Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2017., 21:45   #1421
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Nabijem te na kurčinu glupa.

Shvati kao kontrast iz priče ili kao rubove a što je poenta zaključi sam.

P:S
Ovo je u okvirima zadatoga ne smije se sankcionirati jer ovaj promovira kontrast.
Postoje evolucijske stepenice i bića koja se nalaze na određenoj stepenici prianjaju za koncept koji odgovara njihovom nivou svijesti.
Dakle, znanje je različito u različitim stanjima svijesti.
Tako, nema potrebe vrijeđati nekoga jer mislimo da je naš koncept iznad njegovog jer je možda upravo obrnuto. Tako se ponašaju mnogi fanatici nazivajući druge mayavadi, shunyavadi,…,a ovi drugi su vjerojatno iznad njih.
Tko je tu viši,a tko niži uopće i nije bitno jer u evoluciji preskakanja nema. Napredak uvijek ide sporo i sva bića moraju podnijeti istu patnju kako bi jednoga dana živjela u nblaženstvu u nebeskim svjetovima.

Što se tiče kontrasta, to je vrlo dobro i logično objašnjenje patnje: bića pate kako bi nakon prolaska kroz svu tu muku na kraju uživala u nebeskom blaženstvu.
Ako shvatimo da je sve vrlo dobro i onako kako treba biti (što je iskustvo u svijesti Jedinstva), tada vidimo i objašnjenje patnje. Martinus je to kroz princip kontrasta vrlo jednostavno objasnio.

Nikada ne treba prijanjati za određeni koncept jer nas to ograničava u razvoju.
Sva učenja i sve koncepte na kraju treba odbaciti i doći do uvida da je svo znanje unutar nas samih. To je vedski pojam 'rishi' koji označava onoga koji vidi i ima uvid u Stvarnost.
Takav živi stvarnost na nivou 'rtambharapragya', nivou koji zna samo istinu.
Sve drugo su samo koncepti.
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 00:49   #1422
ako je sve vrlo dobro, zašto je Martinus pisao knjige?
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 05:12   #1423
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
ako je sve vrlo dobro, zašto je Martinus pisao knjige?
...zato što je i to vrlo dobro.
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 09:11   #1424
nije baš jako korisna filozofija, ha?
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 09:23   #1425
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
nije baš jako korisna filozofija, ha?
Kako kome...meni je bila.
Za mene je Martinusov koncept najbolji od svih, sva objašnjenja su mu logična i savršena.
Iza nečijeg pogleda na život kriju se milijuni godina evolucije, ne mogu sestvari samo tako preskakati.
Martinus upravo i kaže da biće mora podnositi patnju kako bi razvilo suosjećanje i univerzalnu ljubav jer bez tih kvaliteta nije moguće ući u više svjetove. To je i odgovor na uvodno pitanje.
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 19:42   #1426
a zašto ti onda ne patiš nego čitaš Martinusa da bi umanjio patnju.. eto, sad ljubiš Martinusa.. jel i on tebe ljubi?
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 22:14   #1427
Bog sigurno ima dobar razlog. No zašto je ljudi dopuštaju ako nam toliko smeta?
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 22:38   #1428
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Bog sigurno ima dobar razlog. No zašto je ljudi dopuštaju ako nam toliko smeta?
Kad izbaciš Boga iz jednadžbe, tvoje pitanje postaje jako zanimljivo.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 02:36   #1429
Zašto sam ja vjerovao u Boga, i da mi pomaže, da me vodi u životu. Uz molitvu Isusu Kristu. U crkvu nisam išao. Ali sam vjerovao u Boga i Krista. I uvijek se molio za pomoć. I radio na sućuti, suosjećanju, pomaganju drugima. I onda budući da sam bio uvjeren da postoji Božji duh i jer sam uočavao Božje znakove u životu, počeo ja da čujem glasove. Malo po malo. Glasovi mi govorili da su od Boga. I da mi skidaju uroke. Da imam dva velika uroka. I da tjeram zmiju iz sebe. I tako sam četiri godine živio pod naredbama božjih glasova jer sam znao da je Bog u meni.
Mučio se, i slušao glasove i rezao vene, razbijao po stanu, udarao se šakama u glavu, bio ljubičast u licu svaka tri dana. Nakon 4 godine tog užasa - a bilo je svašta počeo sam gledati Richarda Dawkinsa - evolucionistu - koji kaže Boga nema. I ja se uvjerio Boga nema i otišao psihijatru i dobio dijagnozu - akutne psihoze slične shizofreniji. I pio puno lijekova dvije godine. Sad više nemam glasova i ne vjerujem u Boga. Mislim da ima neka sila, ali Bog i Sotona to nema šanse da vjerujem. Prije bi opet u Boga vjerovao, nego da postoji Sotona.
A sad, nakon pustih lijekova me Bog kaznio i smanjenim libidom i seksualnom disfunkcijom. To je sve Isus napravio da ne bludim grešno. Haha, nije Isus, nego lijekovi.

I kako da vjerujem u Boga opet. U koju silu?
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 08:27   #1430
Quote:
goldentip kaže: Pogledaj post
I tako sam četiri godine živio pod naredbama božjih glasova jer sam znao da je Bog u meni.
Mučio se, i slušao glasove i rezao vene, razbijao po stanu, udarao se šakama u glavu, bio ljubičast u licu svaka tri dana. Nakon 4 godine tog užasa ...
Zvuči kao da se netko dobro zabavio s tobom. Ali Bog ti se ne bi javio glasom niti predstavio kao bog. Dobronamjerni duhovi ne bi htjeli da si to radiš. Što onda ostaje?
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 08:43   #1431
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Zvuči kao da se netko dobro zabavio s tobom. Ali Bog ti se ne bi javio glasom niti predstavio kao bog. Dobronamjerni duhovi ne bi htjeli da si to radiš. Što onda ostaje?
Njegov tada vrlo sjeban mozak naravno.

Quote:
goldentip kaže: Pogledaj post
..i ne vjerujem u Boga. Mislim da ima neka sila, ali Bog i Sotona to nema šanse da vjerujem.
...
I kako da vjerujem u Boga opet. U koju silu?
U istu onu silu za koju si napisao da sada vjeruješ?

Usput, na što ovdje misliš pod 'sila', kako ti gledaš na to?
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 16:22   #1432
Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Njegov tada vrlo sjeban mozak naravno.



U istu onu silu za koju si napisao da sada vjeruješ?

Usput, na što ovdje misliš pod 'sila', kako ti gledaš na to?

Pa ja sam vjerovao Bibliji - nažalost, da se Bog javljao glasom nekima u povijesti. Ali se pomiješalo sa mojom psihozom - shizo stanjem.

Sila? Ne znam koja. Možda neka energija - neki sinkronicitet koji vodi u nekom smjeru.
Ne znam, trenutno ne vjerujem u ništa što bi bio osobni Bog.
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 16:35   #1433
Pa da, judeokršćanska tradicija je puna primjera patnje zbog Boga, u ime žrtve za Boga. Naprimjer priča o Jobu, pa onda sam Isus Krist - bičevanje, raspeće. Pa Stjepan - kamenovanje. Pa Pavao - navodno pogubljen mačem u Rimu. Pa tisuće kršćana koji su ginuli u prognostvu od Rimljana.
I onda se to usadi i prenosi kao nešto sveto i uzvišeno - patiš jer si poslušan Bogu. Mazohizam kao vrlina.
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 19:45   #1434
Ne znam da li postoji Bog ili ne, ali ovo je govor u kojem ima i dosta logike kad promisliš.

https://www.youtube.com/watch?v=RGR4SFOimlk
Mr-Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 21:51   #1435
Quote:
Mr-Whatever kaže: Pogledaj post
Ne znam da li postoji Bog ili ne, ali ovo je govor u kojem ima i dosta logike kad promisliš.

https://www.youtube.com/watch?v=RGR4SFOimlk
Da, zanimljiv govor. Gledaj, ali ne diraj. Diraj, ali ne kušaj. Bog ti to nije zabranio. To nije zabrana. To ti je savjet. Da, savjet. Kad se zaljubiš u ženu, tad je gledaj, tad je diraj, tad je kušaj. I obratno. Ti i tvoja žena ćete tada biti jedno. Ali ti i tvoja žena tada. I to je to. E tada, potrudi se da ne gledaš više. Potrudi se da ne diraš tada. I potrudi se da ne kušaš sa strane.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 22:43   #1436
boli ga kurac jer nema svijest
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 08:17   #1437
Quote:
goldentip kaže: Pogledaj post
.. trenutno ne vjerujem u ništa što bi bio osobni Bog.
Prema informacijama koje su meni dostupne, svi ga imamo. To je naš viši Ja. Ne može biti osobnije. Svatko je sam sebi osobni Bog.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 08:29   #1438
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Prema informacijama koje su meni dostupne, svi ga imamo. To je naš viši Ja. Ne može biti osobnije. Svatko je sam sebi osobni Bog.
"Samo je Bog stvaran, sve ostalo je igrani film."
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 08:29   #1439
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
boli ga kurac jer nema svijest
Ko nema svest?
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 09:15   #1440
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Prema informacijama koje su meni dostupne, svi ga imamo. To je naš viši Ja. Ne može biti osobnije. Svatko je sam sebi osobni Bog.
To nije ono na što se misli pod tim pojmom. Pod osobni se misli da taj Bog ima osobine osobe. Obično taj Bog postoji kao objekt vjere izvan nas samih. Bog biblije je osobni jer govori na način koji implicira da ima svoje 'ja' ili da je svjesni agent, ima stavove (deset Božjih zapovijedi), misli, emocije (ljubav, ljutnja, ljubomora,..) itd.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:45.