Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2004., 09:22   #1
plastične cijevi za vodu u stanu

Molim savjet vezano za ugradnju plastičnih cijevi za vodu.
Majstor me uvjerava da danas svi rade s plastičnim cijevima.
Zanima me da li postoje rizični spojevi np.r. pipa - plastična cijev
u zidu.
crtac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 09:28   #2
je. to je danas trend.
a i bome skuplje od klasične s pocinčanim cijevima pa te zato nagovara.
nema rizičnih spojeva. sve je to provjerena tehnologija.
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 09:49   #3
Ja ih imam ugrađene. Nema opasnosti od pucanja, čak trpe da se voda smrzne u njima, ne čuje se kad voda struji kod njih, a da se nešto i desi laka je izmjena i popravak.
U svakom slučaju super stvar
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 10:09   #4
spajanje

kako se lijepe spojevi tih plastičnih cijevi? Ja bih htio napraviti za svoj akvarij dovod i odvod vode za vanjski filtar... Već sam kupio ona koljena pod 90°. Jedna strana je uža, pa se mogu umetati jedna u drugu i to mise čini dosta čvrsto, ali me zanima mišljenje nekog sa iskustvom da li bih ipak te spojeve trebalo s nečim lijepiti.
__________________
U našoj kući moja je uvijek zadnja!
"Da, draga."
zgoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 10:12   #5
spajaju se nekim strojem koji to tali - i tako spoji.
teško da bi to uspio napravit lijepljenjem a da bude trajno i kvalitetno - pa je bolje da ne pokušavaš.
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 10:40   #6
Ali plastične cijevi ti više nisu u trendu.

Sada se stavljaju bakrene cijevi jer su elastičnije i ako dođe do laganog slijeganja kuće (ili zgrade) izdržat će puno veću deformaciju nego plastične (koje tvore krutu vezu).

Druga prednost bakrenih cijevi je što se lako krpaju ako ih slučajno zabušiš borerom ili sl.
Za pokrpati plastičnu cijev treba jako puno prostora (čitaj:štemanja) da bi se ugurao onaj aparatić za lotanje.
priučeni majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 10:45   #7
Quote:
priučeni majstor kaže:
Ali plastične cijevi ti više nisu u trendu.

Sada se stavljaju bakrene cijevi jer su elastičnije i ako dođe do laganog slijeganja kuće (ili zgrade) izdržat će puno veću deformaciju nego plastične (koje tvore krutu vezu).

Druga prednost bakrenih cijevi je što se lako krpaju ako ih slučajno zabušiš borerom ili sl.
Za pokrpati plastičnu cijev treba jako puno prostora (čitaj:štemanja) da bi se ugurao onaj aparatić za lotanje.
a di to nisu čuo da je bakar otrovan?
__________________
Potpisujem.... možda.
Ibiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 11:34   #8
Bakar je bio In prije 10tak godina, a plastika se vani koristi već odavno. Zbog dimenzija cijevi bakar je pogodniji za centralna grijanja.
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 15:37   #9
ima više vrsta plastičnih cijevi. imam ugrađene one koje se ne lotaju, ljepe, uprešavaju i slično. odrežeš ih na mjeru i sa konusnim holenderom - spojnicom spojiš na mesingani priključni dio. sumnjam da se one koje se ljepe ljepilom mogu rastaviti ako su pravilno ljepljene.
za spajanje ovih mojih cijevi treba ti samo kliješta za rezanje kojima ih odrežeš savršeno precizno i ključ mislim 17 ili tu neki. narezane cijevi samo pošarafiš i to je to. osim toga cijevi su u zaštitnoj rebrastoj cijevi, pa ako je i probušiš, štemaš samo kod pipe da možeš doći do holendera - drugi dio ti je u servisnom ormariću.
vidi raimpex doo - av dubrava 262?
termokomerc
feroterm i slične firme kod nas - zagreb
na netu pogledaj one firme koje se bave cijevima, centralnim grijanjem, vodovodom i slično

http://www.baulinks.de/links/1archiv...2003/0022.php4
__________________
dac
dac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 18:11   #10
Quote:
Arion kaže:
Ja ih imam ugrađene. Nema opasnosti od pucanja, čak trpe da se voda smrzne u njima, ne čuje se kad voda struji kod njih, a da se nešto i desi laka je izmjena i popravak.
U svakom slučaju super stvar
Slažem se



Quote:
Priučeni majstor kaže:
Ali plastične cijevi ti više nisu u trendu.Sada se stavljaju bakrene cijevi jer su elastičnije i ako dođe do laganog slijeganja kuće (ili zgrade) izdržat će puno veću deformaciju nego plastične (koje tvore krutu vezu).Druga prednost bakrenih cijevi je što se lako krpaju ako ih slučajno zabušiš borerom ili sl.
Za pokrpati plastičnu cijev treba jako puno prostora (čitaj:štemanja) da bi se ugurao onaj aparatić za lotanje.
Vidi se da si zbilja "priučeni majstor"....ovo je glupost kaj si napisao
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 21:23   #11
Quote:
priučeni majstor kaže:
Ali plastične cijevi ti više nisu u trendu.

Sada se stavljaju bakrene cijevi jer su elastičnije
bakrene cijevi za vodu
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 23:18   #12
interesantno. na više mjesta sam čuo i vidio bakar u vodoinstalacijama.
svatko bar malo tehnički navudren zna da bakar sa sebe otpušta svoje molekule (ne znam sada postotak po litri ili sl.) i time ustvari truje vodu.
zato se i npr. filđani bakreni više ne koriste.
koja je logika bakrenih cijevi za sanitarnu vodu??
tko zna nek me prosvijetli. na stranu o laganoj montaži, cijeni instalacije i sl. zanima me zdravstveni aspekt toga.
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 06:14   #13
Quote:
fakin kaže:
... na stranu o laganoj montaži, cijeni instalacije i sl. zanima me zdravstveni aspekt toga.
Ma plastika se zbilja lagano postavlja, ja imam posvuda plastične cijevi, postavljanje i spajanje je luk i voda
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 07:08   #14
Quote:
interesantno. na više mjesta sam čuo i vidio bakar u vodoinstalacijama.
svatko bar malo tehnički navudren zna da bakar sa sebe otpušta svoje molekule (ne znam sada postotak po litri ili sl.) i time ustvari truje vodu.
zato se i npr. filđani bakreni više ne koriste.
koja je logika bakrenih cijevi za sanitarnu vodu??
tko zna nek me prosvijetli. na stranu o laganoj montaži, cijeni instalacije i sl. zanima me zdravstveni aspekt toga..
a to bi išlo ovako..
bakar korodira i nastaje bakreni oksid. (ono zeleno..) koji je prirodni fugnicid tj, ubija bakterije i mikroorganizme. isto tako mjenja i okus vode. dugotrajnim pijenjem takve vode i čovjek bi se otrovao..
ali,za sanitarnu vodu je dosta da bude kvalitete tehničke vode, jer služi za pranje i ispiranje, a ne za piće..
tako da bi se za sanitarije mogla i koristit bakrena instalacija..
samo,čemu?
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 09:02   #15
Prije jedno dvije-tri godine, bili smo u americi, i otisli onak iz znatizelje obici potpuno novo naselje koje je bilo izgradjeno i imali su "open house" dane.....
I fino mi usli u kucu, tamo bio onaj agent i prica on svoju storiju i tak, da bi dosli do kata i pokaze na ormaric sa hrpom cijevi, pravilno poslozenih, prikopcane.....u slucaju da se negdje nesto desi sa pojedinacnom cijevi u kuci..nju se samo zavrne tu gore u tom kontrolnom ormaricu.....sistem funkcionira na principu kutije sa osiguracima za struju.. veli frajer, to je tada, najnoviji hit i trend i dolazi iz europe..

Da li mi o tim , plasticnim cijevima pricamo...?
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 10:25   #16
1. bakar korodira samo na zraku
2. koja budala još pije vodu iz vodovoda
3. nakon nekog vremena na stjenkama cijevi, bilo one pocinčane, plastične, bakrane..nataloži se nedefinirani sloj taloga.

Još je ostalo za raspravu instalacija od inox cijevi
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 00:11   #17
pametnih ljudi i odgovora.
i kavu kuhate od kupljene (flaširane) vode.
još me nek netko uvjerava u totalno zdravu vodu kojekakovih punionica,ha ha ha...
sama coca cola je flaširala vodu iz vodovoda.
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 12:53   #18
Quote:
ZOsvald kaže:
2. koja budala još pije vodu iz vodovoda
U Rijeci se masovno koristi voda iz vodovoda, izvrsna je okusa (unatoc definiciji vode kao tekucine bez okusa). Dakle, da ne odvlacim temu u drugom smjeru, rijec "budala" je prilicno ostra i neprimjerena.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 13:42   #19
Nije ni plastika "mrtva" struktura .

I ona stari a i u kontaktu sa drugim tvarima desavaju se neke kemijsko-fizicke promjene.
Bas ovih mjeseci pitanje primjene plastike u vodovodnim cijevima
je aktualizirano na nivou EU zbog evidentnih dokaza da plastika u tim cijevima oslobadja izvjesne kemijske spojeve koji mogu u ljudskom organizmu utjecati na hormonalni balans .
svastikuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 09:47   #20
Quote:
svastikuti kaže: Pogledaj post
Bas ovih mjeseci pitanje primjene plastike u vodovodnim cijevima
je aktualizirano na nivou EU zbog evidentnih dokaza da plastika u tim cijevima oslobadja izvjesne kemijske spojeve koji mogu u ljudskom organizmu utjecati na hormonalni balans .
može li više informacija o ovome? hvala!
naime brinem i ja malo zbog te plastike
__________________
"Nothing is always absolutely so".
deep in the sun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.