Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2008., 18:45   #81
Zaboravlja se da bez HV-a ne bi bilo BiH u ovim granicama.
pjosip is offline  
Old 20.11.2008., 18:45   #82
Quote:
Warren kaže: Pogledaj post
bez Daytona nebi danas ni bilo Srba i Rs-a u Bosni, osim onih sto su bili u ARBiH

Na veliku žalost.
Opasne Misli is offline  
Old 20.11.2008., 18:45   #83
Quote:
Warren kaže: Pogledaj post
bez Daytona nebi danas ni bilo Srba i Rs-a u Bosni, osim onih sto su bili u ARBiH

To sa praznikom je fora za tebe i slične, sutra ti je ustvari Sveti Arhangel Mihajlo, krsna slava policije Republike Srpske.
Zgembo Admislic is offline  
Old 20.11.2008., 19:22   #84
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
A ne govorite vise o 200.000 NATO vojnika, to je dakle novi momenat, jos nedavno ta je teza cirkulirala srpskim javnim mnenjem.

To sto je NATO tukao neki repetitor na Kozari, to je konkretno likvidiralo koliko srpskih vojnika? sa tim repetitorom bi odbili napad i Oluja nebi uspjela? zanimljivo.

Sve bi to mozda i uzeto ozbiljno u obzir, da nema gore spomenutih stenograma iz ratnog dnevnika Nikole Koljevica.
Jednog znam koji je bas tamo poginuo,ja ne pricam o stvarima koje ne znam,ako ne posredno,a ono bar iz prve ruke.Zanimljivo je da je druga strana bas tada kretala u napad,kad je NATO dao zeleno svjetlo i obecao pomoc.

Uostalom,ne vidim vezu izmedju ratnog dnevnika Koljevica i NATO bombardovanja,tj. koliko to nije pomoglo drugoj strani.
lawreno is offline  
Old 20.11.2008., 19:34   #85
Uostalom, padom Mrkonjic Grada, Armija BiH dokopala se veoma vaznog puta koji vodi direktno do Banja Luke i trenutno se nalazi na 45. kilometru, odnosno na oko 20 km vazdusne linije od centra Bosanske Krajine (da podsetimo - maksimalni domet visecevnih raketnih bacaca tipa ORKAN je 55.000 metara).
Sve u svemu, primirje je sa 10. pomereno na 12. oktobar, a u medjuvremenu su, nakon ljutih borbi, trupe Vlade u Sarajevu usle u Mrkonjic Grad
Pazi ti ovih lazi i gnjusoba... pa nije ni cudo sto i dan danas 90% Bosnjaka misli da su oni sve oslobodili.. a ko je sve ovo pisao nije ni cudo. Ocigledno da ni Srbi novinari ( a ne samo vojnici) nisu znali gdje im je guzica a gdje glava..
BTW.. banjaluku je trebalo oslobodit tako bi se ocistio barem zapadni dio RS, mi bi dosli do Dervente, Modrice, Broda, Samca jer bi sve bjezalo.
Jos nesto.. pricao sam sa ljudima iz BL Srbima.. Sve je bilo spremno za evakuaciju..
__________________
..........................

Zadnje uređivanje Tulkas : 20.11.2008. at 19:39.
Tulkas is offline  
Old 20.11.2008., 19:54   #86
Quote:
Tulkas kaže: Pogledaj post
Uostalom, padom Mrkonjic Grada, Armija BiH dokopala se veoma vaznog puta koji vodi direktno do Banja Luke i trenutno se nalazi na 45. kilometru, odnosno na oko 20 km vazdusne linije od centra Bosanske Krajine (da podsetimo - maksimalni domet visecevnih raketnih bacaca tipa ORKAN je 55.000 metara).
Sve u svemu, primirje je sa 10. pomereno na 12. oktobar, a u medjuvremenu su, nakon ljutih borbi, trupe Vlade u Sarajevu usle u Mrkonjic Grad
Pazi ti ovih lazi i gnjusoba... pa nije ni cudo sto i dan danas 90% Bosnjaka misli da su oni sve oslobodili.. a ko je sve ovo pisao nije ni cudo. Ocigledno da ni Srbi novinari ( a ne samo vojnici) nisu znali gdje im je guzica a gdje glava..
BTW.. banjaluku je trebalo oslobodit tako bi se ocistio barem zapadni dio RS, mi bi dosli do Dervente, Modrice, Broda, Samca jer bi sve bjezalo.
Jos nesto.. pricao sam sa ljudima iz BL Srbima.. Sve je bilo spremno za evakuaciju..

a ja taman da kazem za vas pojedince da ste mitomani ali si me preduhitrio Tulkasu legendo nepopravljiva
kozarac is offline  
Old 20.11.2008., 20:28   #87
Quote:
Tulkas kaže: Pogledaj post
Uostalom, padom Mrkonjic Grada, Armija BiH dokopala se veoma vaznog puta koji vodi direktno do Banja Luke i trenutno se nalazi na 45. kilometru, odnosno na oko 20 km vazdusne linije od centra Bosanske Krajine (da podsetimo - maksimalni domet visecevnih raketnih bacaca tipa ORKAN je 55.000 metara).
Sve u svemu, primirje je sa 10. pomereno na 12. oktobar, a u medjuvremenu su, nakon ljutih borbi, trupe Vlade u Sarajevu usle u Mrkonjic Grad
Pazi ti ovih lazi i gnjusoba... pa nije ni cudo sto i dan danas 90% Bosnjaka misli da su oni sve oslobodili.. a ko je sve ovo pisao nije ni cudo. Ocigledno da ni Srbi novinari ( a ne samo vojnici) nisu znali gdje im je guzica a gdje glava..
BTW.. banjaluku je trebalo oslobodit tako bi se ocistio barem zapadni dio RS, mi bi dosli do Dervente, Modrice, Broda, Samca jer bi sve bjezalo.
Jos nesto.. pricao sam sa ljudima iz BL Srbima.. Sve je bilo spremno za evakuaciju..
Nista nije bilo spremno za evakuaciju,trebala je posebna potvrda da se izadje iz grada,a kamoli napustanje.
lawreno is offline  
Old 20.11.2008., 20:29   #88
Loha djecak iz Kozarca. Ono boldirano je gnjusna laz.. samo je idiot mogao onako nesto napisati a budala povjerovat.. A da se nije stalo pred Banjalukom i tebi bi bilo bolje jer bi Srbi spicili i iz Prijedora, Novog i tako dalje.. Zahvali Aliji sto mu je bio bitniji dio Sarajeva no cijela Krajina i Posavina pa je prihvatio STOP pred BL..
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Old 20.11.2008., 20:30   #89
Quote:
lawreno kaže: Pogledaj post
Nista nije bilo spremno za evakuaciju,trebala je posebna potvrda da se izadje iz grada,a kamoli napustanje.
Sve je bilo spremno. Ljudi, privatno po kucama vec su bili spremni. Nemoj mene farbat..
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Old 20.11.2008., 21:01   #90
Smile

Quote:
Tulkas kaže: Pogledaj post
Sve je bilo spremno. Ljudi, privatno po kucama vec su bili spremni. Nemoj mene farbat..
...pricali tebi ljudi iz Banjaluke,Srbi...
Neki su se spremili jos kad je Glamoc pao, a neki su otisli jos 92. , mora da si pricao sa takvim Srbima.
lawreno is offline  
Old 20.11.2008., 21:21   #91
Iznenadio bi se kad bih ti rekao kako znam za sve to.. nemoj mi izigravat hrabrost tu na netu. U BL je tih dana vladala panika, a rekli su mi ljudi koji su iskreni i ne lazu. Srbi da, zive i dalje u Banjaluci, samo se ne kurce.
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Old 20.11.2008., 21:24   #92
[QUOTE=Zgembo Admislic;17151751]Može li još jedna ratna tema?

nemoj svega ti

a jebo te kad se prije nabraše 4 stranice o ovome,e zgembo šta uradi
kako vam više ne dopizdi o ovome pisat,a u kurac krasni,...
snowball is offline  
Old 20.11.2008., 21:48   #93
Quote:
Tulkas kaže: Pogledaj post
Iznenadio bi se kad bih ti rekao kako znam za sve to.. nemoj mi izigravat hrabrost tu na netu. U BL je tih dana vladala panika, a rekli su mi ljudi koji su iskreni i ne lazu. Srbi da, zive i dalje u Banjaluci, samo se ne kurce.
Meni nije neki tamo iskreni Srbin pricao o tome.Jesi li ti tada bio u BL?Nisi, onda imas pravo da dalje ne raspravljas o tome.
Situacija nije bila najsjajnija, neki su se uplasili i pokusali pobjeci, neki su u tome i uspjeli,ali je gro stanovnika bio odlucan da ostane.
lawreno is offline  
Old 20.11.2008., 22:00   #94
Ti si ih sigurno obilazio po kucama..Situacija nije bila najsjajnija? Nemoj me nasmijavat, izrazavajuci se tako nonsarlantno. Mogli smo vas lupat kako smo htjeli. Sreca vasa da sav narod u BL to nije znao inace ne bi bila samo panika vec i gore.
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Old 20.11.2008., 22:08   #95
Quote:
Zgembo Admislic kaže: Pogledaj post
Može li još jedna ratna tema?
Povod otvaranja iste mi je isključivo balenje tu nekih cyber-bojovnika i tuga što je se stalo kod Bočca, i što se nije išlo do BiH i Hr granica sa Srbijom, a nerijetko i preko. E sad bih ja kao Srbin trebao tu balaviti kako je se posle Petrinje trebalo ići do Bregane, ali ne pada mi na pamet. Pozivam žive ljude (ne internet gremline), učesnike dešavanja ili one koji su nepristrasno istraživali da iznesu svoje mišljenje. Evo ja za početak tvrdim da je Banja Luka, i pored svih priča o spakovanim koferima, bila prevelik zalogaj za ABiH, HV-HVO. Ne mislim da im je baš bila neosvojiva, ali bi koštalo poprilično. I koja je bila granica mogućnosti Hv-a i ABH, gledano od zapada prema istoku? I podpitanje, šta mislite dali bi Srbija mirno gledala eventualni pad čitave RS, i kada bi (i dali bi) odlučila da uzme aktivnije učešće u događanjima?
ono što srbadija ne razumi je to da smisao rata nije popaliti sve kuće do jedne, niti poklati svaku vojnu jedinicu do zadnje... bl se mogl okružiti, a sa glavninom krenuti put istoka.č.. i ovi bi se predali.... nisu srbi japanci na iwo jimi po 150-ti put!
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Old 20.11.2008., 22:26   #96
Još jedna tema o "stvarnom odnosu snaga" pokrenuta (a od koga drugog....) nego od iskompleksiranog srbina.

Tek sad mi je jasno koliko smo srbe naprašili da i dan danas ne mogu doć k sebi pa trabunjaju o nekakvim "stvarnim odnosima snaga".

Pa yebemu mater daj više priznajte da ste ispušili i da niste mogli ništa poduzet da bi spriječili poraz. Dosadili ste i bogu i vragu sa ovakvim temama.

strašna iskompleksiranost...
balls_of_steel is offline  
Old 20.11.2008., 22:33   #97
Quote:
balls_of_steel kaže: Pogledaj post
Još jedna tema o "stvarnom odnosu snaga" pokrenuta (a od koga drugog....) nego od iskompleksiranog srbina.

Tek sad mi je jasno koliko smo srbe naprašili da i dan danas ne mogu doć k sebi pa trabunjaju o nekakvim "stvarnim odnosima snaga".

Pa yebemu mater daj više priznajte da ste ispušili i da niste mogli ništa poduzet da bi spriječili poraz. Dosadili ste i bogu i vragu sa ovakvim temama.

strašna iskompleksiranost...
Muda Od Čelika je izravan.
bonislav is offline  
Old 20.11.2008., 22:44   #98
Quote:
Tulkas kaže: Pogledaj post
Ti si ih sigurno obilazio po kucama..Situacija nije bila najsjajnija? Nemoj me nasmijavat, izrazavajuci se tako nonsarlantno. Mogli smo vas lupat kako smo htjeli. Sreca vasa da sav narod u BL to nije znao inace ne bi bila samo panika vec i gore.
Pa,zapravo ih jesam obilazio po kucama,igrali smo tenis(a nemam nikakve veze sa profiterima koje opisuje taj novinar,nit sam ih vidio),u stvari, mnogo se i druzilo u to doba,upoznao sam mnogo ljudi...to ti je moje vidjenje stvari,tj. NEKOGA KO JE BIO TAMO,A NE REKLA-KAZALA.A u to doba kad ste dosli do Bocca, proradilo je nesto kontra od panike.
Quote:
Još jedna tema o "stvarnom odnosu snaga" pokrenuta (a od koga drugog....) nego od iskompleksiranog srbina.

Tek sad mi je jasno koliko smo srbe naprašili da i dan danas ne mogu doć k sebi pa trabunjaju o nekakvim "stvarnim odnosima snaga".

Pa yebemu mater daj više priznajte da ste ispušili i da niste mogli ništa poduzet da bi spriječili poraz. Dosadili ste i bogu i vragu sa ovakvim temama.

strašna iskompleksiranost...
Ovo posebno,MI.
lawreno is offline  
Old 20.11.2008., 22:57   #99
Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
Muda Od Čelika je izravan.
Nema druge...

Nego da se još jedanput dotaknem teme...
Nije lako srbima prihvatit poraz kada su odgajani na mitovima kosovske bitke ili junaštva brdatih srba i ww1. Ljudi si umisle da su uber vojnici tj. neka vrsta nad ljudi od kojih dušmani bježe, a kad ih pogledaju skamene se od straha, ali zayeb...
Stvarnost je pokazala da su ti nadljudi u biti tetkice koje doduše imaju jednu nadljudsku osobinu- nevjerojatnim umjećem barataju radim strojevima odnosno traktorima, ali ta vrsta nadarenosti nije od velike koristi u ratu.

Rezime cijele priče je da njima ovaj vojni poraz od hrvatske kvari njihovu percepciju samih sebe (izgrađenu na gore spomenutim mitovima) pa rade ono šta najbolje znaju- kenjaju i relativiziraju.
balls_of_steel is offline  
Old 20.11.2008., 23:10   #100
Quote:
balls_of_steel kaže: Pogledaj post
Još jedna tema o "stvarnom odnosu snaga" pokrenuta (a od koga drugog....) nego od iskompleksiranog srbina.

Tek sad mi je jasno koliko smo srbe naprašili da i dan danas ne mogu doć k sebi pa trabunjaju o nekakvim "stvarnim odnosima snaga".

Pa yebemu mater daj više priznajte da ste ispušili i da niste mogli ništa poduzet da bi spriječili poraz. Dosadili ste i bogu i vragu sa ovakvim temama.

strašna iskompleksiranost...
Lakse im je vjerovati da su prodati, da je posrijedi izdaja, nego da su vojno porazeni. Posebno jer se istina ne uklapa o mitove o srpskoj vojnickoj tradiciji, nepobjedivosti.

Meni osobno je glupo bilo koga ubjedjivati u bilo sto, neka vjeruje ko sta voli ili zeli, cemu sada govoriti da su srpski vojnici bjezali kao zecevi kada ovi odbijaju vjerovati u takvu istinu. I ne znam cemu kompleksi, nije grijeh izgubiti od boljeg od sebe. Mislim, boljeg kao vojna sila.

A ima i kod nas likova koji trube o prodaji Vukovara. Iako je i sam tromjesecni otpor vrijedan divljenja, ljudima je tesko prihvatiti poraz. Iako pad Vukovara nije bio poraz, po Hrvate u globalu, jedino za same Vukovarce koji su prezivjeli golgotu. U principu to je bio pocetak hrvatske pobjede, koja je konacno finalizirana `95.

Srbi su `95 izgubili iz jednostavnog razloga, sto i sam Karadzic priznade (kad smo vec kod Koljevicevog dnevnika) hrvatsko oruzje je bio vise nego superiorno. Razbucali smo ih k`o siroce napolitanku. Steta civila, uglavnom seoska sirotinja, ali u ratu muze sute.
Vanjushka is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.