Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2008., 11:16   #481
kolko si ih platio, i ak imaš sliku daj pošalji
akahric is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 13:30   #482
Moja Dierre, ali slabiji model Go Black, u wenge boji i sa srebrnim okovima su bila 6200. U cijeni su demontaza i odvoz starih, zidarski radovi, postavljanje novih i kameni prag. Isto u Rijeci, ali u Satelitu.
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 10:04   #483
podstanari su mi izgubili ključ od onih vrata iz metroa(kineska 800kn), dal netko zna gdje bi mogao nabaviti novu bravu i s njom narano set ključeva?
marko21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 10:53   #484
Quote:
PONISTRA kaže: Pogledaj post
Lokacija: Split

Ima li tko iskustva sa firmon BLINDO ?
Uzea san u blinda vrata od 9.000,00 kn, cilindrična brava s dodatnom ispunom vrata radi bolje izolacije od buke.
za koji dan ce mi ih postavit.

Imam ih ja vec cetvrtu godinu. Skupo al jako dobro. Kad ti ih stave, to je to, neproblematicna i estetski uvijek ista.

Obzirom na cijenu, vidim da si uzeo sve goodies s njima. Ili ti oni sve urade uklj. bojanje i lajsne ?

Sto se montaze tice, meni su ih samo postavili u okvir i zalijepili novi prag. Ne mogu se bunit, tako smo se dogovorili. Bili su korektni i u ispostovali dogovoreni rok.
Ispune, gletanje, bojanje, lijepljenje lajsni...sam napravio sam.

Cijena je bila 6500 kn s ukljucenom navedenom polumontazom i dodacima
( 3 mala kljuca, kao u autu, extra lock iznutra, mogucnost otvaranja izvana ako vrata nisu zakljucana, neka extra brtva na dnu )
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 11:42   #485
Quote:
marko21 kaže: Pogledaj post
podstanari su mi izgubili ključ od onih vrata iz metroa(kineska 800kn), dal netko zna gdje bi mogao nabaviti novu bravu i s njom narano set ključeva?
Pa zar je moguće da su izgubili sve ključeve ? Koliko se sjećam, davali su 5-6 ključeva. Najbolje ti je da kontaktiraš Metro i njih pitaš tkome se možeš obratiti za servisiranje takvih vrata. Ili jednostavno nazovi netkoga tko i dana prodaje takva vrata. Bila je jedna firma u Sesvetama ili Dugom Selu ako se ne varam, mozda ce netko bolje znati.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 13:57   #486
Quote:
akahric kaže: Pogledaj post
kolko si ih platio, i ak imaš sliku daj pošalji
ja sam ti kod njih uhvatio ljetos vrata na akciji, platio sam ona skuplja sa drvenim panelima, zvučnom i toplinskom izolacijom - 6.500kn
yuki01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 18:32   #487
Nema uopste potrebe za kupovinom skupih blindiranih vrata. Lopov obija stan na nacin da podigne vrata sa baglama, slomije cilindar, ceslja ...a rijetko da izbusi burgijom cilindar.
Za zastitu stana dovoljno je kupiti letva bravu. Titan Kamnik proizvodi kvalitetne letva brave, a u njih stavlja cilindar koji je otporan na busenje, lomljenje i cesljanje. Takva letva brava sa ugradnjom kosta u BiH 230 km ili 125 eura.
Jos nikad nisam cuo a ni procitao na netu, da je ikome, ko ima letva bravu, obijen stan.
Davanje velikog novca na blindirana vrata je bespotrebno bacanje para kad je i sa letva bravom zagarantovana sigurnost stana. Lopov moze uci samo na nacin da uzme zagu ili motorku pa da sasjece vrata, sto je naravno samo teoretski moguce da se uradi.
neskafic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 18:40   #488
http://www.blic.co.yu/stara_arhiva/a...ne/hronika.htm

Najbolju zaštitu već postojećih vrata pružaju „letva brave“ i „H brave“ koje, kao kompletni sistemi, u sebi sadrže prethodno navedena ojačanja. „Letva brava“ se postavlja na sredinu vrata, izrađena je od čelika, a držači se kače na zid. - Pokazalo se da je „letva“ najbolja mehanička zaštita vrata.
neskafic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 21:26   #489
ponešto o protuprovalnim vratima

brisana reklama

Zadnje uređivanje fonemf : 21.11.2008. at 10:37.
cocoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 15:49   #490
Pichler - cista katastrofa

Izbjegavajte PICHLER. Istina, imaju kvalitetna vrata, ali usluga je UZAS.

Dosli su, razbili mi sve, stavili nabrzaka okvir i vrata i - okrenuli se da odu! Ja pitao "Cekajte, a zazidavanje? A ciscenje?"

Da oni to ne rade.

JEDVA sam ih namolio da odvezu drvo od stokova. JEDVA.

Preko njih sam narucio i zazidavanje, pa se tip pojavio 3 sata kasnije! Cijelo to vrijeme, da stvar bude gora, svjetlarnik mi je bio otvoren.
Nakon toga, istina, ovi tipovi koji su mi zazidali su bili jako dobri, ne samo da su zatvorili, nego su i pogletali. Dobro, sad, farbanje, to cu ja, nisam to ni ocekivao.

Kad ja skuzim nakon par dana da mi ona metalna metlica ispod vrata ne pada. Koji k''''? Zovem ja njih, tip me vodi, ispada da metlica pada na jednu stranu, ali ne pada na drugu. Pisao reklamaciju, sad ce, KAO, stici...

Pricam ja to kolegama na poslu, kad mi jedna kolegica veli - "Jebote, ti si bio u Pichleru!? Sto mi to nisi rekao, meni su prije 5 godina montirali vrata, taj lik osobno, i isto tako mi je dosao, sve razbucao, ugradio vrata i otisao. Kao, on ne zazidava, ne gleta, nista. Poslije sam morala jos 3 majstora zvati!"

Tako da prijateljski savjet - ne idite tamo. Nisu vrijedni. Vrata su dobra, ali su skupi, a za tu skupocu ocekujete i dobru uslugu, koju NE DOBIJETE.
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 20:11   #491
Quote:
maxma kaže: Pogledaj post
dragi moj., ako si toliko nezadovoljan Pichlerovim vratima
onda nađi neku drugu firmu koja će ti ugradit "kvalitetnija vrata"...
i ako ti slučajno bude falila 1 kuna da ih platiš kao šta ti je falila kod Pichlera., javi se ja ću ti posudit!

maxma, za ta "pichlerova" vrata - previše je izdvojiti jednu jedinu kunu, a kamoli ono što traže.

danas čujem priču kako ta vrata imaju s g. pichlerom veze SAMO po imenu. jer gospodin (koliko čujem) već dugo ne živi u svojoj kući, i nije vlasnik svoje firme. a gospođa koja to sad posjeduje - očito lovi u mutnom. danas popodne sam čula priču o sklepanim vratima krive boje, na brzinu nađenoj bravi (s nekih drugih vrata - jer je gospođa zaspala, pa nitko nije mogao u skladište ), razbijenom zidu, krivom pragu, smeću ... baron je još dobro i prošao... eh, da... na reklamaciju je spustila slušalicu...


zaboravite pichler...
kiki0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 17:38   #492
Dakle ovako, kineska tzv. protuprovalna vrata iz metroa, ima li netko ugrađena takva vrata ? Definitivno moram promijeniti ulazna vrata u stan, postojeća su stara, čak su bila i razbijana ( bračne svađe bivših podstanara) , kad kažem stara onda mislim na 55 godina, dakle stvarno su za mijenjanje, ne bih htio uložiti previše u ulazna vrata jer se nadam da ću taj stan kroz koju godinu ipak prodati, prava drvena ulazna vrata su zapravo ovog trena za mene preskupa a ona bijela (na žalost u haustoru su sva bijela vrata pa tako moram i ja ) izgledaju prilično dobro (uzevši u obzir ova koja sada imam), zanemarivši sad ideju o protuporovalnim karakteristikama tih vrata, zanima me vaše mišljenje, uzeti ih ili ne i koliko se upoće kreću cijene ugradnje takvih vrata.
Bilo bi super da se javi netko tko ih ima ugrađena.
kells is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 13:25   #493
Multilock obmana


Zalupila su mi se ulazna sigurnosna vrata a ključevi ostali u stanu, pa sam pozvao majstora za otvaranje. Strepio sam da će mi razvaliti cijeli štok jer su to Multilok protuprovalna vrata. Kad čovjek s nekom zujalicom otvori njih za manje od minute. Pa se pitam sada zašto sam dao soma eura. A da bude bolje bravar mi reče da je tu samo cilindar od zvučne marke vjerojatno najjeftiniji a da su vrata kineska, talijanska ili kod nas napravljena i da se i kod malih potresa mogu zaglaviti. Što napraviti? Garancije nema.
wightblack is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 13:25   #494
već neko vrijeme tražim PP vrata, stvarno više ne znam koja da uzmem, otprilike su kvalitetom sva ista u cijenovnom razredu do 7000 kn
Da li netko možda ima iskustva sa vratima Master od firme Osor Promet ?
cijena ovih kaj nam se dopadaju je negdje između 6.500 i 7.000 Imaju garanciju od 5 godina ( radi toga bi ih možda i kupili ) svi ostali daju garanciju do 2 god. molim pomozite
thx
IN2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 13:46   #495
Quote:
wightblack kaže: Pogledaj post

Zalupila su mi se ulazna sigurnosna vrata a ključevi ostali u stanu, pa sam pozvao majstora za otvaranje. Strepio sam da će mi razvaliti cijeli štok jer su to Multilok protuprovalna vrata. Kad čovjek s nekom zujalicom otvori njih za manje od minute. Pa se pitam sada zašto sam dao soma eura. A da bude bolje bravar mi reče da je tu samo cilindar od zvučne marke vjerojatno najjeftiniji a da su vrata kineska, talijanska ili kod nas napravljena i da se i kod malih potresa mogu zaglaviti. Što napraviti? Garancije nema.
a jel bi bio sretniji da su ti razvalili pola zida okolo? To što su se samo zalupila ne znači da je ista stvar i kad se zaključaju. A to što kažeš na proizvodnju, pitam ja tebe a što se danas ne dela u Kini?
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 17:28   #496
Quote:
wightblack kaže: Pogledaj post

Zalupila su mi se ulazna sigurnosna vrata a ključevi ostali u stanu, pa sam pozvao majstora za otvaranje. Strepio sam da će mi razvaliti cijeli štok jer su to Multilok protuprovalna vrata. Kad čovjek s nekom zujalicom otvori njih za manje od minute. Pa se pitam sada zašto sam dao soma eura. A da bude bolje bravar mi reče da je tu samo cilindar od zvučne marke vjerojatno najjeftiniji a da su vrata kineska, talijanska ili kod nas napravljena i da se i kod malih potresa mogu zaglaviti. Što napraviti? Garancije nema.
mislim da se sad ta vrata rade kod nas (makar nisam baš siguran--prije su se dopremala iz Izraela) a brava je MTL tu nemaš brige
i ak imaš viška vremena i možeš radit buku nije ih neki problem provalit
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 10:19   #497
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
a jel bi bio sretniji da su ti razvalili pola zida okolo? To što su se samo zalupila ne znači da je ista stvar i kad se zaključaju. A to što kažeš na proizvodnju, pitam ja tebe a što se danas ne dela u Kini?
I kod otljučanih i kod zaključanih vrata cilinder je u istom položaju. Samo je zasun (rigl) brave kojom cilindar upravlja lijevo ili desno bio otvoren. Vibrator kojim se služe bravari je ustvari bamping naprava i njime se mogu otvoriti samo jeftine brave koje nisu bumping rezistentne. Kod kupnje Pp vrata važnija od debljine lima je kavliteta cilindra. Treba tražiti njihov atest, jesu li antibumping. U Europi takve radi švicarski Kaba. A sama vrata mogu biti i kineska. u slućaju požara ili poplave da ih vatrogasci ipak uspiju razvaliti.
__________________
Samo 2 X se živi !
ku_hi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 12:15   #498
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
mislim da se sad ta vrata rade kod nas (makar nisam baš siguran--prije su se dopremala iz Izraela) a brava je MTL tu nemaš brige
i ak imaš viška vremena i možeš radit buku nije ih neki problem provalit
Ta su se vrata uvjek radila u Zagrebu na staroj Samoborskoj a samo brava je bila od MTL-a. Kolnoa vrlo lukavo eksploatira taj brend jer ima zastupstvo za brave, pa je kod njih sve MTL. Kad je prije desetak god MTL prestao raditi blokade mjenjača, prešli su na češki Constrokt i prodavali ga pod MTL još godinama dok nisu platili kaznu za lažno oglašavanje. i danas to rade neki njihovi kupci-monteri
ze-ko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 10:01   #499
ljudi pa kaj baš nitko ništa nije čuo o formi osor promet i njihovim master protuprovalnim vratima. (stupanj protuprovalnosti je 3 )
ne čine mi se loša, koštaju oko 7.000 Zvala sam i u protektu njihova vrata u istom rangu su 8.500, da li su stvarno toliko kvalitetniji ili su digli cijene pošto u najpoznatiji. molim vašu pomoć ....
IN2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 14:52   #500
Nedavno sam, nakon višemjesečne potrage, napokon kupila protuprovalna vrata.
Ne znam postoji li trgovina u Zagrebu koju nisam obišla i s kakvim se sve cijenama i poslovnošću nisam susrela, jer nisam željela kupiti kineska vrata, a isto tako nisam se željela zaletiti i odmah u prvoj trgovini istresti nekoliko tisuća kuna.
Ne želim kritizirati i ˝pljuvati˝, ali vjerujte mi, svega sam se nagledala i naslušala - da mi je netko pričao, rekla bih da laže!
Na kraju sam ih kupila u Protekti.
Skupo sam ih platila, a dobila sam najkvalitetnija koju imaju u ponudi za cijenu onih malo manje kvalitetnih jer sam dio platila u gotovini, a dio na rate.
Iskreno sam zadovoljna jer su bili točni s vremenom dolaska (morala sam uskladiti njih i majstora za demontažu vrata i malo proširenje, što me došlo jeftinije nego da sam njih angažirala za te poslove).
Posao su obavili besprijekorno, brzo i kvaliteno.
Za svaku pohvalu!
on_i_ja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:30.