Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: Kako koristite čajeve?
Vrkuta cijeli ciklus 80 48.48%
Marulja u 1.dijelu, a vrkuta u 2.dijelu 43 26.06%
Marulja i vrkuta cijeli ciklus 6 3.64%
Koristim neke druge čajeve 16 9.70%
Kombiniram marulju i vrkutu s još drugim čajevima 20 12.12%
Glasovatelji: 165. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2011., 12:08   #961
Drage curke prvi put sam na vašem forumu, imam jedno zamolbu za vas!
Bolujem od endometrioze već 4 godine, imala sam 2 operacije i 3 inseminacije u zadnje 3 godine, ali ništa nije uspjelo da zatrudnim!
Koje čajeve, u kojoj kombinaciji i omjeru te koliko dugo da pijem da bi povečala mogučnost trudnoće?
Puno hvala!
innnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 15:07   #962
Quote:
innnna kaže: Pogledaj post
Drage curke prvi put sam na vašem forumu, imam jedno zamolbu za vas!
Bolujem od endometrioze već 4 godine, imala sam 2 operacije i 3 inseminacije u zadnje 3 godine, ali ništa nije uspjelo da zatrudnim!
Koje čajeve, u kojoj kombinaciji i omjeru te koliko dugo da pijem da bi povečala mogučnost trudnoće?
Puno hvala!
ne znam koliko ti je godina, ali se sa tom dijagnozom nije zezati. ako 4 godine nisi uspjela zanijeti, na tvom bi mjestu potrazila savjetu u MPO klinici (imas MPO temu..).
glede cajeva ti mogu biti cajevi koji djeluju gestagenski - dakle vrkuta, stolisnik,.. kao i vitex tablete ili kapi (pms free). mozes ih i kombinirati. ako ces piti cajeve, potrebno bi piti nekoliko salica..gestageni isusuju polja endometrioze, eh sad..koliku moc po tom pitanju imaju cajevi..

ali prije svega odi na MPO konzultacije..
btw..po nekim WHO definicijama je endometrioza indikacija na IVF..endometrioza moze unisititi zalihu i ometati ugnjezdjenje..postoji dobar postotak zena koje zatrudne i s endometriozom..pogotovo ako su mladje. ali ako su iza tebe 4 godine pokusavanja i tri inseminacije..bojim se da nemas puno izbora.

i jos nesto - jeste li cekirali spermio?
__________________
Moje cure..L i N

Zadnje uređivanje zoro007 : 08.12.2011. at 15:20. Reason: pitanje
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 21:37   #963
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
ne znam koliko ti je godina, ali se sa tom dijagnozom nije zezati. ako 4 godine nisi uspjela zanijeti, na tvom bi mjestu potrazila savjetu u MPO klinici (imas MPO temu..).
glede cajeva ti mogu biti cajevi koji djeluju gestagenski - dakle vrkuta, stolisnik,.. kao i vitex tablete ili kapi (pms free). mozes ih i kombinirati. ako ces piti cajeve, potrebno bi piti nekoliko salica..gestageni isusuju polja endometrioze, eh sad..koliku moc po tom pitanju imaju cajevi..

ali prije svega odi na MPO konzultacije..
btw..po nekim WHO definicijama je endometrioza indikacija na IVF..endometrioza moze unisititi zalihu i ometati ugnjezdjenje..postoji dobar postotak zena koje zatrudne i s endometriozom..pogotovo ako su mladje. ali ako su iza tebe 4 godine pokusavanja i tri inseminacije..bojim se da nemas puno izbora.

i jos nesto - jeste li cekirali spermio?
Imam 30 godina, što se tiće inseminacija, meni su one bile grozne, svaki put me sve više boljelo i imala sam po 3-4 dana kontrakcije i krvarenja nakon postupka! Doktor to nije smatrao ništa ozbiljnim- to je bio njegov komentar! Prije svake inseminacije su radili spermiogram, jedan je pokazao smanjen broj i smanjenu pokretljivost (oligoasteno spermia) na što je opet taj isti doktor odmahnuo rukom kad sam ga pitala što da radimo! Od tada sam izmjenanjala 4 doktora, jedino što mi svi govore da je najveća mogućnost sa umjetnom oplodnjom, ali ja još nisam spremna na taj korak. Ovih dana suprug će ponovo vaditi spermiogramn pa ćemo vidjeti što dalje.
Pokušala bih sa nekim prirodnim preparatima, i on i ja ako treba paralelno da konzumiramo.
innnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 21:53   #964
Quote:
innnna kaže: Pogledaj post
Imam 30 godina, što se tiće inseminacija, meni su one bile grozne, svaki put me sve više boljelo i imala sam po 3-4 dana kontrakcije i krvarenja nakon postupka! Doktor to nije smatrao ništa ozbiljnim- to je bio njegov komentar! Prije svake inseminacije su radili spermiogram, jedan je pokazao smanjen broj i smanjenu pokretljivost (oligoasteno spermia) na što je opet taj isti doktor odmahnuo rukom kad sam ga pitala što da radimo! Od tada sam izmjenanjala 4 doktora, jedino što mi svi govore da je najveća mogućnost sa umjetnom oplodnjom, ali ja još nisam spremna na taj korak. Ovih dana suprug će ponovo vaditi spermiogramn pa ćemo vidjeti što dalje.
Pokušala bih sa nekim prirodnim preparatima, i on i ja ako treba paralelno da konzumiramo.
zbunj sto se tice inseminacija. obicno postupak nije povezan s bolovima..nikako ili barem ne u toj mjeri

za endometriozu je najbolje kad je zena 'pokrivena' gestagenima..ali ako radis na zatrunjivanju to naravno mozes uciniti samo u drugoj polovici ciklusa.
glede toga je meni gyn dao progesteron u drugoj polovici ciklusa (u obliku vag.cepica, kreme ili pak utrogest)

ja sam uz progesteron dobila dvije tinkture..isto me pere endometrioza.. u medjuvremenu ih ne koristim, vec sam presla na vitamin E i jos neke druge stvari...ali evo ako te zanima:

cijeli ciklus 3x20gtt - tinktura se sastoji od:
rubus frut 15ml
ribes nigrum 25ml
humulus lupulus 10ml
arnica mont 10ml
calendula off 15ml
glyzyrrhiz. glabra 5ml
salvia off 15ml

za drugu polovicu imam ovu - 3x30 kapi i sastoji se od:
alchemilla vulg 30ml
iris germanica 10ml
tanacetum vulg 10ml
agnus castus 30ml (to je vitex, jelte)
lithospermum 10ml
ruta graveolens 10ml

evo da lakse pronadjes hrvatske nazive za njih..

ne znam kako pratis ciklus, da li koristis trakice i(li) si mjerila bazalnu..ako nisi, toplo ti preporucavam da to napravis..ali isto tako obzirom na 4 godine pokusavanja nemoj previse vremena provoditi pokusavajuci s cajevima&co.

kad budes sljedeci put isla kod gyna, svakako trazi da vadis spolne hormone na 3dc, neka ti na taj dan pobroji broj antralaca..ako je slucajno mali, vadi i AMH..ujedno bi to bila indikacija da se brze odlucis za radikalnije metode..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 22:25   #965
zorooo7
Puno ti hvala na savjetima, vidim da si postala pravi ekspert!
innnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 12:02   #966
pozdrav svima
danas sam se vratila iz bolnice gdje su mi radili HCS i LPSC drilling ovarii te hcg- propuhivanje jajovoda. operacija protekla uredno, izvađen polop od skoro 3 cm, laparoskopijom utvrđeno da je materište i čisto kao i jajnici-napravljen drilling na njima ali ustanovljeno kontrasnim sredstvom da su jajovodi zapušeni.
za 6 dana idem vaditi konce i vidjeti da li postoji uopšte mogućnost začeća.
pala sam u depresiju jer već imam 39 godina. ne znam da li ima nešto što pomaže
dea39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 20:29   #967
da li se mogu koristiti isto vrijeme vrkuta cijeli ciklus i duphaston od 16.dc-26.dc
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 20:40   #968
Quote:
dugi111 kaže: Pogledaj post
da li se mogu koristiti isto vrijeme vrkuta cijeli ciklus i duphaston od 16.dc-26.dc
ja sam pila istovremeno utrogest i vrkutu..dakle utrogest je jaci od duphastona i gyn je dala zeleno svjetlo za tu kombinaciju.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 21:29   #969
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
ja sam pila istovremeno utrogest i vrkutu..dakle utrogest je jaci od duphastona i gyn je dala zeleno svjetlo za tu kombinaciju.
duphaston moram piti od 16.dc 10 dana,ako do 16dc nije bilo ovulacije(ako je o kasnije)hoce mi duphaston poremetiti ovulaciju
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 21:34   #970
Quote:
dugi111 kaže: Pogledaj post
duphaston moram piti od 16.dc 10 dana,ako do 16dc nije bilo ovulacije(ako je o kasnije)hoce mi duphaston poremetiti ovulaciju
mada većina ginekologa tvrdi da tek 200mg progesterona moze sprijeciti ovulaciju, sam progesteron pred ovulaciju mijenja koliko sam citala ovulacijsku sluz, u smislu da sprijecava put spermicima da dodju gdje moraju.
neki dan mi je jedna forumasica rekla da je njoj suphaston sprijecavao ovulaciju..
dakle, za svaku sigurnost nije lose da radis LH testove oko moguce ovulacije..tako da duphastone zaista pocnes piti nakon ovulacije.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 21:37   #971
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
mada većina ginekologa tvrdi da tek 200mg progesterona moze sprijeciti ovulaciju, sam progesteron pred ovulaciju mijenja koliko sam citala ovulacijsku sluz, u smislu da sprijecava put spermicima da dodju gdje moraju.
neki dan mi je jedna forumasica rekla da je njoj suphaston sprijecavao ovulaciju..
dakle, za svaku sigurnost nije lose da radis LH testove oko moguce ovulacije..tako da duphastone zaista pocnes piti nakon ovulacije.
hvala,bas mi danas stigle lh trakice
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 21:53   #972
pijem vrkutu samo jednom na dan 2.5dcl,da li moze uopće djelovati u toj količini
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 21:59   #973
Quote:
dugi111 kaže: Pogledaj post
pijem vrkutu samo jednom na dan 2.5dcl,da li moze uopće djelovati u toj količini
preporuka je kojih 4-5 salica..dakle barem litru.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 16:44   #974
imam pitanje...danas sam pocela piti marulju..okus je katastrofalan..neznam kako da to dalje pijem samo tako...vrkutu pijem od zavrsetka menge i sad me zanima smije li se marulja zasladiti secerom ili sl ili se smije mozda pomjesati marulja sa vrkutom i tako piti?ako se smije mjesati na koji nacin se pije i koliko zlice vrkute a koliko marulje? i koliko se treba marulje piti da bi postojala mogucnost da mi se pojavi sluz ja sam to pocela piti u nadi da ce mi se pojaviti plodna sluz posto ju uopce nemam a ovulacije imam....
ovo mi je jos zadnja nada pred mpo postupak pa cemo vidjet...
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 08:56   #975
donatela, trebala bi piti nekoliko salica marulje DO OVULACIJE - ajmo reci da dodjes na litru. nisam nigdje procitala da nema djelovanja ako se zasladi, ali obzirom na gorcinu ces trebati punnnooo meda. secer ne bi, toliko secera i nije dobro za reproduktivne organe. ja sam je obicno eksirala tako gorku...
mozes piti uz marulju i nekoliko salica vrkute...upute za spravljanje ti stoje na pakovanju..zlicicu caja na 2dl vode, ili ako ces praviti na veliko, 2-3 velike zlice caja na litru vode.
molim te zapisi ovo
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 18:36   #976
Drage cure, zna li netko je li caj Tetrljan-Marulja s "podnaslovom" Macina trava (Marrubium vulgare) od MB travara ok? Hocu reci, je li to ova marulja o kojoj vi pricate (razumijem da ih ima vise, pa da ne fulam)? Pitam, naime, jer vidim da pisete da je grooozno gorka, a meni se ne cini tak strasno, pa rekoh, da provjerim!
Selandrian is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 19:11   #977
Quote:
Selandrian kaže: Pogledaj post
Drage cure, zna li netko je li caj Tetrljan-Marulja s "podnaslovom" Macina trava (Marrubium vulgare) od MB travara ok? Hocu reci, je li to ova marulja o kojoj vi pricate (razumijem da ih ima vise, pa da ne fulam)? Pitam, naime, jer vidim da pisete da je grooozno gorka, a meni se ne cini tak strasno, pa rekoh, da provjerim!
prava..
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 00:21   #978
Hvala!
Selandrian is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 13:17   #979
Tinktura konopljike

Uzimam tinkturu konopljike već dva mjeseca (planiram uzimati kako je preporučeno, 3 mjeseca) i mjesečnice su mi napokon redovite.

Zna li netko nakon koliko pauze se opet može početi s uzimanjem tinkture?
rusofilka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 13:28   #980
Quote:
rusofilka kaže: Pogledaj post
Uzimam tinkturu konopljike već dva mjeseca (planiram uzimati kako je preporučeno, 3 mjeseca) i mjesečnice su mi napokon redovite.

Zna li netko nakon koliko pauze se opet može početi s uzimanjem tinkture?
odlicno za menstruaciju!!
preporuka je uzimati barem tri mjeseca, granica prema gore koliko znam ne postoji..mislim, ako nakon godine ne urodi plodom ces tako i tako ici na neke pretrage itd..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.