreast kaže: Pogledaj post
Poštovanje.
Nasla sam se u vrlo nezgodnoj situaciji.
Prije mjesec i pol zaustavila me policija tjekom voznje na motoru. Morala sam nesto ici obaviti(5 km id kuce) i isla sam po sporednoj cesti za slucaj da se ne sretnem s policijom. Ali nazalost to se ipak dogodilo...
Dakle, napravili su zapisnik...kacigu nisam imala, prometnu također, kao sto ni nemam vozacku za ovaj motor...
Kacigu ne nosim jer mi doista smeta tjekom voznje...dok ju nosim ne vidim niti ne cujem dobro kao bez nje i mislim da bi tek s njom napravila prometnu...znam da to nije izgovor za nenosenje kacige ali mi doista smeta..
motor je registriran a prometna mi je nazalost ostala doma...
imam vozacku dozvolu B kategorije, ali motor je 100 kubika, dakle prejak da bi ga mogla voziti sa B kategorijom...vozacku A kategorije nemam...
dakle, stigla mi je prije 2 dana kazna doma...nenosenje kacige=1000 kuna, nenosenje prometne dozvole=300 kuna, neposjedovanje A kategorije=5000 kuna...dakle, ukupno 6300 kuna...
tih novaca naravno nemam jer sam studentica i nemam nikakvih primanja...također ovo mi je prvi put u životu da me zaustavila policija i da sam dobila kaznu...
Da li postoji ikakva sansa da molbom/zalbom uspijem dobiti pismenu opomenu jer mi je ovo prvi prekrsaj??
Na koje argumente da se pozivam u prigovoru?
Moram jos napomenuti da smatram da me policajac nepropisno zaustavio i time ugrozio moju sigurnost...isao je iz suprotnog smjera autom i zeleci me zaustaviti skrenuo je u suprotnu traku(moju) stjerajuci me skroz u kut zbog cega sam zamalo zavrsila u grabi...
Hvala Vam unaprijed na svakoj pomoci
Moj savjet ti je plati kaznu(ne znam jel ti se isplati natezat to po sudovima,čak i ako ti smanje kaznu,vjerojatno ćeš više love potrošit na odvjetnike neg kaj sad moraš platit kaznu),položi vozački(kažeš da imaš motor od 100 kubika,to je A1 kategorija)i kupi kacigu(to je prvenstveno za tvoju sigurnost,a i da si nosila bar jet kacigu,možda te nebi ni zaustavili).
LeopardGecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 18:35   #99
Evo, da dignem temu...

Zna li netko kolika je kazna za vožnju sa isteklom vozačkom dozvolom B kategorije?

Frendu mi je istekla šara ima ziher već godinu dana, a on nikak da napravi novu jer nema love, a povremeno mora uzet klincu auto da obavi neke stvari. Baš me zanima kaj bi bilo ako ga uvate?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 23:17   #100
kaj bu mu se desilo? pošto je istekla duže vrijeme, vjerojatno kao da je i nema/nije imao - odnosno ponovo polagat. Tak je bilo nekad....
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.